Cinsellik?

Seni gerçekten seven ve değer veren biri zaten evlenmeden önce o anı yaşamaz, evlendikten sonra gerçek anlamıyla yaşamak ister..
Ve yine seni gerçekten seviyorsa birlikte olmayı reddetmene kızmaz. Aksine bu durum hoşuna gider..
Bir insanın namusunu evlendiği kişiye teslim etmesi kadar güzel birşey de yok.. Evlenmeden önce yaşadın diyelim ve hadi adamda seni gerçekten seviyor olsun, başına gelecek herhangi bir aksilik (birlikteliğinizin bozulması, birlikte olduğun kişinin başına bişey gelmesi) durumunda tek başına devam ediceksin, ve illaki karşına yine biri çıkıcak, ona nasıl söyleyeceksin daha önce birlikte olduğunu vs.. Büyük risk bence. Kimle olursan ol böyle birşeyi gerçekten istemiyorsan ve zihninde kabullenemiyorsan, karşı tarafın gönlü olsun diye hata yapma.
Polemik yaşamak istemem ama bir erkeğin gerçekten sevmesi ve değer vermesi o anı yaşamak isteyip istememesine bağlı değil. Sizin söylediğinize göre Türkiye'de yaşayan evli kadınların çok büyük bir bölümü aşka sevgiye boğuluyor olmalı. :)

Yaşamak istemiyorum demeniz yeterli, nedeni nasılı kimseyi ilgilendirmez. Ben sizi seven bir erkeğin de bu konuda size kötü bakacağını sanmıyorum. Eğer ilişki yaşadığınız ya da yaşamadığınız için zorbalanıyorsanız da sevilmediğiniz bir ilişki içerisindesinizdir. Ondan da siz ayrılın. :)
Şuan hiç öyle bi durum yok ben tamamen varsayımlar için düşünüyorum 😂 umarım da olmaz

Saygı duyup devam etmek istemezse anlarım ben de. Ama anlayış göstermezse ısrarcı davranırsa soğurum ben de devam etmek istemem. Kaç yaşına gelmiş kimseyle yaşamamış diye tuhaf görünür müyüm korkusu var sadece.
Hayır tuhaf görünmezsin bu senin kararın yaşasan da yaşamasan da.

Evlenmeden yaşamak isterse ama siz istemezseniz yol vereceksiniz, eziklik ne alaka ? Sizin önce kendinize saygı duymanız lazım başkasından önce. İnsanların zevklerine karşılık vermemek ne zamandan beri kezbanlık oluyor ? Kim belirliyor bunu ? Sağda solda sokak lambası gibi herkese ışık yakanlar mı ?
Sevmek cinsellik yoksa ben yokum demek değil. Gerçek sevgi düşüncelere saygı duymaktır.
Evlilik öncesi sevişin ya da sevişmeyin, siz ne isterseniz o.. Ama başkası ne diyecek diye değil içinizden geldiği için sevişin
Çok güzel söylemişsiniz helal olsun valla özgüven geldi teşekkür ederim😄

Saygı duyup devam etmek istemezse anlarım ben de. Ama anlayış göstermezse ısrarcı davranırsa soğurum ben de devam etmek istemem. Kaç yaşına gelmiş kimseyle yaşamamış diye tuhaf görünür müyüm korkusu var sadece.
Valla nedense eğer bu sebeple ilişkiniz sonlanırsa çok üzülecekmişsiniz gibi hissettim yazdıklarınızdan.
Kaç yaşına gelmiş yaşamamış olayı tercih meselesi, dini hassasiyeti olan insanlar var evlenmezse bakire ölüyor yani. Ancak saygı duyarsın, kime ne ki?

Polemik yaşamak istemem ama bir erkeğin gerçekten sevmesi ve değer vermesi o anı yaşamak isteyip istememesine bağlı değil. Sizin söylediğinize göre Türkiye'de yaşayan evli kadınların çok büyük bir bölümü aşka sevgiye boğuluyor olmalı. :)
Ordaki ince nokta şu eğer seviyorsa anlayış gösterir. Seven adam evlenmeden istemez gibi bi şey değil. Öyle olsa söylediğiniz doğru.

Valla nedense eğer bu sebeple ilişkiniz sonlanırsa çok üzülecekmişsiniz gibi hissettim yazdıklarınızdan.
Kaç yaşına gelmiş yaşamamış olayı tercih meselesi, dini hassasiyeti olan insanlar var evlenmezse bakire ölüyor yani. Ancak saygı duyarsın, kime ne ki?
Yani tabii üzülürüm ve kendime de kızarım açıkçası. Çünkü ben de bakire ölmek istemem. Ama bu yüzden de hata yapmak istemiyorum. Sonradan pişman olmak istemiyorum. İnşallah vajinismus olmam ya :KK43:

Bekaret perileri, namus perileri girmis yine devreye.

