Ciddi bir ilişkiyi yürütebilmek kolay mı?

ilişki bu kişiyle evliliğe gitsin istiyor musun ?
ciddi ilişki istiyorum demekten ziyade evlilik istediğini ifade etmen gerekir
hem ciddi ilişki nedir yani ciddi ilişki = sonu evliliğe çıkacak olan ilişkidir
o kelimeyi kullanman doğru olmamış
Öyle söyledim zaten. Ben evlilik istiyorum bu işin sonunda.

Merhabalar. Konuştuğum birisi var. Aslında 2 yıla yakın bir ilişkimiz oldu yapamadık ayrıldık kendisi hiç çaba göstermeyip sorumluluk almadığı için. Daha sonra arkadaş kalalım dedik. Ben hala yoğun duygular beslediğim için bitirdim geçenlerde. Kendisi dün bir bahaneyle yazdı nasıl olduğumu sordu. Ben de açık açık eğer beni ciddi göreceksen seninle olurum yoksa asla yanında olmam deyip kendisine düşünmesi için zaman verdim o da düşüneceğim dedi. Bir erkeğin kestirip atmadan düşüneceğim demesi iyi bir şey mi öncelikle? Bana nedense sevgisinden emin değilmiş gibi hissettiriyor. Ve asıl sormak istediğim şey ise eğer ki olumlu dönüş yaparsa, nasıl davranmalıyım? Yaşımız küçük değil birimiz 28, birimiz 30 yaşında? Onu seviyorum hayatımda olsun istiyorum ama asla kendimden ödün vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Yaşınız olgunlaşmış ama hala ne istediğini bilmemesi garip geldi. Hadi diyelim ki olumlu cevap verdi bu kişiye güvenin yok ne istediğini bilmiyor sorumluluk sahibi de değil nasıl yürüyecek ki? Yapabiliyor olsanız ayrılmazdınız. Bazı insanlar birlikteyken değil de yokluğunda insanın kıymetini biliyor ama o bu halde bile düşünücem demiş iyi düşünün

Bir şeyleri kazanmak için uğraşmayın. Karşı taraf vermek istiyorsa zaten verir. Vermiyorsa istemiyordur. Sevgi, saygı, ilgi, evlilik.. Hepsi dahil bu konuya. Denklem bu kadar basit aslında. "Evlilikten korkmak, hazır hissetmemek" vs bahanedir sadece. İnsan isterse olmazları bile oldurur.
O yüzden karşı taraftan bir şey alamıyorsanız, almak için uğraşmayın. Sonrasında düşüneceğiniz şey; "Ben istediğim için oldu, o istemiyordu" olur. Bu da ne size, ne ona mutluluk getirir.

Merhabalar. Konuştuğum birisi var. Aslında 2 yıla yakın bir ilişkimiz oldu yapamadık ayrıldık kendisi hiç çaba göstermeyip sorumluluk almadığı için. Daha sonra arkadaş kalalım dedik. Ben hala yoğun duygular beslediğim için bitirdim geçenlerde. Kendisi dün bir bahaneyle yazdı nasıl olduğumu sordu. Ben de açık açık eğer beni ciddi göreceksen seninle olurum yoksa asla yanında olmam deyip kendisine düşünmesi için zaman verdim o da düşüneceğim dedi. Bir erkeğin kestirip atmadan düşüneceğim demesi iyi bir şey mi öncelikle? Bana nedense sevgisinden emin değilmiş gibi hissettiriyor. Ve asıl sormak istediğim şey ise eğer ki olumlu dönüş yaparsa, nasıl davranmalıyım? Yaşımız küçük değil birimiz 28, birimiz 30 yaşında? Onu seviyorum hayatımda olsun istiyorum ama asla kendimden ödün vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Yedek kulübesindeki duyguları olan kızsın. Canı sıkıldıkça ara sıra yoklayacak bitecek.

aslında 30 yaş bir erkek için evlilikten kaçacak süreyi geçmiş oluyor bence. yani neyi bekliyor olabilir ki? atıyorum okulunu mu bitirecek, ise mi girecek, askere mi gidecek? normal şartlarda bu üçünü de yapmış olmalı. yaslariniz küçük değil, 2 senelik geçmişiniz var. sizi oylamasına müsaade etmeyin ki zaten etmemissiniz de. ben anlamıyorum ki bu erkekler ne istiyor. sanıyorum surundurulmek

Çok oluru yok gibi. Hiç zorlamayın. Şartla şurtla olmaz bence böyle.
Net insan, seven insan düşünmek için vakte ihtiyaç duyar mı; bence duymaz.

Hayır böyle olmaz olsa bile zaten ben sana bayılmiyordum gaflet anima geldi keşke gelmeseydi lafı evinizin her gün söylenen ana sözü olur ....her kavgada döner bu replik...sorumsuz dediğiniz birde ayrılıp duygularınız var diye aşırı duygu yüklüsünüz diye size afedersiniz ama yoklama çeken birine ciddi olursan olur diye kapı açmak yani evlilik istemek bu insanla ne derece doğru olabilir.....evlendiniz aynen sorumsuz aynı insan bu Sizinde duygular eskidi bitti....ne olacak o zaman ciddi ciddi bosanirsiniz

Bir ilişkide el üstünde tutulan kadın olmalı.
Erkek böyle naz niyaz yapınca ve ilişki dinamiği erkeği mutlu etmek üzerine olunca sonu hüsran.

X