Ciddi bir ilişkiyi yürütebilmek kolay mı?

Sevdiğim adam kendisine acıyan sevilmeyeceğine inanan biri. Bunu anlatsam daha iyi olurdu en başta. Travmaları var. Onu sadece o olduğu için seviyorum ama o bir türlü aşamıyor bunu.
Ayyyy yine ben iyileştiririm vakası. Kusura bakmayın ama sorunlu tiplerden aile babası yaratma çabanız (sadece sizin için demiyorum) dışardan bakınca acınası görünüyor ve kendinize zarar veriyorsunuz. Siz psikolog ya da psikiyatrist değilsiniz. Travması varsa gitsin tedavi olsun terapi alsın.

Sevdiğim adam kendisine acıyan sevilmeyeceğine inanan biri. Bunu anlatsam daha iyi olurdu en başta. Travmaları var. Onu sadece o olduğu için seviyorum ama o bir türlü aşamıyor bunu.
Sizde yaralı ceylanı tehdit ve şantajla elinizde tutup tedavi mi edeceksiniz?
Söylenen şey bu değil.
Şunu yaparsak olur gibi şartlarla zorla yapılan evlilikten hayır gelmez.

Allah aşkına inanmayı erkeklerin travmalarına. Bunların bir kadına karşı hisleri zayıfsa bitmiyor travmaları.

ilişki bu kişiyle evliliğe gitsin istiyor musun ?
ciddi ilişki istiyorum demekten ziyade evlilik istediğini ifade etmen gerekir
hem ciddi ilişki nedir yani ciddi ilişki = sonu evliliğe çıkacak olan ilişkidir
o kelimeyi kullanman doğru olmamış

Merhabalar. Konuştuğum birisi var. Aslında 2 yıla yakın bir ilişkimiz oldu yapamadık ayrıldık kendisi hiç çaba göstermeyip sorumluluk almadığı için. Daha sonra arkadaş kalalım dedik. Ben hala yoğun duygular beslediğim için bitirdim geçenlerde. Kendisi dün bir bahaneyle yazdı nasıl olduğumu sordu. Ben de açık açık eğer beni ciddi göreceksen seninle olurum yoksa asla yanında olmam deyip kendisine düşünmesi için zaman verdim o da düşüneceğim dedi. Bir erkeğin kestirip atmadan düşüneceğim demesi iyi bir şey mi öncelikle? Bana nedense sevgisinden emin değilmiş gibi hissettiriyor. Ve asıl sormak istediğim şey ise eğer ki olumlu dönüş yaparsa, nasıl davranmalıyım? Yaşımız küçük değil birimiz 28, birimiz 30 yaşında? Onu seviyorum hayatımda olsun istiyorum ama asla kendimden ödün vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Bu zamana kadar olsa olurdu 🤷‍♀️
Çok zorlamamak lazım bazen sonra keşke evlenmeseydim diyebilirsin

Ben hayatıma bakma kararımı ona da belirtip bitirdim arkadaşlığı da. Beyefendi dayanamayıp benimle iletişime geçti.bu durumdan zarar gördüğümü fark edeli çok oldu zaten
İletişime geçtiğinde siz karşılık vermeseydiniz bu kadar sürmezdi

Başka adamlar da var. Siz niye hayatınıza bakmıyorsunuz? İlla kan göz yaşı ihtiras mı olmalı?
Ben hayatıma bakma kararımı ona da belirtip bitirdim arkadaşlığı da. Beyefendi dayanamayıp benimle iletişime geçti.bu durumdan zarar gördüğümü fark edeli çok oldu
Daha iyi bir alternatif bulamazsa olumlu dönerse size mutlu mu olacaksınız?
Kendisine az önce önüne bakmasını beni peşinden sürüklememesini söyledim

Merhabalar. Konuştuğum birisi var. Aslında 2 yıla yakın bir ilişkimiz oldu yapamadık ayrıldık kendisi hiç çaba göstermeyip sorumluluk almadığı için. Daha sonra arkadaş kalalım dedik. Ben hala yoğun duygular beslediğim için bitirdim geçenlerde. Kendisi dün bir bahaneyle yazdı nasıl olduğumu sordu. Ben de açık açık eğer beni ciddi göreceksen seninle olurum yoksa asla yanında olmam deyip kendisine düşünmesi için zaman verdim o da düşüneceğim dedi. Bir erkeğin kestirip atmadan düşüneceğim demesi iyi bir şey mi öncelikle? Bana nedense sevgisinden emin değilmiş gibi hissettiriyor. Ve asıl sormak istediğim şey ise eğer ki olumlu dönüş yaparsa, nasıl davranmalıyım? Yaşımız küçük değil birimiz 28, birimiz 30 yaşında? Onu seviyorum hayatımda olsun istiyorum ama asla kendimden ödün vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Sevseydi sizi kaybetmemek için çabalardı. Beyefendi düşünecekmiş! Kendisine zaman verin bol bol düşünsün!

Ben hayatıma bakma kararımı ona da belirtip bitirdim arkadaşlığı da. Beyefendi dayanamayıp benimle iletişime geçti.bu durumdan zarar gördüğümü fark edeli çok oldu

Kendisine az önce önüne bakmasını beni peşinden sürüklememesini söyledim

Evlilik istiyorsanız vaktinizi çalmasına izin vermeyin.

"ben kendimden emin olmak seni ilerde daha fazla üzmemek için düşünmek istedim" yazıp seni seviyorum dedi. Artık hisleri konusunda şüpheye düşüyorum. Gerçekten istiyor mu istemiyor mu? Dışarıda sevebileceğimiz bir sürü insan var o da ben de gayet iyi biliyoruz

"ben kendimden emin olmak seni ilerde daha fazla üzmemek için düşünmek istedim" yazıp seni seviyorum dedi. Artık hisleri konusunda şüpheye düşüyorum. Gerçekten istiyor mu istemiyor mu? Dışarıda sevebileceğimiz bir sürü insan var o da ben de gayet iyi biliyoruz

2,5 senedir birliktesiniz, hislerinden emin olmaması imkansız. Belli ki yeni heyecanlar arıyor ama sizi de başkasını bulana kadar kaybetmek istemiyor.

X