Fetal Dna/ NIPT testi merkez önerisi.

soundoffreedom

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2013
224
219
arkadaşlar merhabalar.
9+4 hamileyim. ilk çocuğumda da fetal dna testi yaptırmıştım şimdi yine yaptırmak istiyorum ama doktorun önerdiği kurumları araştırdığımda hep bir şikayet okudum. açıkcası güvenilir ve cinsiyet bilgisi verebilecek bir kurum arayışındayım. testi yaptırıp memnun kaldığınız bir kurum var mı.

natera panorama. tr’deki kurumlara göre ciddi pahalı. amerikada bir lab. fakat güvenilirlik konusunda çok iyi bildiğim kadarıyla. kesinlik oranları da yüksek.

Merhaba ben Veritas a yaptırdım ilgililer ve doğru sonuçlar çıktı benim testimde; çünkü sonrasında cvs yaptırmak zorunda kaldım ve sonuçlar tutarlıydı. Bu benim tecrübem tabii ki

Benim gittiğim hastane de genoksa yaptırıyor sizde sonuçla ilgili nasıl bir hata çıktı
Turner sendromu riskim yüksek çıktı,amniyosentez yapmak zorunda kaldım bekleme şu bu derken 2 ay gitti ama ömrümden 20yıl :KK43:
Doktorum hatalı ihtimali yüksek demişti çünkü ultrasonda bişey yoktu ama güvenemedim
Sonra amniyosentez sonucum çıktı ve yalan olduğu ortaya çıktı
Onlara sorsan doğruluk %90 ama yalan olduğu ortaya çıkınca cinsiyet anomalileri %50 doğru çıkıyor dediler 🤦🏻‍♀️ olan bana bebeğime eşime oldu

Turner sendromu riskim yüksek çıktı,amniyosentez yapmak zorunda kaldım bekleme şu bu derken 2 ay gitti ama ömrümden 20yıl :KK43:
Doktorum hatalı ihtimali yüksek demişti çünkü ultrasonda bişey yoktu ama güvenemedim
Sonra amniyosentez sonucum çıktı ve yalan olduğu ortaya çıktı
Onlara sorsan doğruluk %90 ama yalan olduğu ortaya çıkınca cinsiyet anomalileri %50 doğru çıkıyor dediler 🤦🏻‍♀️ olan bana bebeğime eşime oldu
Cevabınız için teşekkür ederim 🙏🙏🙏🙏🙏 size çok büyük geçmiş olsun neler yaşamışsınız sağlıkla alın kucağınıza İnşallah benim sonuçlarım da bir sıkıntı çıkmaz yoksa bende amniyosentez yaptırmak durumunda kalmam

Merhaba ben Veritas a yaptırdım ilgililer ve doğru sonuçlar çıktı benim testimde; çünkü sonrasında cvs yaptırmak zorunda kaldım ve sonuçlar tutarlıydı. Bu benim tecrübem tabi

Merhaba ben Veritas a yaptırdım ilgililer ve doğru sonuçlar çıktı benim testimde; çünkü sonrasında cvs yaptırmak zorunda kaldım ve sonuçlar tutarlıydı. Bu benim tecrübem tabii ki
Merhaba bana da Dr nipt önerdi ama hangi merkeze gitmeliyim emin olamadım veritas hakkında baya olumlu şeyler okudum ama siz nasıl ulaştınız yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba natera panorama nasıl ulaştınız sonuçlar yurt dışına mi gidiyor hangi merkez ile görüşmem lazım internette bulamadım yardımcı olabilir misiniz bana
Ben acıbadem hast üzerinden yaptım. Ama direkt laboratuvarlar da yapıyor diye biliyorum.

Merhaba bana da Dr nipt önerdi ama hangi merkeze gitmeliyim emin olamadım veritas hakkında baya olumlu şeyler okudum ama siz nasıl ulaştınız yardımcı olursanız çok sevinirim
Merhaba bana doktorum bir kaç broşür verdi ben içinden seçip konuşup güven verene yaptırdım. Hemşire gelip evinizden kanı akıp laboratuvara ulaştırıyor oradan da test merkezine gönderiliyor. Veritas- My Prenatal adı. Buradan telefon vermek yasak mı uygun mu bilmediğim için yazamıyorum şuan telefonunu

X