Boşanma Kararsızlığı

Güçlü güçsüz hissetmek dışarıdaki şartlar ile ilgili bir durum değildir, kendi içinde olan psikolojik bir durumdur. Ne yapalım, boşanma gücü yok diye kadını mı suclayalim? Yoksa adamı mı?

Adam zaten suçlu. Ama kadında bunu kendine reva gördüğü için suçlu!
Ne yapalım yani kadına aman boşver böyle tekme tokat birbirinize gire gire yaşayınmı diyelim?
O gücü bulamıyor ki bu eziyetlere rağmen o pislikle yaşamaya devam ediyor zaten. Ama bazen insanın yüzüne acı gerçeği tokat gibi vurmak gerekir. Birilerinin sarsması gerekir.
O bizden anlayış beklemiyor bence cesaret verilmesini bekliyor.

Canım o bile güçsüz hissediyorsa burada işim yok,iki çocuğum var ailem sahip çıkmıyo onun için boşanamıyorum diyen hiç bi kadına kimse boşan diyemez, demesin yani.konu sahibi bile o cesareti bulamıyorsa bu şartlarda çoğu kadın boşanamamakta haklı demekki.
Adam zaten suçlu. Ama kadında bunu kendine reva gördüğü için suçlu!
Ne yapalım yani kadına aman boşver böyle tekme tokat birbirinize gire gire yaşayınmı diyelim?
O gücü bulamıyor ki bu eziyetlere rağmen o pislikle yaşamaya devam ediyor zaten. Ama bazen insanın yüzüne acı gerçeği tokat gibi vurmak gerekir. Birilerinin sarsması gerekir.
O bizden anlayış beklemiyor bence cesaret verilmesini bekliyor.
Onu anlamadan, cesaret veremezsin ki.
Ben sizin fikrinize karşı değilim, aynı fikirdeyim ancak burada konu sahibinin üzerine gelinmiş bazı yorumlarda bu yüzden yazmıştım o yazımı.
Tuzu kuru insanlar dışarıdan gelir yorum yapar da,Allah var çekmeyen bilemez. Ben bunların yarısını bile gormememe rağmen çok kotuydum, konu sahibini dusunemiyorum. Değil gidip bosanmak, kolunu bile kaldirmaya gücü olmuyordur kim bilir...

Okuyamadım onca sayfayı yazan olmuştur belki ama ben de yazayım.Ölmeyi mi bekliyorsun.Ne demek kararsız olmak.Evlilik bu mu.İsterse üç saattir evli ol asla durmamalısın bu mağara adamının yanında.Darp raporunu al şikayetçi ol kurtul lütfen.Lütfen lütfen canından olmadan kurtul.

Güçlü güçsüz hissetmek dışarıdaki şartlar ile ilgili bir durum değildir, kendi içinde olan psikolojik bir durumdur. Ne yapalım, boşanma gücü yok diye kadını mı suclayalim? Yoksa adamı mı?
O zaman dayağını hakaretini yesin otursun.bu çok farklı bi durum.konu sahibinin maddi olarak hiç birşeyi olmaSa çocukları olsa ailesi sahip çıkmasa anlarım belki çaresiz derim ama sen her güce sahip ol oku doktor ol bide böyle bi adama boyun ey dayak ye hakaret işit ama cesaretim yok ayrılmaya de.ben bunu anlayamıyorum kimse kusura bakmasın.

