Lekeler, Çiller Cilt lekeleri, sivilce izleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

shila-

Gel be gökyüzüm ☀❤
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
293
1.434
35
Merhaba herkese,

Cildimde çıkan sivilceler geçerken yüzümde iz bırakıp gidiyor, o yüzden bir çok leke mevcut.

Cilt doktoruna gittim. Differin jel ve nadixa krem verdi. birini akşam birini sabah kullan dedi. Nemlendirici kremle kullandım yüzümde çok fazla kuruluk yaptığı için ve bir süre(1 ay kadar) sonra bıraktım çünkü pek etki etmedi gibime geldi.

Daha sonra aktara gittim ve kuvvet marka ardıç katranlı sabun önerdi. Değişik bir kokusu var ve yüzümü yıkarken haci şakir etkisi veriyor :) kuru bir surat yani. Ama yüzüde oldukça parlatıyor parlaklığa hayran kaldım. İlk yıkama sonrası bile parlaklık net görünüyor. Bu sabunla yıkadıktan sonra da yüzüme üzüm çekirdeği yağı sürüyorum. %100 katkısız. (Yine aktardan aldım) 1 2 damlası bile yeterli geliyor.

15 gündür kullanıyorum, lekeler geçti diyemem henüz ama geçecek sanıyorum. Çünkü izlerin rengi yavaş yavaş açılmaya başladı.

Bir de aktar aynısafa kremi önerdi, ona da bu hafta başlayacağım lekelerin üzerine kullanılmalı ve tamamen temiz kullanılmış bir yüz olması gerekiyormuş.

Doktorunun verdiği ilaçların aynısını ben de kullanmıştım maalesef hiç bir işe yaramıyor hatta Yen'i sivilcelerim bile çıkmıştı.
Ben şu an çok fazla şey kullanıyorum kimisi doğal kimisi dermokozmetik ürünler yaklaşık 2-3 ay gibi bir süre oldu yüzümdeki güneşten kaynaklı çillerin rengi çok açıldı hatta sadece pudra sürdüğümde bile görünmez oluyorlar.
Sivilce izlerinde de iyileşme var. Onlarda çenemde ve dudak kenarlarında bolca vardı, makyaj yapmadığımda yüzüne ne oldu derlerdi şimdi kapatıcı kullanmıyorum kimse yüzüne ne oldu demiyor.
Bu işin öncelikle çözümü sabırlı olmak galiba. Sonrasında da özenli olmak.
Bilinçsizce kullanılan kozmetikler bu hale getiriyor yüzümüzü.

Evet bende bazen makyajsız giderdim işe hemen noldu hasta mısın falan gibi sorular beni delirtirdi :confused:

Bu sabun ve yağa başladığımdan beri fondötene de ara verdim. Şimdi sadece göz altı morluklarım için göz altı kapatıcısı sürüp çıkıyorum ve hasta mısın diyen yok, yani ben de bu sabun ve üzüm çekirdeği yağının bu kadar erken fark edilir bir etki yarattığına şaşırıyorum. (Belki de kendimi kandırıyorum) Göz altı içinde bir çözüm bulsam keşke :bicak:

Rival de loop diye bir ürün var rossmanlarda. Onun 4 kullanımlık göz altı kremi var 5 tl gibi bir fiyata satıyorlar. Denemek için almıştım şimdi 3 günde bir gece yatmadan sürüyorum.
Benim morluklarıma gerçekten iyi geldi. İstersen dene. Ben kazayakları için haftada 4 defa da göz çevreme Hindistan cevizi yağı ve e vitamini sürüyorum. Belki bunlar da morluklara iyi gelmiş olabilir ☺️Bir de ara sıra buz gezdirebilirsin göz çevrende.

e vitamini ve hindistan cevizi yağını bir çok yerde okudum aslında şimdi de lekeler için üzüm çekirdeği yağı kullanıyorum ama aslında endişeleniyorum yağlar yağ bezesi falan yaparsa diye. rival de loop ile ilgili bir kaç şey okudum siz yazdıktan sonra, yorumlar oldukça iyi gerçekten. En yakın zamanda deneyeceğim.

