Düşük Tehlikesi ve Progestan Kullanımı hakkında destek ricası

Merhaba;

5 hafta 6 günlük hamileyim. 5. haftanın başında şiddetli kramplar giriyordu, doktora gittim. Devlet hastanesinin doktoru gebelik kesesinin ucunun biraz sivrildiğini söyledi. Düşük tehlikesi var dedi. Progesteron baktı, 8.4 çıktı, normalde 15 lerde çıkması gerekiyormuş. Özel hastaneye gittik, vajinal ultrasonla bakıldı, yavaşta olsa kalp atışlarını gördüler ancak düşük tehlikesinin olduğunu söylediler. 1 doz iğne ve sabah akşam progestan almamı söylediler.

Sorun şu ki ben çok kilolu hamile kaldım. 160 boyum 100 kiloyum. Gerçekten çok üzgünüm. 33 yaşındayım.

Progesteronu benim gibi düşük olan ve hamilelik sürecini sorunsuz geçiren bebeğini kucağına alan var mı ?

Onu kaybetmek istemiyorum.

Kalbini gördüm. o canlı ve ben her gün her an hala yaşayıp yaşamadığını düşünüyorum.

Delirmek üzereyim.
Canım tekrar baktırdın mı progesterona

Canım tekrar baktırdın mı progesterona
Merhaba, 1 doz iğneden sonra progesteronum 42 ye çıkmıştı. aradan bir hafta geçtikten sonra yeniden 9 a indi. Üstelik sabah akşam progestan kullanmama rağmen. Tabi panik halinde doktora gittiim. Ultrasondan bakıldı, bebeğim iyi görünüyor. ayıın 5 inde yeniden kontrolümüz var. her hafta iğne, sabah akşam progestana devam edeceğim.

Progesteronumun düştüğünü vücudumun tepkilerinden anlıyorum biliyor musunuz. Uykum daha az geliyorsa daha enerjik hissediyorsam anlıyorum ki düştü yine.

Gittiğimiz doktor her gebe de yüksek seyretmek zorunda değil dedi, rahatlattı , kanama olursa hemen önlem alıyoruz dedi.

Sürekli vücudumu dinliyorum. Bugün tam 8. haftaya girdim. Halsizliğim azaldı, bulantım yok tüm belirtiler azaldı. Bu da ayrı tedirgin ediyor.

Ne zormuş .

Merhaba, 1 doz iğneden sonra progesteronum 42 ye çıkmıştı. aradan bir hafta geçtikten sonra yeniden 9 a indi. Üstelik sabah akşam progestan kullanmama rağmen. Tabi panik halinde doktora gittiim. Ultrasondan bakıldı, bebeğim iyi görünüyor. ayıın 5 inde yeniden kontrolümüz var. her hafta iğne, sabah akşam progestana devam edeceğim.

Progesteronumun düştüğünü vücudumun tepkilerinden anlıyorum biliyor musunuz. Uykum daha az geliyorsa daha enerjik hissediyorsam anlıyorum ki düştü yine.

Gittiğimiz doktor her gebe de yüksek seyretmek zorunda değil dedi, rahatlattı , kanama olursa hemen önlem alıyoruz dedi.

Sürekli vücudumu dinliyorum. Bugün tam 8. haftaya girdim. Halsizliğim azaldı, bulantım yok tüm belirtiler azaldı. Bu da ayrı tedirgin ediyor.

Ne zormuş .
Rabbim iyi sonuçlandırsın inşallah canım 12. haftadan sonra düşük riski daha az alıyor canım az kaldı dayan

X