Boşanmada konut tahsisi

ilknur6679

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2019
104
148
45
Eşimle boşanma aşamasındayız. Kendisine karşı güven sorunlarım oldu zaten türlü bahanelerle eş ilişkisi yoktu benimle 3,5 yaşında oğlum var. Evlenirken krediyle ev almıştık. Geliri de yüksek olmadığından kısıtlı yaşamak durumunda kaldım tabii Şimdi eşim ön duruşmada velayet istedi asıl amacı evi almak.Sebep olarak benim eski sevgilisiyle ilgili alakalı takiplerine mesajlarına rastladıktan sonra bu şok aşamasında ilaç tedavisi olmak zorunda kalmam bunu da öfke bozukluğu var diye kullanıyor. Kafamdan uydurduğumu öne sürüyor mahkemeye bu mesajları yok etti çünkü. Fakat eş terapisinde eski sevgilisiyle çalıştığını takiplerinde olduğunu itiraf etmişti bu kayıtları talep ettik mahkemeden. o zamana kadar öfke problemim yoktu. Dönemsel bişeydi zaten. acaba konut bana tahsis edilir mi çocuğumun düzeni bozulmasın diye istiyorum bu evi yoksa alıp başımı gitmiştim çoktan. başka ev alacak ya da ailemde kalacak durumum yok. Avukatım evi tahsis etmeye çalışıyor bana. Nasıl olur acaba süreç bilgisi olan var mı acaba

Son düzenleme:
Ev size tahsis edilse de mal rejimi gereği evin yarısının bedelini ödeyeceksiniz biliyorsunuz değil mi

öyle bir param yok şuan içim Fakat evi bana değil çocuğuna tahsis ediyo aslında kendine ait başka evi arsası arabası birikmiş parası vs var. Herşeyi ona bırakıp üstüne para vermek çocuğum varken bir de yuvayı bu hale getiren kendisi bilemiyorum gerçekten

öyle bir param yok şuan için Fakat evi bana değil çocuğuna tahsis ediyo aslında kendine ait başka evi arsası arabası birikmiş parası vs var. Herşeyi ona bırakıp üstüne para vermek çocuğum varken bir de yuvayı bu hale getiren kendisi bilemiyorum gerçekten

TMK 169 gereğince hakim dava sürecinde tedbir mahiyetinde evin tahsisini saglayabilir. Ancak bu geçici bir tedbirdir.
Mal rejiminin tasfiyesi ile evlilik boyunca edinilmiş mallar eşler arasında eşit olarak paylaştırılır.
Yani çocuğun 18 yaşına gelene dek vs evin velayeti alan ese ait olacagi gibi bir husus söz konusu değildir.
Avukatım.

Ayrıca eşinizin üzerine olan bahsettiğiniz mal ve paranin da yarısını talep edebilirsiniz. Tabi evlilik içerisinde alındı ise.

TMK 169 gereğince hakim dava sürecinde tedbir mahiyetinde evin tahsisini saglayabilir. Ancak bu geçici bir tedbirdir.
Mal rejiminin tasfiyesi ile evlilik boyunca edinilmiş mallar eşler arasında eşit olarak paylaştırılır.
Yani çocuğun 18 yaşına gelene dek vs evin velayeti alan ese ait olacagi gibi bir husus söz konusu değildir.
Avukatım.
Malesef hepsi evlenmeden önce alındı. Fakat sonuca bakılırsa ben bu şekilde ortada kalırken o da bütün varlığını başkalarıyla evlenirse yeni eş ve çocuklarıyla yiyecek zaten vicdan sıfır yaptığı maddi manevi işkenceler psikolojik şiddetler yanına kalacak bu durumda. Bu parayı ödeyemeyeceğime göre ev satılacak ben bu parayla ev sahibi olamam. Olan benim çocuğumun düzenine psikolojisine olacak yani

Malesef hepsi evlenmeden önce alındı. Fakat sonuca bakılırsa ben bu şekilde ortada kalırken o da bütün varlığını başkalarıyla evlenirse yeni eş ve çocuklarıyla yiyecek zaten vicdan sıfır yaptığı maddi manevi işkenceler psikolojik şiddetler yanına kalacak bu durumda. Bu parayı ödeyemeyeceğime göre ev satılacak ben bu parayla ev sahibi olamam. Olan benim çocuğumun düzenine psikolojisine olacak yani
Yaptığı çok çirkince..mal varlığıda var diyorsunuz ...evladi yaşayacak sonucta bu evde siz de evladının annesisiniz..ne olursa olsun sizi evden çıkarmaya çalışması çok çirkince..aranizda bile anlasabilirdiniz..yani maddi zorluğa kendisi düşmüyor evi var mal varlığı var diyorsunuz bırak bu evde de evladın yaşasın ne uğraşıyorsun neyin peşindesin..ne vicdansız adamlar var ya

Yaptığı çok çirkince..mal varlığıda var diyorsunuz ...evladi yaşayacak sonucta bu evde siz de evladının annesisiniz..ne olursa olsun sizi evden çıkarmaya çalışması çok çirkince..aranizda bile anlasabilirdiniz..yani maddi zorluğa kendisi düşmüyor evi var mal varlığı var diyorsunuz bırak bu evde de evladın yaşasın ne uğraşıyorsun neyin peşindesin..ne vicdansız adamlar var ya
Benim kabullenemediğim de bu sonuçta sokakta kalmıyor evi var anlaşmak için çok uğraştım kabul etmedi ben annemde bir hafta kalıyorum çocuğum evine çok düşkünanne evimi özledim gidelim diye ağlıyor adam evin peşinde artık pes ettim bu zalimliğe ben

Benim kabullenemediğim de bu sonuçta sokakta kalmıyor evi var anlaşmak için çok uğraştım kabul etmedi ben annemde bir hafta kalıyorum çocuğum evine çok düşkünanne evimi özledim gidelim diye ağlıyor adam evin peşinde artık pes ettim bu zalimliğe ben
Artık yalvarıcam ayaklarına kapanıcam çocuğum için benim onun parasında pulunda gözüm olmadığını da çok iyi biliyor üstelik

İspatlayabiliyorsaniz tazminat talep edeceksiniz.
Olmadı yüksek bir nafaka için cabalayacak avukatiniz.

Merhaba daha önce konuyu belirtmiştim ikinci duruşma oldu sadece tanıklar dinlendi. Hakim çok zorlayıcıydı ve uzun süre dinledi. Benim 3 karşı tarafın tek şahidi vardı. İlgili alakalı olmadığı kavgaların olduğuna ve eski ilişkisiyle devam eden şeylerine tanıklık ettiler. İki komşum ve annem. İki ay sonra üçüncü duruşma olacak acaba nasıl gelişir eşim boşanmamak için çok zorluyo velayet talep ediyor

Tanık anlatımlarına karşı yazılı beyanda bulunulacak. Beklenilen müzekkereler varsa onlarin gelmesi beklenilecek. Alınmadı ise SİR raporu alınacak.

X