Diğer yerde cevap alamadım lütfen silmeyin BARTOLİN BEZİ

Çok geçmiş olsun öncelikle cinsel yolla bulaşan hastalıklara bakıldı mı bilmiyorum ama bu çok önemli yukarda bir arkadaş yazmış std testi yapılmadıysa isteyin bence.
Birkaç kişi dut kuru demiş ama ben olsam denerdim sanırım her şekilde.
Umarım kurtulursunuz bu ağrıdan.

Yaa okadar ağrınız oluyormu 😭😭ben çok korkak ve ödlek biriyim nasıl dayanırım bilmiyorum aklım cikiyo zaten ama böylede 2 haftadır mahvoldum
yani ağrı ile uyandım sonra ağrı kesici yaptılar ilk gün biraz zor geçti tamamen rahatça oturmam zaman aldı ama dediğim gibi iyiki yaptırmışım o ağrıyı sürekli çekmektense. bir de dediğim gibi benim kuruluk problemim olmadı şu an hiç bir sıkıntım yok illaki enfeksiyon olacak diye bir şey de yok benim smear kültür ve patoloji sonucum temiz çıkmıştı. akıntı problemim bile yoktu

Çok geçmiş olsun öncelikle cinsel yolla bulaşan hastalıklara bakıldı mı bilmiyorum ama bu çok önemli yukarda bir arkadaş yazmış std testi yapılmadıysa isteyin bence.
Birkaç kişi dut kuru demiş ama ben olsam denerdim sanırım her şekilde.
Umarım kurtulursunuz bu ağrıdan.
Dut olayını denedim işe yaramadı sabah doktora gittim ameliyat için ama 1 hafta daha antibiyotik kullanalım vücutta enfeksiyon varsa orada cikabiliyo dedi bide furacin sanırım krem verdi şuan rahatım eğer 1 haftaya geçmezse o zaman ameliyatı konuşalım dedi yapma taraftarı değil pek gerçi dün gece dayanamadım gidip enjektorle çektirdim biraz

Bartholin sismesi kucucuk bakire kizlarda da olur ama genelde kadinlarda goruldugunden ve apse halini aldigindan detay bilinmez
Benim çok eşliliği abarttığım bir dönemde olmuştu.baktığımda da bel soğukluğu, mantar, vajinitis falan bir sürü enfeksiyon etkenine bağlı olabikir yazıyordu.eee durup dururken şişmesi de ilginç doğrusu.enfekte olduğu için şişiyor sonuçta.öyleyse öyledir tabi de çok eşlilik de bazılarında tetiklemiştir.

Benim çok eşliliği abarttığım bir dönemde olmuştu.baktığımda da bel soğukluğu, mantar, vajinitis falan bir sürü enfeksiyon etkenine bağlı olabikir yazıyordu.eee durup dururken şişmesi de ilginç doğrusu.enfekte olduğu için şişiyor sonuçta.öyleyse öyledir tabi de çok eşlilik de bazılarında tetiklemiştir.
Ben bir haftalık evli iken olmustu esiminde benimde ilk birlikteliği idi doktor bazı kadınlarda doğuştan salgı bezlerinin sıvı çıkışında kapalilik olabiliyor hiç cinsellik yaşanmadığı için anlaşılmıyor benimki de muhtemelen kapalı ve cinsellik yasaninca sıvı içeride birikip apse yapıyor demişti bir çok nedeni olabiliyor

Ben bir haftalık evli iken olmustu esiminde benimde ilk birlikteliği idi doktor bazı kadınlarda doğuştan salgı bezlerinin sıvı çıkışında kapalilik olabiliyor hiç cinsellik yaşanmadığı için anlaşılmıyor benimki de muhtemelen kapalı ve cinsellik yasaninca sıvı içeride birikip apse yapıyor demişti bir çok nedeni olabiliyor
Hmm ama benimki miktop kapmaktan oldu.biliyor insan kendini.