Bir de lekeler için lr zeitgard almayı düşünüyorum ama biraz da pahalı olduğu için emin olamıyorum işe yarar mı diye, genelde iyi yorumlar okudum aslında.

Bence o kadar pahalı ürünlere hiç bir çözüm bulunamadığı zaman başvurulmalı doğal yöntemler sabırlı olduktan sonra mutlaka iyi gelecektir diye düşünüyorum.
A vitamini kapsülü de sürüyorum ben arasıra ve c vitamini de alıyorum eczaneden ampul şeklinde. Beyaz kil ve c vitaminini karıştırıp maske yapıyorum bu sayede uzun süredir Yen'i sivilcem çıkmıyor.
Rival de loop ürünlerinden bir çoğunu kullandım. Şu an gece kremini ve hyaluronic asid içeren bir mavi jeli var onu da kullanıyorum. Nem bombası maskelerini de kullandım inan piyasadaki pahalı ürünlere bin basar. Sadece toniğini sevmedim biraz yapışkan gibi geldi bana.
Doğal yağlar beze yapmaz, gıdalardan aldığımız faydasız zararlı yağlar yapar. Ben Hindistan cevizi yağını bir yıldır hemen hemen her gün kullanıyorum. Tırnaklara ve dirsekleri yumuşatmaya da iyi geliyor. Ve mis gibi kokuyor ☺️

Bu güzel bilgilerinizin hepsini not aldım ve deneyeceğim. Umarım işe yarar benim cildimde de. Yüzümde aşırı leke yok ama hiç hiç hiç makyaj yapmadan rahatça dolaşmak istiyorum sadece. Teşekkürler :KK200:

Doktorunun verdiği ilaçların aynısını ben de kullanmıştım maalesef hiç bir işe yaramıyor hatta Yen'i sivilcelerim bile çıkmıştı.
Ben şu an çok fazla şey kullanıyorum kimisi doğal kimisi dermokozmetik ürünler yaklaşık 2-3 ay gibi bir süre oldu yüzümdeki güneşten kaynaklı çillerin rengi çok açıldı hatta sadece pudra sürdüğümde bile görünmez oluyorlar.
Sivilce izlerinde de iyileşme var. Onlarda çenemde ve dudak kenarlarında bolca vardı, makyaj yapmadığımda yüzüne ne oldu derlerdi şimdi kapatıcı kullanmıyorum kimse yüzüne ne oldu demiyor.
Bu işin öncelikle çözümü sabırlı olmak galiba. Sonrasında da özenli olmak.
Bilinçsizce kullanılan kozmetikler bu hale getiriyor yüzümüzü.
merhabalar sizden ricam kullandığınız ürünleri msj olarak atarmısınız.ben 4 seans q swiç lazer yaptırdım bir de 125 liralık bir merhem aldım hiç bir faydası olmadı.yüzümde güneş lekeleri var.tabii çillerde.ne yaptıysam geçmiyor.lütfen çok rica ediyorum yazarsanız çok mutlu olurum.

