Premature Bebekler Erken doğum yapanlar

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim neden erken dogum yaptigima dair doktorlar kesin birsey diyemiyor.
Muhtemelen rahim belli bir agirliga gelince tasiyamiyot diyor.
Hep 2 hafta geriye geldi benim dogumlar

Ilk cocugum 36 ikinci 34 ucuncu 32 haftalik dogdu.

Benim neden erken dogum yaptigima dair doktorlar kesin birsey diyemiyor.
Muhtemelen rahim belli bir agirliga gelince tasiyamiyot diyor.
Hep 2 hafta geriye geldi benim dogumlar

Ilk cocugum 36 ikinci 34 ucuncu 32 haftalik dogdu.
Canım 2. 34 haftalık demişsin bende ilk oğlumu 36 da ikinci oğlumu dün 34 haftasında doğurdum direkt küveze aldılar oksijen alamıyo daha tam olarak bugunde ciğerde enfeksiyon var 2 üç hafta yatabilir dedi yarı parcam kaldı ben eve geldim sendede böyle durumlar oldumu

Canım 2. 34 haftalık demişsin bende ilk oğlumu 36 da ikinci oğlumu dün 34 haftasında doğurdum direkt küveze aldılar oksijen alamıyo daha tam olarak bugunde ciğerde enfeksiyon var 2 üç hafta yatabilir dedi yarı parcam kaldı ben eve geldim sendede böyle durumlar oldumu
Her bebek bir degil.
Ilk cocugum 8 gun kuvezde kaldi.
Ikinci 34 haftada dogan hic kuveze girmedi.
Ucuncu 32 de dogan cocugum 18 gun kuvezde kaldi.
3.cocugumun cigerleri gelismemisti.kanda enfeksiyon olustu bi ara.
Cigerleri gelissin diye bi ilac yapildi 2 gun fln uyutuldu.ilk zamanlar hep oksijen takviyesi aldi.
Sutumu ilk verdiklerinde mide kanamasi gecirdi.zamanla normale dondu.
Muhtemelen antibiyotik tedavisine baslanmistir.
Bi kac gun oksijen destegi verirler.cigerleri gelismeme gibi bir sorun yok degilmi.
Daha sonra tek basina sorunsuz nefes aldigina emin olunca birde seni emebildigine emin olunca sana verirler yavrunu.
Enfeksiyonu da bi kac gune atlatir.
2 3 haftadan once bile cikar.maksimum sureyi soylemislerdir sana
Seni suan cok iyi anliyabiliyorum
Yavrunu orda birakip gelmek inan cok zor ama kucagina aldiginda butun bu sıkintilari unutacaksin.
29 eylulde 1 yasina girecegiz biz.zaman cok cabuk geciyor seneye ins sende boyle basklarina yardim ediyor olursun.
Evdeki yavrun icin kuvvetli ol.bende evde ki 2 cocugum icin dayanikli olmaya calistim.
Bebegin emin ellerde inan bana.basidaki hemsireler 1 dk gozunu ayirmiyorlar.iyi olmasi icin elllerinden gelenin fazlasini yapmaya calisiyorlar.
Sen sabirli ol.dua et.sutunude sagmayi ihmal etme.heleki bu agiz sutlerini hic zebil etme.
Ins cok kisa zmanda yavrunu saglikla kucagina alirsin.

