Dünkü konunun devamı..Tartıştık.

GrapeLady

Biz büyüdük ve kirlendi dünya...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
489
482
Dün konu açmıştım.Amirim beni yok sayıyor demiştim ve bugün ilk kez ciddi ciddi tartıştık. Lütfen bişeyler deyin yoksa asaletim yanacak bu adam yüzünden... Aday memurum hala çünkü :KK43: Perşembe günü arayıp, pazartesi ve salı çocukların okulu için öğleden sonra izin istedim. Pazartesi olur ama Salı zorlar demişti ben de sabah kızımı okula bırakıp işe döneceğimi, öğleden sonra çıkacağımı söyleyecektim ki lafı ağzıma tıkadı tamam tamam tamam diyerek. Doğru düzgün dinlemedi bile... Ssonra ben uygun olmadığını düşünerek,uygun değilseniz sonra ariyim dedim,yo uygunum dedi. Tekrar ettim sabah geleceğimi işleri ayarladıktan sonra öğlen çıkacağımı,uğrayıp gideceksen sıkıntı yok dedi. Tabi o arada tamam tamam tamam diyerek lafımı bölüyordu ve bugün yaşayacağımı hissetmiştim zaten,kesin inkar edecek demiştim içimden... Haa Cuma günü de oğlumun uyum eğitimi vardı diye 1 saat izin alıp,geri döndüm. Bu arada şunu söyliyim,keyfi izin almam,2 çocuğumla yabancı bi yerde annemle yaşıyorum,eşimle tayin dolayısıyla ayrıyız,bu nedenle herşeye ben koşturuyorum. Bugüne gelelim.Bugün de öğleden sonra çıktım 2 saat önce aradı yayın yok sen nerdesin,hani 1 saatlik gidip gelecektin diye sordu ki,üslubu çok çirkindi. Ben de Perşembe günü beni iyice dinlememiş oalbilirsiniz dedim,ben size aynen şöyle şöyle söyledim siz de böyle söylediniz dedim,yalan söylemiyorum size dedim. Onun 1 saat dedği Cuma günki izin içindi. Biraz sert çıktım ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Benimle böyle konuşarak üste çıkmaya çalışma dedi. Kendimi ifade etmeme izin vermediniz ki,tamam tamam diyerek geçiştrdiniz dedim. Neyse kapattıktan sonra uzaktan pc aracılığyla hallettim ben.. Sanki yayının gitmesine sebep benim yaa... Aradım,kontrol eder misiniz diye,ben şimdi bakıyorum diye çat yüzüme kapattı. 2 dk sonra aradı,anahtarlarım nerde dedi,haberim yok dedim,nasıl haberin yok dyor bana... Anahtarlarının bekçisiyim sanki.. Haberim yok çünkü ben kendi anahtarlarımı kullanıyorum dedim,peki tamam dedi bu kez ben kapattım hiçbir şey demeden... Arada saygı bırakmadı ki attığım onca adıma rağmen... Dediğini inkar ediyor ve bunu hep yapıyor. Ses kayıt cihazıyla mı dolaşayım napiyim bilmiyorum. Ben bunu 1 sene önce anladığımda hep mesaj attım bi iş olduğunda,bu da sorun oldu,telefonla ara diye. İyi de inkar ediyorsun,bunu yap dediği bişeyi yaptığımda ve sıkıntı çıktığında ben sana yapma dedim diyor. Tas tarak bana patlıyor sonra... İspat da edemiyorum. İş,çocuklar,okul,yabancı ve sevmedğimiz bir şehir,benim eşimden,çocuklarımın babasından uzaklığı,anksiyete panik atak rahatsızlığım da var,tetikliyor tabi.... Çok yalnızım. Bu şekilde davranmaya devam mı edeyim sizce? Sustukça tepeme biniyor. Bağıra çağıra kavga etmek,zehrimi kusmak istiyorum artık. :KK43:

İzin mevzularini telefonda konuşmak yerine mail atsaniz, yazili olarak bildirseniz ve cevap alsaniz o sekilde ayarlasaniz daha iyi sanki. Genelde boyle yapiliyor diye biliyorum ben.
Bugüne kadar öyle bir talebi olmadı hiç... Olsaydı öyle yapardım.

Bugüne kadar öyle bir talebi olmadı hiç... Olsaydı öyle yapardım.
Bunun talep edilmesine gerek yok. Profesyonel iş hayatında biraz karışık işler bildirilmesi gerekiyorsa pehlivan tefrikası gibi telefonda anlat anlat olmaz. Açıklayıcı ve kısa şekilde mail atsaydınız elinizde kanıt da olurdu.

Bunun talep edilmesine gerek yok. Profesyonel iş hayatında biraz karışık işler bildirilmesi gerekiyorsa pehlivan tefrikası gibi telefonda anlat anlat olmaz. Açıklayıcı ve kısa şekilde mail atsaydınız elinizde kanıt da olurdu.
Kesinlikle katılıyorum. Mail atmadım belki ama mesaj attığımda kabul etmiyordu. Telefonla ara diyordu hep. Birimde çalışan 4 kişiyiz ve genelde telefonla hallediliyor İşler. Ben aday memurum,ne dendiyse onu yaptım. Profesyonel sayılmam henüz o nedenle!

Bence siz öyle yapin itiraz eder mi ki? Bu işin doğrusu yazili olmasi. Hatta işle ilgili "ben oyle demedim" Dendiginde sorun cikacak butun konularda yaziya dokmek gerek.
Aynen öyle… Mail atsam bile bakacağını sanmıyorum,kontrol etmiyor pek. Bir iki defa bi konuyla ilgili atıp,dönüş alamadığımda arayıp,kontrol etmesini rica etmiştim.

