Premature Bebekler Dopler akım kaybı nedeniyle erken doğum yapanlar yardım!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
ilk sayfadan başladım okumaya 10 sayfa okudum dayanamadım son sayfalara geçtim sonucu öğrenmek istediğim için....okurken gözyaşlarımı tutamadım hüngür hüngür ağlıyorum şuanda...Benim bebeğimin küçük bir sorunu var onun için belki bişeyler bulabilirim diye girdim ilnarın yaşadıklarını okuyunca kendimi çok güçsüz buldum doğrusu...onun yaşadıklarını yaşasam demekki...............bundan sonra şükredicem........ Allah kızına şifalar versin umarım en kısa zamanda kucağına alır evinize gönül rahatlığı içinde girersiniz.......dualarım sizinle......

Bugün bayramdan önce bir haber alayım diye hastaneyi aradım. ıdilcik eve çıkmış fakat fenalaşmış hemen tekrar hastaneye kaldırmışlar. Hayati faaliyetleri durmuş tekrar müdahaleyle canlandırmışlar. Cuma gününden beri ıdil önce yoğun bakıma daha sonra pediatriye alınmış. Şimdi de domuz gribinden şüpheleniliyormuş. Kan tahlil sonuçları henüz Çapa'dan gelmemiş ama domuz gribi tedavisine başlamışlar. ılnar'ın sesi kötüydü. Çok badireler atlattılar. ınşallah sonu güzel olur. Güçlü ıdil bu sorunları atlatır, biran önce sağlığına kavuşur inşallah.

kızlar şimdi konuşrum idilin ateşi düşmüş..bayramdad hastanede olacaklarmış...test sonuçlammamış fakat domuzgribinden şüpheleiniyorlarmış...biberonla besleniyormuş ...şimdilk haberler iyi

küçücük çocuk insan içine çıkmadan nasıl kaptı domuz gribini yahu ??

ıdil bebek sağlıkla döner inşallah zor şeyler yaşadılar inşallah mükafatını Rabbmden sağlıkla evine dönerek alır

hastaneden yada anneden sanırım öyle dedi annesimafoldumben

annesi olsa anlamazmıydı ki? hastanede bulaştığını düşünüyorum ben . anlayamıyorum hastanede temizlik falan yapmıyolar mı ? herkese maske dağıtsalar ya sınırımı bozdular ya ....

hayirlisiyla evine doner insallah idil bebek o cok guclu buaralara kadar geldi bunuda taltir o bzizm guclu savasci kizimiz

rabbim ilnarın yardımcısı olsun okudum şimdi iyiymiş dimi kızlarrrrrrrr

arkadaşlar İdilden yeni bi haber var mı inşallah iyidir ve domuz gribi falan değildir. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Merhaba Arkadaşlar,

Çok uzun zamandır sizlere yazamadım. Hastanede yattık yine. Arkadaşlarla sizlere haber yolladım.

İdil le ilgili inanın artık bende ne söyleyeceğimi şaşırdım. Herşey iyi giderken bir anda değişiyor. En son 24 kasımda tekrar cocuk servisinde yattık. 7 gün servistr kaldık. İnanın pisikolojk savaş yaşadık adeta. Bir gece İdil abartmıyorum 6-7 saat durmaksızın ağladı. Yavrumun bir zou olduğu belliydi. Defalarca nöbetci doktorlara gittik birşeyi yok bebektir aglar, gazı vardır dediler. Ama yavrum susmak bilmiyordu. Eşim de başladı ağlamaya çaresizsliğimize.. Öyle zor bir geceydi ki anlatamam. En sonunda Prematüre yoğun bakımdaki doktor 2 hemşire arkadaşla geldi. Başında açılmış olan damar yolunu kapatıp, ayağından açtı, aspirasyon yaptı.. Meğer yavrumun başındaki damar yolundaymı zoru. Hemşire damar yolunu değişince nasıl mışılmışıl uyudu anlatamam....

H1N1 şüphesiyle çocuk yoğun bakıma alınmıştı. Prematüre yoğun bakıma alınmamasının sebebi sanırım (konusurlarken duydum) diğer bebeklere bulaşmaması içindi. 2 gün cocuk yoğun bakımda kaldıktan sonra da 24 kasımda servise cıktık. 7 gün sonunda İdilde yine huzursuzluklar baş göstermişti ve reninde değişme vardı. Yapılan kan testlerinde kan gazlarında yükselme oluşmuştu. Kandaki karbondioksiti 75 lere gelmişti. Apar topar bir gece yine yoğun bakıma aldılar. Bu defa 4 aydır kaldığı prematüre yoğun bakıma alındı. Sonuçta ordakilere güvenim sonsuz oldugundan ne kadar üzülsemde yavrumdan ayrıldığpıma, kimlerle birlikte olduğunu bildiğimden bir nebzede olsa rahaqttım.

Doktorlar evimize hemsire desteğiyle taburcu etmelerinin daha uygun olacağını söyledi. Şimdi harıl harıl bebek hemşiresi arıyoruz. Günlük fiyatlarını duysanız dudaklarınız uçuklar.. Kim ne tutturabilirse.. Yvrum iyi olsun da, herşeye katlanırız artık diyoruz. İyi bir hemsireye bir an önce ihtiyacımız var. İnşallah biran önce buluruz da yavrumla evimize cıkabiliriz..

Biraz karısık anlattım sanırım.. Çok ama çok zor günler geciriyoruz.. Duasız bırakmayın bizleri..
İdilimin tüm teyzoşlarına - manevi annelerine - ablalarına selamları var..

Bu arada H1N1 yani domuz gribi şüphesiyle yatmıştık ya, Çapaya gitmişti tahşliller fakat sonuçlar gelmedi. Umarım bu iyi bir haberdir. Gerçi şüphe nedeniyle tamiflu kullanıldı. Umarım tekrar o gümnlere dönmeyiz, yavrum gzlerimin önünde solunumu durdu, ambulayarak hayata tekrar döndürdüler. Hayatımın en zor dakikalarıydı... Allah kimseye yaşatmasın..

rabbim yar ve yardımcın olsun ilnarcım dualarımızdasın idilciğin resimlerini göreceğimiz günleri göreceğiz inşallah

Bu arada H1N1 yani domuz gribi şüphesiyle yatmıştık ya, Çapaya gitmişti tahşliller fakat sonuçlar gelmedi. Umarım bu iyi bir haberdir. Gerçi şüphe nedeniyle tamiflu kullanıldı. Umarım tekrar o gümnlere dönmeyiz, yavrum gzlerimin önünde solunumu durdu, ambulayarak hayata tekrar döndürdüler. Hayatımın en zor dakikalarıydı... Allah kimseye yaşatmasın..

Sonuçların gelmesi bu kadar uzadığına göre H1N1 virüsü yoktur herhalde. Allah güç versin İdilciğe hayırlısıyla iyi bir bebek hemşiresine denk gelirsiniz inşallah.

X