Bu duruma nasıl geldim ben de bilmiyorum...

Buna zorlayan ailesi mi? Sevgilin mi?

Sevgilin tipil böyle anacı, aile apartmanında oturmak isteyen birisiymiş. Ne kadar medenii, ne kadar kibar olunsa bile eve girip çıkmalarınız hep belli olacak, üstelik sen de onun ailesini hep göreceksin, aranızda bir sınır mesafe olmayacak.

Ben bekarım, ailemle yaşıyorum, ama evde bile insanın kendi özel alanı var, evlenince ya da bekarken ayrı eve çıkacaksam ailemle böyle götle don gibi olmak istemem.
Benim kadar mesafe seven insana böyle bir şey denk geldi işte. İnsan gerçekten hep sevdiği şeylerle sınanıyor. Tek tesellim bahçelerin ayrı olması🤦🏻‍♀️ Son cümle baya baya durumu açıklamış😅

açıkcası evlilik isteniyorsa çiftlerin yaşları 27-28 üzeriyse (bence en erken evlilik 29-30 da olmalı) ve ilişki uzun zamandır varsa artık yavaştan o yola girmesi gerektiğini düşünüyorum. çok uzadıkca ozellikle erkek için evlenmenin bir anlamı kalmıyor. kadın yine daha bir aile, cocuk kafasına girmeye meyyal.

siz adama 15 senede zaten bir eşin vereceği herşeyi vermişsiniz, oh bide üzerine ayrı evlerdesiniz. isteyince gel görüş, gez toz, zor zamanda yanımda ol, ayrıl olmuş. adam çol cocuk kafasında deilse zaten evlenmez, normali bu. bu oyalama da değil. adam rahatı seçmiş siz de seçmişsiniz, alan memnun satan memnu. olmuş. bunu görüp ayrılmanız gerekirdi eğer aile kurmak, evlenmek hayaliniz vardı ise. 1 değil, 3 değil, 5 değil, 9 değil, 15. dile bile uzun... 15 sene sevgililk değil artık, evlilik. illa kağıt kaleme ihtiyac yok. batı toplumunda olsaydınız bir de cocugunuz olurdu tamam zaten. evlilkler bile bitiyor artık 15 senede.

bu saatten sonra evlenmez o adam açık ve net. nikahlanmak istiyorsanız ve cocuk istiyorsanız bence ayrılın. 15 sene üzerine kolay olmasa gerek. yada acık acık ben gidiyorum nikah yoksa deyin. cocuk da istemiyorsanız 15 sene zaten deforme olmuş bi ilişkiden sonra nikaha cok da gerek kalır mı o da tartışılır. cocuk isteniyorsa belki evet.

Yakin zamanda boyle bikac iliskiye denk geldim.
20li yaslardaki genc kizlar 40li yaslardaki erkegin meslegi, unvanı vb gibi seylere hayranlik duydugu için peşlerinden gidiyolar. Güçlü görüyorlar bu adamları.

40li yaslardaki erkeklerde yonlendirilebilir, kafa yormadiklari(iş güç ciddi meselelere karismayan, sorgulamayan) kizlari bu yuzden istiyolar.
40 lı yaşlarda erkek arkadaşım olsa 20 yaşında sevgilis olsa yuh sapık derim. herşeyin de oluru var. 20 yaşındali kız istedi diye 40 yaşında koca adam da 20 yaşındaki cocuga bakmasın bi zahmet. bakıyosa da niyet bariz bellidir hiç aşk ilişiki falan die yalan sıkmasın kimse. 28 yaşındayım 40 yaşındaki adama ben bile abi derim.artık nesil farkı, dinlenilen gruplar değişmiş falan oluyor 20 sene ne ya.

yönetici konumda, ortalama bir adam üniversite bitirmemiş bir kızla evlenmez kolay kolay. sosyal çevresinde uygun kaçmaz. kızın bir

