Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Yemin ederim ben yazdım sandim ,şimdi gene sol kolumun ve koltuk altının yanından başlayan ağrım beni arayışa sürükledi ki size rastladım. Sol tarafım bacak ,diz arkası omuz kol göğüs her yer agiryor.yalniz sırt ağrıma çözüm buldum o da midemde h.bakter varmis agrisi sırtıma vuruyordu şimdi sukur yok ama gene de çok umutlanmayayim.
Merhaba geçmiş olsun sırt ağrınız yanma giyimiydi bir noktada içten gelen yanma hissi gibi.

Merhaba yine ben bayadır yazmadım doktora da gitmedim.Ağrılar bir geliyor bir gidiyor.sabah ilk 10 dk uyandığımda gayet iyiyim sonra başlıyor.Bu sıralar da sol sırtımda bir noktada reflü yanması gibi bir ağrı var.koltukaltı sol göğüs ve midenin solunda ağrı geziyor.tuhaf bir ağrı.inatla da gitmiyorum doktora.çünkü bazen baya azalıyor bazen artıyor.şu an yazarken bile sol sırtımda bir yerde yanma şeklinde acı var reflü yanması gibi.koltukaltından sol memeye mide soluna doğru da ağrı sancı gibi birşey oluyor.Bu da fibromiyalji mi acaba.kalçam arada çok oturunca ağrıyor.
Aynı sorunları yaşıyorum bugün doktordan geldi sağ sol omuz boyun sırt hepsinin mr ını verdi mide için endoskopi bagırsak sorunları için kolonoskopi dediler kafayı yicem bide çarpıntı oluyor sanki göğsüm de ağırlık var artık aşırı kaygı bozukluğum oldu allahım beterinden korusun

Evet hatta çürüyor diyordum ben,şimdi o ağrı kolumda koltuk altımda zonklama şeklinde o yetmiyor gibi bacaklarımda, karar verdim artık gluten Süt vs yok bıktım usandim
Şaka gibii her okuduğum kişi deki şikayet var bende meme acısı batma zonklama kollarımı biri sıkmış bi morarma olmuşta sanki çürümüş gibi adet olcak mışım gibi bel ağrısı sizde de oluyor mu

Bir haftadır bende çok kötü durumdayım tüm gögüs kafesimde ortasında ve sırtımda mide agrımda cabası kardiyolojiye gittim ekg eko yaptı bişey yok dedi ama agrım nefes aldırmıyor çok kötü durumdayım
Nefesiniz kesilir gibi birşey mi böyle yutkunurken zorlanıyorum

Eksiksiz benim yaşadıklarımı yazmış siniz psikolojik men çökmüş durumdayım hiç bir iş yapamaz oldum aklım surekli ağrılarım da bu yaşta ihtiyar gibi oldum gitmediğim doktor kalmadı unut aklından çıkart sal diyorlar ama olmuyor bir gün iyisem ikinci günü kötü
.. elim surekli göğsüm de surekli her an bise olacakmış gibi
Göğüs ağrınız nasıl 2 bebeyle doktor doktpr geziyorum bezdim koltuk altım memem acıyor genel cerrahi de bişey çıkmadı temiz dedi yanlarım ağrıyor böbrek safra kesesi ultoroson da bişey çıkmadı midem de reflü vs var adet olcak mışım gibi bel ağrım var heryerim çürük gibi ya allahım artık beterinden korusun

Merhaba geçmiş olsun sırt ağrınız yanma giyimiydi bir noktada içten gelen yanma hissi gibi.
Evet doktora gittim ,fizik tedaviye sırt kaslarım yapışık durumdaymis ,egzersiz verdi yapmam için bir de krem verdi. Birkaç gündür daha rahatım.ayrica gastirt vs de var ben de ikisi birleşince inanılmaz düşüyor yaşam kalitem . Magnezyum probiyotik kolejen gibi takviyeler de kullanıyorum. Bir de son noktada benim göğüs kafesime kadar vuran koltuk altından başlayan batma tarzi agri vardi o azaldı.sol omzum sağa göre çokukmuş yani yok yok ama doğumdan sonra oldum ben böyle.

