Düşük Tehlikesi ve Progestan Kullanımı hakkında destek ricası

AnnesininKirpisi

Adımlarımda geçmişin tokat izleri...
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2015
48
39
33
Merhaba;

5 hafta 6 günlük hamileyim. 5. haftanın başında şiddetli kramplar giriyordu, doktora gittim. Devlet hastanesinin doktoru gebelik kesesinin ucunun biraz sivrildiğini söyledi. Düşük tehlikesi var dedi. Progesteron baktı, 8.4 çıktı, normalde 15 lerde çıkması gerekiyormuş. Özel hastaneye gittik, vajinal ultrasonla bakıldı, yavaşta olsa kalp atışlarını gördüler ancak düşük tehlikesinin olduğunu söylediler. 1 doz iğne ve sabah akşam progestan almamı söylediler.

Sorun şu ki ben çok kilolu hamile kaldım. 160 boyum 100 kiloyum. Gerçekten çok üzgünüm. 33 yaşındayım.

Progesteronu benim gibi düşük olan ve hamilelik sürecini sorunsuz geçiren bebeğini kucağına alan var mı ?

Onu kaybetmek istemiyorum.

Kalbini gördüm. o canlı ve ben her gün her an hala yaşayıp yaşamadığını düşünüyorum.

Delirmek üzereyim.

Merhaba;

5 hafta 6 günlük hamileyim. 5. haftanın başında şiddetli kramplar giriyordu, doktora gittim. Devlet hastanesinin doktoru gebelik kesesinin ucunun biraz sivrildiğini söyledi. Düşük tehlikesi var dedi. Progesteron baktı, 8.4 çıktı, normalde 15 lerde çıkması gerekiyormuş. Özel hastaneye gittik, vajinal ultrasonla bakıldı, yavaşta olsa kalp atışlarını gördüler ancak düşük tehlikesinin olduğunu söylediler. 1 doz iğne ve sabah akşam progestan almamı söylediler.

Sorun şu ki ben çok kilolu hamile kaldım. 160 boyum 100 kiloyum. Gerçekten çok üzgünüm. 33 yaşındayım.

Progesteronu benim gibi düşük olan ve hamilelik sürecini sorunsuz geçiren bebeğini kucağına alan var mı ?

Kalbini gördüm. o canlı ve ben her gün her an hala yaşayıp yaşamadığını düşünüyorum.

Delirmek üzereyim.
6+1den 16. haftaya kadar kesintisiz kanamam oldu, hem de taze kan. Çok şükür bebeğim sağlıkla doğdu. Ben de 5 gün boyunca iğne yaptım. 16. haftaya kadar progratan kullandım. Bol su içtim, yemek ve lavabo dışında pek ayağa kalkmadım. Bu arada da hiç kötü düşünmedim. Önce kötü düşünceleri at kafandan, güzel düşün güzel olacak inşallah 🙏🏻🌸

Merhaba;

Delirmek üzereyim.
Benimde keseme uzama var damla şeklinde denilmiş ve düşük riski var denmişti. İğne kullandım ve progestan fitil hala kullanıyorum. Doktorlar biraz sert konuşuyorlar birde ayrica benim neredeyse 1 ayı geçen bir süre lekelenmem de oldu ama progesteron seviyesine bakılmadı.
Ayrıca miniğin kalp atışı da duyulmuş bol bol dinlenin su için. İyi düşünün iyi olsun herşey. Bir dahaki kontrole kadar sakin olmaya çalışın. Rabbim evladinizi hayırlı şekilde kucağınıza almayı nasip etsin 🌻

Merhaba;

Delirmek üzereyim.
Merhaba benim drumda kullanmamı söyledi düşük riski ilk 3 aya kadar sayılabiliyor demişti. Korkmayın dua edin Allah yardımcınız olsun

Merhaba benim drumda kullanmamı söyledi düşük riski ilk 3 aya kadar sayılabiliyor demişti. Korkmayın dua edin Allah yardımcınız olsun
Birde şiddetli ağrı için gittiğimde bebek yerleşiyor korkmaya gerek yok bu normal demişlerdi bende. Umarım sizde de öyledir

Hepinizde çok güzelsiniz. Teşekkür ederim. O kadar endişeliyim ki anlatamam. sürekli sakin kalmaya çalışıyorum. Her birimiz sağlıkla kavuşsun evladına.

Merhaba tekrar. 7. Hafta 2. Gunumdeyim. Doktorun progesteron iğnesi vermesinin ardından değerim 40 a cikmisti. Sabah aksam progestan kullanmaya devam ediyordum. Dün dayanamayip tahlil yaptırdım. 9.89 a düşmüş. 40 dan hemde. Normalde ilk trimesterda en düşük 11 olması gerekiyor. Takviye aldığım halde sürekli düşüyor.

Ultrasonda bebeğimin kalp atışlarını duyuyorum.

