bir kiracı konusu da benden olsun

Sözleşmede hangi oran yaziyorsa o geçerli olur normal de çünkü siz aranızda belirlemissiniz.
Ya ben 25 mecbur saniyordum sevindim bu duruma.👍🏻
işinin erbabı olan kişiler o kiraların şişirme olduğunun farkında
kendi ev sahibim de piyasa fiyatlarının abartı olduğunu gerçekdışı olduğunu söylemişti
emlakçı tanıdığımda benzer söylemlerde bulundu
ben emsal meselesine FAZLA takılmayı doğru bulmuyorum
parayı veren düdüğü çalar mantığı ile evleri her parası olana verirsek
düzgün kiracı diye bişi kalmaz piyasada
isterse emsal 50 bin olsun o ev sahibi belki de dolandırıcı belki kara para aklayan birine kiralıyor o evi ? nerden bileyim ?
esenyurtta pahalı rezidanslarda suçulular belalılar oturuyormuş mesela baksanız kirası belki 40-50 bin ama
içine girende hayır yok

bence kiracınız evden ve sizden memnunsa
gelirleri de müsaitse güzel tatlı dilli bi konuşmayla tüfe oranına okey derler
benim çevremde ev sahibiyle takışan kim varsa orta yol bulamadığı için inadına %25 yapıp yolladı
iyi niyet ve inatlaşmamak önemli
kirayi aksatmadi. Memnunum o yonden. Evet suan ki fiyat cok yuksek 22 bin etmez kirasi bencede umarim tufede sıkıntı cıkarmaz.
Öyle derse benim de ev sahibim bu şekilde yaptı aksi halde kendi evime geçmek durumunda kalırım dersiniz kendi evinize geçme olayı olmaz mı acaba hem kiraya vermek hem kiracı olmaz zor malesef artık..
Baska sehirdeyim deilse en guzeli evimde oturmak tabi. Aynen ev sahibinolmakda zor kiracida cok gelen para pul oluyo bir bakiyorsun. Yada fahis zamlar oluyo rabbim herkese kolaylık versin

Ona itiraz ederler heralde

Evet tüfe yazılı ama devlet 100de25 dedigi icin buna itiraz ederlermi bilemiyorum

5 senenin altinda eve yazin 25 i bulur o sitede kira ama bence adil olan yazim en fazla 20 olmasıdır yeni vereceklerin. Benim suan 8 bin 1 yıllık kiracım 15 olmasun isterim tabiki ama hakkım yok buna tufeyle 12.300 yapiyor 12.500 diyim diyorum ama illa 100de 25 dermi bilmiyorum . Gelirleri iyi biliyorum. Umarim tufeyr itiraz etmezler
Yani bu şartlarda %25 çok az. Yani bedava gibi bir şey.

Tarihsizse ve yapılma tarihi kira sözleşmesiyle aynı gün değilse üzerine tarih atıp işleme koyabilir. Siz de mahkemede imza bana ait değil derseniz süreç uzar. Ama imzanın size ait olduğu ortaya çıkınca boşaltırsınız evi. Yargılama giderlerini kim ödüyor ondan emin değilim.
Tarih kısmı boş yani tahliye tarihi! İmzalama tarihi kira sözleşme ile aynı gün tarih var. Emlakçı tarih yazdım geçersiz hiçbir önemi yok formalite yapılıyor dedi

Yani ne bekliyorsunuz ki anlattığınıza göre ederinden az kira veriyormuş. İstediğiniz zam hakkınız . Umarım ev sahiplerini koruyan bir yasa çıkarırlar
ederinden az vermiyorlar
kiraladıklarında zaten piyasada geçerli olan kira bedelinde tutmuşlar
1 sene içinde sitedeki diğer evlerin fiyatı artmış
ancak bu artış durumu yeni kiralamalar için geçerli
içinde oturan kiracıya bak yeni tutanlar şuan 25ten tutuyor sende bize o kadar ver denemez
rakamları sallıyorum
içinde oturan kiracıya resmi enflasyon oranında zam yapılır
yani bu insan için ederinden az kira ödüyor denemez
ha 4-5 senelik kiracı olsa ve 3 bin 4 bin kira veriyor olsa evet o zaman ederinin çok altında veriyor denebilirdi
ama 1 senelik insan için bu geçerli değil

ederinden az vermiyorlar
kiraladıklarında zaten piyasada geçerli olan kira bedelinde tutmuşlar
1 sene içinde sitedeki diğer evlerin fiyatı artmış
ancak bu artış durumu yeni kiralamalar için geçerli
içinde oturan kiracıya bak yeni tutanlar şuan 25ten tutuyor sende bize o kadar ver denemez
rakamları sallıyorum
içinde oturan kiracıya resmi enflasyon oranında zam yapılır
yani bu insan için ederinden az kira ödüyor denemez
ha 4-5 senelik kiracı olsa ve 3 bin 4 bin kira veriyor olsa evet o zaman ederinin çok altında veriyor denebilirdi
ama 1 senelik insan için bu geçerli değil
Ben bir senelik kiracıyı kastetmiyorum. Belirttiğiniz gibi uzun süre oturduğu eve piyasanın altında kira verenler var.

