Diyet yemek fikirleri 🥺

EternaaLLove

Moruk Ben Kemalist'im !!!
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2018
7.462
28.280
Hepimizin derdi sorunu olan kilolarla baş etme zamanı geldi dimiiii güzel kk hatunları lakin şu konuda sıkıntı yaşıyorum sabah kahvaltisi mısır gecregi ile veya haşlanmış yumurta sıradan kahvaltıyla hallediyoruz ya akşam menüsü içim dişim bı kaç gündür brokoli 🥦 oldu salata oldu ara ara mercimek çorbası yoğurtla gecistirdim lakin çeşitte tikaniyorum sizinde tikandiginizi düşünüyorum burda sağlıklı bize ağır gelmiycek tarifleri paylaşalım ve biran önce fitligimize kavusalim ne dersiniz :halay:

Sıradan diyet listelerinde protein olarak tavuk göğsü veya kırmızı et balık soyleniyor kimse ekonomik krizden bahsetmiyo tamam tavuk tavuk da her akşam da olmiyiii :KK47:

Herkes gibi güncel kilomdan bahsedeyim 59 kilodayım ne yazık ki zımp gibi yapismis bı 4 kilom var 55 olayım da çamurdan olsun hesabindayim :KK6::KK6:

Hadiii tarifleri sıralayalım :kk77:

Son düzenleme:
Bende bu konuda tıkanıp kalıyorum
Genelde özel yemek yapmıyorum ne yaptıysam ondan 4 yemek kaşıgı yiyorum mesela zeytinyağlı pırasa
Ve ya dediğin gibi göğüs haşlayıp yoğurtla ve ya salata ile yiyorum
Değişik şeylerde pek yiyemiyorum:KK43:

Bende bu konuda tıkanıp kalıyorum
Genelde özel yemek yapmıyorum ne yaptıysam ondan 4 yemek kaşıgı yiyorum mesela zeytinyağlı pırasa
Ve ya dediğin gibi göğüs haşlayıp yoğurtla ve ya salata ile yiyorum
Değişik şeylerde pek yiyemiyorum:KK43:
İşte kuzum değişik ama bı okadarda pratik tarif bilenler eminim vardır

kinderpingui kinderpingui çok olucam ama başka tariflerin varsa buraya da yazabilirsin herkesin faydalanması için kabak tarifini deniycem çok teşekkür ederim onun için ☺️
Ben kendi sevdiğim şeylere göre tarifler uydurmuştum. Mesela buğday haşlıyordum, içine haşlanmış göğüs eti, kapya biber, ya yeşillik ya da domates doğrayıp zeytinyağı ve baharatlıyordum zevkime göre. Çok doyurucu ve besleyici bir öğün oluyordu. Ben ton balığı sevmiyordum bu mesela ton balıklı da yapılabilir. Mücver hazırlıyordum, yağlı kağıda teker teker döküp fırınlıyordum. Tam buğday unundan açma yapıyordum sabah kahvaltıları için, bir çok sitede tarifi var bunun. Yine haşlanmış buğday, minik doğranmış salatalık ve yoğurt karıştırıp yiyordum o da çok lezzetli oluyor. Lahana tüketiyordum sıklıkla, genelde kapuska şeklinde hoşuma gidiyordu. Bazen de karnabahar haşlayıp tam buğday unundan beşamel sos yapıp karıştırarak fırınlıyordum. Yoğurt terbiyeli kabak çorbası yapıyordum, bildiğimiz yoğurt çorbasının içine minik minik haşlanmış kabaklar ekliyordum. Şimdi mevsimi değil ama közlenmiş patlıcan, sarımsak karıştırıp o şekilde söğüş gibi yiyordum. Yazdan közleyip buzluğa baya attım patlıcan. Kıymalı pırasa yemeği olabilir, yağ miktarını az koyup pirinç de eklemeden rahatlıkla yenebilir. Aslında püf nokta yemekleri az yağlı, patatessiz ve havuçsuz yapmak. Bu şekilde tüm tencere yemekleri diyette yenebilir, bir de yemeklerin suyunu tüketmek yasak. Uzuuuun süre diyetisyen desteği aldım, aklıma geldiğince yazdım umarım yardımcı olur :)

Ben kendi sevdiğim şeylere göre tarifler uydurmuştum. Mesela buğday haşlıyordum, içine haşlanmış göğüs eti, kapya biber, ya yeşillik ya da domates doğrayıp zeytinyağı ve baharatlıyordum zevkime göre. Çok doyurucu ve besleyici bir öğün oluyordu. Ben ton balığı sevmiyordum bu mesela ton balıklı da yapılabilir. Mücver hazırlıyordum, yağlı kağıda teker teker döküp fırınlıyordum. Tam buğday unundan açma yapıyordum sabah kahvaltıları için, bir çok sitede tarifi var bunun. Yine haşlanmış buğday, minik doğranmış salatalık ve yoğurt karıştırıp yiyordum o da çok lezzetli oluyor. Lahana tüketiyordum sıklıkla, genelde kapuska şeklinde hoşuma gidiyordu. Bazen de karnabahar haşlayıp tam buğday unundan beşamel sos yapıp karıştırarak fırınlıyordum. Yoğurt terbiyeli kabak çorbası yapıyordum, bildiğimiz yoğurt çorbasının içine minik minik haşlanmış kabaklar ekliyordum. Şimdi mevsimi değil ama közlenmiş patlıcan, sarımsak karıştırıp o şekilde söğüş gibi yiyordum. Yazdan közleyip buzluğa baya attım patlıcan. Kıymalı pırasa yemeği olabilir, yağ miktarını az koyup pirinç de eklemeden rahatlıkla yenebilir. Aslında püf nokta yemekleri az yağlı, patatessiz ve havuçsuz yapmak. Bu şekilde tüm tencere yemekleri diyette yenebilir, bir de yemeklerin suyunu tüketmek yasak. Uzuuuun süre diyetisyen desteği aldım, aklıma geldiğince yazdım umarım yardımcı olur :)
Sen varya harikasın kaçtane fikir verdin farkindamisin 🤗🥰🥰😘😘

X