Genelleme olarak belki doğrudur ama evlenmez diyemeyiz. Turkiyede taninmiş iş adaminin eşi tanistiklarinda lise mezunuydu mesela evlenmeden okudu bitirdi mevzu kapandi. Bu en goz onunde orneklerden biri diye yazdim.
Benim kuzenim de lise mezunuydu eşi yonetici konumunda, o da evlendikten sonra okudu bitirdi aktif calismiyor da cocuklari var ilgileniyor. Erkek aşik olsun evlenmek istesin yeter ki kendine oldurur. 😀 Yine de teknik olarak okumuş oldular, sizin dediginize geliyor ama en başinda tercih etmeme nedeni egitim olmuyor o sonradan oluyor bi sekilde.

Son düzenleme:
açıkcası evlilik isteniyorsa çiftlerin yaşları 27-28 üzeriyse (bence en erken evlilik 29-30 da olmalı) ve ilişki uzun zamandır varsa artık yavaştan o yola girmesi gerektiğini düşünüyorum. çok uzadıkca ozellikle erkek için evlenmenin bir anlamı kalmıyor. kadın yine daha bir aile, cocuk kafasına girmeye meyyal.

siz adama 15 senede zaten bir eşin vereceği herşeyi vermişsiniz, oh bide üzerine ayrı evlerdesiniz. isteyince gel görüş, gez toz, zor zamanda yanımda ol, ayrıl olmuş. adam çol cocuk kafasında deilse zaten evlenmez, normali bu. bu oyalama da değil. adam rahatı seçmiş siz de seçmişsiniz, alan memnun satan memnu. olmuş. bunu görüp ayrılmanız gerekirdi eğer aile kurmak, evlenmek hayaliniz vardı ise. 1 değil, 3 değil, 5 değil, 9 değil, 15. dile bile uzun... 15 sene sevgililk değil artık, evlilik. illa kağıt kaleme ihtiyac yok. batı toplumunda olsaydınız bir de cocugunuz olurdu tamam zaten. evlilkler bile bitiyor artık 15 senede.

bu saatten sonra evlenmez o adam açık ve net. nikahlanmak istiyorsanız ve cocuk istiyorsanız bence ayrılın. 15 sene üzerine kolay olmasa gerek. yada acık acık ben gidiyorum nikah yoksa deyin. cocuk da istemiyorsanız 15 sene zaten deforme olmuş bi ilişkiden sonra nikaha cok da gerek kalır mı o da tartışılır. cocuk isteniyorsa belki evet.
Bir eşin vereceği her şeyi vermedim. Yaklaşık 1.5 yıldır fln ciddi anlamda evlilik düşünüyorum. Daha öncesinde kendim istemediğim için karşı taraf istiyor mu diye cok düşünmedim. Konum 15 yıldır evlenemedim ne yapayım ben değil. Son zamanlarda ciddi anlamda düşünüyorum ama dayatılan 1-2 şey vardı. 15 yılı gören nunun üzerinden konuştu. Ama sağolsunlar bir çok arkadaş ne anlatmak istediğimi anladım. Vakit bulup üstte yazılanları okursanız ne yapmışım ne yapmamışım görürsünüz🙏 yorumunuz için çokkk teşekkürler

40 lı yaşlarda erkek arkadaşım olsa 20 yaşında sevgilis olsa yuh sapık derim. herşeyin de oluru var. 20 yaşındali kız istedi diye 40 yaşında koca adam da 20 yaşındaki cocuga bakmasın bi zahmet. bakıyosa da niyet bariz bellidir hiç aşk ilişiki falan die yalan sıkmasın kimse. 28 yaşındayım 40 yaşındaki adama ben bile abi derim.artık nesil farkı, dinlenilen gruplar değişmiş falan oluyor 20 sene ne ya.
Katılıyorum nesil farkı var. Kardeşim 19 yaşında, düşünceleri davranışları hala o kadar çocukça ki. Küçük yani ben oturup da onunla adam akıllı ne konuşayım ne tartışayım. Zamanla zamanla davranışlarını oturtacaktır. Gerçekten nesil farkı önemli bazen ne diyor bu diyorum anlamıyorum başka kafalardalar😊

