Lekeler, Çiller Cilt lekelerine SON

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Lazolinda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2018
142
65
Ben kendimi bildim bileli cilt lekelri ile savasiyorum. Aktif sivilcem genellikle olmuyor tek tuk sivilce cikinca kendimi alamiyorum ve malesef canini cikana kadar patlatiyorum. Ve sonuc muazzam cilt lekeleri. Oyle ki artik fondotensiz disari adim atamiyorrum. Kopleks haline geldi bende. Drmapeninden alin butun islemlere kadar hepsini yuzum gordu. Ama banamisin demedi.
Gunlerce bu konuyu arastirdim ve sonunda acneylse expigment % 4 ve locoid (locoderm) üçlüsünün cok etkili oldugunu gordum. Lakin benim cildim kuru ve hassas. Yan etkilere cok acik. Bir kac gun once kendo tedavime basladim
1. Gun: aksam yüzümu sebamedin kuru ciltler icin olan sabunu ile yikadim. Ardindan yuzume iki adet buz gezdirdim. Ve garnierin kuru ciltler icin uygun olan çiçek balli besleyici tonigini surdum ve bir saat bekledim. Sonra acneylse den bezelye tanesi kadar sorunlu bolgelere surdum. Sakin heryere boca etmeyin kimse yuzunde kimyasal yanikla gezmek istemez. 1 saat sonra expigmenti surdum. Yalniz yine bezelye tanesi kadar cunku bu ilaclar cok etkiki. Bazi kisilerde pancar surata sebep olabiliyor. Ve uyudum sabah 6 da kalktim yuzumde hafif bi yanma yanma vardi. Yuzumu yikadim ve yine ayni miktarda locoidi surdum. 9 gibi uyandigimda yuzum yine yaniyordu ve biraz kizarmisti. Acikcasi korkmadim degil. Ya boyle kalirsa diye ama nemlendirici surdum. 50 faktorlu gunes kremini kullandim. Sakin gunes kremseiz disari adim atmayin. Mahvolursunuz. Normalde recetede gunde iki kez yaziyordu ama ben guvenemedim ve sadece aksamlari surdum. Kas yapayim derken goz cikarmayayim. Velhasil aksam makyajınmi cikardigimda bide ne goreyim sanki o lekeler gitmeye basladi.
2. Gun: aksam makyajımı yine temizledim ayni islemleri yaptim. Yalniz soguk su ile yapmaya devam edin. 11 de acneylse yi surdum 12 de expigmenti. Yalniz bezelye tanesi kadar bunu israrla söylüyorum. Sabah 5 30 kalktim aynaya bi baktim ve inanilmaz keyif aldim. Gittikce lekelerim gidiyor. Hemen loicdi surdum ve uyudum. Sabah bi uyandim yuzum deri atiyor. Nasil mutlu oldum anlatamam. Hemen sabunla yikadim biraz da derileri ben yoldum :) disari cikmadim ama gunes kremini yine surdum. Lekelerim bariz bi sekilde gidiyor. Nasil mutluyum anlatama. Bu gece yine yapip yapmamak konusinda emim degilim cildimi dinlendirmek istiyorum hemen yuklenmek istemiyorjm ama bir yandanda bitsin istiyorum. Bakalim ne olcak. Gelismelerden sizi haberdar ederim.

Son düzenleme:
Ay ben gözenekler den şikayetçiyim,sivilce izleri fln. Neyse ki bende cildiyeci verdiği krem e başladım baya kurudu cildim ve lekeler hafifledi :KK66: gözenekler de gitse süper olacak :)

Ismi degismis. Lecoderm olarak da geciyor. Deri bozuklugunun daha az nemli olmasini sagliyor. Kasinti kizariklik ve deri pullanmasi gibi belirtileri azaltiyor.
Bende 2 günde bir tre krem kullanıyorum, gündüz de nadixa üstüne güneş kremi. Tabi Dr yazdi

Bide Bioderma nin gözenek sıkılaştırıcı aldım bugün ilk defa sürdüm bakalım cildim nasıl olacak :)

Dun bayagi bi cildim soyuldu. Dus almam gerekti ve elimi yuzume her surdugumde putur putur döküldü. Ilk defa dus sonrasi aynaya baktigimda rahatlaklila gulumseyebildim. Aksamina yine ayni islemleri yaptim ama uyandigimda yuzum sadece gergindi ve asiri bi pullanma yoktu. Sanirim dusta hepsi gitti. Lekeler gozume daha az batiyor. Ancak bu aksam sadece madecassol surucem cildimi dinlendirmek istiyorum. Simdilik iyi gidiyor gibi

Dun gece sadece yuzume madecassol surup uyudum. Acneylse ve expigment gibi kremleri hergun uygulamamam gerekiyor. Sabah uyanip aynaya bahtigimda yuzum tekrar soyulmaya baslamisti. Gunluk sabunumla yikadim ve kantaron yagini surdum. Bugun nemlediricime ek olarak aviciap a vitamini alip karistircam. Su an ki sonuctan memnunum. Insallah diger arkadaslarin bahsettigi gibi gidiyor görünüp te tekrar geri gelmezler. Bu aksam tekrar ilaca basliycam.. gelismelerden haberdar ederim.

