Düğünde takılan altınlar kimin?

Naynayy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
173
162
31
Merhaba arkadaşlar düğünde takılan altınlar kimindir? Yada kaçta kaçı erkeğindir?
Düğünden sonra bir kaç sorun taşınma o bu derken altınları düğünden sonra eşimin annesine bıraktık. Sorun çıktı eşimle aramızda Vermek istemedi K.v de bize. Derken barıştık aldık altını ortak hesap üzerinden altın hesabına yatırdık mecburi olarak. Baya üstüme gelince karar bu yönde oldu. Şimdi soruyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim sürekli altınlarda onunla hakkı olduğunu söyleyip duruyor? Kaldı Kİ eşimin düğünden sonra 15 bin lira borcu vardı onu da kapattık altınlarla. Altının yükselmesi sebebiyle iyice gözlerini altınlara dikti.

Merhaba arkadaşlar düğünde takılan altınlar kimindir? Yada kaçta kaçı erkeğindir?
Düğünden sonra bir kaç sorun taşınma o bu derken altınları düğünden sonra eşimin annesine bıraktık. Sorun çıktı eşimle aramızda Vermek istemedi K.v de bize. Derken barıştık aldık altını ortak hesap üzerinden altın hesabına yatırdık mecburi olarak. Baya üstüme gelince karar bu yönde oldu. Şimdi soruyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim sürekli altınlarda onunla hakkı olduğunu söyleyip duruyor? Kaldı Kİ eşimin düğünden sonra 15 bin lira borcu vardı onu da kapattık altınlarla. Altının yükselmesi sebebiyle iyice gözlerini altınlara dikti.
Off hiç sevmediğim konular. Eğer ortada sağlıklı bir evlilik var ise benimi senini olmaz. Bizim eşimle her şeyimiz ortaktır bir kere olsun da lafı geçmez maddiyatın.

onun mu benim mi değil sizin onlar .

düğün sonrası alırsın evine gidersin ortak karar verirsin ister harcar ister kenara koyarsın.

niye annelerde kalır anlamıyorum.

düğün de ki taki neden takılır evli çiftlere destek olmak benden de biseyler olsun demek için.

Off hiç sevmediğim konular. Eğer ortada sağlıklı bir evlilik var ise benimi senini olmaz. Bizim eşimle her şeyimiz ortaktır bir kere olsun da lafı geçmez maddiyatın.
Haklısın öyle gerçekten. Öğrenim kredim var 10 binlira hazır altın artmışken artan kar ile ödemek istedim. Ödemek içinde onarsa 5 bin vermek zorundaymışım. Ortak hesapta olduğu içinde onsuz alamıyorum. Aslında çekmesine izin veririm sıkıntı yok. Fakat iki kere altın bozup kendisine para verdim. Şimdi bu şekilde yapması acayip gücüme gidiyor.

onun mu benim mi değil sizin onlar .

düğün sonrası alırsın evine gidersin ortak karar verirsin ister harcar ister kenara koyarsın.

niye annelerde kalır anlamıyorum.

düğün de ki taki neden takılır evli çiftlere destek olmak benden de biseyler olsun demek için.
Öyle tabi haklısın işte saçmalık oldu o mecburi oldu kaynaşa kopamadı

Bence de altın para vs tek tarafın değildir. Ne kadının ne erkeğindir. İkinizin ortaktır.

Offf ne aciz adammış. Takmasaydı madem ne böyle hakkı makkı yok
Düğünde takılan altın kadınındır.
Düzgünce izah etse zaten kadın verir

Aynen öyle ki kaç kere altın bozup al borcunu kapat demişim. Kırkta bir kendim için çekmek istemişim ki çalışmıyorum çalışsam hiç laf bırakmam maaşımdan veririm ama işte bunu anlamıyor
Offf ne aciz adammış. Takmasaydı madem ne böyle hakkı makkı yok
Düğünde takılan altın kadınındır.
Düzgünce izah etse zaten kadın verir

Açıkça erkeğe özgülenmemiş takılar kadınındır. Örneğin erkeğe kol saati veya kol düğmesi takılmıştır. Bunlar erkeğe ait olacaktır.

Detaya girmeden başlığa istinaden yazıyorum..

Evlenen çiftindir..

Zaten düğün olmasının sebebi yeni evli çifte yardımcı olmak içindir.

Kocanız ne dedi bu duruma, daha doğrusu ne yaptı ??

O zamanlar tabiri caizse çok toydu. Babasına birkaç kere altınlar ne oldu diye sordu. Ailesinden "sen babanla para mı konuşuyorsun ayıp" tepkisi alınca bidaha sormadı. 8 ay kadar ailesi ile hiç konuşmadı. 8 aydan sonra yavaş yavaş dialog kurmaya başladı. Şuan 3 yıllık evliyiz. Ben de daha bu sene konuşmaya başladım ailesi ile. Giden gitti işte. Ben unutmadım hala içimde ama herkes unuttu ne yazık ki.

X