bız asla aıle olamayacagız !!!

konunu daha önceden bildiğim için ilk mesajına şaşırmadım..:26:

daha önce de pek çok defa aslında tam da şuan yaşadığın duruma değinmek

istemiştim..sen kendinden ödün verdikçe bu durum değişmeyecek..:KK14:

bir kadının hayallerinin umutlarının yıkılması hele ki sevdiği adamın tarafından zor bir durum siz aile olmaya çalışırken artı çocuk sahibi olamadığınızında sorumluluğunu üstünüze koyarsak eşiniz bencilce davranıyor inşallah aklı başına gelir ve evli olduğunuzu aile olduğunuzu hatırlar

bir kadının hayallerinin umutlarının yıkılması hele ki sevdiği adamın tarafından zor bir durum siz aile olmaya çalışırken artı çocuk sahibi olamadığınızında sorumluluğunu üstünüze koyarsak eşiniz bencilce davranıyor inşallah aklı başına gelir ve evli olduğunuzu aile olduğunuzu hatırlar

konu kapatmayı bılmıyorum ama son bır cumle ıle konu kapatmak ıstıyorum aslında. maddı manevı sorumluluklarımız bıtmedı onumuzde bır yıl daha var gıbı ama esım cok degıstı onun destegı ve sevgısı ıle cok dah guclu daha dogrusu sabırlıyım artık. onumuzde hedefler belırledık planlar yaptık hersey zamanla olacak sadece sabetmem ve guclu olmam gorunuyor.

evet esımın aklı basına geldı sorumlulukları bırakmadı ya da bırakmadık ama ozverımı, ozverımızı farkedıyor. gorev olmaktan cıktı enazından. ve cok bır takdır goruyorum herseyden en onemlısı saygısı sevgısı arzusu herseyı cok farklı arttık. doktugum gozyaslarının ınsanlara yaptıgımı yardımların karsılıgını huzur ve mutluluk olarak alıyorum cok sukur sımdı.

Hangi erkek kurlere, ilaclara onem verir ki? O konuda uzme kendini ama calismak istemedigin halde sirf ogrenim icin calisman bana cok tuhaf geldi. Ben onun kardesine fedakarlik yapmak zorunda degilim ki?

Ayrica cok fazla kendinizden vermissiniz. Oyle olunca da esiniz bunun adini fedakarlik degil, gorev koymus.

O yuzden de goreviniz oldugunu dusundugunden, takdir de etmiyor.

Karsiniza alip konusmaktan baska careniz yok. İkinizin evli oldugunu ve yavrunuz icin tek basina cirpindiginizi, boyle devam ettigi takdirde eskisi gibi olamayacaginizi beynine islemeniz lazim. Sakin konusarak elbette.
sırf öğrenim için değildi elbette, tek maaş ile ve birsürü sağlık gideri olduğu için o dönemde. ama artık zaten önemş yok, o kadar çok fedakarlık yaptım ki bitti 7-8 sene sene önce. şimdi 4 senelik yeni evlilik ama yine fedakarlık ve hayal kırıklığı.

sırf öğrenim için değildi elbette, tek maaş ile ve birsürü sağlık gideri olduğu için o dönemde. ama artık zaten önemş yok, o kadar çok fedakarlık yaptım ki bitti 7-8 sene sene önce. şimdi 4 senelik yeni evlilik ama yine fedakarlık ve hayal kırıklığı.
konunuzu şimdi okudum. ben de şu an bir karar aşamasındayım ve bebeğim var. siz kurtulma cesaretini göstermişsiniz ama neden ikinci evlilik ve yeniden hayal kırıklığı :KK43:

öncelikle benim bebeğim yoktu ve hatta bebek sahibi olmak yüzde elli sebebim olarak, evlenmek istedim yani siz benim yaşadığımı bu açıdan yaşamayacak ve yeniden evlenseniz dahi, bu sebeple yola çıkmış ve yanlış ya da hızlı karar vermiş olmayacaksınız

ve yine bebeğiniz olmasından dolayı, ona odaklanacaksınız yani bir çok ya da her anne gibi, önce çocuğum diyeceksiniz, ikili ilişkiler önceliğiniz olmayacak. olsa da, belki şu anki eşiniz, belki kendi aileniz bile sizi zora sokabilir ve ileriye dönük zor adımlar atarsınız yeni ilişkinizde. ilişkinizi, sabote edebilecek bir eski eş olacak , ve çocuk üzerinden bunu sağlayacka muhtemelen. benim eşimin eski eşi, kadın figüründe bunu inanılmaz şekilde ve romanlara sığacak bir enktrika ile yaptı mesela. erkek figürünün yapması, egosal anlamda daha yüksek malum