Son düzenleme:
Bugun 5. Günüm. 5 gunde psikolojim duzeldi diyebilirim. Cunku aynaya baktigimda cok mutlu oluyorum. Benide fondotensiz gunler bekliyor insallah. Dun aksam makyajimi cikardim rutin bakimlarimi yaptim sanirim biraz fazla tahris ettim yuzumu cunku madecassol surunce bike hafif yandi. Saat 11 olduginda yüzümu tekrar yikadim ve mercimek tanesi kadar acnylseyi surdum tahris olmasindan sebep biraz yandi. 1 saat sonra ayni bolgeye yine mercimek tanesi kadar expigment sürdüm. Yalniz bu sefer sabaha kadar beklemedim. Cunku yuzum tahris olmistu ve birazcik korkuyordum. 2 30 kadar bekledim ve locoid surup yattim. Sabah erkenden de yuzum cok gergindi madecassol surup uyudum. Ben suan memnumum. Hicbi sikintim yok. Gunes kremsiz disari adim atmıyorum. Lakin bu aksam ilaci kullanmiycam. Hatta ertesi gun bile kullanmayabilirim. Gelismelerden haberdar ederim. Herkese fondotensiz gunler insallah.

Gunaydinlar herkese. Dun belki kremleri sürmem demistim ama pullanma ve gerginlik yoktu yuzumde. Bide acneylse ilacı ilk kullanmaya baslayinca sicilceleri biraz arttiriyor ya bir kac sivilcem cikacak gibi oldu aksam yine ilaci surdum. Ancak bu sefer mercimek tanesi kadar surmedkm. Cunku sanirim cildim alisti. Dozajini hafif arttirdim bezelye tanesi kadar. 1 saat sonra yine ayni expigmenti surdum. Sabah beste uyandigimda cildim asiri gergindi ve kızarıklık mevcuttu. Locoid kremi surup tekrar uyudum. Sabah uyandigimda cildimi yikadim madecassil surup nemlendirdim.lekelerimin rengi bayagi acildi ben cok memnunum su an.gozeneklerim cok acikti makyaj yapinca resmen cildim makyaji kusuyordu. Ilaclar cildimi gerip gizeneklerimi kapattigi icin makyaj yuzumde daha guzel duruyor. Cok pismanim daha once bi isleme baslamadigima. Bunada sukur ama.

Kullandığım ilaclardan gayet memnunum. Bir hafta icinde yuzumun geçirdigi evrim sahane. Acikcasi cok mutluyum. Yalniz ben bu acnelyse ve ekpigmenti burnuma ve alnima uygulayamadim. Acikcasi korktum cok kotu olurmu diye. Ancak ilaçların yanagimdaki sivilceleri ve gozenekleri kapattigini gorunce sursem mi diyorum ama tediginim biraz. Burnunun üzerine kullanan varmi bilgilendirebilirmisiniz acaba

Benimkiler de ise yarıyor tre krem ve bioderma e nin toniği. Cilt rengi avildi,gözeneklere sanki daha iyi gibi, ben yakında kontrole giricem bakalım ne diyecek.

Benimkiler de ise yarıyor tre krem ve bioderma e nin toniği. Cilt rengi avildi,gözeneklere sanki daha iyi gibi, ben yakında kontrole giricem bakalım ne diyecek.
Bende ilaçlarımdan cok memnunum onceden kat kat fondeten surerdim simdi cok az suruyorum ve yetiyor. Gozeneklerim sikilastigi icin makyajim cok guzel duruyor. Emanet durmuyor yani :))

Bende ilaçlarımdan cok memnunum onceden kat kat fondeten surerdim simdi cok az suruyorum ve yetiyor. Gozeneklerim sikilastigi icin makyajim cok guzel duruyor. Emanet durmuyor yani :))
Seninki daha cok ise yarıyor gibi yada ben yeni başladım ondan mı acaba. Seninkinin oranı benimkinin iki katiymis.

Seninki daha cok ise yarıyor gibi yada ben yeni başladım ondan mı acaba. Seninkinin oranı benimkinin iki katiymis.
Benim 10 gun oldu olmadi ama ilk gunden etksiino gosterdigini hissettigim icin kizarikliga ragmen devam ettim. Locoidi daha cok yuzum kizardigi zaman kizarikligi hafifletsin diye suruyorum. Surekli kullanmiyorum. Cildim artik ilaca alistigi ici ilk baslardaki kizarlik olmuyor artik

Benim 10 gun oldu olmadi ama ilk gunden etksiino gosterdigini hissettigim icin kizarikliga ragmen devam ettim. Locoidi daha cok yuzum kizardigi zaman kizarikligi hafifletsin diye suruyorum. Surekli kullanmiyorum. Cildim artik ilaca alistigi ici ilk baslardaki kizarlik olmuyor artik
Şuan durumunuz nedir lekeler tamamen gitti mi?Çok merak ettim doğrusu bilgi verirseniz bu lekelerle aynı durumda olan bende çözüm ariyorum

X