Aşsak mi acaba bunlari artik, bedeniniz ve onunla ne yapacaginiz / yapmayacaginiz tamamen size ait bir karar.

Ister hic yapmaz evlenince yasarsiniz, isterseniz herhangi biriyle ya da ozel biriyle yasarsiniz.

Birliktelik yasamak istemezseniz ve bunu soylemek sizin icin zor olacaksa bir evde vs yalniz kalmak gibi bir ortami yaratmazsiniz olur biter. Ya da diyelim ki oldu opmeye yeltendigi anda istemiyorum dersiniz.

Kasmayin kendinizi, sevisseniz de sevismeseniz de bu sizi eksik ya da tamam, namuslu ya da namussuz yapmaz. Her iki durumda ne yasamak istedigini bilen bir kadinin net tavri olarak algilanir (algilanmali).

Ha bunu namus davasi yapacak bir adam secmezseniz bence kimsecikler de sizi uzemez bu konuda.

Allah tum kadinlari okuzlerden korusun, amin.

Bunu da düşünüyorum çok haklısınız. Yeri geliyo insan bununla mı konuştum zaman harcadım diye bile pişman olabiliyor. Ben de pişman olmayacağım biriyle yaşamak istiyorum. Ama evlendikten sonra uyumsuz olma ihtimali de var. Belki öncesinde fazla ileriye gitmeden deneyip anlaşılabilir bilmiyorum. Cidden çok büyütüyorum sanırım.
fazla büyütüyorsunuz

evlenmeden ilişki yaşamam sanıyordum yaşadım, 40 yaşındayım iyiki de yaşamışım, çünkü karşıma evlenirim dediğim bir adam çıkmadı.

ama zamanında yaşamam sandığım için sizi gayet anlıyorum, o yüzden diyorum büyütüyorsunuz. cinsellik önemli ama yerinde zamanında, yaşamak isterseniz zaten yaşarsınız. istemezseniz de yaşamazsınız hayat sizin.
panik olmayın, kezban diyecek vs gibi önyargılara girmeyin, kendi içinize sindiği şekilde yaşayın ne yaşıyorsanız/yaşamıyorsanız.

karşı tarafın da canı nasıl isterse öyle davranma hakkı var ama. o derse 30 yaşında adamım cinsellik olmadan ben yokum, bunu da normal görmeyi bilin.

Ya size saygı duyuyorum da, kendini evlendiğin adama sakla hadi evlen. Sonra bir bakıyorsun adamda cinsel anlamda şimdi saymayacağım bir sürü problem çıkıyor, atıyorum ereksiyon problemi ya da ön sevişme yok öküzün teki falan. O zaman ne yapacaksınız ? Bu tiplerin çoğu tedaviyi falan reddedip bahane üreten tipler.
Ha kezban gibi olmayayım ezik olmayayım diye de ilişki yaşanmaz. Bu arzu edilen bir şey neticede.

Bekaret perileri, namus perileri girmis yine devreye.

Aşsak mi acaba bunlari artik, bedeniniz ve onunla ne yapacaginiz / yapmayacaginiz tamamen size ait bir karar.

Ister hic yapmaz evlenince yasarsiniz, isterseniz herhangi biriyle ya da ozel biriyle yasarsiniz.

Birliktelik yasamak istemezseniz ve bunu soylemek sizin icin zor olacaksa bir evde vs yalniz kalmak gibi bir ortami yaratmazsiniz olur biter. Ya da diyelim ki oldu opmeye yeltendigi anda istemiyorum dersiniz.

Kasmayin kendinizi, sevisseniz de sevismeseniz de bu sizi eksik ya da tamam, namuslu ya da namussuz yapmaz. Her iki durumda ne yasamak istedigini bilen bir kadinin net tavri olarak algilanir (algilanmali).

Ha bunu namus davasi yapacak bir adam secmezseniz bence kimsecikler de sizi uzemez bu konuda.

Allah tum kadinlari okuzlerden korusun, amin.
İnanın zerre namus veya bekaret değil derdim. Sadece bunu yaşadığım adama çok bağlanırım o yüzden bu evleneceğim adam olsun istiyorum.

