Evlat Edinme evlatlıkla ilgili posedürü bilen var mı ?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

serseri

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
1.929
10
44
arkadaşlar merhaba benim derdim değil ama en yakın arkadaşımın bir sorunu var :KK43: kızkardeşi hamileymiş bebeğin babası kabul etmiyormuş ve bu durumdan tabiiki anne babanın haberi yok duysalar kalplerine iner diye arkadaşım hüngür hüngür ağlamakta :KK43: bebeği evlat vermek istiyorlar ama yasal süreç nasıl işler ne yapılır bilemiyoruz bilgisi olan varsa anlatabilir mi acaba ? Ya da çocuk esirgeme kurumuna mı verilse acaba ? gerçekten beynimiz durmuş durumda akıl akıldan üstündür derler sağlıklı düşünemiyoruz

arkadaşlar merhaba benim derdim değil ama en yakın arkadaşımın bir sorunu var :KK43: kızkardeşi hamileymiş bebeğin babası kabul etmiyormuş ve bu durumdan tabiiki anne babanın haberi yok duysalar kalplerine iner diye arkadaşım hüngür hüngür ağlamakta :KK43: bebeği evlat vermek istiyorlar ama yasal süreç nasıl işler ne yapılır bilemiyoruz bilgisi olan varsa anlatabilir mi acaba ? Ya da çocuk esirgeme kurumuna mı verilse acaba ? gerçekten beynimiz durmuş durumda akıl akıldan üstündür derler sağlıklı düşünemiyoruz

Nasıl yani? O kız nasıl verecek bebeğini? Bebek ne kdarlık? Aldıramıyor mu?

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: Kendisi bakamaz mı bebeğe... Birde ailesi doğurana kadar nasıl farketmeyecek ki anlamadım :44::44::44:

anne babanın haber yok duysalar kalplerine iner diyorsun ama onlar zaten er yada geç bunu öğrenecekler....

evet, evlatlık vermek istiyorsa çocuk esirgeme kurumuna gitmesi lazım diye düşünüyorum, orda prosedürlerle ilgili bilgi verirler
ama yazık, çok yazık, yapmasın bunu..

Son düzenleme:
Ay yapmasın ne olur, anne babasına anlatamıyorsa ablası konuşsun o çocukla evlenip ayrılsınlar bebeği üstüne alsın bitsin gitsin. Evet yazmak kolay ama ben bir bebek diye aklımı oynatacaktım. İçim sızladı vallahi. Yüzünü gördükten sonra nasıl bırakır birşey yazamıyorum elim titriyor, yapmasın ne olurrr.

aile öğrenmeden mi doğuracak, nasıl olacak?
ben de biri evlat edinecek sandım...
doğurunca çocuğunu vermek istiyor mu, baskıyla mı verecek?
ana baba evladını sokağa atacak değil ya gerekirse taşınırlar o muhitten bebeğe de kızlarına dasahip çıkarlar babaya da dava açılır.
nasıl verir o kızcağız bebeğini ya :KK43:

biraz set olcak kusura bakmayın ama canından can kopartıp bebeğini çocuk esirgemeye veya evlatlık olarak vermek isteyen
kadınları gercekten kınıyorum nasıl bir vicdana sahipler çocuk için yapı tutusan okadar insan verki

işte rabbim biz kullarına veriyor ama kulları anlamıyor

aldırmakda cok büyük günah ibret olsun diye yazıyorum

komsumuz bebegini aldırdı bakacak durumlarıda varken sırf ıstemedıkleri için
sonra rahım hastalıgına yakalandı ve rahmını aldılar rabbim bi daha bebek vermicek onlara

yazık diyorum sadece

Ahlaksız herif, çocuğu yaparken iyiydi, baba olmak mı zor geldi? Bir hata yapılmışsa erkek de elini taşın altına koyacak.:KK47:

Ailesi öğrenmeden nasıl olucak ki bu iş :26: Ailesiyle yaşamıyor mu?

