Eşim boşanmak istiyor

Bak boşanmış biri olarak yazıyorum. Artık 2 şeye ihtiyacın var sağlık ve para. Dimdik bir duruş sergilemelisin. Sakın yiğitlik yapacağım gurur yapacağım diye beş parasız boşanma. Gurursuzluğu boşanmazsan yapmış olursun. Hemen davayı aç mala mülke tedbir koydur. Bu tutup ona buna devir yapabilir. Belli ki bu boşanma planını önceden yapmış. Mutlaka evinde otur. Nafaka olarak kendine de al ama çocuklara bol bol al. Çünkü yaşın genç işe girip çalışırsın ve nafaka düşer o zaman. Sakın korkma çocukların büyümüş herşeyin üstesinden gelirsin. Benim çocuklarım 11 aylık ve 8 yaştı ayrılırken
Teşekkür ederim güç verdiniz bana

Şimdi okudum şok oldum. İlk kez sevgilim olan yaşlardı. Harıl harıl ders çalışıyordum. Herkesin hakkımdaki tek hayali üniversite kazanmamdı. Bu çocuğu imzayla evlendirmişler o yaşta.
Herkes normal bir hayat yaşamıyor. Annem psikolojik hastaydı ananem büyüttü beni. Babam yoktu. Bende istemezdim. 15 yaşımda yaptım yanlışın açıklamasını bu yaşta yapamam. Benim hakkımda tek hayali olan okumam gerektiği olan birisi yoktu.

Arkadaşlar ne diye bundan 12 yıl öncesini konuşuyorsunuz ? Aileler izin vermiş maalesef ki çocuk yaşta bu hanımefendiyi evlendirmişler maalesef ki yine kaderi iyi gitmemiş 2 çocuğu var aldatılmış göz yummuş bu zamana kadar gelmiş , diyor ki kadın ben şu an ne yapayım ? Neden bir şeyleri anlamakta bu kadar zorlanıyorsunuz geçmişte çocuk yaşta evlenmiş kadın hatalar üstüne hatalar yapmış haklısınız ama sorduğu şey bu değil .

Eşiniz sizi aldatıyor büyük ihtimalle Bir an önce boşanmadan evvel delil toplamaya çalışın bu şekilde en azından maddi manevi çocuklarınıza daha çok destek olacak ortam oluşturursunuz .

Herkes normal bir hayat yaşamıyor. Annem psikolojik hastaydı ananem büyüttü beni. Babam yoktu. Bende istemezdim. 15 yaşımda yaptım yanlışın açıklamasını bu yaşta yapamam. Benim hakkımda tek hayali olan okumam gerektiği olan birisi yoktu.
Sana bir şey demedim ki. Senin ne kabahatin var? Senin adina üzüntümü dile getirdim. Sahipsiz oluşuna üzüldüm. Asla bir yargılama yok. Allah bugünden sonra yüzüne baksın.

Bak genceciksin hala dimdik dur çatır çatır ye parasını da ona evlat vermişsin bunca yıl aile olmuşsun öyle sıkıldım ettim cart curt tamam olabilir o da küçükmüş hayatı yaşamamış bundan sonra seni de mağdur etmemeli bu kadar zenginse ev araba yazlık versin çocukları da koleje gidiyorsa her yıl kendi ödesin yine çocukların diğer masrafları dahil. Bu kadarını yapacak sonra boşansın olabilir
Dünyanın sonu değil. Sen de gençsin yeniden sevip sevilebilitsin güzelce hayatını düzenini kurarsın yolla babaya da arada çocukları baksın

Arkadaşlar ne diye bundan 12 yıl öncesini konuşuyorsunuz ? Aileler izin vermiş maalesef ki çocuk yaşta bu hanımefendiyi evlendirmişler maalesef ki yine kaderi iyi gitmemiş 2 çocuğu var aldatılmış göz yummuş bu zamana kadar gelmiş , diyor ki kadın ben şu an ne yapayım ? Neden bir şeyleri anlamakta bu kadar zorlanıyorsunuz geçmişte çocuk yaşta evlenmiş kadın hatalar üstüne hatalar yapmış haklısınız ama sorduğu şey bu değil .

Eşiniz sizi aldatıyor büyük ihtimalle Bir an önce boşanmadan evvel delil toplamaya çalışın bu şekilde en azından maddi manevi çocuklarınıza daha çok destek olacak ortam oluşturursunuz .

Ben de anlayamadim, olan olmus artik, ayrica konu sahibesi ailesizim diye yazmis zaten. Basinda aile olmayinca insanlarin basina turlu turlu seyler geliyor ... olan olmus konu sahibesi paralari kapmali ve kacmali.

Haklısınız. Evet isticem zaten alıcam evi ve arabaların yarısını.
Yargılayacak bir şey yok, tek suç ailelerin. 15 ve 16 yaşında ergenlik çağındaki iki çocuk evlenmiş ve sonuçları hiç şaşırtıcı değil şu anda. Bütün haklarınızı alıp boşanacaksınız ve çocuklarınızla yeni bir hayat kuracaksınız. Yapacak başka bir şey yok.

