Gebelik ve Estetik

N

Nurbike

Ziyaretçi
Merhabalar

ben yillardir estetik olmayi düsünüyordum ama bi türlü kendime ve esime itiraf edemedim...ve o gün geldi estetik icin doktordan DR Nazim Cerkeş den randevumu 15 mayisa aldim ve bugün ögrendim ki ben 4 haftalik hamileymisim...

kendimi o kadar odaklamistim bugüne ve dört gözle beklerken...hamile olduguma sevindim ama ayni zamanda cok üzüldüm cünkü burnum gercekten piskolijimi ve evliligimi cok fena etkiliyor hatta bu sıkıntılarimdan dolayi esimden bosanip sonra tekrar barisip evlendik yani sorunum ne kadar büyük oldugunu belki az bucuk anlarsiniz... ve bundan artik kurtulacagimi düsünerek rahatliyordum

arkadaslar ben araniza yeni katildim taniyanda yok ama aranizda bilgili olanlarda oldugu icin eminim bana yardimci olursunuz ...belki buna bi cözüm yolu vardir???

yani gebe iken yine estetik olunurmu? ve hangi sartlarda? veya hangi ayda

lütfen lütfen lütfen bilen varsa bana bi yol göstersin :KK43:(

not.: kürtaj olamicam cünkü hemen kürtajdan sonra ne hikmetse hamile kaldim ve bunun bi cocuk oyuncagi olmadigini düsünüp vicdanim el vermiyor tekrar bi kürtaja..

cevaplarinizi dört gözle bekliyorum

bye tskler

bır burun nasıl bosanma sebebı olabılır kı

bılgım yok fakat suan bır fıkrım var

bebegıne odaklan ve bır sure estetık dusunme :KK66:

hayırlı olsun bebegiinn

Canım mÜmkÜn deĞıl gebeyken estetık olman yane sana narkoz felan verılecek tabıkı karnında cocuk varken olamaz yane sen cocugunu dogur bı sure sonra yaptırırsın canını sıkma hıcbıse bebegınden Önemlı degıl

insan kendine özgüveni olmayinca ve kendini güzel bulmayinca devamli esinin aldattigini veya onun tarafindan yeterince sevilmedigini düsünüyor ... bu yüzden

bide kürtaj olmicam yazmışsınya

kimse sana kürtaj ol demez zaten vede sende burun ameliyatı için kürtaj olmazsın heralde bu çok hastalıklı bir düşünce olur,

hem insan bunu bu kadar takarmı arkadaşım eşin bundan rahatsız olsa zaten seninle evlenmezdi dimi ,
bu nasıl boşanma sebebi haline getirirsin anlayamıyorum

hamileyken ameliyat olamazsın canım bence gebeliğin güzelliğini yaşa bırak şimdi burnunu felan
doğumdan sonra olursun ameliyatını

cnm bence doktorunu ara ve durumu anlat, hamileyken belki lokal anestezi ile olmanda bir sakınca olmayabilir, yani biz doktor degiliz sonucta bilemeyiz genel ya da lokal zararlı olur mu olmaz mı ama lokalle belki mümkün olur yanii, sen bence doktoruna bir telefon ac en saglıklı bilgiyi ondan al... bu arada bebisin de hayırlı olsunnn :)

8 ay beklemek zormu?...hamileyken ameliyat olunmaz yani bunu herhalde herkez biliyor...cok sacma senin böyle düsünmen...ha bugün ameliyat olmusun ha yarin...sonunda olacaksin yani...

böyle yazan arkadaslar acaba estetik ameliyat olmayı düsünen arkadaslar mı yoksa haricen bu sayfayı okuyan arkadaslar mı merak ediyorum? kızcagız da cocugu düsünüyor heralde ama bu psikoloji icinde olmayanlar ameliyat tarihi bu kadar yaklasmısken birden olamamanın ne demek oldugunu pek anlayamazlar, o nedenle ben doktorunla konusmanı öneriyorum, biz ne desek bos belki lokal fln yapılabilir...