yani karamsar olmak değil, gerçekci olarak size resimler çizmeye çalıştım öncelikle ama bu demek değil ki, boşanın, hatta kendiniz için boşanın ama yaşayacaklarınızı az çok görün , aile ve çevre ve ekonomi ve hayatınızdaki eş , ilerdeki eş ya da adayı derken; bunların olmasını da olmamasını da sağlayacak; sizin iradeniz, şansınız ya da kader kelimesinden çok, sizin hayatınızı çevreleyen ve çevreleyecek insanların vizyonu, kalitesi, merhameti vb diyebiliriz

konunuzu şimdi okudum. ben de şu an bir karar aşamasındayım ve bebeğim var. siz kurtulma cesaretini göstermişsiniz ama neden ikinci evlilik ve yeniden hayal kırıklığı :KK43:
hayal kırıklığını anlatmadan önce, yani sebeplerini size sizin açınızdan yorum ve görüş de bulunmak istedim. bunların üzerine konuşmak isterseniz, bunlardan sonra hayal kırıklığına da değinebilirim ama herşeye rağmen, bir kadının istemedği bir hayatı sürmemesinden yanayım. özellikle 40lı yaşlara gelince, neden önce ben demedim dememek için aslında.

ayrıca yıllarca boşanmayı, evi çocuklarına zehir eden anne ya da baba olmamak lazım. ya da yıllarca boşanmayıp, doğru zamanı bekledim diyerek 40 sene boşanan annem var mesela. kendi için doğru ama benim için kötü bir şey yaptı çünkü 65 yaşındaki babamın yemeğini bile düşünmek zorunda kalan, annesi oldum sanki. yani o boşandı ama bana bir çocuk bıraktı sanki. yani babamı, üstelik babam olmasını ben değil, o seçti sonuçta değil mi...

hayal kırıklığını anlatmadan önce, yani sebeplerini size sizin açınızdan yorum ve görüş de bulunmak istedim. bunların üzerine konuşmak isterseniz, bunlardan sonra hayal kırıklığına da değinebilirim ama herşeye rağmen, bir kadının istemedği bir hayatı sürmemesinden yanayım. özellikle 40lı yaşlara gelince, neden önce ben demedim dememek için aslında.

ayrıca yıllarca boşanmayı, evi çocuklarına zehir eden anne ya da baba olmamak lazım. ya da yıllarca boşanmayıp, doğru zamanı bekledim diyerek 40 sene boşanan annem var mesela. kendi için doğru ama benim için kötü bir şey yaptı çünkü 65 yaşındaki babamın yemeğini bile düşünmek zorunda kalan, annesi oldum sanki. yani o boşandı ama bana bir çocuk bıraktı sanki. yani babamı, üstelik babam olmasını ben değil, o seçti sonuçta değil mi...
burada 10 sene sonra konusunu güncelleyen az kişi var, o yüzden tebrik ediyorum sizi

konu bambaşka yere gelmiş olacak ama babanız hasta mı?
65 yaş çok genç bir yaş şimdiye kadar yapmamış olabilir ama yaparsa öğrenir neden siz yapıyorsunuz yemeğini?

stresten olmuyor bebegım. yumurtatalarım catlamıyıor. stresten erken menopoza gırdım evlendıkten sonra
o kadar stres yaşatan bir evliliğn varsa olamasa mı acaba çocuk, nasıl kaldırcaksın , stres kaç katına çıkıyor çocuk olunca,
benmki de stresli bir evlilkti olmadı bebek zorladık tüp bebek falan,i
çocuktan sonraki stres de girince evliliğe bitti maalesef..
iyi düşün

burada 10 sene sonra konusunu güncelleyen az kişi var, o yüzden tebrik ediyorum sizi

65 yaş çok genç bir yaş şimdiye kadar yapmamış olabilir ama yaparsa öğrenir neden siz yapıyorsunuz yemeğini?
eski arkadaşlarımı bulmak için,
bugün kendimce sessiz ve sesli konuşurcasına olmak için,

aktif ettim, ben de bilmiyorum aslında ama iyi geldiği kesin bana. tebrik ettiğiniz için ben teşekkür ederim.

hasta değil ama 40 sene bekar kaldı, ayrıca düzensiz biridir. 2 sene oldu boşanalı, ev arkadaşı vardı şimdi yok. aklım onda kalıyor, ister istemez yani. çok şükür hasta değil.

sürekli değil zaten bu ilgi, zaman zaman. yoksa bunu sürekli hale getiren, eli kolu tutarken annesine yemek yapan bir görümcem ve işten sonra gezmeye gidecekken bile, biz de yemek var mı diye soran bir eşim var. yani kimsenin annesinin babasının tembelliğe alıştırmamasına inan biriyim zaten.

X