Mutfak Püf Noktaları Elimin ağır oluşu ve işlere yetişemeyişim

Selam kızlar bu benım ılk konum 24 yasndaym 5 senelık evlıyım 1 kızım var temızlık yapmayı bılmıyorum yapmak istedgım hiç birşeye yetişemiyorum cook mutsuzum nolur yardım edın nasıl temızlık yapıyosunuz elim çok yavas hızlanmak için napmam lazım bıde ne yaparsam yapayım sankı baskalarının evı gbı tertemız olmuyo bana tavsıye verır mısınız
Oncelikle herşeye yetismeye çalışmayın. 2- 3 gune yayin. Mesela ben cumartesi günü balkon ve mutfak temizligi yapiyorum.. pazar günü nevresim değişikliği, örtü yikamak ve wc banyolarin temizliği (vc tabiiki gunluk yapiliyor,genel temizlikten bahsediyorum.).. pazartesi günü de sadece odalarin temizligi(süpür,tozal,sil) ve pazartesu gunu sadece 1 odanin camini ve.kapisini silerim.. diger günler rahatim,sadece gunluk toparlanma, çamaşır oluyor.. mesela simdi kış geldi, her aksam 1 cekmece(ya da dolap içi) duzenlemek gibi seyler yapabilirseniz o da çok kolaylastirici oluyor.

Her gün içerlerini süpürsen, yatmadan da bulasık camasır makınesını doldursan sistematik olarak düzene girer.

Bende 3 senelik evliyim benimde elim yavas ve sürekli laf yiyorum bunun yüzüne napacam bende bilmiyorum artik burdan okuduklarimla bir planli yapmak icin ugrasacagim🤷‍♀️

Selam kızlar bu benım ılk konum 24 yasndaym 5 senelık evlıyım 1 kızım var temızlık yapmayı bılmıyorum yapmak istedgım hiç birşeye yetişemiyorum cook mutsuzum nolur yardım edın nasıl temızlık yapıyosunuz elim çok yavas hızlanmak için napmam lazım bıde ne yaparsam yapayım sankı baskalarının evı gbı tertemız olmuyo bana tavsıye verır mısınız
Evdeki fazla eşyaları ayıklayın evi sadeleştirin herşeye daha çok yetişeceksiniz o zaman..Az eşya az iş ..oyuncak fazlaysa mesela onları ayıklayın poşetleyin kaldırın kzıınız diğerletinden sıkıldıkça o poşeti verin arada unutunca yeni gibi geliyor heyaçecanlanıyorlar..Eviniz çok dolu diye düşünüyorım bu yüzden başka evler gibi olmuyor diyorsunuz bence evi azaltınca sadeleşince farklı gelir

X