EVLİ BAYANLAR!!!

Arkadaşlarım çok bakımlı biriydim evlenince farklı şehre yerleştim ve eskisi gibi bakımlı olmaya çekinir oldum, evlenince bu ruh hali sizde de oldu mu? Eski kıyafetlerim normal açıklıkta ama şimdi onları giymeye, makyaj yapmaya çekinir oldum 🫠🫠kısa mont bile giymek tedirgin ediyor 😑😑😑
İl etkisi olabilir 😁 Ben Antalya'da büyüdüm ama bazı şehirlere gittiğimde kimse bir şey demez ama ortamda ayrıksa olmamak için tutup da şort atlet de gezmiyorum. Gezsem kimsenin umrunda olacağını sanmam ama gene de ben ayrık otu gibi kalmak istemiyorum 😁

Arkadaşlarım çok bakımlı biriydim evlenince farklı şehre yerleştim ve eskisi gibi bakımlı olmaya çekinir oldum, evlenince bu ruh hali sizde de oldu mu? Eski kıyafetlerim normal açıklıkta ama şimdi onları giymeye, makyaj yapmaya çekinir oldum 🫠🫠kısa mont bile giymek tedirgin ediyor 😑😑😑
Evlenince ben de bi saldim kendimi. Hamilelik lohusalik evde bebek bakmak derken kendi bakimimi unuttum resmen. Her gun sabah yuz temizleme jeli serum tonik nemlendirici bb krem kullanirdim simdi anca yikiyorum😅 Kilo aldim kiyafetlerime de sigamigorum. Umarim gecici bir surectir.

Asıl evlenince bakımlı olacaksınız salmak yok öyle

Eşiniz her zaman diyecek ki hayatımda bakımlı alımlı kendine değer veren bir kadın var ben de onun değerini bilmeliyim

Bendede oldu, hem eşimin baskısı hemde çevre baskısı yüzünden. Giyim stilimi tamamen değiştirmiştim, makyaj uzun süre yapmadim. Şimdi (11 yıl sonra) normale döndüm ama olan gençlik yıllarıma oldu.

Bendede oldu, hem eşimin baskısı hemde çevre baskısı yüzünden. Giyim stilimi tamamen değiştirmiştim, makyaj uzun süre yapmadim. Şimdi (11 yıl sonra) normale döndüm ama olan gençlik yıllarıma oldu.
Ya bu duruma üzüldüm, istemeyerek kendini değiştirmek zorunda kalmak sanırım kolay bir durum değil, 11 yıl uzun bir zaman evet ama hiçbirşey için geç kalınmış değil, Eşiniz baskın olmuş bu durumda

Ya bu duruma üzüldüm, istemeyerek kendini değiştirmek zorunda kalmak sanırım kolay bir durum değil, 11 yıl uzun bir zaman evet ama hiçbirşey için geç kalınmış değil, Eşiniz baskın olmuş bu durumda
Evet malesef hala öyle eşim. Giyim kuşamima her zaman dikkat ederim ama onun kendine göre kuralları var giyimim hoşuna gitmediği zaman hala yargılayıcı birşeyler söyler sert bir ses tonuyla. Önceleri kendimi suçlu hissederdim sanki kötü birşey yapiyormuşum gibi ama artık umursamıyorum.

Muhtemelen daha mütehassıp bir yere yerleştiniz anladığım kadarıyla. Kıyafetleriniz o çevre için dikkat çekici ve açık geliyor olabilir, makyajda ağır kaçıyor muhtemelen ama bakımlı olmak demek zaten makyaj yapıp açık giyinmek demek değil. Temiz olmak temiz giyinmek kendine kişisel bakımına kişisel sağlığına dikkat etmek demek. Kıyafetler konusunda sizde elinizde olanlarla mutevazi bir kaç kombin yapın eksik kalan bir kaç parça eşya alabilirsiniz. Makyaj yapmak yerine güneş kreminiz ve nemlendiriciniz her daim olsun küçük bir parlatıcı belli belirsiz bir rimel sizi çok rahatsız etmez . Hatta rimel kullanmak zorunda bile değilsiniz ten renginiz el veriyorsa. Ama evlendim artık kocam beni böylede beğenir nasılsa psikolojisine girdiğseniz eğer hemen silkelenme zamanı :rolleyes:elbette eşiniz sizi herhaliniz ile sever ama hepimiz için geçerli olan bişey var zor durumlarda yani eşim grip olur terler terinden tiksinmem ne bilim burnu akar tiksinmem insanî olan şeylerden asla tiksinmem ama bunu bile isteye yapar kendine dikkat etmez ter kokar duş almaz kıyafetine özen göstermez inanın kimse böyle birini istemez. Bu sadece erkeklere özgü bir durum değil.

Evet malesef hala öyle eşim. Giyim kuşamima her zaman dikkat ederim ama onun kendine göre kuralları var giyimim hoşuna gitmediği zaman hala yargılayıcı birşeyler söyler sert bir ses tonuyla. Önceleri kendimi suçlu hissederdim sanki kötü birşey yapiyormuşum gibi ama artık umursamıyorum.
aslında sert ve eleştirel söylemesi sizin hevesinizi kırmış, Biz bayanlar güzel görünüyorsun denmesini isteriz.. Ve çirkin eleştiri alınca etkileniriz, sebebi giyim tarzınız mı yoksa açık kapalı tartışması mıydı?

Kafamın içinde ki evli ELALEM baskısını yenersem evet 😬😁

Makyaj illa karsidan bakanin anlayacagi sekilde yapilmak zorunda değil. Eger istiyorsaniz hafifce yapardiniz siz aşiri tribe girmişsiniz. 😃
Ben incecik serum fondoten kullaniyorum mesela güzel parlaklik veriyor yüzümde ama dikkatli incelemeyen anlamaz ne sürdüğümü bazilari soruyor hatta ürünün ne oldugunu.
Sonra azicik rimel, allık, dudak regime yakin bir de ruj... allik istege göre cikartilabilir.
Bu benim günlük makyajimdir mesela ve boyle bir makyajin dikkat cekecegi bi yer pek yoktur. Bekarken de böyle yapardim ki hep buyuk sehirlerde yasadim, suanda da Istanbuldayim makyaj kisitlanmasi hissetmiyorum, dikkat cekme kaygim da yok sadece az yapilan makyajin daha guzel durdugunu dusunuyorum.

Kendinizi sıkmayin, nerede yasiyorsunuz bilmem ama herkeste durmuş sizin yuzunuzu incelemiyordur. 😄

Yeni taşındığınız yerdeki çevreden mi kaynaklanıyor, eşinizden mi onu anlayamadım? Çünkü eğer çevreden kaynaklanıyorsa evlenmekle ne alakası var. Ben de evlenince tam tersi oldu. Çünkü daha önce yalnız yaşıyordum. Eğer çok açık giyinirsem makyaj vs süslenirsem laf söz olur diye çekinirdim. Evlenince daha özgür hissettim kendimi.

Eşinize aidiyet hissettiğiniz için olabilir. Bunu güzel ve normal eşinize saklı tutmanız kendinizi bana göre, tabi mutluysanız yeni dış görünüşünüzle

Yaşla değil kiloyla alakali. 😄
Ben 28 yaşından sonra bir anda kilo aldım.yeme alışkanlığım da değişmemişti.yaşla birlikte bir miktar kilo alındığını düşünüyorum.28 yaşına kadar çubuk gibiydim.hatta ben niye doymuyorum doymuyorum diye ağlıyordum.

X