Çene Estetiği Çene protezi hikâyem...

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
kızlar merhaba bende burun ve çene ameliyatı oldum. Konuşmamda gariplik var doktorum düzeleceğini söyledi ama çenem yumru gibi garip duruyor. Mimikleri tam kullanamıyorum 2 aya düzelir dediler aynı süreçten sizde geçmişmiydiniz. Bu tarz şeyler yaşayanlar bilgilendirebilirmi????
Canım aynı süreçteyim 2ay oldu benimde burun ve çene ameliyatı. Bahsettiğin gibi ağzım da gariplik var açıkça spastik gibi konuşuyorum desem daha doğru olur.bana da doktorum düzelecek dedi
Senin kaç gün oldu????

Bu arada ben de gelişmelerle ilgili yazayım. Enfeksiyonu yenemedik malumunuz. Implant çıkarıldı 8 gün evvel. Dikisler alınmadı. Günlük hayatıma dönmeye çalışıyorum.

Doktorum geleceğinde dedi ki,artik başka caremiz kalmadı,burada kalacaksın ve iltihap yerlerine girip kendim çekeceğim mikrobu. Su an evimde değilim. Birkac gündur iltihabi çekiyor, içeriye dezenfekte edici maddeler veriyor. Aynı zamanda iltihabı tahlile gönderdi,ilac tedavisi de devam edecek. Bunu bir şekilde yenmeye çalışacağız. İşlem acı veren bir işlem ama bizler normal doğum bile yapabiliyoruz,dayaniyorum... Bu benim henüz sonuçlanmamis protez hikayem. Dua edin, bu zor dönemden galibiyetle cikayim. Su anki duruma bakilirsa şişlikler önceye göre daha az tabi ki. İnşallah güzel haberlerimi verebilirim sizlere. Son olarak söylemek istediğim şu ki, bu ne olursa olsun bir ameliyat, cerrahi bir işlem. 2 haftaya toparlanirsin diyenlere inanın ama işler iyi gitmeyebilir de... Goruntu gerçekten güzel oluyor doğru boyut seçimi ile.Kararınızı verince güçlü ve bilinçli bir şekilde girin bu işe. Başınıza gelebilecek birçok şeyi ben sizin için bizzat tecrübe ettim. :) Umarim hicbiriniz olumsuz olanları yaşamaz, guzel cenelerinizle yeni bir hayata merhaba dersiniz.Hoşça kalın.

Çene ameliyatı sonrası mikrop kapan kk üyelerinin tüm başlıklarını okudum ve hepsinin ortak özelliği implantın ağız içinden takılmış olması gibi geldi. Demek ki ağız içinden takılan implantlar ağızdaki bakteriler nedeniyle büyük ihtimalle mikrop kapıyor, kimse ağız içinden implant taktırmasın bu saatten sonra

Çene ameliyatı sonrası mikrop kapan kk üyelerinin tüm başlıklarını okudum ve hepsinin ortak özelliği implantın ağız içinden takılmış olması gibi geldi. Demek ki ağız içinden takılan implantlar ağızdaki bakteriler nedeniyle büyük ihtimalle mikrop kapıyor, kimse ağız içinden implant taktırmasın bu saatten sonra
Haklisin canim.benim doktorum bana hic secenek sunmadi.gıdidan acicam dedi.o kadar.agiz ici olsa iz kalmasa kem kum desemde,hayir enfeksiyon riskini goze alamam dedi.

C
Canım aynı süreçteyim 2ay oldu benimde burun ve çene ameliyatı. Bahsettiğin gibi ağzım da gariplik var açıkça spastik gibi konuşuyorum desem daha doğru olur.bana da doktorum düzelecek dedi
Senin kaç gün oldu????
Merhaba.forumda soruyorum implant sonrasi konusma bozuklugu diye.kimsenin basina gelmemis sanirim .ama sen bahsetmişin.o donem hatirliyomusun konusma bozuklugu ne kadar surdu?ben spastik gibi degilde,,agzimda hic dis yokmus gibi konusuyorum ve dudaklarim büzük büzük innncecik kaldi .neneler gibiyim