Göğüs ağrınız nasıl 2 bebeyle doktor doktpr geziyorum bezdim koltuk altım memem acıyor genel cerrahi de bişey çıkmadı temiz dedi yanlarım ağrıyor böbrek safra kesesi ultoroson da bişey çıkmadı midem de reflü vs var adet olcak mışım gibi bel ağrım var heryerim çürük gibi ya allahım artık beterinden korusun
Canim çok geçmiş olsun ,Allah bebeklerimizi bağışlasın. Benim de bebekten sonra oldu.sanirim sürekli taşımaktan.ayakta emzirmekten. Benim bayram haftası ağrılarım o kadar arttı ki kalp krizi geçircem sandim.ama adale aagrisi bu tarzda agri yapar diye avuttum nitekim de öyle oldu. Mide rahatsızlıkları bizim gibi fm hastalarının ortak özelliği evhamli yapımız da var. Doktora gittim sır kaslarım için egzersiz verdi düzenli yap dedi yoga da yap hatta reformer pilates vs önerdi. Sana tavsiyem sakinleşmek ve rahatlamak. Ben şimdi psikiyatriye gitcem midem hep sis çünkü hep takarım. Hassasim

Canim çok geçmiş olsun ,Allah bebeklerimizi bağışlasın. Benim de bebekten sonra oldu.sanirim sürekli taşımaktan.ayakta emzirmekten. Benim bayram haftası ağrılarım o kadar arttı ki kalp krizi geçircem sandim.ama adale aagrisi bu tarzda agri yapar diye avuttum nitekim de öyle oldu. Mide rahatsızlıkları bizim gibi fm hastalarının ortak özelliği evhamli yapımız da var. Doktora gittim sır kaslarım için egzersiz verdi düzenli yap dedi yoga da yap hatta reformer pilates vs önerdi. Sana tavsiyem sakinleşmek ve rahatlamak. Ben şimdi psikiyatriye gitcem midem hep sis çünkü hep takarım. Hassasim
Göğüs altında üst midende batma acı şiş rahatsızlık oluyor mu

Kas segirmesi olanlar var mı? Daha çok tek atımlık segirmeler?
Boyle bazi kaslarda telefon titresimi gibi bzz bzzz hissiyatı.
Kaslarda sertleşme, kasılma vs?
Benim sikayetlerim soguklarda, yagmurda artiyor ozellikle. Sol taraf agirlikli kurek kemigi, kalça kaslari,ayak kaslarim sizim sizim sizliyor ve sertlesiyor.
Daha bir suru sikayetim var hangini sayayim bilmiyorum. :KK43:

Benim sikayetlerim soguklarda, yagmurda artiyor ozellikle. Sol taraf agirlikli kurek kemigi, kalça kaslari,ayak kaslarim sizim sizim sizliyor ve sertlesiyor.
Çok geçmiş olsun. Hiç geçmiyor malesef... Devamlı batma, yanma şeklinde ağrılar... Soğuklarda yağmurlarda daha da kötü. İlaç içiyor musunuz? Duloxx içiyordum, doktorum dozunu arttırdı. Ağrılar geçmiyor ama dünyanın sonu gelmiş hissi biraz hafifliyor

Tipki tarif ettiginiz tarzda segirmelerim kas titresimlerim hatta bazen kas spazmlarim oluyor doktor doktor gezmektende yoruldum fibromiyalju diyorlar ama gercekten o kadar korkuyorum ki bazen acaba baska birsey mi var diye cildirmamak elde degil ve daha sayamadigim nice sikayet var tabi

Çok geçmiş olsun. Hiç geçmiyor malesef... Devamlı batma, yanma şeklinde ağrılar... Soğuklarda yağmurlarda daha da kötü. İlaç içiyor musunuz? Duloxx içiyordum, doktorum dozunu arttırdı. Ağrılar geçmiyor ama dünyanın sonu gelmiş hissi biraz hafifliyor
Merhaba, tesekkurler. Bana henuz teshis koyulmadi dolayisiyla ilac kullanmiyorum. Kan testlerimde vs birsey cikmiyor. Romatolojiye gittim Ana pozitif cikti ama lupus ve baska bir bagisiklik sistemi hastaligi icin yapilan antikor testli negatifti. Lyme testi de negatif cikti. Beyin emari, omurga emarinda da bu segirmeleri ve kas sertligini/agrilarini yapabilecek bir soruna rastlanmadi. Sonra hamilelik, dogum derken ustune dusemedim. Garip bir sekilde hamileyken hem segirmelerim, hem de agrilarim yok oldu. Ne zaman dogum yaptim daha beter sekilde dondu.
Yani bunca tetkikten sonra bir sey cikmamasi ve aglatacak derecede agrilarimin olmasi bana fibromiyaljiyi dusunduruyor.
Tipki tarif ettiginiz tarzda segirmelerim kas titresimlerim hatta bazen kas spazmlarim oluyor doktor doktor gezmektende yoruldum fibromiyalju diyorlar ama gercekten o kadar korkuyorum ki bazen acaba baska birsey mi var diye cildirmamak elde degil ve daha sayamadigim nice sikayet var tabi
Benim segirmelerim 2.5 senedir var. Su an bir tik daha iyi, azaldi sanki. Ama gecen yil dogumdan sonra cok kotu oldum. Dilime kadar kasilip segiriyordu. Ne sizde, ne bende o korktugunuz hastalik oldugunu sanmiyorum.😊 Korkmayin icinizi ferah tutun. Yabanci sitelerden, forumlardan vs cok okudum, arastirdim.. O korktugunuz kotu hastalik genelde gucsuzlukle basliyor. Segirme ile baslamasi cok nadir bir durummus. Segirme ile baslarsa da birkac ay icinde gucsuzluk kendini hissettiriyormus.

