Düğünüme 20 Gün Var ve Çok Mutsuzum

Öff çok çok zor bir durum ayrılmak zor evlenmek daha zor ailen nasıl karşılar olası bir ayrılık kararını, arkanda dururlar mı?
Arkamda dururlar ama ben daha önce nişan attim karşı taraf beni sokak ortasinda dövdü ve ailecek cok üzüldük, kimse birbirine belli etmemeye çalıştı herkes dimdik durmaya çalisti, küçük bir yerde yaşıyoruz ve tanınmış bir aileyiz ben tekrar onlari üzmek istemiyorum aslinda birazda çaresizlik bundan kaynaklanıyor. Yoksa benim işim gücüm mesleğim elimde o konuda bir sorun yok tek sorun ailemi tekrar üzmek..

Her istediğini yapmayacaksın. İkinize makul olan ortak şeyi yapacaktın. Zaten her zaman yaptığın için böyle olmuş ya.
Normalde ben uyumlu bir insanım bende gitmek istedim zorunda kaldığım için gitmedim, ama ilk kez gitmek istemedim icimden gelmedi ve saygi bekledim tepki buldum

Bazi bolgelerde dugunler cok onemlidir.Katilmasaniz mutlaka insanlar bir sorun oldugunu dusunecekler kayinvalidenizde bunlarla ugrasmak istemistir.Yani nisanlinizla aranizdaki tek zorun bu mu yoksa daha fazlasimi var?

Normalde ben uyumlu bir insanım bende gitmek istedim zorunda kaldığım için gitmedim, ama ilk kez gitmek istemedim icimden gelmedi ve saygi bekledim tepki buldum
Bence nişanlınla yüzyüze bir görüş. İçindekileri anlat , korkularını, endişelerini, soru isaretlerini ,olması gerekenleri... Yargılayıcı bir dille değil.ifade edici bir dille.

Arkamda dururlar ama ben daha önce nişan attim karşı taraf beni sokak ortasinda dövdü ve ailecek cok üzüldük, kimse birbirine belli etmemeye çalıştı herkes dimdik durmaya çalisti, küçük bir yerde yaşıyoruz ve tanınmış bir aileyiz ben tekrar onlari üzmek istemiyorum aslinda birazda çaresizlik bundan kaynaklanıyor. Yoksa benim işim gücüm mesleğim elimde o konuda bir sorun yok tek sorun ailemi tekrar üzmek..
Eğer bir sorun varsa kimse üzülmesin diye evlenilmez. Bunu unutma.

Bazi bolgelerde dugunler cok onemlidir.Katilmasaniz mutlaka insanlar bir sorun oldugunu dusunecekler kayinvalidenizde bunlarla ugrasmak istemistir.Yani nisanlinizla aranizdaki tek zorun bu mu yoksa daha fazlasimi var?
Normalde bir sorun yok. Aslinda beraberken cok mutluyuz eğleniyoruz ortak zevklerimiz var beraberken hic sıkılmayiz telefona bile bakmayiz. Evimizi beraber döşedik mesela o zamanlar hic annemde gelsin vs demedi herşeyi beraber hallettik. Zaten ilk kez böyle bir tepki görünce kırıcı oldu aslında karakteri bu mu sorusuda var kafamda aslında o bu kişi mi basından beri ?

Cok arada kaldim baska ipucu da olmali
Ben oynamak istemiyorsam oynamam ve kimsenin suratini umursamam isterse dugun boyunca konussun duymam kimse de bana 2. Dugunde teklif etmez israr etmez ise yaramaz cunku. Ama bu noktaya geldiyse sizi guzellikle ikna etmek varken fiyasko davranmislar. Diger parcalari da dusunun, ev esyasi, baska yerlere gitme aileniz ile iliskileri nasil?

Bence nişanlınla yüzyüze bir görüş. İçindekileri anlat , korkularını, endişelerini, soru isaretlerini ,olması gerekenleri... Yargılayıcı bir dille değil.ifade edici bir dille.
Söyledim ona benim korkularim oluştu bu olaydan sonra diye bu defada evleneceğin kişi hakkında şüphelerin varsa daha vaktimiz var düşün istersen dedi bana yani yanlış yaptığının farkında değil sorunun bende olduğunu düşünüyor galiba

Evlenmemeyi düşünebilecek kadar önemli buluyorsanız bu konuyu zaten evlenmemelisiniz.

20 gün sonra da sizin düğününüz varmış sonuçta, nişanlınızın ve kayınvalidenizin düğünde bulunmanızı istemeleri de normal geldi bana. Köy yerinde genelde laf söz olur mantığı orada yaşayanlar için önemli bir durum olmalı.

Başka soru işaretleriniz var mı yoksa mevzu sadece bu mu ?

