Çevrenizde psikolog+psikiyatri tedavisiyle kumarı bırakan insanlar var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese merhaba,
Ben yeni evliyim, henüz 8 aylık evliyim.
Eşimle severek evlendik; ikimiz de avukatız.
1.5 ay önce eşim kumar bağımlısı olduğunu itiraf etti.. Düğün altınlarımla bir yatırım yapacaktık, onun için bozdurmuştuk. Ben yatırım yapacağız sanarken; hepsini kumara basmış. Ayrıca babamın dükkan kirası da bizdeydi avukatlığını yapıyorduk; yaklaşık 320 bin kadar, onu da basmış…
Düğün altını neyse de, babamın emanet parasını basması o kadar zoruma gitti ki size anlatamam.
1,5 aydır bu siteyi okuyorum, benim gibi çok mağdur var.. Ama dikkatimi çeken çoğunun tedavi olmaması.. Eşim tedaviye başladı, terapiye gidiyor. Psikologu ile birkaç seans yaptık, yüksek ihtimal bırakır evliliğinize bir şans verin dedi. Şans vermeyi düşündüm.. Ama ailesi eşimi sildi.. Bu ilk patlaması değilmiş çünkü; bir kere affettikleri için şimdi affetmiyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. 8-10 senedir oynuyormuş.. Hiç bırakmamış.. Arabayı satıp borçlarını da ödedi.. Kısaca; Çevresinde tedavi olarak bu bağımlılıktan kurtulan var mı?
Bıraksa çok önceden bırakırdı aşık olmak evlenmek, başkalarının sorumluluğunu almak bile bıraktırmamiş biraz alevi diner ama en uygun zamanda yeniden harlanir.Aile bile illallah dediyse tahmin edin bakalım neler neler yaşadılar.Eşinizde ailesi de suçlu avukatsınız daha iyi bilirsiniz yalan üzerine evlilik kurmuşsunuz bu tür bağımlılıklar boşanmada mağdur dan yana kesin karar verir.

Herkese cevapları için teşekkür ederim. Gerekli cevapları aldım. Konuyu silmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Asla inanma. Düzelmezler. Zaten yaptığı şeylerde affedilecek şeyler değil. Kurtul.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X