yeminle okurken kalbim çarptı , başına gelenlerin sonradan olması zaten beni korkutur olmuştu. içimdeki korkuyu sıkıntıyı anlatamam inan.
bahsettiğim gibi bi şişliklemi başladı senin yani benim ağız içindeki dikişler sonunda kapandı diyebilirim. ama dudak eski dudağım değil kasıntılı ve içe kaçmış gibi çene görüntüm güzelde ağız çirkin. ne halt ettimde başıma bunlar geldi bilmiyorum. herkes yaptırma dedi inat ettim pişmanlıktan geberiyorum.korkum allah korusun başka bişiye çevirmesin bu durum dile bile getiremiyorum yani....
senin dudakta böyle bi durum olmadı dimi
Dudagin şuan nasil lutfen bilgi verirmisin.oyle kaldimi yoksa duzeldimi????

C

Merhaba.forumda soruyorum implant sonrasi konusma bozuklugu diye.kimsenin basina gelmemis sanirim .ama sen bahsetmişin.o donem hatirliyomusun konusma bozuklugu ne kadar surdu?ben spastik gibi degilde,,agzimda hic dis yokmus gibi konusuyorum ve dudaklarim büzük büzük innncecik kaldi .neneler gibiyim

Merhaba aynen dediğin gibi dişsiz nineler gibi alt dudağım içe kaçtı sanki inceldi dudağım 1,5 yıl oldu görüntü aynı

Merhaba aynen dediğin gibi dişsiz nineler gibi alt dudağım içe kaçtı sanki inceldi dudağım 1,5 yıl oldu görüntü aynı
Suan cok endiselendim inan.demekki kalici oluyor bu .peki care olarak ne yaptin ? Implant duruyor mu? Dudak dolgusu care olur sanki.

Son düzenleme:
Çare olarak birşey yapmadım öyle duruyorum
Dudak dolgusu mantıklı ama iyi bir doktor bulman gerek
Haklisin.belkide yanlis teknik yuzunden bu haldeyiz...aynaya bakmaya korkuyorum.top gibi cikik bir çenem var asla cikik istemedim.sadece geride olan cenemin duz bi sekilde ileri alinmasini istemistim :KK43:(( peki o biraz olsun geriler mi ? Cokkk cikik ve önde.hacivat gibi oldum kahretsin :KK43:(((

Kızlar bende yaptıracaktım doktorumla bile görüşmüştüm ama ünv gittiğim için yazın gelmesini bekledim ama şimdide hiç cesaretim kalmadı umarım en kısa sürede iyileşirsiniz :KK43:

Kızlar bende yaptıracaktım doktorumla bile görüşmüştüm ama ünv gittiğim için yazın gelmesini bekledim ama şimdide hiç cesaretim kalmadı umarım en kısa sürede iyileşirsiniz :KK43:
Ozelden yazistigimiz icin son durumumdan haberin yok canim...7.gun kaydi.yanagima bicakk gibi dayandi.zaten goruntusunde de milim degisme olmadi.dr a gittim ve cikarttirdim.sonuç :cenem deforme oldu.sagligim gitti 1000 euro param cope gitti.cokkkk dikkatli olmak gerekiyor cokkk cok dusunmek arastirmak gerekiyor ...eski cenem gelirmi bilmem ama buyuk bir psikolojik tramva yasadim.hala uyku uyuyamiyorum.

Ozelden yazistigimiz icin son durumumdan haberin yok canim...7.gun kaydi.yanagima bicakk gibi dayandi.zaten goruntusunde de milim degisme olmadi.dr a gittim ve cikarttirdim.sonuç :cenem deforme oldu.sagligim gitti 1000 euro param cope gitti.cokkkk dikkatli olmak gerekiyor cokkk cok dusunmek arastirmak gerekiyor ...eski cenem gelirmi bilmem ama buyuk bir psikolojik tramva yasadim.hala uyku uyuyamiyorum.
Çok geçmiş olsun canım umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun..

X