Düğün Dugunlerde erkek tarafi genelde ne takar?

semirra87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
553
183
Biz karsi taraftan birsey istemedik esimin ailesi anne ve babam sadece 1 bilezik toplamda 2 bilezik taktilar dugun masrafinida esim karsiladi. Acikcasi kaynanam birseye karismaz yol yordamda gostermez cekinen korkak bir tip bende cok umursamiyorum karissa daha kotu diyorlar. Sizce bu takilar normal mi ben pek kimseye sormadim kadinda sessiz bir tip oldugu iicn benden beklentiside olmasin diyede umursamadim.

Biz karsi taraftan birsey istemedik esimin ailesi anne ve babam sadece 1 bilezik toplamda 2 bilezik taktilar dugun masrafinida esim karsiladi. Acikcasi kaynanam birseye karismaz yol yordamda gostermez cekinen korkak bir tip bende cok umursamiyorum karissa daha kotu diyorlar. Sizce bu takilar normal mi ben pek kimseye sormadim kadinda sessiz bir tip oldugu iicn benden beklentiside olmasin diyede umursamadim.
Ama biraz aklima takildi genelde erkek tarafi ne takiyor diye merak ettim acikcasi ona gore karsi tarafi tanimis olurum. birde kaynaniz karisir mi ben karismiyor diye bir sey yapmamasima goz yumuyorum acikcasi.

Kimin neye durumu varsa onu yapar.
Geline ev hediye eden var, şimdi bunu kıyaslayamayız ki!
Karşılaştığınız insanlar iyi olsun, gerekirse çam sakızı versin.
Diğer türlü külçeye boğsa kursaktan zehir olur geçerken.
Aynen katiliyorum,ekonomik duruma ve göreneklerine göre degisir.Her kv ister oglunun eşine güzel takılar,hediyeler alsin (istisnalar haric) Bir de; ne beklentisi olucak ki kadinin sizden? Zaten cekingen bir tipmiş.Mesafeyi de koymuşsunuz.

kimileri dunyalari takar ama bende kalsn diye ipotek koyar..
usteki arkadasinda dedigi gibi masraflardan sonra birde size borç harc cikarmiyorlarsa bosverin takilmayin ama tabiki size en azindan esinizin sormasi gerekiyordu.
ona gore bütçesi dahilinde birseyler takabilirdi.

Bizim köyde sabit iki çeyrek iki yarim 1 tam olarak 5i bi yerde iki tane küpe biri nisanda 2 de bilezik takılır bu sabittir

Ama herkeste farklı tabi kimisi var bilekten dirseğe kadar bileşik altın kemerler mı desek :halay::KK53:

Ona göre karşı tarafı tanıcam demişsiniz çok yanlış. Size davranışı nasıl kayınvalidenizin inan en değerli takı bu.

Eltiye ne yapıldıysa aynı yapılır bizde de😀

Bide şu var herkesin durumu bellidir aslında bizimde dugun masrafını Eşim karşıladı hatta babasının durumundan dolayı takıları da eşim yaptı zaten şimdi dahada pahalı altın bence çok bi önemi yok durumu iyi olup takmazsa o biraz sıkıntılı

Ben de evlenirken 3 bileziğe evlendim. Set falan hiçbişey yapılmadı. Düğünü de eşimle ben ortak birikimimizle yapmıştık. Ama benim için sorun değil. O an öyle gerekti belki durumları yoktu bence bunlara takılmayın. Bana az altın takıldı 6 yıllık evliyim gayet herşey yolunda. Herşey düğündeki takılan altın değil. Kendinizi doldurmayın evliliğinizi yaşayın. Eşinizle mutlu olun inşallah. Ölümlü dünya bugün altının olur yarın olmaz veya tam tersi önemli olan bunlsr değil

Bide şu var herkesin durumu bellidir aslında bizimde dugun masrafını Eşim karşıladı hatta babasının durumundan dolayı takıları da eşim yaptı zaten şimdi dahada pahalı altın bence çok bi önemi yok durumu iyi olup takmazsa o biraz sıkıntılı
yok bu 2 yil onceydi

Ben de evlenirken 3 bileziğe evlendim. Set falan hiçbişey yapılmadı. Düğünü de eşimle ben ortak birikimimizle yapmıştık. Ama benim için sorun değil. O an öyle gerekti belki durumları yoktu bence bunlara takılmayın. Bana az altın takıldı 6 yıllık evliyim gayet herşey yolunda. Herşey düğündeki takılan altın değil. Kendinizi doldurmayın evliliğinizi yaşayın. Eşinizle mutlu olun inşallah. Ölümlü dünya bugün altının olur yarın olmaz veya tam tersi önemli olan bunlsr değil
ben merak ettim bir sorayim dedimm sadece

Kimin neye durumu varsa onu yapar.
Geline ev hediye eden var, şimdi bunu kıyaslayamayız ki!
Karşılaştığınız insanlar iyi olsun, gerekirse çam sakızı versin.
Diğer türlü külçeye boğsa kursaktan zehir olur geçerken.
durumlarinda sorun yok aileden ikiside emekli maaslari var kendine ait evleri bahceleei falan var sanmam durumlari kotu olsun. ben merak ettkm sadece

X