Her bebek bir degil.
Ilk cocugum 8 gun kuvezde kaldi.
Ikinci 34 haftada dogan hic kuveze girmedi.
Ucuncu 32 de dogan cocugum 18 gun kuvezde kaldi.
3.cocugumun cigerleri gelismemisti.kanda enfeksiyon olustu bi ara.
Cigerleri gelissin diye bi ilac yapildi 2 gun fln uyutuldu.ilk zamanlar hep oksijen takviyesi aldi.
Sutumu ilk verdiklerinde mide kanamasi gecirdi.zamanla normale dondu.
Muhtemelen antibiyotik tedavisine baslanmistir.
Bi kac gun oksijen destegi verirler.cigerleri gelismeme gibi bir sorun yok degilmi.
Daha sonra tek basina sorunsuz nefes aldigina emin olunca birde seni emebildigine emin olunca sana verirler yavrunu.
Enfeksiyonu da bi kac gune atlatir.
2 3 haftadan once bile cikar.maksimum sureyi soylemislerdir sana
Seni suan cok iyi anliyabiliyorum
Yavrunu orda birakip gelmek inan cok zor ama kucagina aldiginda butun bu sıkintilari unutacaksin.
29 eylulde 1 yasina girecegiz biz.zaman cok cabuk geciyor seneye ins sende boyle basklarina yardim ediyor olursun.
Evdeki yavrun icin kuvvetli ol.bende evde ki 2 cocugum icin dayanikli olmaya calistim.
Bebegin emin ellerde inan bana.basidaki hemsireler 1 dk gozunu ayirmiyorlar.iyi olmasi icin elllerinden gelenin fazlasini yapmaya calisiyorlar.
Sen sabirli ol.dua et.sutunude sagmayi ihmal etme.heleki bu agiz sutlerini hic zebil etme.
Ins cok kisa zmanda yavrunu saglikla kucagina alirsin.
Çok sağol canım inan sana veriler dediğinde bile gözlerim doluyo bugun gördüm dünde ağlıyodu bugunde inş sağsalim alırım yavrumu bide bu küvezde 5. Günümü söylüyolar iyi olup olmadığını bişey demiyolar 5. Gününde deriz diyolar

Çok sağol canım inan sana veriler dediğinde bile gözlerim doluyo bugun gördüm dünde ağlıyodu bugunde inş sağsalim alırım yavrumu bide bu küvezde 5. Günümü söylüyolar iyi olup olmadığını bişey demiyolar 5. Gününde deriz diyolar
5.gun diye birsey yok ama onlara gore 5.gunde uyguladiklari tedavi bitcek belki ona gore bisey soyluyecek olabilirler.
Aslinda hergun bugun ne ilac verdiler ne yaptilar bugun nefes alip verisi ne kadar.kac cc mama icti gunluk hatta sabah aksam soylemeleri lazim ama degisiyordur hastanelere gore.
Devlettemi ozelde bebegin

5.gun diye birsey yok ama onlara gore 5.gunde uyguladiklari tedavi bitcek belki ona gore bisey soyluyecek olabilirler.
Aslinda hergun bugun ne ilac verdiler ne yaptilar bugun nefes alip verisi ne kadar.kac cc mama icti gunluk hatta sabah aksam soylemeleri lazim ama degisiyordur hastanelere gore.
Devlettemi ozelde bebegin
Özelde yok sütü 30 cc veriyolarmış akciğeri gelişiyomuş yalnız kanındaki enfeksiyon artmış başka bi tedavi uggulanacakmış onuda 4 gün sonra kan alıp bakacaklarmış cok üzgünüm bugunde beni gördü hep ağladı

Kanındaki enfeksiyon arttı ciddi olarak diyince ağlamaya başlladım Rabbim sifa versin hepsine

Çok sagol canm benim 25 hastalıkti 4 eylül de sancim oldu hastaneye gittik doğum başlamış dedi doktorlar açıklığım oldu normal doğdu ama iki gün dayanabildi melegim.
Enfeksiyon nedeniyle erken doğum olmus bebeğin kanına karışmış ama bn bunu hiç anlamadım

Çok sagol canm benim 25 hastalıkti 4 eylül de sancim oldu hastaneye gittik doğum başlamış dedi doktorlar açıklığım oldu normal doğdu ama iki gün dayanabildi melegim.
Enfeksiyon nedeniyle erken doğum olmus bebeğin kanına karışmış ama bn bunu hiç anlamadım
Bnm bebeğimde 34 haftalık doğdu ciğer sorunu yani solunum bide kanında enfeksiyon var dedi bugun artmıs dedi inş bişey olmaz sağlıkla alırım kucagıma:KK43: Allah ım hiç bir anneye evlat acısı vermesin cık zor hastalığına dayanamazken yokluğunu düşünemiyo:KK43: Allah dan diler ondan isterim tek inş bizim su enfeksiyonda gecer

X