Bebeğini nasıl vericek :26: Ufff zor ya..

hamile bayan doğum sırasında bebeğin babasının adını-soyadını vermek zorunda. yasal olarak da o bey bu bebeği kabul etmek zorunda.

eğer bebeğin babası olmadığını idda ediyorsa dava açar ve DNA testi talep eder. bu test 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişiyor.

hamile bayan 18 yaşın altındaysa anne babasını hastane haberdar ediyor. Bebeğin babası ise küçük yaşta kızla cinsel ilişkiye girmek suçundan polis tarafından yakalanıyor.

beni evlilik vaadiyle kandırdı deyip şikayetçi olursa o zaman o şahıs hakkında dava açılıyor. hapis var mı bilmiyorum?

ama evlatlık verip sonra pişman olabilir. o zamanda geri alması o kadar kolay olmaz.

bu çok hassas bir konu. hamile bayanın ailesi ile mutlaka konuşulmalı. aile torunlarını kabul eder diye düşünüyorum.

sakın resmi olmayan yollara girmeyin, bebeği kendisi istemiyor olabilir ama o bebek en iyi şekilde bakılmayı, sevilmeyi hak ediyor..

internetten, şurdan burdan ne üdüğü belirsiz kişilere savunmasız minnacık bebeği vermeyin sakın, vallahi eşim kabul etse bana verin diyeceğim, o kadar sızladı içim

en güzeli çocuk esirgeme kurumuna verin, yıllarca bebek özlemiyle yanan aileler var , kurum bebek için en uygun aileyi bulur, hem bebek hemde bebeği aian aileyi mutlu etmiş olursunuz

çok üzülüyorum ben böyle şeylere, madem evlilik dışı birlikte oluyorsun bari korun be kardeşim, kondomu var, hapı var osu busu her şeyi var, sen korunma, hamile kal, sonra eyvah anam duyacak, babam duyacak!!!!

sakın bebeğin hayatını riske atacak bi şey yapmayın, en güzeli çocuk esirgemeye vermek, Allahım sen koru bu bebeği ve onun gibi nicelerini YaRabbimm...

O ahlaksız adam niye düşünmüyor!! :KK47: :KK47: Bu kadar kolay yaptım, bitti! mi yani?? Onun sorunu değil mi!!! Aslında onu da bi silkelemek lazım! Baba adayının ailesi ne der acaba!

Neyse, çok üzüldüm duruma ya.. Bu kız kaç yaşında? Kaç aylık hamile?? Yazık yaa keşke bırakmasa bebeğini..Prosedür çok sorun olmaz herhalde de...

Sanırım boşuna konuşuyoruz....Konu sahibi yok ki!! Canı sıkılan,eğlence arayan biri her halde.. :KK19:

offfff benim burnuma hiç hoş kokular gelmiyor, sanki bebeği para karşılığı vermek istiyor gibi geldi, inşallah yanılıyorumdur

bebek bu yaaa , benim için en kıymetli, en kutsal emanet... parayla satılırmı ??? yada parasızda olsa sırf ondan kurtulmak için akıbetinin ne olacağını bilmeden, yabancı bi ele teslim edilirmi???

siz kuruma verin, en güvenlisi bu bebek için, öyle hiçte aileye falan haber verilmez merak etmeyin, işlediğiniz haltı kimse duymaz... götürün verin çocuk esirgemeye yada polise, ve söyleyin oradakilere buluntu, terk bebek olduğunu, bebeği sizin bulduğunuzu ve emniyeti için oraya getirdiğinizi söyleyin, sonrada çekin gidin, olur biter

Çocuk esirgeme kurumu bebeğin kimliği çıkmadan kabul etmez. Yani bebeğin babası bi şekilde üstüne almak zorunda. Bunun başka çaresi yok. İnsanlar bebek için herşeylerini feda ederken bazı kişilerin bu sorumsuzluğunu anlamıyorum. Yine olan bebeğe olacak!

Çocuk esirgeme kurumu bebeğin kimliği çıkmadan kabul etmez. Yani bebeğin babası bi şekilde üstüne almak zorunda. Bunun başka çaresi yok. İnsanlar bebek için herşeylerini feda ederken bazı kişilerin bu sorumsuzluğunu anlamıyorum. Yine olan bebeğe olacak!

bebeğe her halükarda kimlik çıkarılıyor..zaten kimlik çıkmadan doğrudan evlat edinecek aileye verilirse,neseb saptırıldığı için kanunen suç kabul edilmiş

X