cnm senin durumunu yaşamasamda anlayabiliyorum ben de 29 mayısta olucam ve gerçekten bende resmen herşeyimi ona göre ayarlıyorum şimdiden heyecanlar bastı , saç şekilleri düşünüyorum falan filan ... saymakla bitmez bunlar.. sen tam kendini değişime odaklamışken, bir gebeliğin ortaya çıkması da kafanı karıştırmış.. benim fikrimi sorarsan şimdilik ertele derim bu ameliyatı çünkü gebeyken anestizi alınamaz .. Bebeğin hayırlı olsun inş sevgiler..

ebrucum vede twetty84 size katım katım katılıyoruma.s..insan bu şekilde odaklanmışken birden altüst olması çok kötü benim başıma böle bişe gelse ben ne yaparım bilemiyorum.bende evliyim düşünüyorumda beklenmedik bi hamilelik olursa estetikten önce bende senin gibi yıkılırım ama asla kürtaj olmam ve estetiği kafamdan çıkarırım en azından bebeğim doğup biraz büyüyene kadar.
hem canım bu zamana kadar beklemişsin yapmamışsın bikaç yıl daha beklersin sakın ama sakın hamileyken ameliyat olma ki zaten hiç bi doktor yapmaz.çocuğun özürlü doğar allah korusun.
lokal anesteziye gelecek olursak hayatında unutamayacağın bir acı
testere filmlerini hatırlatır o anda.
acı hissetmiyorsun ama beynine çekiçlerle vuruyorlar herşeyi biliyosun..
arkadaşım ölseydim keşke o anı yaşamasaydım diyo kendisi lokal anesteziyle oldu..
canım bebeğine odaklan estetik o kadarda hayat memat meselesi değil yaa..
sen kafana takmışsın o yüzden öle düşünüyorsun:1no2:

ebrucum vede twetty84 size katım katım katılıyoruma.s..insan bu şekilde odaklanmışken birden altüst olması çok kötü benim başıma böle bişe gelse ben ne yaparım bilemiyorum.bende evliyim düşünüyorumda beklenmedik bi hamilelik olursa estetikten önce bende senin gibi yıkılırım ama asla kürtaj olmam ve estetiği kafamdan çıkarırım en azından bebeğim doğup biraz büyüyene kadar.
hem canım bu zamana kadar beklemişsin yapmamışsın bikaç yıl daha beklersin sakın ama sakın hamileyken ameliyat olma ki zaten hiç bi doktor yapmaz.çocuğun özürlü doğar allah korusun.
lokal anesteziye gelecek olursak hayatında unutamayacağın bir acı
testere filmlerini hatırlatır o anda.
acı hissetmiyorsun ama beynine çekiçlerle vuruyorlar herşeyi biliyosun..
arkadaşım ölseydim keşke o anı yaşamasaydım diyo kendisi lokal anesteziyle oldu..
canım bebeğine odaklan estetik o kadarda hayat memat meselesi değil yaa..
sen kafana takmışsın o yüzden öle düşünüyorsun:1no2:

aynen cnm ,bende evliyim ve başıma böyle bişe gelirse ertelemek durumunda kalırım muhakkak ameliyatı çok istememe rağmen biraz da mecburiyet söz konusu tabi .( kendi adıma konuşuyorum yalnış anlaşılmasın şuan için bir bebek yapma düşüncemiz yok )

valla benim bebeğim dünyadaki herşeyden önemli ,
hamile olduğumu öğrensem burnumda burnum demem heralde

not olarak kürtaj olamam yazmışya
daha neler ya

insanlar kanserken hamile olduklarını öğreniyorlar kemoterapiye ara verip ,ölümüne bebeklerini doğuruyorlar

siz neden bahsediyorsunuz ya

türk milleti nedense hemen saldirmaya hazir ve malesef hic bisey konusulmuyor bunu seda sari hanimda yine ispat etti

