İğneli Epilasyon Evinde kendi kendine iğneli epilasyon yapanlar

needly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2018
30
20
Merhaba,
Burada evinde kendi kendine iğneli epilasyon yapabilen Hanımlar da var mıdır? Ben uzun süredir yüz bölgeme iğneli epilasyona gitmekteydim. Şuan 2 ayda bir ancak ince tüyleri aldırmaya devam ediyorum. Ama vücudumda lazer epilasyondan kalma tüyler bulunmakta, vücuduma iğneliye hiç gitmedim. Vücuduma iğneliye gitsem hem maliyetli olacak diye hemde meraktan istediğim zaman kendi kendime yapıp el becerisiyle bu işi tamamen bitiririm diye cihaz aldım. Daha sakince istediğim zaman kendi kendime yapabiliyorum. Bacaklar kolay oluyor ama kollarda sol el kullandığımda baya zorlanıyorum. Zamanla yaptıkça da insanın kendine güveni geliyor, tavsiye ederim. Benimki meraktan işte iğneli epilasyonu kendi kendine yapabilenleri bir başlıkta toplamak istedim. Paylaşımızını beklerim. Sevgiler :KK200:

Makineyi nereden aldınız acaba?
Sıfır mı yoksa 2.el falan mı?
Ben de istiyorum aslında.
Makineyi internetten araştırdım ve gittiğim iğneli epilasyon merkezlerinin kullandığı markalardan bir liste yaptım (özelden iletebilirim reklam olmasın). Biri pahalı bir ürün diğeri ise nispeten ucuz TSE, CE vb. gerekli belgeleri mevcut ve standizasyonları pahalı olanla aynı ama fiyat farkı sanırım malzeme kalitesinden kaynaklanıyor, ucuz olanda iş görüyor. Yurt dışında satılanları da inceledim. Google'a "iğneli epilasyon cihazı" yazdığınızda çıkan cihazları karşılaştırabilirsiniz. Ben 3 sistem (flash acısız/hızlı dedikleri, termoliz yavaş olan kıl kökünü tam yakan metot ve ikisinin karışımı blend modu olan) ucuz sıfır olan ürünü internetten aldım. 2.el ürünleri de inceledim ama güvenemedim. İstiyorsanız yapabilirsiniz bence.

Makineyi internetten araştırdım ve gittiğim iğneli epilasyon merkezlerinin kullandığı markalardan bir liste yaptım (özelden iletebilirim reklam olmasın). Biri pahalı bir ürün diğeri ise nispeten ucuz TSE, CE vb. gerekli belgeleri mevcut ve standizasyonları pahalı olanla aynı ama fiyat farkı sanırım malzeme kalitesinden kaynaklanıyor, ucuz olanda iş görüyor. Yurt dışında satılanları da inceledim. Google'a "iğneli epilasyon cihazı" yazdığınızda çıkan cihazları karşılaştırabilirsiniz. Ben 3 sistem (flash acısız/hızlı dedikleri, termoliz yavaş olan kıl kökünü tam yakan metot ve ikisinin karışımı blend modu olan) ucuz sıfır olan ürünü internetten aldım. 2.el ürünleri de inceledim ama güvenemedim. İstiyorsanız yapabilirsiniz bence.

Siz bana bütün detaylarını mesaj atın lütfen.
Bakayım ben de bi.

Ben yapıyorum arada ama galvanikle.
Termolizle denemiştim, makinenin ayarı bozuktu ve iz bıraktı. O günden sonra yurtdışından küçük galvanik bir makine getirttim, modifiye ettim. Başta çok lekelenme yapıyor ama termoliz gibi deriyi yarmadığı için kalıcı iz bırakmıyor. Çok zaman alıyor tabii. Bir kıl yaklaşık 2-3 dakika alıyor.
Çok sabırlı ve kararlı değilseniz tavsiye etmem.

Ben yapıyorum arada ama galvanikle.
Termolizle denemiştim, makinenin ayarı bozuktu ve iz bıraktı. O günden sonra yurtdışından küçük galvanik bir makine getirttim, modifiye ettim. Başta çok lekelenme yapıyor ama termoliz gibi deriyi yarmadığı için kalıcı iz bırakmıyor. Çok zaman alıyor tabii. Bir kıl yaklaşık 2-3 dakika alıyor.
Çok sabırlı ve kararlı değilseniz tavsiye etmem.
Galvanik çok uzun sürüyor dediğiniz gibi. Cihazınızda eğer blend mod varsa blend modu önerebilirim, hem herkesin yaptırdığı flash termoliz moda göre daha kesin sonuç veriyor ve galvanik kadar da uzun sürmüyor.
Sabırlıyımdır ayrıca tüylerden kurtuldukça insan daha da hevesleniyor.

Galvanik çok uzun sürüyor dediğiniz gibi. Cihazınızda eğer blend mod varsa blend modu önerebilirim, hem herkesin yaptırdığı flash termoliz moda göre daha kesin sonuç veriyor ve galvanik kadar da uzun sürmüyor.
Sabırlıyımdır ayrıca tüylerden kurtuldukça insan daha da hevesleniyor.
Ayarı bozuk olanda blend modu var ama onu kullanmıyorum. Diğeri sadece galvanik yapan küçük bir makine.
Düzgün bir makinede blend yapmayı isterdim. Blend bence de daha etkili.

Onu ben de düşündüm, makineyi alıp kendimiz yapsak daha uyguna geliyor. Siz kursa gittiniz mi, yoksa tamamen araştırarak mı yapmaya başladınız?

Onu ben de düşündüm, makineyi alıp kendimiz yapsak daha uyguna geliyor. Siz kursa gittiniz mi, yoksa tamamen araştırarak mı yapmaya başladınız?
Merhaba, kursa gitmedim. Araştırdım, internette videoları izledim, daha önce gittiğim uzmanlara danıştım onların uygulamalarını instagramdan takip ediyorum. Yurt dışı kaynaklı internet kaynaklarından da tüy yapısı ve işin inceliklerine dair dökümanlar inceledim. Biraz zaman alıyor ama istedikten sonra öğrenip yapabiliyorsunuz.

Kursa gitmedim, tamamen kendim araştırarak yapmaya başladım. İlk başta çok yavaş çekine çekine deniyorsunuz, iğne sonuçta can acır korkusu var. Ama gördüm ki zamanla insan pratikleşiyor. Bir uzman kadar hızlı değilim ama aldığım kıl/tüy bir daha çıkmıyor. Kendi kendine alınca kökünü tam yaktığını pens ile çekerken anlıyorsun ve eğer kök yandıysa zaten kendiliğinden hissetmeden çıkıyor. Eğer kök tüyü tutmaya devam ediyorsa yanmadıysa bir daha iğneyle girip akım veriyorsun böylece yakmadığın kökü pens ile çekmemiş oluyorsun ve bir daha uzamıyor.

[böyle eğitim videolarına ve dökümanlara nerden ulaşabilirim
Merhaba, kursa gitmedim. Araştırdım, internette videoları izledim, daha önce gittiğim uzmanlara danıştım onların uygulamalarını instagramdan takip ediyorum. Yurt dışı kaynaklı internet kaynaklarından da tüy yapısı ve işin inceliklerine dair dökümanlar inceledim. Biraz zaman alıyor ama istedikten sonra öğrenip yapabiliyorsunuz.

X