Evde ek gelir ek iş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçinmekten kasıt hayatta kalmak değil zaten. Herkes bir şekilde geçiniyor. Siz de bu durumu kabullenip adama 3 çocuk doğurdunuz, yuvarlanıp gidiyorsunuz öyle mi? Kendi hayatınızı kurmazsanız daha çok kayınvalidenin iznini beklersiniz.
Kabullenmeyip ne yapabilirim ailem yüzünden evlendim onlardan kurtulmak için başıma biyle birşey geleceğini bilmiyordum çocuk aklimla

senin sorunun zaten bu değil, ablacım.

senin sorunun, eşinin çekirdek ailesine kök ailesi kadar değer vermemesi. bunu da kafana tupla atar gibi söylediğim için özür dilerim fakat senin paran kazanman ile eşin ile arandaki sorunu çözemezsin.
para kazanarak ancak kendile arandaki sorunu çözebilirsin. belki eline 3-5 kuruş para geçip kendi ayakları üzerinde durmayı başaran bir kadın olursan özsaygını ve özgüvenini kazanırsın. zamanla değer görmediğin yerlerde de durmamayı öğrenirsin.
Bunu ona anlatmaya çalıştım kendi babasını bile örnek gösterdim olmadı bende artık oluruna bıraktım şuan çok az da olsa değişmiş inşallah değişir yoksa boşanmak zorunda kalacam çocuklarımın öyle büyümesini hiç istemiyorum

Bunu ona anlatmaya çalıştım kendi babasını bile örnek gösterdim olmadı bende artık oluruna bıraktım şuan çok az da olsa değişmiş inşallah değişir yoksa boşanmak zorunda kalacam çocuklarımın öyle büyümesini hiç istemiyorum

siz bizimle dalga geçiyorsunuz herhalde

Verecek/ vermeyecek durumuna neden razı oluyorsunuz peki? Siz onun egemenliğini kabul etmişsiniz baştan, ne demek yalnız şuraya bile gidemeyeceğim? O kim oluyor benim hakkımda yargı dağıtıyor. Hiç gelemem böyle şeylere. Hem çalışmayacağım hem de ihtiyaçlarım, istediklerim beyimin paşa gönlüne kalacak. Sorun sizde kusura bakmayın. Her şeye he he demişsiniz.
Ben 17 yaşındaydım evlendigimde ailemden kurtulmak için evlendim çocuk aklıyla biraz sevgi görünce dünyalar benim oldu şuan ki halimin sorumlusu benmiyim bilmiyorum ama çok yoruldum artık kaldıramıyorum

5,4,bide 9 aylık
Para yok ama cocuk çok masallah, neden hep boyle acaba?😂
Hem esimin hem benim gelirim gayet iyi hic gelecek kaygim falan yok, sıfır yani, ama yine de çocuk yapamam, parayi gectim, guzel yetistirmek icin anca bakabilcegim kadar yaparim, karpuz gibi yetismez ki cocuk, dogur dogur nereye kadar.

Para yok ama cocuk çok masallah, neden hep boyle acaba?😂
Hem esimin hem benim gelirim gayet iyi hic gelecek kaygim falan yok, sıfır yani, ama yine de çocuk yapamam, parayi gectim, guzel yetistirmek icin anca bakabilcegim kadar yaparim, karpuz gibi yetismez ki cocuk, dogur dogur nereye kadar.
Öyle bende istemiyorum tek erkek olduğu için bi kızım bı oğlum vardı artık istemiyordum 1 oğlum daha olsun dedi yeter şuan 2 erkek 1 kızım var

Kabullenmeyip ne yapabilirim ailem yüzünden evlendim onlardan kurtulmak için başıma biyle birşey geleceğini bilmiyordum çocuk aklimla

Çocuk aklınızla evlendiniz yetişkin aklınızla da devam ediyorsunuz. En küçük çocuğunuz daha 9 ay önce doğmuş. Kaç çocuk doğuracağınıza bile kocanız karar vermiş. Siz kendinize saygı göstermezseniz başkası hiç göstermez.

Ya oradan bakınca farklı gözüküyor belki sizin için ama eşim tek başıma apartmanın altındaki sağlık ocağına bile gitmeme izin vermeyen biri çalışmama mı izin verecek
Bacım neden 3 çocuk peki? Böyle bi adam senin kazandığın parayı sende bırakmaz ki. Evden el işi falan yapabilirsiniz anca, çağrı merkezi vs onlarda zor. Elinize geçecek 300-500lirada neye yarayacak çocuklar büyüdüğü zaman düşünün çalışmayı.

