Endoskopi sonucu

krkozbkts

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2023
45
9
30
Merhaba endoskopi sonucunu yorumlayabilir misiniz
IMG_4967.jpeg

Merhaba kendi endoskopi sonucumdan yola çıkarak hiatal herni bende de çıktı mide fıtığınız var.Çok ileri düzeyde değilse bir sıkıntı yok.Patoloji alınmış,bende onun sonucunda helicobacter pylori çıkmıstı.15 gün antibiyotik tedavisi gördüm.Patoloji sonucunuza göre doktorunuz sizi yönlendirecek zaten.Geçmiş olsun.

Merhaba kendi endoskopi sonucumdan yola çıkarak hiatal herni bende de çıktı mide fıtığınız var.Çok ileri düzeyde değilse bir sıkıntı yok.Patoloji alınmış,bende onun sonucunda helicobacter pylori çıkmıstı.15 gün antibiyotik tedavisi gördüm.Patoloji sonucunuza göre doktorunuz sizi yönlendirecek zaten.Geçmiş olsun.
Yorum için teşekkür ederim

Arkadaşlar bende nefes darlığı ve çarpıntı şikayetiyle gitmediğim doktor kalmadi. En son gittiğim hastanede çekilen endoskopi Sonucum aşağıda sunulmuştur. Rica etsem anlayan ya da buna benzer raporu olan varsa yorumlayabilir mi?

Özofagus alt uçta lümeni çepeçevre içine alan kısa sirküler -çizgi şeklinde erozyon izlendi Gastrozefagial bileşke ödemli idi. Alt sfinkter gevşek izlendi. .Sfinkter takıntısız geçilerek mideye girildi.
Mide: Mide sekresyonu ve peristaltizması normaldi. Kardia, fundus ve korpus mukozasında patolojiye rastlanmadı .Antrum prepylorik bölge ve pylor halkasını çevreleyen üzerinde erozyon olduğu ve kabalaşmış aşırı ödemli pili yapısı izlendi. Biyopsiler alındı. Takıntısız geçilerek bulbusa girildi. Duodenum : Bulbus hiperemik ve ödemli idi. Duodenum 2.kısım mukozasında patolojiye rastlanmadı. Tanı : Gastroözefagial reflü Gevşek LES Antrumda tanımlanan görünüm Bulbit

Çok korkuyorum 😢. Biyopsi sonucu çıkana kadar pronat ve lansor mide ilaçlarını kullanıyorum. İlaçların etkisinden mıdır anlamadım sağ karın alt tarafı bayaği ağrı başladı. Sağ tarafa yatamıyorum.

Şimdiden yapacağınız yorumlar için teşekkür eder, tüm hastalarımıza Allah acil şifalar versin dileklerimi sunuyorum

Merhaba çıktı mı biyopsi sonucunuz
Evet. Gastrit , enfeksiyon ve helikobakteri pirlo. 14 günlük İlaç tedavisi verdi. Bizmopen (mide koruyucu) ve nidazol ile Tetra(ikisi de antibiyotik). Yan etkileri bende çok çıktı. Düşünün dilim bile şişti. Bugün 7. Gün . Bir haftam kaldı.

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Kullandiğınız ilaçlarla helikobakteri geçti mi? Umarım ikinci kez ilaç kullanma gereği duymamıssiniz.

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Kullandiğınız ilaçlarla helikobakteri geçti mi? Umarım ikinci kez ilaç kullanma gereği duymamıssiniz.
Teşekkür ederim size de geçmiş olsun. Ben iki basamaklı tedavi gördüm ilk basamakta üçlü antibiyotik tedavisi, bizmopen ve şuruptan oluşuyordu. İkinci basamakta da antiasit ilaçlardan oluşan bir grup ilaç içtim. Sonrasında şikayetlerim yok denecek kadar azaldı. doktor tedaviyi sonlandırdı o günden beri kudret narı kullanıyorum aç karnına sabah. Şimdilik iyiyim çok şükür tekrar antibiyotik tedavisine ihtiyaç duymadım

X