Ordaki ince nokta şu eğer seviyorsa anlayış gösterir. Seven adam evlenmeden istemez gibi bi şey değil. Öyle olsa söylediğiniz doğru.
Aslında öyle de değil.
Burada sıkça görürüz vajinismus ya da iktidarsızlık durumlarını. İki durumda da bir taraf cinsellikten mahrum kalıyor evlilik içinde. Senelerce evli kalıyorlar ama cinsellik yok. 8 sene okumuştum burada bir konuda.
Cinsellik var olan güzel ilişkiye olumlu katkılar sağlar evet. Ama cinsellik istememesi, beklememesi ya da karşıdaki partnerinin cinsel sorununa sonsuza kadar anlayışlı olması vs. büyük bir aşk olduğunu göstermez.
Eğer bir erkek veya kadın cinselliğe karşı fazla beklentisizse ya libidosu düşüktür ya sağlık sorunu vardır. Ya da maalesef ki başka bir partneri vardır.
Şimdi bunun dışında seven erkek sevdiğine kıyamaz bakış açısı bence doğru değil. Sevgiyi aşkı sadece buna bağlamamanızı tavsiye edebilirim.

Kızlar 28 yaşındayım daha önce kimseyle cinsel bir birliktelik yaşamadım. Şimdi hayatıma birisi girerse ve evlenmeden bunu yaşamak isterse ben istemezsem sizce ezik gibi mi görünürüm? 😞

Çünkü özel bi durum olduğunu düşünüyorum. Evlenmeden önce yaşamak istemiyorum. Ama böyle kezban gibi de görünmek istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl reddederdiniz?

Bir de ben ezik gibi görünmekten çok anlaşılmamaktan korkuyorum. Ama gerçekten seven değer veren bunu anlar değil mi?

Son bir de 😄 bunu ne zaman ve nasıl söylemeliyim? Yakınlaştığımızda mı öncesinde mi sonra mı ne zaman ve nasıl 🥹
Niye ezik durumunda olasınız. Herkesin kendi hayati kendi görüşü. Asıl ezik olmiyim diye istemediginiz şeyleri yaşarsanız ezik olursunuz. Bende ilk cinselligimi evlenince yaşadim.Henüz hayatinizda birisi olmadan bu konuya yogunlasmayin bence. Çünkü bu tarz konular hesaplanmaz. Beni irite eder böyle şeyleri hesaplamak enazindan.Kendinize göre birisini bulup ciddi bir iliskide oldugunuz zaman zaten bunlar kendiliğinden şekillenir. Size saygısı sevgisi olan birisi evlilikte cinsellik kararınıza saygı duyacak saygı duymayıp ısrar ederse de zaten güvenilir birisi değildir sizi yeterince düşünmüyordur öyle olursada ayrılırsınız en fazla

Seni gerçekten seven ve değer veren biri zaten evlenmeden önce o anı yaşamaz, evlendikten sonra gerçek anlamıyla yaşamak ister..
Ve yine seni gerçekten seviyorsa birlikte olmayı reddetmene kızmaz. Aksine bu durum hoşuna gider..
Bir insanın namusunu evlendiği kişiye teslim etmesi kadar güzel birşey de yok.. Evlenmeden önce yaşadın diyelim ve hadi adamda seni gerçekten seviyor olsun, başına gelecek herhangi bir aksilik (birlikteliğinizin bozulması, birlikte olduğun kişinin başına bişey gelmesi) durumunda tek başına devam ediceksin, ve illaki karşına yine biri çıkıcak, ona nasıl söyleyeceksin daha önce birlikte olduğunu vs.. Büyük risk bence. Kimle olursan ol böyle birşeyi gerçekten istemiyorsan ve zihninde kabullenemiyorsan, karşı tarafın gönlü olsun diye hata yapma.
Burdaki ince noktayı mı anlamadık diye yazdınız ? S Sakinkiz345 ? Ben de polemik yaratmak için yazmadım sadece burda dümdüz belli düşünce tarzı var anlayamadım ince noktayı,ya da yorumları mı karıştırdım ?