Bir eşin vereceği her şeyi vermedim. Yaklaşık 1.5 yıldır fln ciddi anlamda evlilik düşünüyorum. Daha öncesinde kendim istemediğim için karşı taraf istiyor mu diye cok düşünmedim. Konum 15 yıldır evlenemedim ne yapayım ben değil. Son zamanlarda ciddi anlamda düşünüyorum ama dayatılan 1-2 şey vardı. 15 yılı gören nunun üzerinden konuştu. Ama sağolsunlar bir çok arkadaş ne anlatmak istediğimi anladım. Vakit bulup üstte yazılanları okursanız ne yapmışım ne yapmamışım görürsünüz🙏 yorumunuz için çokkk teşekkürler
Hic beraber yasamayi dusundunuz mu?
Yalniz yukarida da birileri yazmisti. Evlenmek isteyen erkek gercekten 5 aylik tanidigi bir kadinla bile hemen evlenebiliyor.
Bir de benim kafama takilan sizin dominant olmaniz ve soz dinlememeniz yuzunden sizinle evlenmek istemiyor gibi birsey anladim. Bu noktada sizin bu huylarinizdan sikayetciyse neden sizinle 15 yildir birlikte. Bence siz de onun konfor alani olmussunuz.
Ben mesela kocamla tanismadan once okusaydim bu yazdiklarinizi. Cok guzel bir hayat yasiyorsunuz niye evlilikle bunu degistirmeye calisiyorsunuz derdim. Hatta kocam da bunu okusa aynisini buyuk ihtimalle o da soylerdi. Ama biz tanistiktan sonra direkt evlilik karari aldik, cunku biliyorduk birlikte olmak istedigimizi. Kaldiki ikimiz de evlenmeden once uzun iliskiden cikmis insanlardik. Kocamin da 7-8 yillik bir iliskisi evlenmek istemedigi icin bitmis.
Bence siz oturup bir dusunun. Siz gercekten evlenmek istiyor musunuz? Yoksa cevre baskisi yuzunden mi boyle isteklisiniz? Cocuk mu istiyorsunuz mesela bu yuzden mi evlenmek istiyorsunuz?
Sonra sevgilinizle ciddi bir sekilde oturup konusmaniz lazim ve evlenmek istemiyorsa ayrilmak en mantikli cozum gibi geliyor. Cunku birini evlenmeye zorlamak da olmaz. Sonrasinda buyuk sikintilar cikiyor o tarz evliliklerde.

Belki, her şey yazdığınız gibi değil.. Yoksa 2. Kadın misiniz? 15 yıl dile kolay..
2. Kadın olsam konumu o şekilde açardım. Nasılsa kimse birbirini tanımıyor. Yeni üyelik açıp, uzun uzadıya konumu fantezi olsun diye yazmadım. Durumumla ilgili Farkındalık kazanmak, bakış açımı değiştirmek için açtım. Öyle bir konum olsa direk onu açardım ki cevaplar da konuya odaklı olsun.