Herkese selam. Benim düğünüme tam 20 gün var ve ben çok mutsuzum bir yanım evlenmek istiyor ama diğer yarım evlenmek istemiyor. Bir kaç gün evvel nişanlimla şöyle bir sorun yaşadık ; (bundan dolayi düştüm aslında birazda ) . Nişanlim bulunduğumuz ilin köylerinden birinde yaşıyor. Bilirsiniz köylerde yaşayan insanlar daha çok adetlerine düşkün olur. Benim kaynanamda acayip adetci birisi öyle böyle değil ama. Onlarin köyden bir tanıdıklarının düğünü vardi bende düğünleri, oynamayi dans etmeyi sevmiyorum bu sebeple nişanlıma düğüne katılmak istemediğimi söyledim. Sebep olarakta, sen oynamak ve dans etmek istiyorsun bense istemiyorum. Dans etsek oynasak ben mutsuz oluyorum, otursak sen surat asıyorsun en iyisi ben gelmeyeyim ve arada kalmayalım dedim. Tiripli şekilde tamam gelme ama annem duyunca çok üzülecek dedi. Bende ona benim gelipte mutsuz olmam değilde annenin üzülmesi mi senin için önemli yani ben üzülebilirim ama annen üzülmesin öyle mi dedim ve tabikide kavga ettik. Düğüne 20 gün kala farklı kişiler yüzünden bu şekilde davranmasi beni cok kırdı ve onunla 2 gün konuşmadım. Daha sonra bu olayı annesine anlatmış Maral Düğüne gelmeyecek demiş. Anneside beni aradi ( normalde hic kavga ara bozukluğu vs yoktur aramız da). Kaynanam ısrarla düğüne gitmem gerektiğini herkesin beni görmesi gerektiğini gitmezsem üzüleceklerini söyledi. Ama asla gel kızım oynamasanda oturursun demiyor. Ben mutsuz olduğumu ve gitmek istemediğimi Oğuzhanın beni cok kırdığını anlatmaya başladım. Devamlı benim oğlum yapmaz öyle şey benim oğlum demez öyle şey demeye başladı. Sadece saygı duymanizi bekliyorum dedim bu defada benim çocuğum saygisiz değil dedi. Ne desem oğlunu savundu bana söz düşürmedi resmen yaklaşık 30 dk bu şekilde konuştuk artik en sonunda ben daha fazla konuşamayacagim görüşürüz dedim ve kapadım. Sonra nişanlim beni aradi özür diledi, ona artik bir cekirdek aile olduğumuzu ve benim birinci planda olmam gerektiğini söyledim. Haklisin dedi bir daha olmayacak dedi. Ama ben bir tık ailesinden de ondanda soğudum ve cok mutsuzum gerçekten bir çıkmazda hissediyorum. Tüm evimiz dizildi, gelinlik hazır, balayi hersey ama hersey hazır. O kadar ne yapacağımı bilmez haldeyim ki anlatamam..
Kalbinizin sesini dinleyin, bu kırgınlık bana büyütülecek gibi gelmedi ama içinize sinmiyorsa evliliği zorunlu olarak görmeeyin

Cok arada kaldim baska ipucu da olmali
Ben oynamak istemiyorsam oynamam ve kimsenin suratini umursamam isterse dugun boyunca konussun duymam kimse de bana 2. Dugunde teklif etmez israr etmez ise yaramaz cunku. Ama bu noktaya geldiyse sizi guzellikle ikna etmek varken fiyasko davranmislar. Diger parcalari da dusunun, ev esyasi, baska yerlere gitme aileniz ile iliskileri nasil?
Eşya alırken bize hic kimse karışmadı ikimiz hallettik. Ben evde halı kullanımıni minimumda seviyorum o sebeple cok az halı aldim. Kaynanam bir tek buna biraz laf soyledi ama oda kırıcı şekilde veya emreder şekilde değildi. Sadece işte aaa öyle şey mi olur halısız ev mi olur o neymiş öyle temizlik yapar gibi filan.. Yani oyle çok karışan veya sözünü dinlettirmeye çalışan bir hali yoktu ilk kez böyle oldu 🤷🏼‍♀️

Evlenmemeyi düşünebilecek kadar önemli buluyorsanız bu konuyu zaten evlenmemelisiniz.

20 gün sonra da sizin düğününüz varmış sonuçta, nişanlınızın ve kayınvalidenizin düğünde bulunmanızı istemeleri de normal geldi bana. Köy yerinde genelde laf söz olur mantığı orada yaşayanlar için önemli bir durum olmalı.

Başka soru işaretleriniz var mı yoksa mevzu sadece bu mu ?
Ya aslında şöyle ben hep böyleydim onlara inat olsun diye yaptığım bir hareket degil ve onlarda benim bu karakterimi biliyorlar ona rağmen fazla tepki verdiler ve kırıcı tepkilerdi

Eşya alırken bize hic kimse karışmadı ikimiz hallettik. Ben evde halı kullanımıni minimumda seviyorum o sebeple cok az halı aldim. Kaynanam bir tek buna biraz laf soyledi ama oda kırıcı şekilde veya emreder şekilde değildi. Sadece işte aaa öyle şey mi olur halısız ev mi olur o neymiş öyle temizlik yapar gibi filan.. Yani oyle çok karışan veya sözünü dinlettirmeye çalışan bir hali yoktu ilk kez böyle oldu 🤷🏼‍♀️

O zaman son zamanda cevreye karsi cekindiklerini dusunurdum ben. Dugun cok yaklasmis ve su an etrafta tek konu sizsiniz
Anneci olan erkek yada Karisacak kv esya konusunda asla durmaz. Ya onay ister ya emin olmak. Hali mevzusu kendi annenizin de soyleyebilecegi birsey tabi ki sagir dilsiz olmayacaklar.

Söyledim ona benim korkularim oluştu bu olaydan sonra diye bu defada evleneceğin kişi hakkında şüphelerin varsa daha vaktimiz var düşün istersen dedi bana yani yanlış yaptığının farkında değil sorunun bende olduğunu düşünüyor galiba
Bu olayın hemen üstüne söylediğin için inat yaptığıni onu hemen silip atabildigini düşünmüş olabilir. Sen bu adama ikinci şans verebilirim diyorsan dediğim gibi yüz yüze konus. Ama olmaz diyorsan bir kez yüzük attım, ailem üzülür vs diye evlilik yapılmaz.

X