Ya size saygı duyuyorum da, kendini evlendiğin adama sakla hadi evlen. Sonra bir bakıyorsun adamda cinsel anlamda şimdi saymayacağım bir sürü problem çıkıyor, atıyorum ereksiyon problemi ya da ön sevişme yok öküzün teki falan. O zaman ne yapacaksınız ? Bu tiplerin çoğu tedaviyi falan reddedip bahane üreten tipler.
Ha kezban gibi olmayayım ezik olmayayım diye de ilişki yaşanmaz. Bu arzu edilen bir şey neticede.
İşte bu da bambaşka bir gerçeklik cidden doğru. En iyisi akışa bırakmak herhalde

Aslında öyle de değil.
Burada sıkça görürüz vajinismus ya da iktidarsızlık durumlarını. İki durumda da bir taraf cinsellikten mahrum kalıyor evlilik içinde. Senelerce evli kalıyorlar ama cinsellik yok. 8 sene okumuştum burada bir konuda.
Cinsellik var olan güzel ilişkiye olumlu katkılar sağlar evet. Ama cinsellik istememesi, beklememesi ya da karşıdaki partnerinin cinsel sorununa sonsuza kadar anlayışlı olması vs. büyük bir aşk olduğunu göstermez.
Eğer bir erkek veya kadın cinselliğe karşı fazla beklentisizse ya libidosu düşüktür ya sağlık sorunu vardır. Ya da maalesef ki başka bir partneri vardır.
Şimdi bunun dışında seven erkek sevdiğine kıyamaz bakış açısı bence doğru değil. Sevgiyi aşkı sadece buna bağlamamanızı tavsiye edebilirim.
Ben de aynı şeyi demeye çalıştım aslında. Sevmekle alakalı değil. Anlayış gösterir dediğim kısım evlenmeden önce yaşamak istememe saygı gösterebilir. Yani öyle yıllar boyu sevgili kalacak yaşta da değiliz zaten. Yoksa seven sevdiğini öpmek de ister birlikte de olmak ister onu istemeyecek de kimi isteyecek 😂

Burdaki ince noktayı mı anlamadık diye yazdınız ? S Sakinkiz345 ? Ben de polemik yaratmak için yazmadım sadece burda dümdüz belli düşünce tarzı var anlayamadım ince noktayı,ya da yorumları mı karıştırdım ?
Ben en azından şunu demek istedim seven kıyamaz vs değil benim bakış açım. Demek istediğim anlayış gösterebilir evlenmeyi bekleyebilir. Ama cinsellik istemek asla kötü bi şey değil sevmiyor anlamına gelmez.

İnanın zerre namus veya bekaret değil derdim. Sadece bunu yaşadığım adama çok bağlanırım o yüzden bu evleneceğim adam olsun istiyorum.

Iste baglanmayadabilirsin, bu algiyla buyutulduk hepimiz ondan boyle hissediyorsun.

Belki bi anlik istekle hic alakasiz biriyle yasayacaksin ve ertesi gun umrunda dahi olmayacak, belki karsilikli olarak bu deneyim ikinizi birbirinize kenetleyecek, bunlar hep bilinmez seyler...

Ben de evlenmeden yasamayanlardanim, ama yasasaydim da bundan dolayi asla yargılamayacak bir adami sectim eş diye, kaldiki bunu asla kat'a tabu saymayan bir ailede buyudum, (anne baba annane dedeler, teyzeler, halalar hepsi) benim tercihimdi bakire kalmak. Pisman miyim hayir ama yasasaydim da pisman olmazdim.

Kendini bildikten sonra, kendini iyice tanidiktan sonra dogru karari verir, uygularsin, bekaret ozel birsey degil.

Ben de aynı şeyi demeye çalıştım aslında. Sevmekle alakalı değil. Anlayış gösterir dediğim kısım evlenmeden önce yaşamak istememe saygı gösterebilir. Yani öyle yıllar boyu sevgili kalacak yaşta da değiliz zaten. Yoksa seven sevdiğini öpmek de ister birlikte de olmak ister onu istemeyecek de kimi isteyecek 😂
İşte mesela 3-4 sene ilişkiniz olacak diyelim evlilik öncesi. O 4 seneyi beklemek istememesi sizi hiç sevmediği anlamına gelmez. Bu tür durumlarda erkeği hemen hırt ilan ediyoruz. :KK53:
Bazen insanlar çok sevseler de ilişkilerde bazı şeylere hayır diyorlar ve dönüp gidiyorlar. Bu cinsellik olacak diye bir şey yok, başka konularda da oluyor. Bakıyorsun yürümeyecek, daha fazla üzülmeden bay bay diyorsun. Özellikle yaşın ilerledikçe ilişki anlayışın toksik değilse böyle oluyor.
Geçen yıllarda iyi biriyle görüşüyordum. İyi çocuktu, yakışıklıydı, çalışkandı vs. Ama sinirlenince bağırıp çağırıyordu. Sokak ortasında bağırınca orada dur demiştim mesela. O gün kestirip attım. Çünkü bunu istemiyordum. Bir şey değişmeyecekse tahammül etmek zorunda olmuyorsun.

X