Hic beraber yasamayi dusundunuz mu?
Yalniz yukarida da birileri yazmisti. Evlenmek isteyen erkek gercekten 5 aylik tanidigi bir kadinla bile hemen evlenebiliyor.
Bir de benim kafama takilan sizin dominant olmaniz ve soz dinlememeniz yuzunden sizinle evlenmek istemiyor gibi birsey anladim. Bu noktada sizin bu huylarinizdan sikayetciyse neden sizinle 15 yildir birlikte. Bence siz de onun konfor alani olmussunuz.
Ben mesela kocamla tanismadan once okusaydim bu yazdiklarinizi. Cok guzel bir hayat yasiyorsunuz niye evlilikle bunu degistirmeye calisiyorsunuz derdim. Hatta kocam da bunu okusa aynisini buyuk ihtimalle o da soylerdi. Ama biz tanistiktan sonra direkt evlilik karari aldik, cunku biliyorduk birlikte olmak istedigimizi. Kaldiki ikimiz de evlenmeden once uzun iliskiden cikmis insanlardik. Kocamin da 7-8 yillik bir iliskisi evlenmek istemedigi icin bitmis.
Bence siz oturup bir dusunun. Siz gercekten evlenmek istiyor musunuz? Yoksa cevre baskisi yuzunden mi boyle isteklisiniz? Cocuk mu istiyorsunuz mesela bu yuzden mi evlenmek istiyorsunuz?
Sonra sevgilinizle ciddi bir sekilde oturup konusmaniz lazim ve evlenmek istemiyorsa ayrilmak en mantikli cozum gibi geliyor. Cunku birini evlenmeye zorlamak da olmaz. Sonrasinda buyuk sikintilar cikiyor o tarz evliliklerde.
evet insan isteyince her şeyi yapıyor. İkimizde geçmiş yıllarda yeteri kadar istemedik. İnanın belli yaştan sonra insan bir şeylere üşeniyor, gözünde büyüyor her şey hele ki çok istekli değilseniz erteleyerek çözüm buluyorsunuz. Erteleme de bir hastalık aslında. En küçük sorunlar bir şeylerden kaçmanıza neden oluyor. Ben evliliği çok isteseydim illa ki yapardım belki bu kişiyle belki başkasıyla. Bir şeylere ait olma, özgürlüğünün kısıtlanacağını düşünmek, farklı bir aile içine girmek belki onlarla sorunlar yaşamak ki Türkiye de yaşamayan yok gibi bunlar kimi insan için çok önemli. Bu yaşıma kadar evlenmediğim için hiç pişman değilim, çünkü çok güzel bir hayat yaşadım her anlamda şükür. Evliliğe hep nasip diye baktım. Evet şuan olması gerektiğini düşünüyorum özellikle bu yaz. Belli kararlara evet dersem orta yol bulursam/bulursak olur. Bulamazsak da hayırlısı olsun. Teşekkür ederim.

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Zaman ayırıp, değer görüp yazmış olduğunuz her bir mesaj benim için çok kıymetli. Eğer istemeden kalp kırıcı bir şey yazdıysam özür dilerim, hakkınızı helal edin🙏 Her bir mesaj farklı bir bakış açısı, farkındalık katacaktır eminim. Herkese iyi ki diyeceği ve en önemlisi beden ve akıl sağlığı yerinde bir hayat diliyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin

Bu kadar uzun olmasa da sizinki gibi evlilik düşünmediğim, karşı tarafla birbirimiz üzerinde tahakküm kurmadığımız bir ilişkim oldu benim de (bu arada karşı taraf bunu bir ilişki olarak görmüyormuş, biz ayrıldıktan sonra başka biriyle ilişkiye başladığında farkettim bu durumu). Sizinki böyle değil biliyorum ama karşılıklı saygı, sevgi ve değer verme evlilik için yeterli değil bence, iki tarafın da evlilikten anladığının aynı olması gerekiyor bence.
Ben 35 yaşımda evlendim ve iyi ki yaşadıklarımı o dönemde bırakıp eşime ve kendime bir şans vermişim diyorum. Bu arada eşim de ben de evlilik karşıtıydık, hatta eşim ilk tanıdığımda ilişkiye de karşıydı. Hala arkadaşlarımız nasıl olup evlendik diye şaşırıyorlar. Eskiden yaşadıklarımdan veya geç evlenmiş olmaktan hiç pişman değilim. Bence siz de hayatınızda yenilik/ evlilik istiyorsanız yeniye yer açmalısınız. Sevgiliniz sizinle evlenmek istiyor mu, istemiyor mu; orta yolda buluşabilir misiniz öngöremiyorum ama ikinizde de tereddüt varsa bu evlilik olmamalı diye düşünüyorum. Şimdi aşsanız bile sonra bu aşma süreci bir an gelip tekrar karşınıza çıkar gibi geliyor. Bence yaşadığınız ilişkiyi noktalayın, güzel anılarınız, size kattıkları yanınıza kalsın ve siz kendinizi yeniye açın. Her şey gönlünüzce olsun.