Cocuk yasta evlilik konusunu ben actim sanirim ama amacim asla yargilamak degildi, ben 2 kiz annesiyim, ailesine kizdim elbette ama bu kucuk yasta evlilik meselesi dogru bir avukatla elini guclendirebilir diye dusunuyorum. Sonucta okutulmamis, hayat kurmasina, hayal kurmasina musade edilmemiş, buyumeden anne yapilmis pirlanta gibi bir kadin var onumuzde. Evet bedeni kadin ama ruhu henuz kucucuk bir cocuk, çocukluğunu yasatmamislar.

Sevdim zannetmis, kanmis, kandirilmis belki, bunlarin davada elini guclendirebilecegini düşünüyorum.

Ne kadar yargilayici bir toplumuz yaa, olan olmus gelmis 28 yasina ve sizden fikir istiyor. Hemen 15 yasinda cesaretin varsa ihtiyacun yok, ailen nerdeydi, yok nasi 15 oldu, yok bilmem ne. İlla boyle irdeleyip yargilayacaksiniz dimi, hadsizsiniz gerçekten :)
Yargilamadan, laf söylemeden yardimci olabilecek fikirler vermek cok zor dimi sizin icin.
Siz mükemmelsiniz kendi hayatlariniz da sanirim. Ay sinir oluyorum okurken hepinize ya, kiz size 15 yasinda evlendim bununla alakali sizin fikirleriniz neler diye sormamis ki. Hemen gelip dan dan dan laf sokusturmalar.
Eeee bazıları da buradan besleniyor, işsizlik böyle bişey

Merhaba 15 yaşında cahillik edip evlendim. Şimdi 28 yaşındayım. 12 yıllık evliyim, 2 tane kız çocuğum var 11 ve 8 yaşlarında. Eşim varlıklı mutlu sayılır bir evliliğimiz vardı. 3 yıl önce aldattığı için boşanmanın eşiğinden döndük. Ve şimdi hiç bir sebep yokken eşim boşanmak istiyor. Rahat olmak istiyormuş. Motor ve araba tutkunu. Yeni motor aldı ve ondan sonra boşanmak istedi. Bu gün avukatı aradı. Hiç bir şey bilmiyorum. Ananemle büyüdüm annem hasta. Kimsem yok. Nasıl yaparım ne olur bilmiyorum. Buraya yazmak istedim fikir ve cesaret istiyorum sizden.
Bıraķ ergenliğini yaşası

Merhaba 15 yaşında cahillik edip evlendim. Şimdi 28 yaşındayım. 12 yıllık evliyim, 2 tane kız çocuğum var 11 ve 8 yaşlarında. Eşim varlıklı mutlu sayılır bir evliliğimiz vardı. 3 yıl önce aldattığı için boşanmanın eşiğinden döndük. Ve şimdi hiç bir sebep yokken eşim boşanmak istiyor. Rahat olmak istiyormuş. Motor ve araba tutkunu. Yeni motor aldı ve ondan sonra boşanmak istedi. Bu gün avukatı aradı. Hiç bir şey bilmiyorum. Ananemle büyüdüm annem hasta. Kimsem yok. Nasıl yaparım ne olur bilmiyorum. Buraya yazmak istedim fikir ve cesaret istiyorum sizden.
Ayrılın sizden vazgeçmiş yuvasını yavrularını düşünmeyen adama acımayın bakın şunu söyliyeyim insan ister sevsin istwr sevmesin hatta nefret dahi etseniz o boşanma süreci duygusal olarak çok kötü olucaksınız ama geçicek sabredin devam ettirmeye çalışsanız yürümez mal varlığından hakkınızı alın çocuklara kendinize nafaka bağlatın bunların üzüntüsü birgün geçicek sakin olun kimsem yok diye üzülmeyin anneanniz varmış bnmde birtek annem vardı o bir kişi bile hayattayken siz halen güçlüsünüz kimsem yok demeyin evlatlarınjz var anneler kadjnlar hep güçlüdür göriceksiniz en büyük üzüntüyü boşandıktan sonra 6 ay çekersiniz sonra biticek sonrası size değer vermediği vakit geçirmediği anları daha net hatırlayıp iyiki ayrılmışım diyeceksiniz geçmişe üzülmeyin o an boşanmadınız yuvanız vardı çocuklarınız vardı araya başka biri girdiği için değil anlaşamadığınız karakterleriniz uyuşmadığı için ayrılıyorsunjz

Üzücu bı durum.Hayatinda biri olabilir mi şuan da? Daha önce aldatmış hala aldatiyo olabilir mi boşanma isteme nedeni ..Eğer kanıt bulabilirseniz boşanma sürecinde sizin lehinize olur diye düşünüyorum.Guclu olun .Zararın neresinden dönerseniz kârdır..

X