Eşim ailesiyle ilgili problemleri benden saklıyor

Yo kvdem cok iyidir ben zaten ondan saklamam esimde anlatsa olay haline getirmem annelerimiz yabanci degil bizim icin oyle en azindan sizin gibi bakmiyoruz duruma
Hiç burda okumadık zaten kocam kayınvalideme onu söylemiş bunu söylemiş konularını. Takalım pembiş gözlüklerimizi “imi hirkis innisine inlitir” diye güzelleyelim hemen. Siz tek basınıza bütün foruma hatta ülkeye örneksiniz zaten.

Hiç burda okumadık zaten kocam kayınvalideme onu söylemiş bunu söylemiş konularını. Takalım pembiş gözlüklerimizi “imi hirkis innisine inlitir” diye güzelleyelim hemen. Siz tek basınıza bütün foruma hatta ülkeye örneksiniz zaten.
Ben oyle bisey demedim ama siz oyle gorduyseniz sizin teveccühünüz 😂

Konu sahibi gitmiş ama bence bu görümce evden kaçmamış, düpedüz evini ayırmış, kendi hayatını yaşıyor. İpsiz sapsız olsa ev tutamazdı ve konu sahibi de bunları kısıtlı da olsa söylerdi. Aile nasıl bir keneyse kızın bağımsızlığını ilan etmesini sindiremiyor. Bu yüzden de sır gibi saklıyor. Bazı insanlar böyledir, öyle çok dedikodu yapıp laf söylerler ki kendi başlarına geldiğinde nasıl saklayacaklarını bilenezler. Ben bunu konu sahibinin annesiyle konuşmasını da yadırgamadım, gayet normal. 5 ay nasıl saklanır böyle bir şey yaaaaa. Sinsi ve içten pazarlıklı bir aile. Ben de eşimin ailesiyle ne konuştuğunu bilmem çoğu zaman ama böyle bir şey olsa mutlaka duyarım, duymadıysam da evet gayet kızarım.

Aaaa kocaya kaçmamış mı? Niye konu sahibi kaçmış kaçmış diyip durmuş o zaman?
Aha burda. Kadın sadece ayrı evde yaşamak istemiş. 😂 Ahahah sinirim bozuldu. İsteyemez mi ya? Herkes koca bulup mu ayrılacak anasının dizinin dibinden? Tutturmuşlar bi kaçtı da kaçtı. Hey Allah 'ım.
Nereye gittigini bana tam olarak söylemediler. Sadece biyerde bi ev tuttugunu ve arada gorustuklerini soylediler. Bunun disinda birsey bilmiyorum sormuyorum da.
Bende tam olarak öyle yapiyorum suan. Mesafeliyim ve ne gorumcem hakkinda ne baska birsey hakkinde hic birsey sormuyorum.

Aha burda. Kadın sadece ayrı evde yaşamak istemiş. 😂 Ahahah sinirim bozuldu. İsteyemez mi ya? Herkes koca bulup mu ayrılacak anasının dizinin dibinden? Tutturmuşlar bi kaçtı da kaçtı. Hey Allah 'ım.
Konu sahibi buraya bile kaçtı diye anlatmış. Kız evini ayırdı deseler kim bilir neler söyleyecekmiş. Bilmişler de saklamışlar sanki.

Konu sahibi buraya bile kaçtı diye anlatmış. Kız evini ayırdı deseler kim bilir neler söyleyecekmiş. Bilmişler de saklamışlar sanki.
Kaçtı deyince aklımda neler neler canlandı. 🎃 Konudaki en normal kişinin görümce olduğu ortaya çıktı şuvan.

