Emziren kedi , ve yavru kediler

halacocuksun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
6.661
9.341
Merhaba arkadaşlar, terasimiza daha önce hiç gelmeyen bir kedi geldi. 2 gün önce onu binanın önünde görmüştüm. Hamileydi sevmiştim biraz kuru mama vermiştim ama yemedi neyse dedim eve gittim bir baktim terasa, yaptığımız yuvaya 4 tane minnoş yavrulamis ...neyse kedi sahiplerine bir kaç sorum var .....şimdi bu kedinin önüne şunları koydum su, sulu süt, haşlanmış tavuk, Kuru kedi maması , tavuk suyu, haşlanmış yumurta, bir bakıyorum yemiyor onları, kuru mama belki azıcık yiyordur bilemiyorum neyse dedim 2 dk hazir piliç döner almıştım onu verdim onu afiyetle bitirdi ama dokunur mu kediye bilemedim hiç bir şeyi beğenmiyor bugün dışarı çıkınca yaş mama alalım dedik önerdiğiniz bir marka varmı uygun fiyatlı olsun...hani koyunca yesin direk lütfen bilgisi olan yazsın .... birde yavru kedileri elime alıp sevesim geliyor ama benim kokum gecerse anne kedi bir tepki verir mi diye korkumdan yapmadım şu anda sahiplenememde zaten daha minicik ilerde belki düşünürüm ama şu an olmaz ..elime alıp sevebilir miyim onu sorucam birde

Merhaba arkadaşlar, terasimiza daha önce hiç gelmeyen bir kedi geldi. 2 gün önce onu binanın önünde görmüştüm. Hamileydi sevmiştim biraz kuru mama vermiştim ama yemedi neyse dedim eve gittim bir baktim terasa, yaptığımız yuvaya 4 tane minnoş yavrulamis ...neyse kedi sahiplerine bir kaç sorum var .....şimdi bu kedinin önüne şunları koydum su, sulu süt, haşlanmış tavuk, Kuru kedi maması , tavuk suyu, haşlanmış yumurta, bir bakıyorum yemiyor onları, kuru mama belki azıcık yiyordur bilemiyorum neyse dedim 2 dk hazir piliç döner almıştım onu verdim onu afiyetle bitirdi ama dokunur mu kediye bilemedim hiç bir şeyi beğenmiyor bugün dışarı çıkınca yaş mama alalım dedik önerdiğiniz bir marka varmı uygun fiyatlı olsun...hani koyunca yesin direk lütfen bilgisi olan yazsın .... birde yavru kedileri elime alıp sevesim geliyor ama benim kokum gecerse anne kedi bir tepki verir mi diye korkumdan yapmadım şu anda sahiplenememde zaten daha minicik ilerde belki düşünürüm ama şu an olmaz ..elime alıp sevebilir miyim onu sorucam birde

Yavrulara dokunmamalısınız. Kendini ve yavrularını güvende hissetmezse; doğum sonrası toparlanamadan yavrularını taşımaya çalışabilir.

Yavrular sütten kesilme aşamasına gelip, anne onları kendinden uzaklaştırmaya çalışana kadar; gözle, uzaktan sevmek daha iyi olur.

Önüne koyduklarınızı da dinlendikten ve kendine geldikten sonra yiyecektir. Piliç dönerin kokusu hoşuna gitmiştir; o yüzden önce onu yemiştir.

Onlara barınma imkanı sunarak; çok güzel bir şey yapmışsınız.

Yavrulara dokunmayın. Kuru mama ve konserve mama dışında besin de vermemeniz gerek. Uygun fiyatlı yaş mama konusunda bilgim yok ama marketlerde bile var artık. Lütfen başka yiyecek vermeyin. Mama ve temiz su yalnızca.

Yavrulara dokunmayın, anne kediyi cok rahatsiz etmeyin yoksa kedileri tasir. Belli ki orası güvenli gitmesin oradan.
Anne kedi sert kuru mama yiyemez şuan vitaminli yumuşak şeyler yemesi gerek. Süt sakın vermeyin ishal eder ölürler.
Haşlanmış tavuk verebilirsiniz. Tavuk suyuna kuru mamayı karıştırıp vermeyi deneyin bakalım yiyebilicek mi

Teşekkürler fikirler için döneri mecbur verdim diğerlerini doğru düzgün yemeyince çünkü çok halsiz duruyordu bugün toprlamis gördüm ...yaş mama alicam bugün inşallah yer

X