Ayyy bende bugün doktorumla mesajlastim açıkçası pazartesi geliyim diye ama ağrı bir siddetlendiki acile gittim bosalttirdim iğneyle sonra doktora tekrar bı mesaj yarın geliyorum ameliyatı yap dedim tamam dedi henüz hiç kontrol yapmadı yarın bellli olacak tamamenmi alır yoksa drenajmi bilemiyorum hayırlısı olsun artık öluyorum kurtarsın benide
Ağrı o kadar dayanılmaz boyuttaydi ki değil bezi bütün organı komple alsa hayır demezdim ıslanma konusunda sıkıntı olma ihtimali nedeniyle insanlar ameliyattan kaçınıyor ama öyle bir ağrıya insan nasıl dayanır doktor bile acımıştı bana mahvolmussun yazık sana demişti

Ağrı o kadar dayanılmaz boyuttaydi ki değil bezi bütün organı komple alsa hayır demezdim ıslanma konusunda sıkıntı olma ihtimali nedeniyle insanlar ameliyattan kaçınıyor ama öyle bir ağrıya insan nasıl dayanır doktor bile acımıştı bana mahvolmussun yazık sana demişti
Aynen bu acı dayanilmaz ama sabah gittim doktor 1 hafta daha bakalım dedi almaktan yana değil eğer yine geçmezse direnaj yaparız dedi şuan iyim çünkü dün gece acilden içini bosalttirdim ins olmaz bidaha geçer gider ya

33 yaşındayım her gittiğim alalım dedi aldırmak istemiyorum ama şuan yine şişti bıktım artık acaba kara merhem denediniz mi onun etkisi oluyomus ama korkuyorum
Bende 25 yasindayim ve bu iki bucuk yildir defalarca kez yasadim cok kotu gunler gecirdim. Bugunde o gunlerden biriydi. Dun doktora gittim siringayla aldi fakat ici tam bosaltilmamis eve gelene kadar yine sislik olusmustu. Dunden beri yarimsaar saat olmak uzere bes alti kes sicak suya girdim. Baya sisti ve yuruyemeyecek oturamayacak uzanamayacak hale geldim oturdugum yerden bile cok fazla aciyordu sonra ilk defa kara merhemi surdum surdukten yarimsaat sonra patladi asiri rahatladim yeniden dogdum resmen. Korkulacak birsey yok merhemde bence boyle oldugunda sık sık suya girin baya sisip sertlesince kara merhemi surun
Asla bezlerinizi aldirmayin iliski hayatiniz biter zevk biter kuruluk olusur. Patladijtan sonra bitkisel cozumler uzun sureli cozumler aramamiz gerekiyor ben yarin dut kurune baslayacagim uzun sure kullanacagim

Bende 25 yasindayim ve bu iki bucuk yildir defalarca kez yasadim cok kotu gunler gecirdim. Bugunde o gunlerden biriydi. Dun doktora gittim siringayla aldi fakat ici tam bosaltilmamis eve gelene kadar yine sislik olusmustu. Dunden beri yarimsaar saat olmak uzere bes alti kes sicak suya girdim. Baya sisti ve yuruyemeyecek oturamayacak uzanamayacak hale geldim oturdugum yerden bile cok fazla aciyordu sonra ilk defa kara merhemi surdum surdukten yarimsaat sonra patladi asiri rahatladim yeniden dogdum resmen. Korkulacak birsey yok merhemde bence boyle oldugunda sık sık suya girin baya sisip sertlesince kara merhemi surun
Asla bezlerinizi aldirmayin iliski hayatiniz biter zevk biter kuruluk olusur. Patladijtan sonra bitkisel cozumler uzun sureli cozumler aramamiz gerekiyor ben yarin dut kurune baslayacagim uzun sure kullanacagim
Merhaba doktorum antibiyotik bir krem vermişti onu kullanıyordum ayrıca antibiyotiklerimi ve geçen cumartesi o hep olan yumurta kadarki sert şişlik puff diye patladı sanki yumurtaya oturdum bütün iltihap aktı şuan çok iyi sukur hiç bişey kalmadı ama tekrarlarsa dediğiniz gibi kara merhemide kullanabilirim,teşekkür ederim sizede geçmiş olsun

O bez size çok lazım 🙂
Spor, dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenme.
Eş ile birlikte test olup eğer klamidya gibi bakteriler varsa önce onun tedavisi. Bir hata yapmış olabilir eşiniz, çok mümkün o tedavi olmazsa sürekli tekrarlar.
Yani korunmak mümkün.
Sıcak suya oturma ve masaj denediniz mi o da rahatlatir.
Lütfen dediklerimi yapın, önce bağışıklık ve temizlik.
Bu nasıl bir yönlendirme ya bilmediğiniz konularda yorum yapmayın bence. Ben 13 yaşından beri bunu çekiyorum ve ilişkim falan olmadı. Anatomik yapıdan dolayı oluyor bu oradaki kanallar tıkanıyor. Konuyu eşin aldattigina bile getirmişsin kadın hpv den bahsetmiyor ki bartholin bezi şişmesinden bahsediyor bu cinsel yolla bulaşan gecen bişey değil ya.