Kızlar selam.
Ben 4 yıllık evliyim bir yaşında bir kızım var. Eşimin ailesiyle hiç bir zaman bir sorunum olmadı, ne ben onlara nede onlar bana laf etmedik. Geçenlerde eşimin ailesinde bir olay yaşandı ve ben bu olay yaşandıktan 4-5 ay sonra öğrendim.
Eşimin kendisinden büyük bir ablası birde küçük kız kardeşi var, yani evin tek oğlu.
Küçük görümcem evde baya sıkıntılar çıkartıyor ve bu hem eşimi hem ailesini çok kötü etkiliyor. Eşim şu an kız kardeşiyle hiç görüşmüyor ve hayatından tamamen çıkardı.
Olayı anlatıyım size. Küçük görümcem 1,5 sene önce evden kaçtı ve bu olayı ben tam 4-5 ay sonra öğrendim. Ben tabi görümcemin kaçtığını kayınvalidemgilin üzgün olduklarından ve görümcemin hiç bir zaman evde olmamasından anlamıştım, ama bana bir şey anlatmadıkları için ben de sormak istemedim. Eşime sormuştum ama hayır dediği için üstüne gitmedim. 4,5-5 ay sonra, daha fazla saklayamıyacaklarını anlayınca eşim bana anlattı ve kimseye söylememi istedi, ondan sonra zaten kayınvalidem de anlattı. Ben içten içe sakladıkları için çok kırılmıştım ama üzgün oldukları için yüzlerine gelmek istemedim. Neyse işte bana anlattıktan 1 hafta sonra görümcem eve geri döndü ve tabi herkes bana anlattıkları için pişman oldular.
Ben bu konuyu annemle konuştuğumu eşim öğrenince bana çok kızdı ve bir süre aramız çok bozuktu. Ben önceden görümcemin gittiğini anladığım için annemle bu konuyu ta önceden konuşmuştum, taa eşim bana söylemeden önce.
Eşimin ailesi hep karına anlatma dedikleri için eşim bana anlatmadı. Benim kendi ailemle ilgili bir sorunum olduğununda ben hep eşimle paylaştım o yüzden böyle yapması beni çok üzdü.
Görümcem bir kaç ay önce yine evden kaçtı ve kayınvalidem bu sefer hem bana hem anneme anlattı. Şimdi de kayınvalidem eşime benim annemin bu lafı orda burda konuştuğunu ima etmiş ve eşimde gelip bana sordu ve ben bu sefer hem kırıldım hem kızdım kayınvalideme. Arkamdan oğlunu bana ve anneme karşı doldurduğunu ve bizi eşimin gözünde güvenilmez dedikoducu insanlar gibi göstermeye çalıştığını anladım ve o günden sonra kayınvalideme hiç samimi olamıyorum.
Eşime beni aileden göremediklerini, yüzüme başka arkamdan başka davrandıklarını söyledim ve o günden beri eşimle hiç aramız iyi değil. Eşim günde 2-3 kere annesiyle telefonda görüşüyor ve ne konuştuklarını benden hep gizliyor. Şu durumda ne yapacağımı bilmiyorum ve hem eşimden hem annesinden aşırı derecede soğudum
Belki de hemen annenize anlatacak olduğunuzdan ötürü saklamışlardır hiç böyle düşündünüz mü kaldı ki eşiniz size söylemeden sadece tahmin ettiğiniz durumu annenize gayet anlatmışsınız

Ben farklı konumu okudum diye merak ediyorum yorumları okuyunca :/ kocası fîsır fısır anasıyla konuşuyormuş eve gidince görümce ortada yokmuş anasına bu kızı göremiyorum acaba evdenmi kaçmıs demis bu konuşmanın üzerine aylar geçmiş gercekten kaçtığını öğrenmiş. Kızda ben onun öz nikahlı karısıyım benden neden saklıyor diye zoruna gitmiş. Kaynanasıda oğluna senin kaynanan etrafa kaçtığini diyor olabilir demiş ama öyle birsey yokmuş adamda kadınla kavga ediyormuş 😄😄 yani koca hatalı o kardesinin evde olmadigi hicmi bilinmeyecekti kız annesine sadece tahminini demiş kim annesiyle konuşmuyorki goren sanir konu sahibi herkese yayın etti

Kedi mi bu görümce ya, insan evden niye kaçar? Hadi kaçtı, niye döner? Sonra bir daha. Çok saçma. Kimse sormamış mı neden kaçıyor bu kız? Nereye gidiyor, nereye sığınıyor?
En çok bu kısmı merak ettim.
Eşim ailesi ile ilgili her şeyi benden gizlerse memnun olurum ayrıca.