Yani ne bekliyorsunuz ki anlattığınıza göre ederinden az kira veriyormuş. İstediğiniz zam hakkınız . Umarım ev sahiplerini koruyan bir yasa çıkarırlar
Kesinlikle hersey hizla yukselirken tüfe bile asağida kalirken birde 100de 25 cikardilar kavgalarda burda basladi .

2500 e oda mı yok. Ben 2000 oturuyorum( nidan da zam gelecek bakalım ne olacak) ev sahibimin diger kiracısı 2000. Aynı apartmanda başka bir komşu 2500 e oturuyor. Bu insanlara gelmiyor mu enflasyon bir size mi geldi? Alt katım 1. 5 senedir boş ev sahibi eşyalı sekilde kiracı arıyor ama 9 10 bin istiyor haliyle 1.5 senedir boş duruyor. Bu kiraların bu kadar artma sebebi de bazı ev sahiplerinin kurnazlıgı açgözlülügü.. bence siz benim ev sahibim neden bu kadar çok istedi diye sorgulayın. Ayrıca ev dd kayınpederin belki o bu zammı uygun görmüş.
Verdiğiniz kira sizin içinize siniyor mu?Adamın evini bir ay işgal edip bu enflasyon oranında sadece pazar parası kadar kira vermek size adil geliyor mu? EV sahibinin hakkına girmiş gibi hissetmiyor musunuz? Pes diyorum... Sizin gibilerin işte adalet duygusu fazla gelişmemiş oluyor...Fırsatçı kiracı sizin gibilere deniyor...Ev sahibi size teklif etmese bile sizin rahatsız olup kirayı yukarı çekmeniz gerekir ..

Senin ikiyüzlülüğün nerede biliyor musun. Bilmeyenlere belki seni tanıma fırsatı olur. Kendine yapılanı hazmedemeyip burada konu açıyorsun 6 ay sonra aynısını sen başkasına yapmaya kalkıyorsun üstelik başkasının malı mülkü üzerinden.

Bu konudan tam 6 sonra şöyle bir konu açıyorsun yüzsüz yüzsüz

Merhaba arkadaşlar diğer konum 3 ayda bir zam yapan ev sahibimdi aralarda yazdım ama kaynadı

şimdi biz kendi ev sahibimiz ile uzlaşamayınca kp’in evine taşınalım dedik
önümüzdeki ay kontrat yenileme zamanı adam 1250 ödüyormuş 2500 yapacağım dedi ben dedim ki eğer çıkmak istemiyorsanız emsaller 10k siz 5~6 bin arası güncelleyin bizde oradan kiramızı alıp burayı ödeyelim taşınmakla uğraşmayın amacımız sizi çıkarmak değil ama sizinki çok düşük kalmış
Resmen kp’in iyi niyeti suistimal edilmiş
Asla 2500 den fazla vermem seneyede
en fazla 3500 yaparım çıkmam diyor

Sizde kendi ev sahibinizle kavga edin pabuç bırakmayın diyor👹
biz aynı binada oturuyoruz ve seviyeli bir ilişkimiz var, ayrıca kimsenin malı ile de ortak değilim
Biz şimdi ihtar mı çekmeliyiz kp’in kiracısına yasal haklarımız nelerdir adamın şuan ki kirası 1250 tl imiş şaka gibi ve önümüzde ki 12 ay için 2500 ödeyecek
Civarda 10 k ya bile 1 tane ev yok :KK43:
Biz o zaman taşınırız diyorum o biraz zor diyor şuan 1250 ye oturmak vicdanen rahatmısınız diyorum çok rahatmış

ÖZETLE DURUMUMUZ ŞÖYLE
👉bir tarafda bedavaya oturmak isteyen kiracı
Diğer tarafda
👉Zam üstüne zam yapan doymak bilmeyen ev sahibimiz”

Konu kapanmış alıntı alamadım @yenGEnC güzel saplamış kartpostal niyetine şöyle bırakayım.
Biz bize yapılanı yapmadık kiramızı sürekli revize ettik 2200’den 4500 e sonra 8 bine
Martta da 12 olacak kimsenin evini gasp etmedik fırsatçılık yapmadık

Elimizde tahliye taahhüdnamesi varken kiracı oturmaya devam ediyor bir siz iyilik meleği değilsiniz!

