Çatlaklar Çatlaklarım yüzünden çok çirkin hissediyorum

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

AsiHatun

Sessiz ve yalnız 💔
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2021
270
277
Hepinize merhaba hayırlı geceler öncelikle
Bir dönem antidepresan kullanıyordum ve kilo almama sebep oldu. Aşırı kilo aldım ve durmuyordu. 60’ken 73 çıktım ve iç bacaklarım,basenlerim ve bacaklarımda aşağılara doğru bile kırmızı çatlaklar oluştu…
Kendimi o kadar kötü hissediyorum ki.Kilo versem bile o çatlaklar kalacak sanırım :KK43:
Bunun çözümü var mıdır?
Kendimi çok çirkin hissediyorum ileride evlendiğim zaman napacağım bilmiyorum çok kötü duruyor ve şimdiden düşünüyorum ya ileride eşim bu sebepten beğenmezse falan diye :KK43:
Biliyorum saçma ama o kadar kötü ki çatlaklar için napabilirim bilenler tecrübeli olanlar?
İnşallah çözümü vardır..😥🥺

Merhaba. Ben 68 kiloya çıkmıştım, çatlaklarım koyu kırmızıydı. Cildiyeye gittiğimde bir jel vermişti ama maalesef düzenli kullanamadım. Sanırım o kırmızı görünüm kilo vermememe rağmen biraz açılmıştı. Sonrasında bir sene içinde 10 kilo verince çatlaklarımın rengi iyice açıldı, bembeyaz oldu. Uzaktan bakınca belli olmuyorlar :) Hızlı kilo alıp vermek de bildiğim kadarıyla çatlağa sebep oluyor. Yavaş ve kalıcı şekilde kilo vermeye gayret edin. Aynı zamanda bir cildiyeciye görünün. Bunu da lütfen bir erkek için değil kendiniz için yapın. Bacağınızın bir kısmında çatlak var diye takılan adamdan bir cacık olmaz zaten.

Kırmızı iken müdahale edilebilir belki doktora sorun . Bende çok vardı ergenlikte başladı hatta sonra renkleri açıldı . Evlilikle bir alakası yok bu sizin bedeniniz sonuçta . Eşimin farkettigini bile sanmam :)

Ben de ergenlikte bir dönem kilo alıp verdim, bacaklarımın üst tarafında çatlaklar var beyaz renkte.
Şimdi gidip 23453 senedir beni bilen eşime sorsam "ne çatlağı, o ne ki" falan der eminim.
Erkekler böyle şeyleri pek fark etmiyorlar. Etse bile kimse "ıyy çatlağın var" demez. İlişki böyle bir şey değil.

Kadınlar olarak mermer heykel kusursuzluğunda olma borcumuz mu var? Insan vücudu bu çatlak kıl çil yara izi leke vs olacak tabi ki.
Ayrıca şöyle dövme yaptıranlar oluyor benim hoşuma gidiyor

Eklentiler

• images.jpeg-1.jpg
    images.jpeg-1.jpg
    45,5 KB · Görüntüleme: 106
  • images.jpeg-5.jpg
    images.jpeg-5.jpg
    27,5 KB · Görüntüleme: 98
Evlilikle çatlağın ne alakası var?
Sanki tüm evli kadınlar çatlaksız, selülitsiz muhteşem vücutlara sahip.
Erkekleri de bu kadar gözünüzde büyütmeyin ayrıca.
Ne sandın akıllım. Evlenebildiğimize göre tabi ki çatlaksız selülitsiz mermer gibi kadınlarız. Kılımız tüyümüz yok, asla terlemeyiz ve kakamız çilek kokar 😂

Bir dönem antidepresan kullanıyordum ve kilo almama sebep oldu. Aşırı kilo aldım ve durmuyordu. 60’ken 73 çıktım ve iç bacaklarım,basenlerim ve bacaklarımda aşağılara doğru bile kırmızı çatlaklar oluştu…
Kendimi o kadar kötü hissediyorum ki.Kilo versem bile o çatlaklar kalacak sanırım :KK43:
Bunun çözümü var mıdır?
Kendimi çok çirkin hissediyorum ileride evlendiğim zaman napacağım bilmiyorum çok kötü duruyor ve şimdiden düşünüyorum ya ileride eşim bu sebepten beğenmezse falan diye :KK43:
Biliyorum saçma ama o kadar kötü ki çatlaklar için napabilirim bilenler tecrübeli olanlar?
Çözümü varmi bilmiyorum ama henüz kırmızıysa sanirim görünüm azaltilabiliyordu bende de çok gebeligimde dikkat etmedim hic kendi kendime stres yapıyordum ama kabullendim sonra esim hic takmadı bile

Ne sandın akıllım. Evlenebildiğimize göre tabi ki çatlaksız selülitsiz mermer gibi kadınlarız. Kılımız tüyümüz yok, asla terlemeyiz ve kakamız çilek kokar 😂
Kadınlar ve kaka mı 😱😱 iki kelime yan yana hiç yakışmıyor birbirlerine kokusu çilek bile olsa, bunun için erkek cinsinden özür dilemeliyiz :KK43:

Bunun çözümü var mıdır?
Çatlakların, selülitlerin hiçbir önemi yok. Kılın hiçbir önemi yok. Sizi her halinizle seveni bulmanız önemli. Ama en önemlisi KENDİNİZİ KENDİNİZ EN ÇOK SEVİN.

İlk oluştuğunda işe yarayan kremler uygulamalar var ama beyazlayınca asla geçmiyor siz bir cildiye ile görüşün bence.

Bu arada bende de vardı çok takıyordum ama eşim farketmedi bile benimkileri :)) erkeklerin umrunda bile olmuyor seni düşündüren oysa. Eşim zayıf biri onun bile simitlerinde var mesela herkeste olabiliyor yani

Erkeklerde de var o çatlaklardan çünkü kilo alıp verme ile oluşan insanı bir durum bu

Emin olun erkekler hiç takmıyor ayrıca

Evleneceginiz erkekte catlak olmadigini nereden biliyorsunuz konu sahibi?😬

Bende çatlak yok ve eşimde var mesela erkeklerde de oluyor.
Eşim tanidigimdan beri kilosuna dikkat eder önemli olan bu bence.
İgrenç veya kotu gorunmuyor beyaz oluyor zaten sizin de zamanla beyazlar. Çok takiyorsaniz duzenli sporunuzu vs yapin vucudunuz güzel olsun çatlak gorunmuyor.

Bunun çözümü var mıdır?
Türk erkekleri de zaten mükemmel vücuda sahip olduğu için utanman lazım tabi. Erkeklerin çoğu kıllı göbekli kel gezio. Senin catlaklari muhtemelen gözü bile görmez. Biz kendimizi bakımsız hissettigimiz zaman bile erkeklerden daha temiz ve bakimliyizdir aslında👻

X