O dayanıyor , direniyor ama bu hormon neden sürekli düşüyor bilmiyorum

Merhaba tekrar. 7. Hafta 2. Gunumdeyim. Doktorun progesteron iğnesi vermesinin ardından değerim 40 a cikmisti. Sabah aksam progestan kullanmaya devam ediyordum. Dün dayanamayip tahlil yaptırdım. 9.89 a düşmüş. 40 dan hemde. Normalde ilk trimesterda en düşük 11 olması gerekiyor. Takviye aldığım halde sürekli düşüyor.

Ultrasonda bebeğimin kalp atışlarını duyuyorum.

O dayanıyor , direniyor ama bu hormon neden sürekli düşüyor bilmiyorum
İğneyi kaç günde bir yaptiriyorsun

İğneyi bir kez yaptırmıştım, sabah akşam da 200 mg progestan kullanıyordum.

İğneyi yaptırdıktan bir kaç gün sonra değerim 40 a cikmisti. 10 gün içerisinde 9.89 a düşmüş progestani icmeme rağmen

İğneyi bir kez yaptırmıştım, sabah akşam da 200 mg progestan kullanıyordum.

İğneyi yaptırdıktan bir kaç gün sonra değerim 40 a cikmisti. 10 gün içerisinde 9.89 a düşmüş progestani icmeme rağmen
Tutunmaya çalışıyor olabilir igne aralarını kısaltmak iyi olur belki ama doktor oneriyorsa herşey nasip sağlıkla tutunsun insallah fitilde gayet iyi takviye

Herkese merhabalar.. Çok ağır grip oldum ilac kullanmam gerekiyordu ama bebek de düşündüğümüz için önce test sonra ilac kullanalım demistik. 16 mayısta beta hcg 64.6 çıktı 21 mayısta 172 22 mayıs 195.6 25 mayıs--400 çıktı. 400 çıktığı gün doktor progesteron hormonuna da bakalım dedi 3.8 çıkmıştı. Doktor yine de sans verelim kese görünmüyo dis gebelik ya da baska bi sey diyemeyiz dedi progestan hormonu verdi. 27 mayısta tekrar test yaptirdigimda hcg 600 progesteron 12.8 olmuştu. Hcg çok yavaş artıyor gibi geliyor o yüzden korkuyorum. Basina böyle bi sey gelen ya da bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Herkese merhabalar.. Çok ağır grip oldum ilac kullanmam gerekiyordu ama bebek de düşündüğümüz için önce test sonra ilac kullanalım demistik. 16 mayısta beta hcg 64.6 çıktı 21 mayısta 172 22 mayıs 195.6 25 mayıs--400 çıktı. 400 çıktığı gün doktor progesteron hormonuna da bakalım dedi 3.8 çıkmıştı. Doktor yine de sans verelim kese görünmüyo dis gebelik ya da baska bi sey diyemeyiz dedi progestan hormonu verdi. 27 mayısta tekrar test yaptirdigimda hcg 600 progesteron 12.8 olmuştu. Hcg çok yavaş artıyor gibi geliyor o yüzden korkuyorum. Basina böyle bi sey gelen ya da bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
İnşaallah hakkınızda en hayırlısı neyse o olur ama Maalesef hcg artışında yavaşlama ya da aksaklık varsa sonucu genelde düşük oluyor çevremden biliyorum embriyoda sıkıntı olmasa zaten normal seyirde artışlar devam ediyor umarım herşey en hayırlı şekilde olur sizin için

Evet bana da yavaş ilerliyor gibi geliyor ama doktorum %50 artışa kötü gözle bakmıyoruz tabii ki istediğimiz %60 artıs olması yönünde hemen kötüyü düşünmeyelim dedi. Yarın yine test vericem çok yıpratıcı bi süreç. Çok teşekkürler hepimiz hakkında hayırlısı olsun.

Ruh halinizi anlayabiliyorum. Ben sürecime eşlik edecek doktorumu sonunda buldum. Progesteron takviyesine devam ediyorum. Ve sakin kalmaya çalışıyorum. Bu aşamada herşeyin yolunda gittiğini düşünmek için bebek eşyalarına bakıyorum. Bana iyi geliyor.

Merhaba. Bugün tekrar kan testi verdim hcg yine %50 artış göstermiş ve bugün kese gördü doktorum. Fakat hala sağlıklı bi gebelik diyemiyoruz allah hayırlısını versin size de sakin kalmak çok zor geliyor

Merhaba;

Delirmek üzereyim.
Bende kıloluydum hamılelık boyunca dıkkatlı beslendim...Kısır,bulgur pilavı,yogurt sade et türevleri meyve nerdeyse pek tuketmedım gibi bısı cunku seker problemıde bebek buyudukce cıkmaya basladı...

4.aya kadar progesteron hap kullandım kese etrafında kanama vardı ama bende fızıksel acı ya da baska hıcbısı yoktu..Ultrasonda gorduler..

Bebeğim 1 yasına gırıcek 1 ay sonra..Şükür ki problem yok...

Bebek büyüdükçe kanama alanıda kapanıyor..Ki sağlıklıysa da zaten olması gerektıgı gibi sekıllenıyor..İçinizi ferah tutun..Sağlıkla kucağınıza alın..:KK200:

X