bizler malesef sinirimizi insanlara saldirmakla desarj ediyoruz. bi insanin fikrini kabul etmiyorsak bunun bi uslubu ve adabi vardir ama bu tür konusma tarzi ile degil.
cok ilginc bi yazi tarziniz var seda hanim :) her sözün sonunda bir yaaa eklenmesi cok ilgimi cekti :) misal... yazmis yaaaa hayret yaaaa ne konusuyosunuz yaaa :) bunlar benim aldigim egitimde bi insanla konusurken saygisizliktir ayiptir, demekki her insanin bir konusma uslubu var. ve burasi bir platform yani sex kürtaj kültür saglık tabu ve tabu olmayanlar konusulur?? yada pencerenin kösesindeki X tiklayip kapatilir

insan ne fikre sahip olursa olsun saygi duymasan bile duymadigini insan göstermez ama en azindan bu amerikada böyle avrupada böyle ama nedense çin de türkiyede asyada bunu göremiyorum. iletisim eksikligi var anca saldir hücüm. sanirim bir birini döven politikacilar yine japonlar çinler ve türkler :)

seda hanim gidin biraz spor yapin yada baska seylerle mesgul olup birikmis hirsinizi sinirinizi desarj edin, insanlar desarj iicin kullanilmaz ama birak insanlar burda fikirlerini ve endiselerini beyan etsin bastirmaya ugrasma

kimse senin fikri gibi yasamak yada kabul etmek zorunda degil ve yazilanlari hemen kürtaj olucagim diye algiliyorsan bu yine senin problemin.

burda asil yazilanlarin amaci iyi okuyup dikkat edersen anastesi baska sartlarda yada bi herangi bi ayda olunurmu diye soruluyor

ve bi kere kürtaj oldugumu yazmisim manevi şartlar el vermediginden, malesef ben cocuk dünyaya getirip sokaga salanlardan degilim eger o cocugu esimin ve benim buna hazir olmadigimiza inanip karar vermissek o cocuga verimli olamicagimiza düsünüp ona gerektigi egitimi veremeyip karar almisiz ve bu benim icin zor bi karardi ve böyle bisey yasamak bidaha istemiyorum, arada bu forumda ki arkadaslar tarafindan madem olmussun bidaha ol denilirse böyle bi cevap gelirse eger diye yazilmis bi nottur ve avrupada yasadgimdan dolayi böyle bi cevap gelmesi benim icin gayet normaldir.... dünyada en cok brasilya ve türkiye gibi ülkelerde evlilik disi nedenlerden dolayi yada baska sebeblerden dolayi kürtaj yapılırken, böyle yapmacik sinirlenen insanlara sasiriyorum.

neyse diger arkdaslarada tesekkür ediyorum özellikle EBRU_EBru ve tweety84 yazdiklariniz baya moral verdi ve sanirim gercekten beni anlamissiniz.
heralde sizde estetik olmayi düsündügünüz icin benim hissetiklerimi anlayabildiniz

doktorlarla oturup konustuk ve estetigimi dogumdan 6 ay sonrasina ertelemeyi düsünüyoruz. simdi hamilelege odaklanicagim. estetigide askiya alicagiz

bu yazdiklarima yine seda hanim altta kalmamaya bi cevap yazicagina cok emin oldugum icin :) hisslerimi paylasip dogru yolu bulma niyetindeyken kendimi sanirim bi tartismada bulacagimdan bu sayfayi bi daha da amicam bilginize ama diger arkadaslar tarafindan alkislanip dogru söyledin sedacigim diye ispat ego pesindeyseniz ki bu forumda cok görülen biseydir buyrun yazin :)

cevaplar icin tskler iyi günler

Son düzenleyen: Moderatör:
Nurbike, bu psikolojiyi yasamayan bilemez, o nedenle insanların söyledigini cok fazla kafana takma, bebegin her seyden önde geliyor, eger ertelemen gerekiyorsa ertele, yok eger baska bir cözümü varsa mesela lokal anestezi gibi ya da kısmi uyusturarak fln gibi bilemiyorum tabii doktor degilim onu dene, ama dogumdan sonraya bırakmak senin icin daha kolay olacak gibi, zaten iyilesme süreci oldukca kısa burun estetiklerinin artık, o nedenle problem olmaz senin icin, hem cocuk daha ufak oldugu icin fazla hareketli de olmaz yani darbe gelme ihtimalide düsük olur, ama en iyi kararı doktorunla konusarak verirsin, kim ne derse desin sen doktorunu ara onunla konus, sevgiler...