Tabi ki yazarım :) inşallah faydası olur.
Öncelikle sabah işe giderken mutlaka güneş koruyucu sürüyorum Avene marka 50 factor. Eczanelerde satılıyor. Ben Mayıs'ta başladım ve asla bırakmayı düşünmüyorum.
Benim cilt bakımı akşam işten gelince başlıyor.
Mutlaka salisilik asit içeren yüz yıkama jeli kullanmalısın. Ardından da yine salisilik asit içeren tonik. Ben garnier kullanıyorum. Haftada bir defada yine garnierin peeling jelini kullanıyorum. Perşembe günlerini seçtim kendime mesela.
Haftada 1 kez yani yine Perşembe günü dermaroller yapıyorum. 540 iğneli 0,75 boyutlu. Bu aleti de internetten sipariş ettim. Yaklaşık 15 dk boyunca leke olan yerlere uyguluyorum. Sonrasında üzerine nem verecek hyaluronic asid içeren bir krem ya da kapsül sürüyorum. Bunlar rival de loop marka. Rossmanlarda var sadece. Gece de yatmadan önce rival de loop marka pure skin akne karşıtı gece kremi kullanıyorum. Bunu her gece sürüyorum.
Haftada bir defa c vitamini ile karıştırdığım beyaz kilden maske yapıyorum. Yen'i sivilce çıkmaması için. Bu gerçekten yağı alıyor ve cildi parlatıyor.
Genelde Cumartesi akşamları yapıyorum. Yatarken yine pure skin krem tabi.
Haftada bir defa lekelerin üstüne a vitamini sürüyorum. Eczanelerde kapsül şeklinde satılıyor iğneyle delip sıkıyorum lekelerin üzerine.
Ve tabi vazgeçilmezim Hindistan cevizi yağına e vitamini karıştırmak :) bu da göz çevresi için kullanıyorum. Ama sende morluk ya da ince çizgiler yoksa yapmayabilirsin.
Bu arada makyajını temizlemek için asla ıslak mendil kullanma, mutlaka makyaj temizleme suyu kullan. Islak mendil gözenekleri tıkıyor sivilce yapıyor :KK43:
Bu saydığım ürünleri toplasam 100 tl yi geçmez bu arada:KK66:

Bu arada dermaroller bu verdiğim fiyata dahil değil tabi. :)
Ayrıca yazmayı unuttum, eve aloevera bitkisi aldım onu da haftada bir kez bir yaprağını kırıp içindeki jeli yüzüme sürüp 20 dk bekleyip yıkıyorum.

Tabi ki yazarım :) inşallah faydası olur.
Öncelikle sabah işe giderken mutlaka güneş koruyucu sürüyorum Avene marka 50 factor. Eczanelerde satılıyor. Ben Mayıs'ta başladım ve asla bırakmayı düşünmüyorum.
Benim cilt bakımı akşam işten gelince başlıyor.
Mutlaka salisilik asit içeren yüz yıkama jeli kullanmalısın. Ardından da yine salisilik asit içeren tonik. Ben garnier kullanıyorum. Haftada bir defada yine garnierin peeling jelini kullanıyorum. Perşembe günlerini seçtim kendime mesela.
Haftada 1 kez yani yine Perşembe günü dermaroller yapıyorum. 540 iğneli 0,75 boyutlu. Bu aleti de internetten sipariş ettim. Yaklaşık 15 dk boyunca leke olan yerlere uyguluyorum. Sonrasında üzerine nem verecek hyaluronic asid içeren bir krem ya da kapsül sürüyorum. Bunlar rival de loop marka. Rossmanlarda var sadece. Gece de yatmadan önce rival de loop marka pure skin akne karşıtı gece kremi kullanıyorum. Bunu her gece sürüyorum.
Haftada bir defa c vitamini ile karıştırdığım beyaz kilden maske yapıyorum. Yen'i sivilce çıkmaması için. Bu gerçekten yağı alıyor ve cildi parlatıyor.
Genelde Cumartesi akşamları yapıyorum. Yatarken yine pure skin krem tabi.
Haftada bir defa lekelerin üstüne a vitamini sürüyorum. Eczanelerde kapsül şeklinde satılıyor iğneyle delip sıkıyorum lekelerin üzerine.
Ve tabi vazgeçilmezim Hindistan cevizi yağına e vitamini karıştırmak :) bu da göz çevresi için kullanıyorum. Ama sende morluk ya da ince çizgiler yoksa yapmayabilirsin.
Bu arada makyajını temizlemek için asla ıslak mendil kullanma, mutlaka makyaj temizleme suyu kullan. Islak mendil gözenekleri tıkıyor sivilce yapıyor :KK43:
Bu saydığım ürünleri toplasam 100 tl yi geçmez bu arada:KK66:
Cnm bu a vitamini kapsülünün ismini verebilir misin ben bir çok eczaneye sordum artık gelmiyor sade yok multivitamin şeklinde var vs vs die elim boş döndürdüler belki isimle ecza deposundan getirtebilirim mükellefime. Yardımcı olurdan çok sevinirim. Birde dermarollerim var ama hiç kullanmadım yaptıktan sonra üzerine ne süreceğimi bi türlü bulamadığım için hangi kremleri kullanabilirim eczanelerde bulabileveğim tarzda son olarak birde dermarolleri haftada 1 mi kullanmak gerekiyor