Son düzenleme:
Bu kadar uzun olmasa da sizinki gibi evlilik düşünmediğim, karşı tarafla birbirimiz üzerinde tahakküm kurmadığımız bir ilişkim oldu benim de (bu arada karşı taraf bunu bir ilişki olarak görmüyormuş, biz ayrıldıktan sonra başka biriyle ilişkiye başladığında farkettim bu durumu). Sizinki böyle değil biliyorum ama karşılıklı saygı, sevgi ve değer verme evlilik için yeterli değil bence, iki tarafından evlilikten anladığının aynı olması gerekiyor bence.
Ben 35 yaşımda evlendim ve iyi ki yaşadıklarımı o dönemde bırakıp eşime ve kendimi bir şans vermişim diyorum. Bu arada eşim de ben de evlilik karşıtıydık, hatta eşim ilk tanıdığımda ilişkiye de karşıydı. Hala arkadaşlarımız nasıl olup evlendik diye şaşırıyorlar. Eskiden yaşadıklarımdan veya geç evlenmiş olmaktan hiç pişman değilim. Bence siz de hayatınızda yenilik/ evlilik istiyorsanız yeniye yer açmalısınız. Sevgiliniz sizinle evlenmek istiyor mu, istemiyor mu; orta yolda buluşabilir misiniz öngöremiyorum ama ikinizde de tereddüt varsa bu evlilik olmamalı diye düşünüyorum. Şimdi aşsanız bile sonra bu aşma süreci bir an gelip tekrar karşınıza çıkar gibi geliyor. Bence yaşadığınız ilişkiyi noktalayın, güzel anılarınız, size kattıkları yanınıza kalsın ve siz kendinizi yeniye açın. Her şey gönlünüzce olsun.

Sizin adınıza çok sevindim, geç evlenmek bir pişmanlık olmamalı zaten. Evlilik nasiptir, Allah nasip ettiyse olur. Ben bu konuda kaderciyim, değiştiremeyeceğim durumlar için çok çaba harcamaktan yana değilim. Benim ablam da yaklaşık 1.5 sene önce evlendi ve şuan çok mutlu. Çünkü ne istediğini bilerek, görmüş doymuş bir şekilde evlilik yaptı. Kuzenim yaklaşık 12 yıl birlikte olduğu kişiyle evlendi bildiğim kadarıyla bir sorunları yok şuan. Çok erken yaşta evlenen kuzenlerim de var, boşananlar da var, aynı kişiyle ikinci kez evlenip tekrar boşanan da var:) Herkesin hikayesi farklı, ilişki dinamiği farklı, beklentileri farklı. Kesin olmaz, eğer olacak olsaydı şöyle olması lazımdı böyle olması lazımdı diye keskin konuşmaları doğru bulmuyorum. İnsan olmasını beklemediği durumları yaşayınca anlıyor. Bunu sizin yorumunuza istinaden yazmıyorum, genel olarak yazdım. Tereddütler konusunda haklısınız. En kötü karar kararsızlıktan iyidir aslında.

