Davranış Bozuklukları çocuğunuz et yemezse

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Hayır tabi ki de etten alabileceği proteini başka şeyelerden alması için çabalarım.
Katiliyorum.
Ayrica bu sekilde yenen etinde bir faydasi dokunacagini sanmiyorum.
Kendinizden pay biçin siz istemediginiz bir seyi saydiginiz sartlar altinda zorla yemek ister miydiniz ?

İstemediği şeyleri yemeye neden zorlansın ki ? Zararlı şeyleri aşırı tüketmediği durumlarda yemesine karışılmamalı bence .

Ayrıca et yemesine gerek de yok , hele de kırmızı et . Ben yemiyorum gayette sağlıklıyım . Gebelik sebebiyle doktoruma özellikle sordum ve ' hayır
yemene gerek yok sevmiyorsan ' dedi . Bakliyat , yoğurt , yumurta vücut için yeterli .

etin dokusundan,kokusundan iğrense sofrada kussa tiksinmekten yüzünde çıban tarzı şeyler çıksa yine de zorla yedirir misiniz.
fikirlerinizi merak ettim.
Hayir
Ki zaten et yemeyen oglum var. Yumurta da yemez. Daha dogrusu menemen de yer. Eti de dürüm ise. Onun disinda yiyemez. Tiksinir.
Evdede pek pismez ondan dolayi.
Proteini baska turlu aliyor. Gayet saglikli bir cocuk. Yasina gore boyu uzun

bence psikolojik baskı olur.
Sevmeyen insana neden zorla bir şeyler yedirelim alternatifi yok mu ne alaka 1500 lerde yaşamıyoruz
Doktorun önerisini sorarsınız tahlillerini yaptırırsınız

damak tadına göre alternatif aranır
Yani kimse cani değil bence

ayrıcaa konunun davranış bozukluğu ile alakası nedir?

bence psikolojik baskı olur.
Sevmeyen insana neden zorla bir şeyler yedirelim alternatifi yok mu ne alaka 1500 lerde yaşamıyoruz
Doktorun önerisini sorarsınız tahlillerini yaptırırsınız

damak tadına göre alternatif aranır
Yani kimse cani değil bence

ayrıcaa konunun davranış bozukluğu ile alakası nedir?
genelde kabak sebze çeşitleri sevilmez.sanki beslenme konusuna uymaz gibi et yememe düşüncesi.bi de psikolojik baskı olduğunun farkına vardım.marketten aldık deyince eti yiyordu.

genelde kabak sebze çeşitleri sevilmez.sanki beslenme konusuna uymaz gibi et yememe düşüncesi.bi de psikolojik baskı olduğunun farkına vardım.marketten aldık deyince eti yiyordu.
Anlaşılır yazmıyorsunuz
Bunu yapan kim?
Eti market dışında nereden alıyordunuz?
Sizin çocuğunuz mu var konu o kadar yarım yamalak ki

etin dokusundan,kokusundan iğrense sofrada kussa tiksinmekten yüzünde çıban tarzı şeyler çıksa yine de zorla yedirir misiniz.
fikirlerinizi merak ettim.
Yedirmem.Eger vermeye devam ederseniz ilerde tamamen etten soğuyabilir diye düşünüyorum.
Bir süre vermeyin,bırakın unutsun o tiksinme duygusunu.Sonralari yavas yavas tekrar denersiniz tatlandirarak farklı çeşitlerde.Et yerine haşlanmış yumurta,protein acisndan zengin gıdalar verebilirsiniz ve B12 acisindan ayni zamanda

İstemediği şeyleri yemeye neden zorlansın ki ? Zararlı şeyleri aşırı tüketmediği durumlarda yemesine karışılmamalı bence .

Ayrıca et yemesine gerek de yok , hele de kırmızı et . Ben yemiyorum gayette sağlıklıyım . Gebelik sebebiyle doktoruma özellikle sordum ve ' hayır
yemene gerek yok sevmiyorsan ' dedi . Bakliyat , yoğurt , yumurta vücut için yeterli .
Et yemesine nasıl gerek olmaz? Tabiki tadını bilmeli,yemeli.Bir cok yemekte et bulunuyor.Köftesi,haslamasi bunlarinda tadını bilip seviyorsa yemesi lazim.Ne yiyecek ki baska türlü cocuk.Devamlı kurufasulye nohut mu yiyecek o_O

Anlaşılır yazmıyorsunuz
Bunu yapan kim?
Eti market dışında nereden alıyordunuz?
Sizin çocuğunuz mu var konu o kadar yarım yamalak ki
çocuk aklıyla kendi aklınızı bir tutyorsunuz.çocuk marketten alındıysa hayvan değildir diye düşünüyordu.sempatik geliyordu.küçük kardeşim.şimdi büyüdü ama

yetişkinlikte durum farklı olabilir, başka yerlerden takviye edebiliriz ama büyüme çağında kırmızı et yemesi gerek. kan değerlerinin düşmemesi ve vitamin değerleri açısından dr muz şart demişti.

Et yemesine nasıl gerek olmaz? Tabiki tadını bilmeli,yemeli.Bir cok yemekte et bulunuyor.Köftesi,haslamasi bunlarinda tadını bilip seviyorsa yemesi lazim.Ne yiyecek ki baska türlü cocuk.Devamlı kurufasulye nohut mu yiyecek o_O
biz de öyle düşündük.ama ileride karşı çıkarsa zorla yedirdiniz diye,kızarsa bize.nasıl savunacağım kendimi..anaokulundaydı.yemesi gerekiyordu ne yapalım.başta çok zorlandı ama şu an her türlü eti yiyor. kurbanda da kurbanı göstermeyiz ona.tekrardan iğrenmesin diye.ama büyüynce kendi kararı tabi ki

X