Evde kedisi olanlar yardim istiyorum

MaryShelley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2021
302
586
Merhaba hanımlar

Benim gerçekten dert ettiğim bir problemim yani problemimiz var. Benim çok tatlı iki dişi kedim var. Kardeş olan bu kedilerim british ve calico kırması. 27 haziran 2023 doğumlu bu miniklerimden birisi tepelere takmis durumda. Tirmaniyor tamam o sorun değil kedi tabiki içgüdü olarak yapıyor. Ancak bu akşam eve döndüğüm zaman avizeyi yerinden çıkacak hale getirdiği farkettik. Yani avizenin tüm kabloları görünüyor. Asılmış ve çarpılabilirdi. Kabloları dişleyebilir. Karı koca ne yapacağımızı şaşırdık. Bu arada sakinleştiren macunlar falan işe yaramadı. İnanın derdim esya değil onlar benim evladım ama hiç olmayacak yerlere çıkıyorlar merak işte. Mesela kitaplığı tepesine çıkıyor ama orada da kablo kapagi var. Biliyor orada kablo yuvası var takıyor gidip bakmak istiyor. Dolap üstüne çıkıp yatak odasindaki avizeye cikmak istiyor mesela.

Bunun önüne nasil geçebilirim?
Konuyu lütfen taşımayın çünkü en çok bu sayfa okunuyor ve kedime bir şey olacak diye çok endiseliyim

avizeye nasıl atlıyor yaw 😂 benim kedim de hep dolap üstüne falan tırmanmak istiyor ama avizelere atlamıyor 😂 tuhaf 😂 inşallah bir yolunu bulursunuz

Mesela kitaplığı atlıyor oradan atlıyor ya da tv ünitesinin üst parçasından atlıyor. Avizem ahsap büyük bir parça
benimki kitaplığa tırmanıyordu sürekli. kitaplığın yanındaki yemek masasından üste atlıyordu. yemek masasını kaldırdım ordan artık gitmiyor. tv ünitesine çıkıyor ama üst parcaya atlamıyor. tv arkasında dolanıyor öyle 🥲 sizinki bayağı bir akrobatik 😂

benimki kitaplığa tırmanıyordu sürekli. kitaplığın yanındaki yemek masasından üste atlıyordu. yemek masasını kaldırdım ordan artık gitmiyor. tv ünitesine çıkıyor ama üst parcaya atlamıyor. tv arkasında dolanıyor öyle 🥲 sizinki bayağı bir akrobatik 😂
Birisi yerden kalkmaz diğeri tepeden inmez. Ev küçük olunca ormandaki maymunlar gibi oradan oraya zıplıyor surekli

Daha küçüklermiş benimkiler de 2 yaşına kadar öyleydi sonra sakinleşti ,yavru olmalarının verdiği keşfetme enerjisi o sonradan düzeliyor sakinleşiyor. Eve oyuncaklar alabilirsiniz köprü tırmalama tahtası vs değişik oyun şeyleri ilgisi kayabilir

Kedilerin uzaklaşmasını sağlayan spreylerden edinebilirsiniz. Denediniz mi bu tarz ürünler?

X