Diş beyazlatma...

Merhaba, 2 sene önce yaptırmıştım. 1000 tl tutmuştu. Hayatımda yaptırdığım en güzel şeydi. Acayip memnun kalmıştım. Lazeri arkadaşım denemişti acıdığını söyleyip vazgeçmiş evde olanını yaptırmıştı. Ben de öyle yaptırdım. Evde 1 hafta her gece diş kalıbına ilaç sürüp yatıyordum. Yeni yeni sararmaya başladı. Tekrar yaptırıcam.

1,5-2 sene önce lazerli olanını yaptırmıştım, böyle bir acı olamaz!!! yerimden zıpladım kaç sefer. ayrıca uzun vadede çok zararlı olduğu söyleniyor - bir diş hekimi tanıdğımız söylemişti yaptırmayın diye - ben de bir daha yaptırmadım.

Diş beyazlatmayı da ben de kaç kere yaptırdım lazerli falan ama sonuç hep aynı eskiye dönüyor zamanla..acısı da cabası hem de diş minesine zararlıymış ayrıca doktorun söylediği diş yapım öyleymiş genetik faktörler etkiliymiş çok beyaz olamaz kendisi dedi. :KK43:

Diş beyazlatmayı da ben de kaç kere yaptırdım lazerli falan ama sonuç hep aynı eskiye dönüyor zamanla..acısı da cabası hem de diş minesine zararlıymış ayrıca doktorun söylediği diş yapım öyleymiş genetik faktörler etkiliymiş çok beyaz olamaz kendisi dedi. :KK43:
Sadece lazer ile beyazlatma oluyor peki

Evet ben de bir kaç kişiden duydum ama zaten lazer zararlı illaki dişlere zarar verir

1,5-2 sene önce lazerli olanını yaptırmıştım, böyle bir acı olamaz!!! yerimden zıpladım kaç sefer. ayrıca uzun vadede çok zararlı olduğu söyleniyor - bir diş hekimi tanıdğımız söylemişti yaptırmayın diye - ben de bir daha yaptırmadım.
Duydum bende aynı şeyleri ama sadece lazer ile mi oluyor peki

Merhaba, 2 sene önce yaptırmıştım. 1000 tl tutmuştu. Hayatımda yaptırdığım en güzel şeydi. Acayip memnun kalmıştım. Lazeri arkadaşım denemişti acıdığını söyleyip vazgeçmiş evde olanını yaptırmıştı. Ben de öyle yaptırdım. Evde 1 hafta her gece diş kalıbına ilaç sürüp yatıyordum. Yeni yeni sararmaya başladı. Tekrar yaptırıcam.
Yani doktor bize veriyor evde uyguluyoruz öyle mi

Yani doktor bize veriyor evde uyguluyoruz öyle mi
Jelini veriyor sadece. Dişin kalıbını çıkartıyorlar. Pahalı olan o kalıp bir kereye mahsus yapılıyor, sende kalıyor. Sen o kalıbın içine jeli sıkıp yatıyorsun her gece. İhtiyacın olduğu zaman 1-2 sene sonra sadece jelini satın alıyorsun o zaman 100 tl idi. Ama dr arkadaşım bütün diş beyazlatıcıların zararlı olduğunu söylüyor malesef.

Jelini veriyor sadece. Dişin kalıbını çıkartıyorlar. Pahalı olan o kalıp bir kereye mahsus yapılıyor, sende kalıyor. Sen o kalıbın içine jeli sıkıp yatıyorsun her gece. İhtiyacın olduğu zaman 1-2 sene sonra sadece jelini satın alıyorsun o zaman 100 tl idi. Ama dr arkadaşım bütün diş beyazlatıcıların zararlı olduğunu söylüyor malesef.
Anladım canım şu diş beyazlatma kalemlerini denedin mi peki hiç

Kesinlikle genetik bir şey tabi sigara vs tüketimi de etkiliyor ama üniversiteden bir arkadaşım sigara içmesine rağmen dişleri bembeyazdı ve dişimi fırçalamaktan başka bir şey yapmıyorum diyordu açıkcası imreniyordum ona

Arkadaşlar diş beyazlatma dişlere zararlı değildir . Ev tipi uygulamalarda günlük uygulamada verdiği zarar 1 lt kola içmişsiniz kadardır.Sadece yutmamak gerekir. Ve diş etlerindeki temas etmemelidir . Renk Kalıcı değildir . 2-3 yıl sonra geri dönmeye başlar ama eski haline gelmez .Tekrar yapılması gerekir . Eğer çay kahve ve sigarayı çok içiyorsanız renk çok daha hızlı geri döner .

Aslında dişe zararlı ve cok cabuk geçyor etkisi etkisini uzun sure tutmak resmen bir toplama kampı kuralları gibi meyvesuyu içme cay içme -kahve içme -sigara içme (içmem zaten). - vs. Yani Hersey yasak. Birde dişin rengi opak değildir ki gercekte de malesef medya bize bunu aşılıyor. Çok sarı değilse önermem dişlere duzenlı bakım yeter.

X