Merhaba KK üyeleri, siteyi uzun süredir dışarıdan takip ediyorum ancak ilk defa derdimi paylaşmak ve yorumlarınızı almak için üye oldum nihayet. Uzatmadan konuya geçmek istiyorum. :KK43: Eşimle severek evlendim, 3 aylık evliyim ancak şu an boşanmayı düşünüyorum. Başından anlatacak olursam eşimi annem istemedi baştan beri ben doktorum eşim ise hemşire, bunun dışında ben istanbulda yetiştim eşim ise sosyokültürel olarak çok farklı bir aileden geliyor anadoluda köyde yetişmiş farklı aile yapıları ve hayat tarzına sahibiz annem dışında aileden bu durumları takan olmadı annemi ise ikna ettim ve evlendim. Benim için de hiç sorun değildi bu farklılıklar eşim benim için dünyanın en iyi insanıydı. Her neyse 3 ay önce evlendik evliliğimizin 1. ayında iken büyük bir kavga ettik ve eşim bana malesef şiddet uyguladı. Tokat ve tekmeler attı ayrıca evimize zarar verdi perdeyi söktü korniş yere düştü boğazıma bıçak dayadı sonra o bıçağı sehpaya sapladı bıçağın ucu kırıldı sehpa kesildi vs. Babasını aradım ağlayarak babası çıkıp yanımıza geleceğini söyledi telefonu alıp "baba yola çıkarsan sen gelene kadar ben bunu öldürürüm gelmiyorsun" dedi. O günden sonra kalbim bi daha eskisi gibi olmadı o safça seven kız kayboldu ve günlerce çok soğuk ve uzak kaldım çok pişman oldu böyle davranarak beni kahrediyorsun vs sözler sarfederek telafi etmeye çalıştı bişeyleri nihayet affettim ama içimde unutmadım. Sonra 2 3 hafta sonra bi gece uyumadan önce kıskançlık sebebiyle başka bir kavgamızda saçımdan tutup beni evin koridorunda dış kapıya doğru sürükleyerek "seni böyle üstün başınla kapıya atarım" ve benzeri laflar sarfetti. Akabinde yine özürler bi daha olmayacaklar söz vermeler. Velhasıl yine affettim ama dışardan sadece. Şans vereyim dedim ama bi daha olmayacak demesine pek de inanmadım belki kendimi kandırdın bilmiyorum. Uzun süre bişey olmadı ancak geçen hafta yine bi kıskançlık sebebiyle yolda arabada giderken önce telefonunu yere fırlatıp kırdı sonra gözümdeki güneş gözlüğünü aldı eliyle parçakadı attı sonra kavgamız şiddetlenince arabayı sağa çekti in istemiyorum seni falan dedi inmiycem dedim arabadan çıktı kapımı açıp beni zorla dışarı attı sonra arabayı üzerime sürer gibi yaptı ben kaçtım sonra bu sfer gel arabaya bin rezil oluyoruz dedi bense rezil edenin kendisi olduğunu binmeyeceğimi söyledim bu sefer de gelip ite kaka arabaya bindirdi bide tokat attı arabaya öyle itmiş ki sonradan fark ettim kaç yerimde morluk vardı. Arabayla yolumuza devam ederken tekrar tokat attı bu sefer ben de vurdum saymadım ama defalarca bi o vurdu bi ben vurdum. Sonra yine arabayı durdurdu boğazımı sıktı ne konuşabildim ne nefes alabildim bıraktı öksürdüm boğazım bi süre ağrıdı resmen. Bu olaylardan sonra henüz affetmedim ilk günler soğuktum şu an normal davranıyorum normal bi evli çift gibiyiz ancak hala affetmediğimi ve hatta boşanmakla boşanmamak arasında olduğumu sadece aileler üzülmesin ve elalem 3 ayda boşandılar diye gülmesim diye yanında olduğumu kendisine belirttim. Özürler diledi eski günlerdeki gibi olacağız her şeyi telafi edicem gibi şeyler söyledi. Bu olaylar haricinde anlatacağım başka noktalar da var şöyle ki para konusunu hiçbi zaman sıkıntı yapmadım eşime karşı. Ailesinin hiç durumu yok her şeyimixi kendimiz ortaklaşa aldık. Ancak evlendiğimizden beri her ay maaşımız yatınca maaşımı kendi hesabına göndermemi söylüyor ve gönderiyorum. Bu aya kadar taksitlerimiz vardı bişey almak istediğimde paramız yok dikkat edelim diyordu ben de 3 aydır hep dikkat ettim ancak geçen ay abisi sözlenecek diye ailesine 5 bin tl gönderdi önce borç olarak gönderdi sonra almamaya karar verdi. Ailesine 5 bin gönderdiği ay ayın sonunu zor getirdik kaldı ki ikimizin maaşı toplayınca az değil taksitlerle birlikte bitti. Geçen gün de bana sormadan babasına abisinin düğün masrafını karşılayacağımızı söyledi çok sinirlendim. Ailesi hep bundan