Çocuk aklınızla evlendiniz yetişkin aklınızla da devam ediyorsunuz. En küçük çocuğunuz daha 9 ay önce doğmuş. Kaç çocuk doğuracağınıza bile kocanız karar vermiş. Siz kendinize saygı göstermezseniz başkası hiç göstermez.
Belki size saçma geliyordur ama düzeleceğini düşünüyorum hep bazen düzeldi diyorum çok güzel gidiyor bi kaç ay sonra yine bişey oluyor tekrar aynı hale geliyor ne yapacağımı bilemiyorum artık

Bacım neden 3 çocuk peki? Böyle bi adam senin kazandığın parayı sende bırakmaz ki. Evden el işi falan yapabilirsiniz anca, çağrı merkezi vs onlarda zor. Elinize geçecek 300-500lirada neye yarayacak çocuklar büyüdüğü zaman düşünün çalışmayı.
Yok önceden aliyordu artık dokunmuyor sende kalsın lazım olur diyor El işi yapmayı bilmiyorum çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için bazen insanın konuşması bile rahtlatiyor insanı çok birikmiş icimdekiler🌹🌼

Yok önceden aliyordu artık dokunmuyor sende kalsın lazım olur diyor El işi yapmayı bilmiyorum çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için bazen insanın konuşması bile rahtlatiyor insanı çok birikmiş icimdekiler🌹🌼
Eğer parana karışmayacaksa cep harçlığı bile olsa evden yapmaya çalış paketleme işleri oluyor yardımcı olan insanında var dedin bi araştır. Az bile olsa kenara koyarsın, çağrı merkezi işleride asgari verir evde pc başında oluyosun yapabilirim dersen en iyisi o olur hemde kazandığın değer

Eğer parana karışmayacaksa cep harçlığı bile olsa evden yapmaya çalış paketleme işleri oluyor yardımcı olan insanında var dedin bi araştır. Az bile olsa kenara koyarsın, çağrı merkezi işleride asgari verir evde pc başında oluyosun yapabilirim dersen en iyisi o olur hemde kazandığın değer
İnşallah olur çok İstiyorum kazandığım parayla evimin eksiklerini gideririm birikimde yaparim iyiki varsınız iyiki burayı keşfettim sizleri çok seviyorum ben insanları çok seviyorum çok duygusalim safim insanlar bu safligimi salaklık zannediyor ama ben onların canını acıtmak istemiyorum kıyamıyorum uzulmesinler diye ama bu dünyada bana bunları yasatanlari asla diğer dünyada affetmeyecem

İnşallah olur çok İstiyorum kazandığım parayla evimin eksiklerini gideririm birikimde yaparim iyiki varsınız iyiki burayı keşfettim sizleri çok seviyorum ben insanları çok seviyorum çok duygusalim safim insanlar bu safligimi salaklık zannediyor ama ben onların canını acıtmak istemiyorum kıyamıyorum uzulmesinler diye ama bu dünyada bana bunları yasatanlari asla diğer dünyada affetmeyecem
İnsanı kırmayım üzmeyim diye düşünmekte saf olmak bi yerde , bazen kötü olmayı bilmek gerek ki ezilmeyesin. 4. Çocuk olmaması için iyi korun eşine bırakma bu işi. Ne olursa olsun kendi ayaklarının üzerinde durmanı ben bir kadın olarak takdir ediyorum artık bundan sonrasına bakacaksın bi şeyleri başarmak senin çabana bağlı

İnsanı kırmayım üzmeyim diye düşünmekte saf olmak bi yerde , bazen kötü olmayı bilmek gerek ki ezilmeyesin. 4. Çocuk olmaması için iyi korun eşine bırakma bu işi. Ne olursa olsun kendi ayaklarının üzerinde durmanı ben bir kadın olarak takdir ediyorum artık bundan sonrasına bakacaksın bi şeyleri başarmak senin çabana bağlı
Çok istiyorum beni kıranların kırmayı ama yapamıyorum bazen geceleri düşünmekten uyuyamıyorum canımı acıttıgına rağmen haklıyım onuda biliyorum ama yine cokmu abarttım cokmu kırdım diye kendimi suçluyorum bu halimden nefret ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X