Evlenme konusu?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.111
1.752
Merhaba arkadaşlar. Bu konuları konuşacak kimsem olmadığı için sizden akıl almak istedim. Bir buçuk seneyi devirdiğimiz ama uzaktan yürüttüğümüz bir ilişkimiz var. Her ay 1-2 defa 3-5 gün birbirimizin yanına gelip giderek bir şekilde ilişkiyi yürütüyoruz. Çok seviyorum erkek arkadaşımı onunda beni sevdiğini çok hissediyorum. Asla evlilik hayalleri kuran biri olmadım hep özgür olmak daha güzel sorumluluk olmadan yaşamak daha güzel diye gezdim ortalıkta. Çok zeki olduğum içinde erkek arkadaşıma hep bu izlenimi verdim. Ama son zamanlarda ilişkimizin çok güzel gitmesi, mesafelerin artık beni zorlaması ve evlenmek istediğim adamın sevgilim olduğuna karar verdiğimden beri bir evlilik aşkı sardı beni. Sebebi erkek arkadaşımın hiç o toplara girmemesi mi acaba diyorum bazen. Bende gerçekten hadi evlenelim dese hemen hazır mıyım bilmiyorum ama bu ara kafaya taktım ve biraz bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi hissetmeye başladım. 27 yaşındayım o da 31. Evlilik süreci evliliğin oturması çocuk derken zaman geçiyor mu onun telaşına girdim. Erkek arkadaşım da geleceğe yönelik ikimiz hakkında aslında konuşuyor plan yapıyor ama yakın vadede bir şey hissetmiyorum. Örneğin ben artık önümüzdeki yıl ciddi adımlar atmalıyız diye düşünüyorum çünkü hem mesafe canıma tak etti hemde sanırım artık bende evliliğe sıcak bakıyorum. Bana e git bunu sevgiline söyle o zaman diyeceksiniz ama ne bileyim benim bu konulara girmem doğru mu bilemedim. Ya da evlilik meraklısı gibi görünür müyüm onu iter miyim bunaltır mıyım bunları düşünüyorum. Ama kendimi de düşünüyorum. 1-2 haftaya yine bir araya geleceğiz. Konuyu açsam mı bilemedim. Yoksa hiç o topa girmesem mi? Of bilmiyorum ben ne ara evliliğe bu kadar istekli oldum :KK43:

İstekleriniz çok normal. İkinizin de işi gücü varsa , anlaşıyorsanız ayrı ayrı yaşamak neden ve nereye kadar? Mesafe ilişkiyi yıpratan bir şey. Ben olsam yüz yüze geldiğimde konuşurdum açık açık. İnsan beklentilerini dile getirebilmeli, ona göre yol çizmeli zaten.

Erkek arkadaşınıza ilişkiniz süresince ben evlenmek istemiyorum dediniz mi? Dediyseniz o kafasını bu şekilde kodlamış olabilir.

Siz daha önceden konu açmıştınız bununla ilgili. Hatta sonra gelişme olarak “sevgilime söyledim o da ciddi düşünüyormuş” demiştiniz. Ben böyle hatırlıyorum.

evet ama ileriye dönük ciddi konuşuyoruz o başka. ben artık zamanını konuşmak istiyorum. seneye şu zamanda artık adını koyalım demek istiyorum mesela. Ama daha öncede ucundan girdiğim için bu konuya yine irdelemek bunaltır mı diye düşünüyorum :KK43:

İstekleriniz çok normal. İkinizin de işi gücü varsa , anlaşıyorsanız ayrı ayrı yaşamak neden ve nereye kadar? Mesafe ilişkiyi yıpratan bir şey. Ben olsam yüz yüze geldiğimde konuşurdum açık açık. İnsan beklentilerini dile getirebilmeli, ona göre yol çizmeli zaten.
Açıkçası konuşmak istiyorum zaten. Bir yere bağlansın istiyorum. Belirsizlikten hoşlanmıyorum. Ama nasıl gireceğim konuya ne diyeceğim evlilik meraklısı gibi gözükmemek adına bilmiyorum kafam karıştı. Ya da doğru mu yapıyorum diye fikir almak istedim sizlerden. Teşekkür ederim bu arada :)

Evlilik düşünmüyorum diye sürekli dile getirerek cool kadın olmaya çalışmışsınız ama içgüdülerinize yenik düşmüşsünüz :)

Hala da erkek arkadaşıma bundan bahsedersem cool kadın imajım bozulacak derdindesiniz. Cool olmaya çalışmayı bırakıp içinizden geldiği gibi davranırsanız sorununuz çözülebilir. Evlilik istemek kötü veya ezik bir şey değil bu arada bilginiz olsun.

Evlilik düşünmüyorum diye sürekli dile getirerek cool kadın olmaya çalışmışsınız ama içgüdülerinize yenilmişsiniz :) ve hala erkek arkadaşıma bundan bahsedersem cool kadın imajım bozulacak derdindesiniz. Cool olmaya çalışmayı bırakıp içinizden geldiği gibi davranırsanız sorununuz çözülür.
O kadar haklısınız ki...
Ama bir zamanlar gerçekten çok uzaktım evliliğe bende hala çok şaşkınım ama şu an ciddi ciddi istiyorum :KK43: Ve konuşacağım sanırım. Yanlış anlar diye korkuyorum.