bi şeyler bekliyor eşimden başka okuyan doğru dürüst bi maaşı olan yok evlerinde. Ama eşim bana dikkatli yaşamamızı önerirken bi yandan ailesinin hastalık sağlık düğün her şeyini bize yıkıyorlar ve ailesi bunu çok normal görüyor. Ve ben kendim çalışan biri olarak özgürce para harcayamıyorum eşim dha çok parayı biriktirmek ev arsa vs alma yanlısı biri iken ben o kdr emek verip doktor olmuşum en azından bu yaşlarda kendi paramı harcamanın tadını çıkarmak istiyorum ancak eşim bütün parayı kendi yönetmek istiyor hatta bi kere atm den para çekecekti ben arabada onu bekleyecektim bana da çek üzerimde hiç yok dedim (evlendiğimizden beri pek parayla muhatap olmadım küçük yerde yaşadığımız için yalnız bi yere pek gitmediğimden) geldi 50 tl çekmiş bana kucağıma atarak al bu kadar yeter zaten sana lazım olmuyor gibisinden alay eder gibi konuştu çok bozuldum. Bunların dışında bir de kıskançlık ve kısıtlaması var ki sormayın dışarda bi yere rastgele baksam ne baktın kime baktın dmesi, çalıştığımız hastanede erkeklerden kıskanması erkklere gülme konuşma demesi (ki her dediğini eskiden kırmamaya çalışırdım yaşadıklarımdan sonra bunlar da rahatsız ediyor artık niye katlanıyorjm demeye başladım) ve kendisi benin kadar kendini kısıtlamıyor en sinir olduğum da bu. Kuzenlerim bana sarılınca rahatsız oluyor kendi abisinin hanımı buna sarılıyor ben kızınca da yılda bi kere görüyorum zaten ben sarılmıyorum o geliyo diyor oysa ki ben de yılda bi kere görüyorum bende de aynı şeyler yaşanıyor. Daha yaz yaz bitiremem :KK43: kızlar ben ben olmaktan çıktım öyle özgür ruhlu bunlara katlanmayacak bi insanken böyle bi hayatın ortasına düştüm. Şu anlattıklarım dışında eşimi sorarsanız romantik sürpriz dolu ev işine yardım eder çok güzel yemek yapar aileme karşı melek gibi ailemdeki herkes ona bayılıyor desem abartmam tartışığımızı birine söylediğimde bana kızıyolar oysaki yaşadıklarımı anlatsam...:KK43: Kesin kararımı vermeden anlatamıyorum sonra devam edersem diye aslında devam etmek de istemiyorum ama bekara eş boşamak kolaydır misali eskiden derdim öyle çekemem yanlış yapana tekmeyi basarım falan ama şu an nedense cesaret edemiyorum garip bi şekilde rezil olma korkusu mu yoksa bak kendine uygun olmayan biriyle evlendi yapamadı derler korkusu mu... Kendi ayaklarım üstünde duruyorum meslek sahibiyim belirttiğim gibi ailemi sorarsanız ömür boyu kapıları bana açık ne karar alsam arkamda duracak bi aile. Ne olur fikir verin kızlar çok çaresizim ;(
bende 3 aylık evliyim hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız bizimde aramızda kültür farkı var , şiddet var , boğaz sıkma var , öldürürüm seni var bir de senin ki yine özür falan diliyormuş bizde o da yok üstüne günlerce surat asıp haklı olduğunu iddia eder. işin birde şu kısmı var babamı düğünden 10 gün sonra kaybettim... inanılmaz bir çöküntü yaşıyorum destek olacağı yerde daha da eziyet ediyor. dün avukatla görüştüm anlaşmalı olarak boşanma davası açarsak boşanabileceğimizi yoksa yıllarca davanın uzayacağını söyledi. anlaşmalı boşanmaya ikna edersem bu iş bir ay içinde bitecek. sende iyi düşün sevgili kız kardeşim... hayatın boyunca senden her anlamda düşük birinden eziyet çekip mutsuz mu yaşayacaksın ? onun aşağılık komplekslerine boyun mu eğeceksin... Allah bizim yardımcımız olsun işimizi Allah a bırakırsak gerisi hallolmuş bil...

O zaman dayağını hakaretini yesin otursun.bu çok farklı bi durum.konu sahibinin maddi olarak hiç birşeyi olmaSa çocukları olsa ailesi sahip çıkmasa anlarım belki çaresiz derim ama sen her güce sahip ol oku doktor ol bide böyle bi adama boyun ey dayak ye hakaret işit ama cesaretim yok ayrılmaya de.ben bunu anlayamıyorum kimse kusura bakmasın.
Anlamak zorunda değilsiniz hanfendi zaten. Herkesin kendi iç dünyasını bilmek zorunda değilsiniz. Anladığınız konuya yorum yapın siz de. Düşene bir tekme de biz atalım mantığında olmayın

X