A vitamininin ismi Avicap. Küçük kırmızı kapsüller. Bir tanesi tüm yüze yetiyor.
Dermaroller kullanımını ben bazı bloggerlerin YouTube kanallarından izledim. Çok derin lekeler olmadığı sürece ilk 4 hafta haftada bir defa sonra iki haftada bir öneriyorlar. Ama ilk hafta gözle görünür bir fark yoksa yine haftada bir defa devam edilebilir.
Bu araca Sık sık yapılırsa beyin uyarılmıyormuş ve gerekli yapıcı kolajeni ya da hücreyi ne denirse adına o bölge göndermiyormuş.
Ben anlattığım gibi yaptıktan sonra üzerine çeşitli yağlar kapsüller ampüller o an elimde ne varsa onu sürüyorum nem vermek çok önemli olduğundan hyaluronic asit kullanmıyorum daha çok. hiç bişey yoksa Hindistan cevizi yapı sürebilirsin.

Siz o kremleri kullandiginizda yuzunuzde bir aydinlanma olacak.
Lekeler daha hafif gorunecek ama kremi birakin 1 hafta kullanmayin hepsi tekrar geri geliyor emin olun.
Ben 4-5yildir savasiyorum bu lekelerle cozum yok.
Kac dermatologa gittim sonuc alamadim
Differin jel expigment m-furo kullandim fayda etmedi
Kremi kullanirken yuzde bir aydinlanma oluyor ama birakin 1 hafta sonra yine ayni sonuc.

Aloevera jel
Madecassol
Patates suyu
Pirinc suyu
Yogurt maskesi
Peeling
Limon
Sirke
Bugday yagi
Baska bir karisim krem(baska dermatolog tavsiyesiydi)

Akliniza gelebilecek tum leke yontemlerini denedim.
Belli bir zamanda duzenli yaptim hani.
Oyle 1-2defa degil.

Lekelerin caresi yok.
Olusmadan önlem alinabilirse alinir yoksa yok.

Doktorum lazer dahi yaptigim hastalarim geri geldi tekrar leke olustu diye dedi acik acik.
Yazin nekadar gunesden kacsanizda korunsanizda pigmentler orda devam ediyor olusmaya dedi.

Para icin gel lazerle silim derdi ama baya sohbet ettik gayetde acikca soyledi.

Eyvahlar olsun o zaman.. ben bir kaç aydır yoğun deniyorum ve gayet memnunum sonuçlardan ama bırakınca ne olur bilmiyorum belki de hiç bırakmam. İnsanın kendiyle uğraşması da keyifli sonuçta :)

kızlar cilt lekeleri için size müthiş bir önerim var ben yurtdışındayken görmüştüm türkiyedede bikaç firma satıyor
SUNSTAİN LEKE KREMİ ismi bende 2 çocuktan sonra cilt lekelerim çok yoğun derecede çoğalmıştı bide çillerim vardı hepsine iyi geldi okadar ürün kullandım pes etmiştim artık yüzde 70 oranında fark var ya eski resimlerime bakıyorum da
önemle öneririm yani
cilt çok önemli ucuz ürünlere kanmayın bide sahtekarlar çok var

X