Merhaba, tesekkurler. Bana henuz teshis koyulmadi dolayisiyla ilac kullanmiyorum. Kan testlerimde vs birsey cikmiyor. Romatolojiye gittim Ana pozitif cikti ama lupus ve baska bir bagisiklik sistemi hastaligi icin yapilan antikor testli negatifti. Lyme testi de negatif cikti. Beyin emari, omurga emarinda da bu segirmeleri ve kas sertligini/agrilarini yapabilecek bir soruna rastlanmadi. Sonra hamilelik, dogum derken ustune dusemedim. Garip bir sekilde hamileyken hem segirmelerim, hem de agrilarim yok oldu. Ne zaman dogum yaptim daha beter sekilde dondu.
Yani bunca tetkikten sonra bir sey cikmamasi ve aglatacak derecede agrilarimin olmasi bana fibromiyaljiyi dusunduruyor.

Benim segirmelerim 2.5 senedir var. Su an bir tik daha iyi, azaldi sanki. Ama gecen yil dogumdan sonra cok kotu oldum. Dilime kadar kasilip segiriyordu. Ne sizde, ne bende o korktugunuz hastalik oldugunu sanmiyorum.😊 Korkmayin icinizi ferah tutun. Yabanci sitelerden, forumlardan vs cok okudum, arastirdim.. O korktugunuz kotu hastalik genelde gucsuzlukle basliyor. Segirme ile baslamasi cok nadir bir durummus. Segirme ile baslarsa da birkac ay icinde gucsuzluk kendini hissettiriyormus.
Çok geçmiş olsun tekrar. Evet çok iyi anlıyorum. Tam fibromiyalji tarif ediyorsunuz...

Ne zaman dogum yaptim daha beter sekilde dondu.
Gebelikte hormonal değişimlerden sanırım vücutta da ağrıyı algılamada bi değişim oluyor. Ben de gebelikte daha iyiydim. Bir de hamileyken 11kilo aldım, doğumdan sonra daha çok kilo aldım, bunu ağrıya da biraz bağlıyorum. Ağrım oldukça kilo aldım, kilom arttıkça ağrım arttı vs gibi bir kısır döngü oluştu

Merhaba,
Bende uzun süredir diz ağrısı ve baş, kafa ağrısı vardı. Nörolojiye ve romotoloğa gittim testlerde ve tomografide bir şey çıkmadı. Enfeksiyona göründüm ve lyme teşhisi konuldu. Lyme testi kan da yalancı negatif çıkabiliyormuş bu yüzden karanlık saha mikroskopisi yapıldı ve teşhis edildi. Lyme'dan şüpheleniyorsanız deneyin derim. Ben İstanbul kartaldaki umut hastanesinde yaptırdım. 6 ay antibiyotik tedavisi alacağım buna rağmen tedavisi kesin değilmiş. İnatçı ve akıllı bir bakteriymiş bu. Bir de Lyme 350den fazla hastalığı taklit edebiliyormuş. Birçok hastalıkta aranması bakılması gereken bir bakteriymiş bu.

Ahh o seğirmeler... Dilim bile seğrirdi. Bacaklarım kollarım. Vücut ağrılarım... Deli gibi sırt agrim vardı . Emgye girdim o korktuğumuz hastalık için çok şükür temiz çıktı fibromiyalji teşhisi kondu ve tedavisi yok denildi. Araştırmaya devam ettim bu ağrıların bir sebebi olmalıydı ve benim safra kesem taş doluymuş ve yıllarca vücuduma bir sürü ağrı yapmış. Sonra ameliyatla aldılar ve vücudum feraha kavuştu. Safra her türlü hastalığı taklit edermiş seğirmelerimle ne alakası vardı bilmiyorum ama ameliyattan sonra hepsi kayboldu. Ağrılarım yok normal bir insan gibi yaşıyorum çok şükür. Bence bu sıkıntıyı çeken herkes bı ultrasonla iç organlarına baktırdım.

Ablama bu teşhis kondu. 43 yaşında ve 23 yaşında yüzde 98 engelli oğlu var bedensel engelli. Ama nedense ablamın bedensel ağrıları soğuk vs ile değil de stres yaptığında felaket oluyor ve özellikle sol tarafım diyo. Annemi yazım kalp krizi ile kaybettik ve her sol taraf ağrısı olduğunda resmen panik atak krizi gibi geçiyor. Ama panik atak teşhisi konmadı. Fibromiyalji denildi. İlaç verildi faydası yok

X