Konuyu bende hatırlamaya çalışıyorum.3 aylık bir birlikteliğiniz vardı ben mi yanlış hatırlıyorum.

evet ama ileriye dönük ciddi konuşuyoruz o başka. ben artık zamanını konuşmak istiyorum. seneye şu zamanda artık adını koyalım demek istiyorum mesela. Ama daha öncede ucundan girdiğim için bu konuya yine irdelemek bunaltır mı diye düşünüyorum :KK43:
Çaktırmadan çıtlatabilirsiniz. Mesela konuyu ev eşyasına falan getirip laf arasında dersiniz ki “ay bu koltuklar da çok eskidi, şimdi yenisi alayım diyorum ama nasılsa 1-2 seneye evlenmiş olurum o zaman seçip almak daha mantıklı” gibi gibi… Direkt konusunu açmayın bence çok bunaltıcı ve sadece siz istiyormuşsunuz gibi görünebilir.

Evet 3-5 yıl düşünmüyorum demiştim ama o zaman gerçekten istmiyordum ve uzaktım :KK43: Şu an işler değişti.
Yani hafif hafif belli edin isterseniz çünkü dediğim gibi o kafasında böyle bir kodlama yaptıysa aklında olsa bile sizi ürkütmemek için açılamayabilir. Onun yaklaşımı nasıl bu konuyla ilgili?

Açıkçası konuşmak istiyorum zaten. Bir yere bağlansın istiyorum. Belirsizlikten hoşlanmıyorum. Ama nasıl gireceğim konuya ne diyeceğim evlilik meraklısı gibi gözükmemek adına bilmiyorum kafam karıştı. Ya da doğru mu yapıyorum diye fikir almak istedim sizlerden. Teşekkür ederim bu arada :)

Evlilik meraklısı olabiliriz, bunda ne sakınca var ki ? Önümüze gelenle evlenmiyoruz, sevdiğimiz adamla aile kurmak istiyoruz bunda anormal olan hiçbir şey yok. Eğer sizi "evlilik meraklısı" olarak etiketleyip soğursa zaten niyetlerinizin uyuşmadığını anlar yolunuzu çizersiniz, zaman kaybetmemiş olursunuz. Benim eşim ilişkimizin başlarında direkt konuyu açmıştı, ne düşünüyorsun demişti, siz de düşüncelerini sorabilirsiniz. Sonuçta kafasına silah dayayıp nikah masasına oturtmayacaksınız, düşüncelerine göre ilişkiniz şekillenecek.

Çaktırmadan çıtlatabilirsiniz. Mesela konuyu ev eşyasına falan getirip laf arasında dersiniz ki “ay bu koltuklar da çok eskidi, şimdi yenisi alayım diyorum ama nasılsa 1-2 seneye evlenmiş olurum o zaman seçip almak daha mantıklı” gibi gibi… Direkt konusunu açmayın bence çok bunaltıcı ve sadece siz istiyormuşsunuz gibi görünebilir.
Aslında bu tarz konuşuyoruz. Mesela annesi geçenlerde ütüsünü ona vermek istemiş o da evleneceğim zaten verme bana ben alırım demiş. Ama ben artık net zamanını bile olsa konuşmak istiyorum çok bunaldım özlemekten mesafelerden :KK43:

Yani hafif hafif belli edin isterseniz çünkü dediğim gibi o kafasında böyle bir kodlama yaptıysa aklında olsa bile sizi ürkütmemek için açılamayabilir. Onun yaklaşımı nasıl bu konuyla ilgili?
Evlilik hakkında ikimiz hakkında konuşur aslında. Evlenince şöyle olur böyle olur diye. Ama bu 5 sene sonra da olabilir 10 sene sonra da. Ben o kadar beklemek istemiyorum.

Evlilik meraklısı olabiliriz, bunda ne sakınca var ki ? Önümüze gelenle evlenmiyoruz, sevdiğimiz adamla aile kurmak istiyoruz bunda anormal olan hiçbir şey yok. Eğer sizi "evlilik meraklısı" olarak etiketleyip soğursa zaten niyetlerinizin uyuşmadığını anlar yolunuzu çizersiniz, zaman kaybetmemiş olursunuz. Benim eşim ilişkimizin başlarında direkt konuyu açmıştı, ne düşünüyorsun demişti, siz de düşüncelerini sorabilirsiniz. Sonuçta kafasına silah dayayıp nikah masasına oturtmayacaksınız, düşüncelerine göre ilişkiniz şekillenecek.
Haklısınız konuşacağım açık açık sanırım.

Konuyu ^^ gelecekle ilgili planların nedir merak ediyorum iş evlilik vs ne düşünüyorsun, yada hiç düşündün mü ^^ derin ve sakin bir muhabbet esnasında sorabilirsiniz.
1.5 yıl iyi bir zaman artık niyetini bilmeniz gerekiyor evliliği düşünüyorsanız.

Konuyu ^^ gelecekle ilgili planların nedir merak ediyorum iş evlilik vs ne düşünüyorsun, yada hiç düşündün mü ^^ derin ve sakin bir muhabbet esnasında sorabilirsiniz.
1.5 yıl iyi bir zaman artık niyetini bilmeniz gerekiyor evliliği düşünüyorsanız.
Aslında uygun bir ortam olacak güzel bir akşam yemeği planımız var alkollü güzel bir ortamda olacağız tam yeri ve zamanı olabilir

Eski turk filmlerinde kız Babam beni birine verecek diyoda oglanda kaçırıyo ya kızı o geldi aklıma talibim mi var deseniz 😁😁

X