Ama kp kiracısı Eylül sonuna kadar 2450 TL ye oturacak
İZMİR’in göbeğinde ALSANCAKTA 3+1 ev
2450 TL kirası

Evin sahibi kayınpederim 7500 TL maaş alan 71 yaşında emekli bir adam. ek geliri yok!
HAK MI BU?

Adam sürekli bu evin ne bana ne size hayrı dokunmuyor oğlum diye üzülüyor!

Arkadaşın konusuna katkı için yaşadığımızdan örnek vermek için yazmıştım

ev sahipleri kadar, fırsatçı kiracılarda var bunu belirtmekti amacım!

Ama size hakkımızı helal etmiyorum beddua edeceğiz hem ben hem kp’im ah ediyorum dünden beri bilesiniz.

Gayet de haklıyım...buradaki kiracıların bana haksızsın demesi beni haksız yapmaz...
Ya madem haklısın hukuken %25 den fazla alamıyorsun açsana hadi tahliye davanı bakalım kaç ayda çıkarıyorsun aç bir Allah’ını seversen kimse seni tutmuyor bekleyip görelim hep beraber 😂

dr_yad dr_yad tam olarak komik olan ne ?

Kendi ev sahibimiz yüzünden fahiş zam yapılarak mağdur edilmemiz mi?

Bedavacı fırsatçı kiracı tarafından mağdur edilmemiz mi?

Ya da sürekli burada sadece kiracılar mağdur oluyormuş gibi tavır takınman mı? Banbilmem nesi ile

Fırsatçı insanlar var bu ev sahibi de olabilir kiracıda
Ölümüne kiracı savunamayız

İzmirin göbeğinde Alsancakta 2450 tl ye 3+1 de oturan adamda bana göreahlaksız fırsatçıdır kiracı olması onu aklamaz.

Nokta.
Şimdi gülebilirsiniz.

Biz bize yapılanı yapmadık kiramızı sürekli revize ettik 2200’den 4500 e sonra 8 bine

Elimizde tahliye taahhüdnamesi varken kiracı oturmaya devam ediyor bir siz iyilik meleği değilsiniz!

2450 TL kirası

Evin sahibi kayınpederim 7500 TL maaş alan 71 yaşında emekli bir adam. ek geliri yok!
HAK MI BU?

Ama size hakkımızı helal etmiyorum beddua edeceğiz hem ben hem kp’im ah ediyorum dünden beri bilesiniz.
Beddua edeceğiz diye önden haber vereni de ilk defa duyuyorum hem de kayınpederle bir olup.

2450 TL kirası

HAK MI BU?

Kp bu kadar rahatsızsa zaten oğlunu oturtacağı için çıkarabilir kiracıyı ihtar göndersin , yapmıyorsa pekte rahatsız değil gibi sanki

Beddua edeceğiz diye önden haber vereni de ilk defa duyuyorum hem de kayınpederle bir olup.
Farklı detaylar da vardı siz buraya takılmışsınız şöyle ki tam olarak bilip bilinmeyen ve tamamen haklı ve mağdur olduğumuz konuda fütursuzca haksız bulunduğumuz için tanımadığımız biri tarafından
Hak yiyen tarafı savunan bir insana uzaktan ne yapabilirim ?
Çok üzüldük ah ettik bilsin istedim..

Kp bu kadar rahatsızsa zaten oğlunu oturtacağı için çıkarabilir kiracıyı ihtar göndersin , yapmıyorsa pekte rahatsız değil gibi sanki
Biz geçmek istemedik elimizde tahliye taahhüdnamesi var avukat icra takibi yapabilirim bu kira çok düşük işleme koyalım dedi yapmadık
Oturuyor Eylül sonu bir daha ki kontrat bana telefonda seneye içinde 3500 yapacağını söyledi

Farklı detaylar da vardı siz buraya takılmışsınız şöyle ki tam olarak bilip bilinmeyen ve tamamen haklı ve mağdur olduğumuz konuda fütursuzca haksız bulunduğumuz için tanımadığımız biri tarafından
Hak yiyen tarafı savunan bir insana uzaktan ne yapabilirim ?
Çok üzüldük ah ettik bilsin istedim..
Yok ben sizin konunuzu bilmiyorum, okumadım da, son cümle gözüme takıldı. Haklı ya da haksız bilmem siz yine de beddua etmeyin döner dolaşır size gelir Allah korusun korkarım ben :KK43:

X