Gebelikte Gögüslerin Değişimi..

Fey_zaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
149
1
36
Merhaba arkadaşlar.ben 33+5 haftalık hamileyim bi kaç sorum olucak sizlere
ne zaman gögüslere süt gelior etrafımdaki herkez sormaya başladı sütün geldimi falan die bende süt filan yok.ha bide gögüslerimde büyümede yok ne zaman büyücek bunlar ya hala küçükler :)))

doğum yap bebişini emzirmeye başla ertesi gün ağlarsın acıdan :))))))))))) valla bende senin gibi merak ediyodum niye süt yok diye ama aslında var ve bebeğin emmesini bekliyor memişler. sonra bi şişiyo bi şişiyo sorma. hele benim göğüsler zaten 90dı o zaman 110 olmuşlardı belkide. acıdan ağlıyodum valla. sonra bikaç gün içinde sağmasını öğrendim sağıp döküyodum mecbur çoktu çünkü. ama buna rağmen bebeğim 4 ay ancak emdi sonra istemedi. o memelerden iki sene süt geldi inanırmısın. belki emer diye sağmaya devam ettim ama bebeğim emmedi bıraktı. çok acı bir durum yani. kiminin sütü olmaz bebek ister kimide benim gibi sağıp sağıp lavaboya döker :KK43:((((((

süt diye beklememek lazım, göğüsten gelse bile ince sarı bi sıvı sızabiliyor. tam süte dönüşmesi için bebeğin bi süre emmesi gerekiyor annesi. :ecrin_bebek:

glupglup arkadaşımızın dediği gibi başlarda çok acıyacak,
tüm hamile arkadaşlara son ayda e vitamini kapsülünü iğneyle patlatıp göğüs uçlarına sürmelerini tavsiye ediyorum. oradaki bölgeyi kuvvetlendirin kızlar, yoksa durum çok vahim :a015:

bende yaklaşık 35 haftalığım
4 aylıktan beri görsümde sıvı geliyo çamaşırı batırıyo. sıkıntılı olduğum zamanlarda daha çok geliyo. ayrıca çok sızlıyo uçları napacam bilmiyorum

süt diye beklememek lazım, göğüsten gelse bile ince sarı bi sıvı sızabiliyor. tam süte dönüşmesi için bebeğin bi süre emmesi gerekiyor annesi. :ecrin_bebek:

tüm hamile arkadaşlara son ayda e vitamini kapsülünü iğneyle patlatıp göğüs uçlarına sürmelerini tavsiye ediyorum. oradaki bölgeyi kuvvetlendirin kızlar, yoksa durum çok vahim :a015:

cnm bahsettiğiniz evigen ampul deyil dimi.hani şu yağ gibi olan.

38.haftamdayım sadece koyulaşma var goguslerımde. sut falan yok onu gectım sızıntı seklınde gelen bıseyde yok. ucları catladı ve beyaz beyaz pamukcuk gıbı oldu sadece bilmiyorumkismile

arkadaslar doguma biay kala kremlemenin faydası varmı ş diyolar hatta bazı krem markaları var bende baslamak istiyorum ama hamgi krem daha iyi gecenlerde bi programda acelya akkoyun anlattı sabahları karbonatlı suyla silmiş aksamları kremlemıs d-gögus uclarını ama krem ismı vermedi dogumdan sonra hiç acı yaşamamış

süt plasentanın doğumuyla iniyomuş göğüslere.benim önceki hamileliğimde 7. ayda sarı sıvı şeklinde geliyodu.bunda olmadı.canım doğumdan sonra kremler yerine e vit kullansak olmazmıki.yıkamamızmı gerekir bi bilgin varmı yada sen napmıştın çatlaklara ben yıkanması gereken kremlerden kullanmıştım onu bebek her emmeden önce yıka sonra tekrar sür çok zahmetli oluyor.yıkanmadan kullanılabilen bi krem varya lansinoh onu kullanmayı düşünüyorum hatta başlıycam bu haftalarda onun hakkında bi fikriniz varmı

süt plasentanın doğumuyla iniyomuş göğüslere.benim önceki hamileliğimde 7. ayda sarı sıvı şeklinde geliyodu.bunda olmadı.canım doğumdan sonra kremler yerine e vit kullansak olmazmıki.yıkamamızmı gerekir bi bilgin varmı yada sen napmıştın çatlaklara ben yıkanması gereken kremlerden kullanmıştım onu bebek her emmeden önce yıka sonra tekrar sür çok zahmetli oluyor.yıkanmadan kullanılabilen bi krem varya lansinoh onu kullanmayı düşünüyorum hatta başlıycam bu haftalarda onun hakkında bi fikriniz varmı

Bende o kremden almayı düşünüyorum.Şimdiden sürmeye başlasak fayda edermi acaba?

lansınoh aldım bende ama onceden kullanılması dogumu tetıklermı kullanmaya baslasammı acaba???

kızlar sizin için 6 yıl önceki reçetemi arayıp o kapsülün ismini tam bi şekilde yazacağım bekleyin canlarım :1ninca:

EVICAP 100 MG 30 KAPSÜL

bunu iğneyle delip sürüyorsunuz bacılar. haydin bakim :lepi:

Doğumdan sonra gelen ilk sarı süt bebek için çok önemlidir,çünkü bebeği 2 yıl boyunca hastalıklara karşı korur...Kısaca bebeğin ilk aşısıdır diyebiliriz...

sut felan yog
gogus ucumda kremsı bısı oluyor tırnakla alıyorum sıvı degıl ama kremsı ıste

Benim göğüslerde ilk 3 ayda büyüdü bölye yumuşadı falan eski formatı yok yani :KK43:
Bu hallerini hiç sevmedim ,süt gibi bişi de gelmedi , bi ara sarımsı koyu krem gibi bişi oldu ucunda o kadar şu an yok , göğüs ucum koyulaştı ve nerdeyse göğsümün yarısını kaplıyor diyebilirim , sırf göğüs ucu oldum resmen..
Benim doktor bana bunu verdi , göğüs çatlaması yaşamamam için sanırım , yemek yağı gibi enteresan bişi..

ciltyenileyici_copy.gif

Cilt Yenileyici
Regenerator
15 ml
• 100 bitkisel yağ (eksipiyanlar + aktif içerikler) formüllüdür.
• Yüksek miktarda yağlı asit içeriği vardır. (omega 3 ve 6)
• Derinlemesine besleyici ve nemlendirici özelliklidir.
• Cildin elastikiyet kaybında ve gerilme izi tedavisinde etkilidir.
• Güneş yanığı, pişik ve iltihaplı deri kızarmasını tedavi eder.
• Viral hastalıkların dermatolojik sonuçlarını gidermede yardımcıdır.

ıçerik:
Hodan : 10.00
Misk Gülü : 10.00
Akşam Çuhaçiçeği : 5.00
Vitamin - E : 1.00
Vitamin - F : 1.00

Kullanımı:

Temiz cilde emilim tamamen gerçekleşinceye kadar hafif bir masajla uygulayınız.

EVICAP 100 MG 30 KAPSÜL

bunu iğneyle delip sürüyorsunuz bacılar. haydin bakim :lepi:

Canım bende öyle bir kapsül var daha önce saçım için cildiyeci doktor vermişti evigendi ama sanırsam adı.Onu kullansam olurmuki.O da e vitamini kapsülü çünkü...

X