Dudak Makyajı Dudak soyma hastalığı

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)
amanın ne çok kişi de aynı dert varmış
ben çok ruj kullanırım ama bazen mevsim değişimlerinde kurur dudaklarım,kabuklanır ben de koparırım,kanar sonra o...
en iyi yolu sürekli nemli dudaklar... güçlü bi dudak balmı kullanabilirsin... yumuşak olunca kabuk da olmaz

İnsan daha çok sıkıntıdan yapıyor böle şeyleri, hatta farkında bile olmazsın yaparken. Kendini durdurmalısın bi şekilde. Ne zaman dudaklarını yediğini farkettiğinde kendine engel olmalısın, dikkatini başka yöne vermelisin..

önerileriniz için çok sağolun arkadaşlar...kendimi anormal hissediyordum böyle birşey yapıorm dye..ama bir sürü insan varmış benim gibi :

ayy bende birtek bende var sanırdım bu derdi :kedi: çevremde kimsede görmedim çünkü...
ama kızlar benim durumum çok vahim ne zaman başladığımı hatırlamıyorum ,galiba kendimi bildim bileli yapıyorum :1no2:
bazen ellemeyip iyileştiriyorum o zaman çok güzel oluyo dudaklarım ama en ufak sıkıntıda yine yapışıyorum dudaklarıma :bbo: kanıyo şişiyo ve en önemlisi iğrenç görünüyo eyvahedigeldismile
nasıl vazgeçicem bu alışkanlıktan bilmiyorum..mafoldumben

bende şuan bile dudaklarımı yoluyorum kanayınca bırakıyorum anca..sürekli nemlendirmek gerekio kuru kalınca kabuksu şeyler oluo ve direkt koparasım geliyo çünkü.bal sürmeyi dene canım

arkadaşlar bugün vazelin almaya gittim
ykm deki kadın resmen vazelin kullanma diye yalvardı yakındıakannehir
çok çok zararlıymış helede dudağa asla sürülmemeliymiş petrol kaynaklıymış filan diye ayaküstü bisürü bilgi sıraladı..
sonrada beni bobbi browm standına yönlendirdi. kendi de ordan kullanıyomş süpermiş
bi bakiyim dedim ordaki kadın bi ürün çıkardı spf15 li, gliserinli, acı tat vermeyen, sırf kabuklanan dudaklar için üretilmiş bi lip balm mış
deneyin görün dedi denedim fiyatını sordum 50ytl dediakannehir
ben bi düşüniyim diyip çıktım
sabah sürmüştüm onca saat oldu hala yumuşacık dudaklarım cidden
sizce o paraya değer mi? yoksa vazelini boş yere karaladı mı bana bu hatunbilmiyorumkismile

Vampgirl belki şimdiye problemi geçirmenin bir yolunu bulmuşsundur ama ben yine de yazayım dedim. Çünkü bende de aynı sorun vardı, bir senedir falan her gün dudaklarım kabuk gibi oluyordu ve ben de yolup kanatıyordum ve sadece yolunca tamamen yumuşak ve düzgün oluyordu.
Çözümü iki gün önce buldum ve iki gündür dudağımı yolmak istesem bile yolacak bir şey bulamıyorum. Bence bu süper bir şey çünkü öbür türlü ben yolmasam bile görüntüsü dahi hoş olmuyordu. Meğer bunun nedeni fazla hücre üretildiği için üstte kalanların dökülmesine fırsat kalmadan alttan yenilerinin gelmesiymiş. Bunun için de peeling yapmak gerekirmiş.
Ben azıcık balla toz şekeri karıştırıp 30 sn kadar masaj yaptım dudaklarıma. O akşam zaten yolacak bir şey kalmamıştı. Ertesi gün de duştan çıkınca yumuşak bir havlunun kenarıyla nazikçe ovaladım. Üstünden bir gün geçmesine rağmen kabuk yok :KK8:
Dolayısıyla iş sadece nemlendirmekte değilmiş. Öyle olduğunu zannederek hüsrana uğradığım bir seneme çok acıyorum ama olsun. En azından çözümünü buldum.
Umarım işinize yarar bayanlar:KK30:

Son düzenleme:
Vampgirl belki şimdiye problemi geçirmenin bir yolunu bulmuşsundur ama ben yine de yazayım dedim. Çünkü bende de aynı sorun vardı, bir senedir falan her gün dudaklarım kabuk gibi oluyordu ve ben de yolup kanatıyordum ve sadece yolunca tamamen yumuşak ve düzgün oluyordu.
Çözümü iki gün önce buldum ve iki gündür dudağımı yolmak istesem bile yolacak bir şey bulamıyorum. Bence bu süper bir şey çünkü öbür türlü ben yolmasam bile görüntüsü dahi hoş olmuyordu. Meğer bunun nedeni fazla hücre üretildiği için üstte kalanların dökülmesine fırsat kalmadan alttan yenilerinin gelmesiymiş. Bunun için de peeling yapmak gerekirmiş.
Ben azıcık balla toz şekeri karıştırıp 30 sn kadar masaj yaptım dudaklarıma. O akşam zaten yolacak bir şey kalmamıştı. Ertesi gün de duştan çıkınca yumuşak bir havlunun kenarıyla nazikçe ovaladım. Üstünden bir gün geçmesine rağmen kabuk yok :KK8:
Dolayısıyla iş sadece nemlendirmekte değilmiş. Öyle olduğunu zannederek hüsrana uğradığım bir seneme çok acıyorum ama olsun. En azından çözümünü buldum.
Umarım işinize yarar bayanlar:KK30:

allllaaaaaaaaah :KK70: süper bu yaa! ben kendimi bildim bileli yolar, kanaatırım. bi de şöyle bi amacım var yolarken : tek parça halinde çıkarmak :KK70: :KK17: o yüzden tüm dudaı yoluyorum. bu yöntemi deniycem :KK70: çok teşekkürlerr

anı sorun bndede var şuan buraya yazarken bile yiyorum dudaklarımı bnde eczaneden blistex aldm onu kullanınca pek soymuyorm ama olmaynca hemen bşlıyorum ne yapcz?:KK43:

ben de yolarım dişlerimle değil ama tırnaklarımla. bundan kurtulmak için tırnaklarımı uzatmıyorum o zaman yolamıyorum da ve elimi dudağıma attığım an ruj falan sürdüğümde kötü duracağını aklıma getiriyorum hemen başka oyalanacak bişey buluyorum böyle deneyin bi de yolmuyorum artık ben =)

dudak kuruması her inasanın başına bela özellikle de kış aylarında

ben her akşam dişlerimi fırçalarken diş fırçamın arka tarafıyla (yanak ve diltemizleyicizi pütürlü bir alan) dudaklarıma masaj yapıyorum dolayısıyla üzerindeki kuru olan deri kanamaya sebebiyet vermeden birkaç gün sonra geçiyor bunu yaptktan sonrada mrkası ne olursa olsun fiyatı ne olursa olsun 1-2 liralık birşey bile olsa farketmez muhakkak sık sık dudak nemlndirici krem sürüyorum

şuanda dudaklarım inanılmaz şekilde canlı ve pürüssüz hatta sanki zaman içinde oluşan çatlaklarda yavaş yavaş kayboluyor gibi :) :KK9:

o hastalık bende de var , 1 ,2 gün hiç dokunmuyorum bakımımı yapıyorum yumuşacık oluyorlar sonra ne hikmetse dalıp başlıyorum yemeye :KK43: ne yapmalı acaba

ben soyma alışkanlığımdan hala kurtulamadım minik minik ısırıp incecikte olsa deri buluyorum olmadı ısırarak yıpratıyorum, bunu kontrol eecek bir yol bulamadım ama yara ve kurumuş kabuk görüntüsü artık oluşmuyor. alışkanlık haline getirdim, dişimi fırçalarken diş fırçasıyla dudaklarımı da fırçalıyorum bide yüzümü silerken havluyla dudaklarıma da peeling yapıyorum böylece ölü derilerden kurtuluyorum ve aklıma geldikçe bepanten ve lip balm sürüyorum.

bi tek bu sorun bende var sanıyodum,ananem kaç kere vurdu elime,babamla iddasına girmiştik bırakıcam diye ama hala devam ediyorum..dudaklarım çatlar kabuk tutar bende bi güzel soyarım ve kanatırım..benimki daha çok stres ve sıkıntıdan oluyor..bunun için dudağınızı rujsuz veya nemlendiricisiz< bırakmayın..

ben de sadece bende var sanıyordum bu dudak yolma alışkaanlığının :s hala kurtulamadım 2 gün tutsam kendimi 3. gün atıyorum elimi yine dudaklarıma vazelini ve diğer yöntemleri deneyeceğim umarım sonuç alırım :S:S:S

aynı sorun bende de var. hatta tek bende var sanıyodum küçüklükten beri alışkanlık halinde bende o kdr krem sürüyorum herseyi yapıyorum gecmiyo. arkadaslarım falan cok kızıyo ama napim dayanamıyorum ben de. nasıl geccek bilmiyorum. davranış bozukluğuymuş bde:KK43: nası varzgecebilirim ki:KK43:

daha az önce kanattım sıcağı sıcağına yazayım dedim :KK52: konuşmadığım her an dudaklarımı yiyorum ya çok sinirim bozuluyo, kabuk tuttuğundan değil hakim olamıyorum, dayanmaya çalışıyorum ama nafile :KK50:

bende ya dişlerimle yada elimle hep kabuklarını -derisi soyuyorum ve bundan nefret ediyordum.... vücut susuz kalınca dudaklar kabarıyo kuruyo.su içmeyi arttırdım. böylece kabuklanması azaldı bende soyucak deri bulamadığımdan bunu bıraktım. sizde deneyin arkadaşlar belki bi faydası olur.... :)

X