Dehb ve Dürtüsellik bir de ergenlik nasıl yönetilir

Oğlum ilk evliliğimden ama şimdiki eşime baba diyor öz babası arayıp sormaz oğlum da biliyor gerçekleri. Şimdiki eşim seviyor eşimin ailesi öz torundan ayrı tutmaz ben de artık olduğu gibi kabul ettim ama eşim çok titiz oğlumun bu pis ve sorumsuz halleri onu zaman zaman çileden çıkarıyor tâbi beni de. Ama sevgi konusunda eksikliği yok.
Eşinizin titizliği yerinde dursun bence oğlunuz pis ve sorumsuz değil sizde de sanki bir öfke var yani yazım seklinizde belki bilemem tam kabul dediğim buydu bu cocuklarin en ihtiyacı olan şey evde sevgi net kural ve de kabul görmek ama gerçekten öfkeyle bagris cigrisla asla yol alamazsiniz nerden mi biliyorum tam kendimden benim de oğlum dediğim gibi dehb li ve durtuselligi yoğun bir çocuk hala tuvalet eğitim oturmadı desem ve 8 yaşında ama pes etmeden ilerlemek gerekiyor ve de sevgiyle ama net
Hijyen konusunda sıkıntı varsa bunu her gün işte siz evladinizin dilinden anlarsınız annecim duşunu al öyle işte bir saat hakkını kullan ya da nasıl bir şekilde hitap ediyorsanız ama pis sorumsuz demek belki yüzüne demiyorsunuz ama bu çocuklar inanılmaz hissediyor o gerginliği resmen miktanis gibi çekiyorlar ve siz ne derseniz tam tersini yapıyorlar.
Mesela ben oğlum her gün okuldan gelince hadi diyorum kahve saati o yarim saat saçma sapan aslında içerik yok hava su muhabbeti bile çok iyi geliyor zamanla fark ettim ben de sizin oglunuzla baş başa saatiniz var mı hadi sinemaya gidelim ya da mesela gratise gidip beğendiği işte şampuan deodorant duş jeli artık neyse ihtiyaç alıp banyo da hadi bir köşe yapalim belki hoşuna gider ya da odasında değişiklik yapmak gibi sizinle belki iletişiminiz için iyi gelir

Eşinizin titizliği yerinde dursun bence oğlunuz pis ve sorumsuz değil sizde de sanki bir öfke var yani yazım seklinizde belki bilemem tam kabul dediğim buydu bu cocuklarin en ihtiyacı olan şey evde sevgi net kural ve de kabul görmek ama gerçekten öfkeyle bagris cigrisla asla yol alamazsiniz nerden mi biliyorum tam kendimden benim de oğlum dediğim gibi dehb li ve durtuselligi yoğun bir çocuk hala tuvalet eğitim oturmadı desem ve 8 yaşında ama pes etmeden ilerlemek gerekiyor ve de sevgiyle ama net
Hijyen konusunda sıkıntı varsa bunu her gün işte siz evladinizin dilinden anlarsınız annecim duşunu al öyle işte bir saat hakkını kullan ya da nasıl bir şekilde hitap ediyorsanız ama pis sorumsuz demek belki yüzüne demiyorsunuz ama bu çocuklar inanılmaz hissediyor o gerginliği resmen miktanis gibi çekiyorlar ve siz ne derseniz tam tersini yapıyorlar.
Mesela ben oğlum her gün okuldan gelince hadi diyorum kahve saati o yarim saat saçma sapan aslında içerik yok hava su muhabbeti bile çok iyi geliyor zamanla fark ettim ben de sizin oglunuzla baş başa saatiniz var mı hadi sinemaya gidelim ya da mesela gratise gidip beğendiği işte şampuan deodorant duş jeli artık neyse ihtiyaç alıp banyo da hadi bir köşe yapalim belki hoşuna gider ya da odasında değişiklik yapmak gibi sizinle belki iletişiminiz için iyi gelir
Teşekkürler. Kahve saati güzel bir fikir deneyeyim. Belki de dediğiniz gibi bazı noktalarda eksikler mutlaka var onu bulmam gerekiyor 🍀

Teşekkürler. Kahve saati güzel bir fikir deneyeyim. Belki de dediğiniz gibi bazı noktalarda eksikler mutlaka var onu bulmam gerekiyor 🍀
Rica ederim ne demek bu yol çok zor ilmek ilmek emek istiyor bu çocuklar bir de dışarda yalnız kaliyorlar içinde neler yaşıyor evladınız kim bilir bu yüzden özellikle dehb le ilgili ergenlikle ilgili çok okumak çok araştırmak gerekiyor ki yol haritamız olsun eşinize de lütfen bir ayar çekin titizliği temizliği kendinde kalsin bu çocuklar pis sorumsuz değil elinde değil bu süreçler ama zamanla bolca sevgiyle aşılmaz değil tabi ki ilaçları terapisi hepsi beraber bir yol o yüzden evladiniza sarılın lütfen çünkü dışarda da zorluk çekiyorlar dislanma okulda çeşitli sorunlar kabul görmeme bunlar ağır duygular bir çocuk için o yüzden siz sıkıca tutunun inşallah çok güzel yolları olucak

Çok teşekkür ederim. Spora götürdüm jimnastik istemedi futbol ve basketbol yeteneği yok almıyorlar. Düz taban zaten kosamiyor. Aikido ya götürdüm benim zorumla 2 ay devam ettik. Tenis dedi götürdüm onu da yapamadı. 3 ay yüzme için birebir özel ders aldırdım ondan da sıkıldı. Hentbol istiyorum diyor ama hentbol kursu yok maalesef. Masa tenisi denemedik tenisi hiç yapamadı çünkü. Bir yerde yanlış yapıyorum ama nerede 😔🤔😞
Ergenlikten o kadar korkuyorum ki.
Spor şart diyorlar da elinizden geleni yapmışsınız ama olmuyor işte.
Ben daha bu sene ikna edebildim spora, 3 ayda bıktı.
Ben kendim terapi almayı düşünüyorum çocukla ilgili, nasıl davranacağımı tek tek sorayım, anlatsın, hem ben de içimi dökeyim, çok doluyum.

X