Kesinlikle katılıyorum. Mail atmadım belki ama mesaj attığımda kabul etmiyordu. Telefonla ara diyordu hep. Birimde çalışan 4 kişiyiz ve genelde telefonla hallediliyor İşler. Ben aday memurum,ne dendiyse onu yaptım. Profesyonel sayılmam henüz o nedenle!
Siz profesyonel olmasanız da profesyonel iş hayatının içindesiniz. Sizden beklenen bilgileri net şekilde bildirmeniz beklenir. Mail atma dediyse bir kağıda izin istediğiniz gün ve saatleri net ve kısa şekilde yazıp masasına bırakırdınız.
Size yardımcı olunmaya çalışılıyor birşeylerin farkına varmak yerine bahane bulmaya çalışıyorsunuz. Müdürünüz kadar siz de inatlaşıyorsunuz. Neyse. İş hayatı size de öğretir.

Siz profesyonel olmasanız da profesyonel iş hayatının içindesiniz. Sizden beklenen bilgileri net şekilde bildirmeniz beklenir. Mail atma dediyse bir kağıda izin istediğiniz gün ve saatleri net ve kısa şekilde yazıp masasına bırakırdınız.
Size yardımcı olunmaya çalışılıyor birşeylerin farkına varmak yerine bahane bulmaya çalışıyorsunuz. Müdürünüz kadar siz de inatlaşıyorsunuz. Neyse. İş hayatı size de öğretir.
Hanımefendi 2 haftadır gelmeyen birinin masasına yazıyı nasıl bırakabilirim?

Hanımefendi 2 haftadır gelmeyen birinin masasına yazıyı nasıl bırakabilirim?
Hala aynı şeyi yapıyorsun. Çözüm üretmek yerine laf yetiştiriyorsun. O zaman mesaj atardın. Ama sen inatlaşmayı seviyorsun. Muhtemelen işyerinde acemi halinle de inatlaşıyorsun ki adam çileden çıkıyor. Dediğim gibi iş hayatı öğretir sanan bunları.

Bahane dediğiniz şeylerin hepsi gerçek. Napabilirim ki?

Hala aynı şeyi yapıyorsun. Çözüm üretmek yerine laf yetiştiriyorsun. O zaman mesaj atardın. Ama sen inatlaşmayı seviyorsun. Muhtemelen işyerinde acemi halinle de inatlaşıyorsun ki adam çileden çıkıyor. Dediğim gibi iş hayatı öğretir sanan bunları.
Mesaj kabul etmiyor diyorum. Neden anlatamıyorum?

Mesaj atsa bu sefer "neden aramadin" diyecek. Yoneticiler pek sevmez direkt aramak varken
Aynen öyle diyor işte. Mesaj atıyorum diye laf işitmişliğim var ama ben hanımefendiye anlatamadım bunu. Adam 2 hafta gelmedi diyorum,boş masaya mı yazı bırakayım?

Devlet kurumlarında maille haberleşme yok arkadaşlar. Kanun kural mı var derseniz yok ama mail atma adeti sözkonusu değil. Konuşarak işlerinizi halledersiniz. Olmuyorsa dilekçe yazılır, 20 gün içinde cevap gelmezse üst yazı ile hesabı sorulur. prometheus prometheus CiRiLLA CiRiLLA G GrapeLady bu anlattığım yolu izlediniz mi? Hangi kurum sizinki?

Mesaj kabul etmiyor diyorum. Neden anlatamıyorum?
Ne yapıyor mesaj gönderince bakmadan sana geri mi gönderiyor? Mail olmuyor mesaj olmuyor, masasına bırakamıyorsunuz çünkü kuruma gelmiyor. Telefonla aradığınızda anlamamış oluyor. Hanımefendi biz sizin kadar yeni değiliz iş hayatında. Ne yöneticilerle çalıştık. Aktif iş hayatının içinde olup mail kabul etmeyen veya mailine bakmayan bir yönetici imkansız hem de her şeyin online halledildiği şu zamanda. İnsanlar size güzel güzel fikir veriyor ama “o olmaz bu olmaz” diyerek yorgunu yokuşa sürmeye çalışıyorsunuz. Çözüm üretmeden bahane buluyorsunuz. Anlattığınız şeyler ürettiğiniz bahanelerin gerçek olması im- kan-sız.” Hadi mesaj gayri ciddi olur mail atsanız ne olacak dövecek miydi sizi? Öyle karışık gün ve saatler ki öyle karışık yazmışsınız ki ben bile anlamadım. Adam telefonda anlamamış olacak ki olay patlamış zaten.

Yanlış anlamayın beni ama işe yeni başlayanların işbilmezliğinin yanında çok biliyormuş tavırları çok itici oluyor. Muhtemelen bunu iş hayatında da yapıyorsunuz ki destan gibi konularınız var. Belki siz haklı değilsinizdir, belki -yanlış anlamayın ama- hem işbilmezlik hem inatlaşma yüzünden itici görünüyorsunuzdur? Bi değerlendirin bence.

Devlet kurumlarında maille haberleşme yok arkadaşlar. Kanun kural mı var derseniz yok ama mail atma adeti sözkonusu değil. Konuşarak işlerinizi halledersiniz. Olmuyorsa dilekçe yazılır, 20 gün içinde cevap gelmezse üst yazı ile hesabı sorulur. prometheus prometheus CiRiLLA CiRiLLA G GrapeLady bu anlattığım yolu izlediniz mi? Hangi kurum sizinki?
Tamamen devlete ait bir kurumda sözleşmeli olarak çalıştım 2010’da. Mail bu kadar yaygın değilken her iş maille bildirilirdi.

X