türk milleti nedense hemen saldirmaya hazir ve malesef hic bisey konusulmuyor bunu seda sari hanimda yine ispat etti

türk milletini beğenmiyorsan yabancı bir foruma takılabilirsin ,özgürsün canım..

en azindan bu amerikada böyle avrupada böyle ama nedense çin de türkiyede asyada bunu göremiyorum. iletisim eksikligi var anca saldir hücüm. sanirim bir birini döven politikacilar yine japonlar çinler ve türkler :)
ne kadar çirkin bir fikir,senin gibi kendi milletini bu derece aşağılayan insanlardan hep kaçmışımdır ,
bu ne amerika özentisidir allahım laflara bak,

seda hanim gidin biraz spor yapin yada baska seylerle mesgul olup birikmis hirsinizi sinirinizi desarj edin

bence bunu siz yapın böylece kendini kafaya bu denli takmaz,eşini ve çocuğunu bu denli mutsuz etmez,
beğenmediğin türk milletindende akıl almak zorunda kalmazsınız

kürtaj için bu arada bu forumda ki arkadaslar tarafindan madem olmussun bidaha ol denilirse böyle bi cevap gelirse eger diye yazilmis bi nottur ve avrupada yasadgimdan dolayi böyle bi cevap gelmesi benim icin gayet normaldir....

1.cisi yaşadığın şehir istanbul
2.si burası avrupa değil,burdaki üyelerin % 99uda avrupalı felan değil
3.sü türk milleti avrupalılar brezilyalılar gibi burnu için kürtaj olmaz(avrupa ve brazilyadada bunun bu kadar basit olduğunu sanmıyorum bu sizin iddanız),böyle hastalıklı bir millet değiliz şükürki

gerçekten sizin için çok üzüldüm
hayatta o kadar güzel şeyler varki ...yazık size anneliği tadınca bana hak verirsiniz

ben sadece kürtaj boyutuna takıldım
umarım güzel bir hamilelik geçirirsiniz

Son düzenleme:
burnu icin kim kürtaj oldu??? :)) seda hanim saldirma degil okuyun hani Allaah dan bahsediyosunuz ıQRA ıKRA oku read lese :)

neyse baya eylendik tskler seda hanim

ebru tskler canim

buda haklıya cevap veremeyen komik duruma düşen bir insan portresi,

yazık size ve doğacak miniğe

utanacağına eğleniyormusun bravo

bayanlar bence uzatmayın, herkes istedigini düsünmekte özgür, kimse kimsenin fikrine karısamaz. kimsenin de bebegini estetik icin feda ettigi yok, zaten bu insanlıga da sıgmaz. o nedenle konuyu uzatmayalım, zaten yakında editörler de müdahale edecektir konu uzarsa...

ARKADAŞLAR ARANIZDA ÇOK CıDDı BıR ıLETıŞıMSıZLıK VAR....
ıkinizde aynı şeyi söylüyorsunuz ikinizde 'estetik için kürtaj yapılmaz''' diyorsunuz ama birbirinizin aynı şeyi söylediğinizi anlayamıyorsunuz öncelikle kaarşınızdakinin ne yazdığını dikkatli okuyun..
sedacım sen de bunu söylüyorsun ama nurbikede zaten buna karşı çıkmıyorki.
estetik için kürtaj yapmamış birbirinizi yanlış anlıyosunuz..

X