Bosaniyorumm bitti..

Ha yani ailenizi memleketten kocanız ve ailesine gözdağı versin diye çağırmadınız. Hem de aşiret liderleri falan. Hamile halinizle sınava girmeyeceksiniz diye tamam boşan dedi ultra mega aşiret 🤔🤔
images (1).jpeg

Yalnız ben 14 saatlik yol için anamı babamı surundurecek kadar aptal değilim. Ben bilerek siz gelin dedim. Siz gelin dediysem var bir bildiğimiz benim ailem doğunun en büyük aşiretlerinden biri. Buraya ilk gelecek olanlar aşiret büyükleri. Gelsinler de bunlar da neyin ne olduğunun farkına varsinlar o götleri tutusacak biraz yok öyle bana çektirip ondan sonra kendi başıma gitmemi beklemek ben bunu onların yanına bırakır mıyım birakmam. Baştan beri aileler araya girmesin olay büyümesin diye çırpınıp durdum duyulmasın dedim ama bu bardağı taşıran son noktaydi. Benim babam sırtında odun taşıyarak okuttu beni ben bu emekleri onlara yedirmem
Aşiretin de çok umrundaydı sizin sınava girip girmemeniz. Aşiret büyükleri eminim tam bir medeniyetin bekçisidir ve sülaledeki hamile bir kadın okusun diye milletle dövüşürler. Aşiret büyüklerine şu olayı anlatsanız bırakın 14 saatlik yol gelmeyi beyinin sözünü dinle, evde otur çocuğunu büyüt derler.

Ayrıca eşkiya mısınız hayırdır ya? Aşiret büyüğü toplayıp milleti tehdit edecekmişsiniz falan. Kapının önüne koyulunca görürsünüz aşireti de tehditi de.

Son düzenleme:
Eşim kendisi sınav ucretimj yatirdi kitaplarımı kendisi aldı. Benim zoruma giden madem öyle madem emek verdiğimi goruyorsun neden bana umut verip sonradan da yok diyorsun. Ben okulu zaten çoktan bitirdim sınıf öğretmenligi okudum. Sadece atamam olmuyor. Başka kurumları da deniyorum boş durmuyorum yani
Anliyorum sakin ha bosanmayin evlilikte kolay kurulmuyor bu aksam sakince herseyi konusun oda seni kaybetmeyi göze almaz herhalde yasinizi basinizi almissiniz böyle bitti gidiyorumla olmaz emek vermissiniz bir konus uzunca bu aksam uzlasmaya calis kendi basina karar vermesi cok yanlis acaba neden böyle yapti aklina birimi girdi annesi falan ne bileyim birden karar degistirme nedir siz bir konusturun bakalim lütfen sakince sinirini taa burdan aldik :KK70:

F
Babanız sırtında odunla sizi okuttu, ama ayrıca aşiretsiniz. Yani benim bildiğim aşiretler zengin olur. Ama zaten bu kısım önemli değil.

Boşanmayacaksanız insanları yormayın boşuna. Sonunda arızalı olan siz olursunuz.
fazla film izlemissiniz :KK70:Asiretler genelde kürtlerde olur ve birbirine cok baglilar

Aşiret büyükleri sen bizim kızımızı niye sınava yollamadin mi diyecek yoksa hamile bir kadının sınavla falan ne işi var mi diyecek? Bana ikincisi gibi geldi. Aşiret büyükleri eğitim gönüllüsü sanki.

Bosanmayacağiniz buradan belli zaten. Boşanacak olan kimseyi çağırmadan kendi gider. Kocası yol parası vermiyorsa,elinde de yoksa orada ailesinden yardım alır. Sizinki gözdağı vermek. Esinizde çok korkmuştur eminim.

:)) aşiretlerin içinde büyüdüm.
Kaç tane aşiret tanıyorsun. Yeterince medeniyetliler evt. Ayrıca hiç bir şey sormadan da geliyorlar yapacakları şey boşanma işini kısa tutup beni aileme götürmek yoksa benim ailem eşkıya değil evt.

Aşiret büyükleri sen bizim kızımızı niye sınava yollamadin mi diyecek yoksa hamile bir kadının sınavla falan ne işi var mi diyecek? Bana ikincisi gibi geldi. Aşiret büyükleri eğitim gönüllüsü sanki.

Bosanmayacağiniz buradan belli zaten. Boşanacak olan kimseyi çağırmadan kendi gider. Kocası yol parası vermiyorsa,elinde de yoksa orada ailesinden yardım alır. Sizinki gözdağı vermek. Esinizde çok korkmuştur eminim.
Birincisini diyecekler bu kadar emin olmasam çağırmazdım dimi:)

Başka ne yapacaklar? Esinizin kulağını mı çekecekler? Üst katta da eşinizin ailesi, öyle konuşup sizi alıp gidecekler yani. Güzelmiş.
Kendinize değil gelecek insanlara güvenmeniz de hoş tabi. İnşallah umduğunuz gibi olur ne diyelim.

Yalnız ben 14 saatlik yol için anamı babamı surundurecek kadar aptal değilim. Ben bilerek siz gelin dedim. Siz gelin dediysem var bir bildiğimiz benim ailem doğunun en büyük aşiretlerinden biri. Buraya ilk gelecek olanlar aşiret büyükleri. Gelsinler de bunlar da neyin ne olduğunun farkına varsinlar o götleri tutusacak biraz yok öyle bana çektirip ondan sonra kendi başıma gitmemi beklemek ben bunu onların yanına bırakır mıyım birakmam. Baştan beri aileler araya girmesin olay büyümesin diye çırpınıp durdum duyulmasın dedim ama bu bardağı taşıran son noktaydi. Benim babam sırtında odun taşıyarak okuttu beni ben bu emekleri onlara yedirmem
O emekleri yedirmemek için önce evlenmeseydin işine girseydin hadi evlendin çocuk yapmasaydin . Herşeyi çocuk oyuncağı gibi yaşamayın .

Kaç tane aşiret tanıyorsun. Yeterince medeniyetliler evt. Ayrıca hiç bir şey sormadan da geliyorlar yapacakları şey boşanma işini kısa tutup beni aileme götürmek yoksa benim ailem eşkıya değil evt.
Tanıdıklarım çok da önemli olan o değil. Neyse inşallah dediğin gibi olur. Hemen boşatırlar seni.

Benim baba tarafım da aşiret. Baba tarafımda üniversite mezunu olmayan kız yok. Ne 40 tane oz kuzenim ne de diğer babamın amca hala dayı teyze çocuklarının kızları. En az eğitim alanı öğretmen ki bence bu devirde öğretmen olmak atanmak da çok zor, çoğu doktor doçent vs. Eğitime önem veren aşiretler de var yani. Ama bizde böyle bir durum olsa kızımızı biz okuturuz, yollarız okul ücretini her ay derler, hamile kadını yine de bosatmazlar. Aşiretlerde boşanmak için daha güçlü şeyler lazım kadın hamile ve yeni evliyse.. aldatma , dayak, alkol, kumar vs

"Kocan haklı, otur çocuğunu büyüt, icat çıkarma. Çok okumak istiyorsan evlenmeyecektin." derlerse bu sefer hangi parlak plan devreye girecek? O insanlar çok çok sizi alır sınava götürür, sonra bi yolunu bulur barıştırır, en iyi ihtimal. Siz de farkındasınız zaten ondan bu rahatlık.

ismail-abi-leyla-ile-mecnun.gif

X