Kedi mi bu görümce ya, insan evden niye kaçar? Hadi kaçtı, niye döner? Sonra bir daha. Çok saçma. Kimse sormamış mı neden kaçıyor bu kız? Nereye gidiyor, nereye sığınıyor?
En çok bu kısmı merak ettim.
Eşim ailesi ile ilgili her şeyi benden gizlerse memnun olurum ayrıca.
Kaçmamış kız ya, ben de yeni öğrendim aile evinden ayrılmış. Gitmiş kendine ev falan tutmuş hayatını kurmuş. Muhtemelen baskıyla zorla geri getirmişler. Sonra yine gitmiş. Konu sahibinin nasıl bir zihniyeti varsa bunları kaçmak olarak yorumlamış.

Kaçmamış kız ya, ben de yeni öğrendim aile evinden ayrılmış. Gitmiş kendine ev falan tutmuş hayatını kurmuş. Muhtemelen baskıyla zorla geri getirmişler. Sonra yine gitmiş. Konu sahibinin nasıl bir zihniyeti varsa bunları kaçmak olarak yorumlamış.
Ay üşenmedim, ileri sara sara da olsa mesajları okumaya çalıştım sonuna kadar:)
Ben şuna takıldım aslında.
Konu sahibi diyor ki, ben dedikodu yapmadım, annemle dertleştim.
Dertleşme konusu küçük görümce.. Küçük görümce ile ilgili yazdıkları da şunlar:
"Küçük görümcem evde baya sıkıntılar çıkartıyor ve bu hem eşimi hem ailesini çok kötü etkiliyor. Eşim şu an kız kardeşiyle hiç görüşmüyor ve hayatından tamamen çıkardı."
Kıza dair üzüldüğü, endişe ettiği ya da dert ettiği tek bir mesaj yok. Zaten ayrı eve çıkma sebebiyle giden birinden evden kaçmış diye söz ediyorsa, ohooo.
Düpedüz dedikodu bu.
Hepimiz annemizle dertleşiyormuşuz. Yoo ben anneme o kadar az şey anlatıyorum ki.
Derdim olursa anlatırım ama benle ilgili olur.
Velhasıl herkes küçük görümceye haksızlık etmiş. İnşallah kız kendini bunların arasından kurtarmıştır.

Annene söyleyerek hem eşinin kalbini kurdun hem de anneni zan altında bıraktın. Belki başkası söyledi ama haklı olarak annenin söylediğini düşünmüşlerdir

Daha hicbirsey bilmiyoken gidip galiba görümcem kacmiş diyen biri
Genç bir kızın gizlisini herkese magazin gibi duyuracak seviyede yazık
Konu sahibi yarın senin de kizın olsa evden kaçsa herkese duyur tamammı?herkese şöyle aman saklama
Derler ya Allahım sen beni dostlarımdan koru dusmanlarim zaten belli diye. Evin içine bir insanı alıyorsun o senin sürekli açığını arıyor . Sonra da vay benden gizlediler. Kızın arkasindan konuşacak birşey bulmak için çıldırıyor. Surda yorumlarda ailecek rezilsiniz de diyen yorumu beğenmiş . Fikri belli zaten

Büyük ihtimalle insanlar arasında laf taşıyan, sır tutamayan, çenesini tutamayan biri olduğunuzu düşünüyorlar eşiniz ve kayınvalideniz. O yüzden size ve annenize anlatmak istemiyorlardır. İlla öğreneceğim diye çırpınmak neyin nesi hiç anlamadım.

gerçi konu sahibi de gitmiş... 😂

Yanlışın var, kadınlar herşeyi anneye anlatabilir ama erkekler asla anlatamaz. Hatta erkekler anneyle dertleşemez bile😔

X