Davranışlar

123gulcin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2023
1.896
808
35
Arkadaşlar merhaba kıskandırmaya çalışan yada laf sokan kibirli veya sürekli hava atan alay eden insanlara nasıl tepki verirsiniz ben bazen susuyorum ama sinirden içime dert oluyor. Sonra Tepki verdiğim de çok sinirli tepki veriyorum...
Karşımdaki büyük insan sa bu sefer gidip başkasına şikayet ediyorum... Üzülüyorum sinirleniyorum.... Siz nasıl tepki veriyorsunuz....

Arkadaşlar merhaba kıskandırmaya çalışan yada laf sokan kibirli veya sürekli hava atan alay eden insanlara nasıl tepki verirsiniz ben bazen susuyorum ama sinirden içime dert oluyor. Sonra Tepki verdiğim de çok sinirli tepki veriyorum...
Karşımdaki büyük insan sa bu sefer gidip başkasına şikayet ediyorum... Üzülüyorum sinirleniyorum.... Siz nasıl tepki veriyorsunuz....
Üç maymunu oynuyorum. Yok sayıyorum yani. Muhatap olmayın.

Tepki vermem. Bana geçmez çünkü o şekilde davranmaları. Kişisel çevremde öyle insanlar bulundurmuyorum zaten. İş ortamındaysa işim varsa yapar geçerim banane milletten
Haklısınız vallahi ama kıskançlıktan surat asanlar olay çıkaranlar oluyor.... Onlara ne yapıcaz ben mantıksız veya mantıklı konuşuyorum gibi düşünmem....
Cevap veririm sonra baktım susmuyor olay çıkartırım biliyorum. Saçma ama ne yapayım yaaa öfff.

Tepki vermem. Bana geçmez çünkü o şekilde davranmaları. Kişisel çevremde öyle insanlar bulundurmuyorum zaten. İş ortamındaysa işim varsa yapar geçerim banane milletten
Aynen katılıyorum. Benim eski işyerinde resmen yarış vardı bayanlar arasında kıyafet saç makyaj yarışı...ben hiç ilgilenmem kim ne giymiş kim kiminle ne konuşmuş saçı başı nasıl olmuş hiç ilgilenmem işimi yapar aybaşında maaşımı alır yoluma bakarım

Aynen katılıyorum. Benim eski işyerinde resmen yarış vardı bayanlar arasında kıyafet saç makyaj yarışı...ben hiç ilgilenmem kim ne giymiş kim kiminle ne konuşmuş saçı başı nasıl olmuş hiç ilgilenmem işimi yapar aybaşında maaşımı alır yoluma bakarım
Yani öfff kaynanam sürekli kaynım yazlık aldı diye hususi beni kıskandırmaya çalışıyor.
Kendi ailem dede gelinimiz makyaj seti aldım kendime diye bunu duydu abime bir ton laf etti bıktım artık iki ailede de kıskanç insanlar beni yedi bitirdi....

Ben çok eğleniyorum mesala çok eğlenceli değilmi demek ki onları yakıp kavurucak kadar iyi bir yerdesiniz😂

Cevabını verin susturun neden içinize dert ediyorsunuz ki insanları ? Ayrıca başkasına şikayetten de hoşlanmam derdim kimleyse onunla hallederim. Saygı hakkedilene verilir.

Cevabını verin susturun neden içinize dert ediyorsunuz ki insanları ? Ayrıca başkasına şikayetten de hoşlanmam derdim kimleyse onunla hallederim. Saygı hakkedilene verilir.
Haklısın şikayet etmem çok saçma...
Cevabını verip susturmak lazım.... Hayatta dert edilecek daha büyük problemler varken üzülüp dert etmek bile kendime haksızlık zaten....

Asla susmam ve ikinci sefer saygısızlık yapmasına izin vermem. O an ağzının payını verip birdaha muhattap olmam.

Eskiden olsa laf sokar, tartışırdım artık sadece hayatımdan çıkarıyorum. Negatif insanları uzaklaştırmaya başladıkça iç dengenizi sağlamaya başlıyorsunuz, iç dengenizi sağladıkça da insanların fikirlerini/düşüncelerini takmamaya başlıyorsunuz

Eskiden olsa laf sokar, tartışırdım artık sadece hayatımdan çıkarıyorum. Negatif insanları uzaklaştırmaya başladıkça iç dengenizi sağlamaya başlıyorsunuz, iç dengenizi sağladıkça da insanların fikirlerini/düşüncelerini takmamaya başlıyorsunuz
Laf sokup tartışmak yerine artık bende içimden aman salla ya saçma sapan konuşuyor yine ya salla gitsin diyorum....

Yani öfff kaynanam sürekli kaynım yazlık aldı diye hususi beni kıskandırmaya çalışıyor.
Kendi ailem dede gelinimiz makyaj seti aldım kendime diye bunu duydu abime bir ton laf etti bıktım artık iki ailede de kıskanç insanlar beni yedi bitirdi....
Bunları dert mi ediyorsunuz, kim ne derse desin, neyi kiskanirsa kıskansın, siz "Allah daha çok versin, hayırlı olsun" deyin geçin

sallamayın geçin zaten en sağlıklı yöntem budur diyeceğim ama vasat insanlar bunu kavrayamadığı gibi karşı taraf korktu çekindi ondan sessiz kaldı zannediyorlar :) sinsiliğe çirkefliğe aynı şekilde karşılık verme taraftarıyım, enerjim olduğunda çoğu zaman yapıyorum :)

Kibirli kişiye cevap vermek bir mizaç, sizde yoksa yoktur. Keşke bende cevap verebilsem kibirli kişiye. Es kaza bir kere cevap versem o yine kibriyle devam ediyor. Ben yetişemiyorum. Bu sefer bak nasıl cevap veremedi bana diye yine kibirleniyorlar 😅

X