İçinize sinen, anlaşabildiğiniz bir kişiyle evlenmenize çok sevindim. Allah mutluluğunuzu daim etsin. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Ayy Sertap benimde aklıma geldi. Neyse ki o da evlendi de mutlu oldu. Benden ayrılmak isterse ayrılır, kapının her zaman açık olduğunu bilir. Ben ayrılmak istersem de ben ayrılırım. Ayrılmayı ortada kalmak olarak algılamıyorum ben. Niye ortada kalayım muhtaç mıyım? Evlilerde ayrılabilir görüyoruz işte burada her gün boşanıyorum nafaka nasıl alırım evi nasıl alırım konularını. Allah her şeyin hayırlısını versin. Yorumlarınız için cok teşekkürler
Ortada kalmak şöyle. Kadın adama deli gibi aşıktı ve bunu her fırsatta anlatıyordu. Üstelik ortak karar olarak güya çocuk istemiyorlardı. Sonra kadının çocuk yaşı geçti. Adam başkasına gitti çocuk yaptı hemen. Bu hayal kırıklığınla ortada kalmak bence. Ciddi bir çöküş.her şey para pul değil ki. Ayrıca benim düşüncem bir erkek 2 ya da şartlar gereği belki en fazla 3 yıl içinde evlilik yapar evleneceği kadınla. Bundan fazla bekliyorsa sonu evlilik olan hiç görmedim. Arkadaşım da 12 yıldır saçma sapan bi şekilde sevgilisinin gönlü olsun diye bekliyor. Geldi 43 yaşına ve deli gibi çocuk istiyordu. Beyimizin gönlü hala olmadı. Ki bence birgün pat diye gidecek ve nasıl olduysa evlilik korkusu bitecek ve aniden çocuk yapacak. Altan düzyatan, mert Çelik,arda turan, Murat boz da geçen izledim evlenip çocuk yapmak istiyorum diye demeç veriyor. E madem aslı Enver’le niye evlenmedin🧐bunlar aklıma gelen ünlüler. Magazin programı gibi oldu😁Çevremde de çok var. Çok güçlü görüyorum bu sonla olacak ihtimali

Bakacak adam arıyorlar evet ve ben böyle şeyler duydukça onların adına üzülüyorum. İnsan babasının parasına dahi güvenemezken elin adamının mal varlığına nasıl güvenir? Zaten de kendini bilen adam tabiri caizse kendiyle evlenecek kızın az çok niyetini, halini tavrını bilir ona göre aksiyon alır. İstisnalar vardır elbet.
Yine karşıt bir şey söylemiş gibi olucam ama😁 karısını yürüyen bankamatik olarak gören bazı memur veya asgari ücret çalışanı erkekleri bir kenara koyayım parasıyla gencecik kızlarla evlenen çok fazla adam var. Ha alan memnun satan memnun o ayrı. Tabii kadınlar için çok korkunç
Bir seçenek bence de ama her ilişkinin beklenti ve yaşanma dinamiği farklı oluyor . Yapacak bir şey yok

Eski komşum 16 senelik ilişkisini aynı sebeple şak diye bitirip 1 sene sonra muhteşem bir evlilik yaptı başkasıyla. Hayat bir erkeğe 15 sene feda edilemeyecek kadar güzel . Sizi oyalıyor ,kangren olmuş parmağı kesin . Bu saate dek olmadıysa olmaz o iş .