Bu nasıl bir yönlendirme ya bilmediğiniz konularda yorum yapmayın bence. Ben 13 yaşından beri bunu çekiyorum ve ilişkim falan olmadı. Anatomik yapıdan dolayı oluyor bu oradaki kanallar tıkanıyor. Konuyu eşin aldattigina bile getirmişsin kadın hpv den bahsetmiyor ki bartholin bezi şişmesinden bahsediyor bu cinsel yolla bulaşan gecen bişey değil ya.
Hpv ne alaka?
Klamidyadan bahsettim ben
Oradaki bakteri dengesizliği de buna neden olabilir, sizinki gibi anatomik yapıdan kaynaklanabilir.
Birçok nedeni var.
Cahil cahil ya'lı ya'lı konuşmayın benimle

Doktorlar alalım diyor ben aldırmak istemiyorum antibiyotikler ise yariyormu yaramıyordu anlamadım bu 1 hafta içinde kaç defa şişti patladı enson siringayla çekti 2 gündür rahattım şimdi yine şişti öluyorum agridan
Sonra n’aptınız 2 ay geçmiş merak ettim Şuan ben çekiyorum açıdan ölmek üzereyim antibiyotik kullandım ama acı aynı sahada arttı hatta

Sonra n’aptınız 2 ay geçmiş merak ettim Şuan ben çekiyorum açıdan ölmek üzereyim antibiyotik kullandım ama acı aynı sahada arttı hattamis olsun doktorumun ısrarıyla 1 hafta ddaha devam ettim

Sonra n’aptınız 2 ay geçmiş merak ettim Şuan ben çekiyorum açıdan ölmek üzereyim antibiyotik kullandım ama acı aynı sahada arttı hatta
Çok geçmiş olsun doktorum 1 hafta daha devam edelim dediği için toplamda 15 gün antibiyotik kullandım ama son seferinde antibiyotikli birde krem yazmıştı o sanırım daha etkili oldu son ilacımı içtiğim akşam komple patladı okadar iltihap boşaldık pedi ıslatıp taşmış resmen ve 2 gün daha aktı iltihap ama patladığı anda genclestim resmen🤣 az daha dayanın bence bir an önce geçer ins

Benim tam 10 gündür ağrılı bartolinim dün artık duvarları yıkacaktım ağlamaktan , ağrıyı anlatamam Allah kimseye göstermesin ! Birden patladı , bugün de Dr a gittim temizledi o da sıktı antibiyotik verdi ama aşırı rahatladım , tek duam tekrarlanmaması 🙏🙏🙏 sanki yeniden doğdum zaten patlamasa boşaltma yapılacaktı …

Çok geçmiş olsun doktorum 1 hafta daha devam edelim dediği için toplamda 15 gün antibiyotik kullandım ama son seferinde antibiyotikli birde krem yazmıştı o sanırım daha etkili oldu son ilacımı içtiğim akşam komple patladı okadar iltihap boşaldık pedi ıslatıp taşmış resmen ve 2 gün daha aktı iltihap ama patladığı anda genclestim resmen🤣 az daha dayanın bence bir an önce geçer ins
Sonra tekrarlamasından korkuyorum aslında ??? 😩😩😩 patladıktan sonra dr a gittiniz mi

Sonra tekrarlamasından korkuyorum aslında ??? 😩😩😩 patladıktan sonra dr a gittiniz mi
Yok valla gitmedim ilaclarim bitmişti zaten sadece antibiyotikli kremi kullanmaya devam ettim bikac gün ama şunu farkettim ilk çıktığında bende bikac sene önce ne olduğunu bilmediğim için korkuyo aynı gün doktora gitmiştim hemen antibiyotiğe başladım 3 güne patladi bu defa biraz bosladim 5 gün çektim gitmeden sanırım anladığın anda ilaca başlamak süreci hizlandiriyo çabuk patliyo mutlaka yine çıkacaktır ama tekrarlarsa anında ilaca başlayacağım bu defa yinede olmazsa son çare ameliyat artık napalim

X