Ortada kalmak şöyle. Kadın adama deli gibi aşıktı ve bunu her fırsatta anlatıyordu. Üstelik ortak karar olarak güya çocuk istemiyorlardı. Sonra kadının çocuk yaşı geçti. Adam başkasına gitti çocuk yaptı hemen. Bu hayal kırıklığınla ortada kalmak bence. Ciddi bir çöküş.her şey para pul değil ki. Ayrıca benim düşüncem bir erkek 2 ya da şartlar gereği belki en fazla 3 yıl içinde evlilik yapar evleneceği kadınla. Bundan fazla bekliyorsa sonu evlilik olan hiç görmedim. Arkadaşım da 12 yıldır saçma sapan bi şekilde sevgilisinin gönlü olsun diye bekliyor. Geldi 43 yaşına ve deli gibi çocuk istiyordu. Beyimizin gönlü hala olmadı. Ki bence birgün pat diye gidecek ve nasıl olduysa evlilik korkusu bitecek ve aniden çocuk yapacak. Altan düzyatan, mert Çelik,arda turan, Murat boz da geçen izledim evlenip çocuk yapmak istiyorum diye demeç veriyor. E madem aslı Enver’le niye evlenmedin🧐bunlar aklıma gelen ünlüler. Magazin programı gibi oldu😁Çevremde de çok var. Çok güçlü görüyorum bu sonla olacak ihtimali
Arda ile Murat'ın tekrar barışmak için kapılarına gidip elleri boş döndüğünü biliyorum:)) Arda'nın yüzünden mutsuzluk akıyor sanki 60 yaşında evlenen insanlar gibi heyecansız, Murat desen ortada kaldı eğer ortada kalmak ise:) İnsan maalesef elindekinin kıymetini bilmiyor. 43 yaşındaki çok çocuk isteyen arkadaşınız için üzüldüm:KK43: Çocuk konusu çok farklı çünkü. Benim olur mu olmaz mı bilemem, doğumlar geç yaşlarda olabiliyor artık. Bir tanıdığım çok erken yaşta evlendi, yaklaşık 8 yıldır evli çocuğu olmadı. Geçen yıl hamile kaldı maalesef gebelik zehirlenmesi oldu ve doktor en az 3 yıl denememesi gerektiğini söyledi. Bazı şeyler gerçekten kısmet sadece yaşla bağlantılı değil.

Murat zaten Aslı'yı hiç hak etmedi. Magazin çok severim bu arada:):)

Eski komşum 16 senelik ilişkisini aynı sebeple şak diye bitirip 1 sene sonra muhteşem bir evlilik yaptı başkasıyla. Hayat bir erkeğe 15 sene feda edilemeyecek kadar güzel . Sizi oyalıyor ,kangren olmuş parmağı kesin . Bu saate dek olmadıysa olmaz o iş .

15 sene evde oturup çay kahve eşliğinde onu beklemiş olsaydım yorumunuza katılırdım. Kimse kimseyi beklemedi. Kimse kimseyi kandırmadı umut vermedi. İki tarafın da öncelikleri beklentileri farklıydı. İki kişi de birbirine karşı gaye açıktı çünkü arada hiç bir çıkar yoktu. Herkes ilişkiye başladığı gibi evlilik düşünecek diye bir şey yok. Burada bazı arkadaşlar yazmış ben ilişkiye başladıktan hemen 2 sene sonra evlenirim. 24 yaşında evlenmek gibi bir konu benim için söz konusu dahi değildi. Son zamanlarda olmasını düşündüğüm için ve aklıma takılan bazı şeyler olduğu için konu açtım. benim 15 yılım gittiyse, karşı tarafın yerinde durmadı. Hadi ben bir delilik yaptım feda ettim, peki o? Yani kimse kimseye bir şey feda etmedi. Hür irademizle birlikte olduk. Ahlanmak vahlanmak aşırı duygusallık çok benlik şeyler değil, insan yaşadığı şeylerin arkasında durmalı ve bir bedel ödemesi gerekiyorsa da ödemeli.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

İster 15 yıl ister 2 yıl o zaman evlilik düşünmüyordun artık düşünüyorsun konuyu burdan ele alalım. Artık süresi fark etmiyor. Sen düşünüyorsun ama adam yanaşmıyor. Konfor alanı vs bahane. Bozuver konfor alanını,kimseye konfor sunma mesela. Merhameti falan sen iyi olduğun içindir emin ol. Sen bi kötü ol bak bakalım vicdan merhamet görebiliyor musun. Ben şunu gördüm ki ister koca olsun ister sevgili, erkekler çingene kadın gibi çirkeflik yapabiliyor.

Evet evet ne kadar çirkefleşebildiklerini biliyorum. Sınırlarınızı işgal ediyorlar adına da söz dinlenmiyorsun, baskınsın vs diyorlar. Genel olarak şımarıklar.

X