Çatlaklar biodermogenesi çatlak tedavisi

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Hayat 2012 ve dry9293 yazışmanızı okuyunca çok heyecanlandım lütfen yardım edin size özelden de mesaj attım uzun Zaman olmuş ama nolur deneyimlerinizden bahsedin çok ihtiyacım var

Canım eğer sana dönerlerse buray da yazar misin benim de çok ihtiyacım var bu bilgiye ama birden kesilmiş yorumlar
Hayat 2012 ve dry9293 yazışmanızı okuyunca çok heyecanlandım lütfen yardım edin size özelden de mesaj attım uzun Zaman olmuş ama nolur deneyimlerinizden bahsedin çok ihtiyacım var

Ben her gün her an her dakika çatlaklarla yatıp kalkıyorum dönerlerse mutlaka bilgi veririm burayı da takipteyim her gün bi kaç kez giriyorum

Biodermogenesi yaptıran başka biriyle konuştum sonuc etkili olmamış ama buradaki konuşmalar beni çok heyecanlandırdı bide aleti satan adamla Bnde konuştum oda beni kızın yaptırdığı yere yönlendirdi ama ben farklı şehirdeyim malesef

Ben Kasım ayında başladım 20 seans yaptırdım 5 seans da güya hediye ettiler %10 belki evet karın bölgem ve belime yaptırdım Kubilay Yücel polikliniğinde arkadaslar para tuzağı 4 gündür 3500 TL ödedim sadece 2000 tlsini hesabıma geri yatmasını talep ettim sakın bu dolandırıcılığa inanmayın sonuç o kadar tatminsiz ki verdiğiniz parayı kaptırdığınızla kalırsınız biodermogenesi tamamen bir yalan

Kızlar yaptırmadım ama yaptıran tanınmış biriyle görüştüm o da işe yaramadığını söyledi boşuna bunu seçenek olarak görmeyin.. ne yazik ki burdaki cogu insandan fazla çatlağım var ve surekli artıyor her tarafima yayıldı o yuzden fazla arastiiryorum benim gibi kilo alip vermediği halde çatlağın artan ya da bunun sebebini bilen var mi?

Kolojen miktarın az olabilir dermatoloğa git bence hormonal de olabilir. Kolojen hapları satılıyor biraz pahalı ama üç ay düzenli kullanınca 2 yıl karşılar demişti eczacı bana. Doktorlar pek takmıyor çatlak diyince çözüm yok diye. Ama olacak olan çatlakları da oturup beklemeyelim dimi :KK43: Geçmiş olsun bu arada sana da :KK43: benim de belimden aşağısı full çatlak desem yeridir.

Kolojen miktarın az olabilir dermatoloğa git bence hormonal de olabilir. Kolojen hapları satılıyor biraz pahalı ama üç ay düzenli kullanınca 2 yıl karşılar demişti eczacı bana. Doktorlar pek takmıyor çatlak diyince çözüm yok diye. Ama olacak olan çatlakları da oturup beklemeyelim dimi :KK43: Geçmiş olsun bu arada sana da :KK43: benim de belimden aşağısı full çatlak desem yeridir.
Seninde mi aynı canim benimde oylr belimden aşağısi nerdeyse ust bacagim kalcam dolu zatn yeniler de çıkıyor ve alt bacagima da iniyorlar seninde mi artiyor. Tedavin nasil sonuclanacak cok merak ediyorum lutfen bilgilendir olur mu bende bugun dermatologa gittim pek takmadi krem verdi ben test istedim yarin yaptircam bakalm kolojen hapı nasil oluyor onun eksik oldugu testte cikar mi ki

Benim arka kısmın full çatlak desem yeridir ön tarafta üst bacağımda küçük bir alan var yine çatlak olan. Belimin iki yanında da küçük boyutta var. Kolojen hapını bu gittiğim yer önerdi yenilenmesi için kolojen dokunun canlanması gerekiyor bide ph ı yüksek su iç dediler. En az sekiz olan saka su var bi sanırım piyasada. Aktioksidanlı meyve yersen iyi olur dediler kivi ananas gibi. Takviye yani bunlar. Normalde fibroderms ile yüzde 30 ile 80 arasında bi başarı diyorlar ama bunlarla yükseltilebilir bu oran dediler.

Benim arka kısmın full çatlak desem yeridir ön tarafta üst bacağımda küçük bir alan var yine çatlak olan. Belimin iki yanında da küçük boyutta var. Kolojen hapını bu gittiğim yer önerdi yenilenmesi için kolojen dokunun canlanması gerekiyor bide ph ı yüksek su iç dediler. En az sekiz olan saka su var bi sanırım piyasada. Aktioksidanlı meyve yersen iyi olur dediler kivi ananas gibi. Takviye yani bunlar. Normalde fibroderms ile yüzde 30 ile 80 arasında bi başarı diyorlar ama bunlarla yükseltilebilir bu oran dediler.
Böyle bilgiler vermeleri cok güzel cogu doktor bunu bile söylemekten aciz malesef. Peki evde yapmk icin verilenler ne peki

İki tane krem bi akşam bi sabah sürmelik isimleri yazmıyor kremlerin kendileri koymuş bi kaba bir de siyah bi sabun verdiler.

İki tane krem bi akşam bi sabah sürmelik isimleri yazmıyor kremlerin kendileri koymuş bi kaba bir de siyah bi sabun verdiler.
Canim çatlakların ne durumda kızarıklık geçmiştir sanırım değişim oldu mu cok merak ediyorum bende eylül sonrasi yaptircam nasipse ama bi tek senden doğru sonuç alabilirim

İkinci seans sonrası yazmayı daha uygun gördüm çünkü şuan gördüğüm incelme ve hafif ten rengine dönüş psikolojik mi yoksa gerçek mi anlayamıyorum. bakıyorum sol kalçamda hiçbirşey kalmamış gibi ama sağ kalçada hala duruyorlar. Ön bacakta eskisi kadar beyaz değiller bu yüzden gözüme batmıyor. Evet etkisi kesinlikle var ama iki bin liraya değecek kadar mı ikinci seanstan sonra anlarız. Bayramdan sonra yaptırcam ikinciyi. Bu instagramdan paylaştıkları fotoların gerçek olduğuna inanıyorum zaten iyi sonuç alınanları paylaşıyorlardır heralde. Ama her cilt için farklı olduğunu unutmamak lazım benim gidişat orta düzeyde diyebilirim.

İkinci seans sonrası yazmayı daha uygun gördüm çünkü şuan gördüğüm incelme ve hafif ten rengine dönüş psikolojik mi yoksa gerçek mi anlayamıyorum. bakıyorum sol kalçamda hiçbirşey kalmamış gibi ama sağ kalçada hala duruyorlar. Ön bacakta eskisi kadar beyaz değiller bu yüzden gözüme batmıyor. Evet etkisi kesinlikle var ama iki bin liraya değecek kadar mı ikinci seanstan sonra anlarız. Bayramdan sonra yaptırcam ikinciyi. Bu instagramdan paylaştıkları fotoların gerçek olduğuna inanıyorum zaten iyi sonuç alınanları paylaşıyorlardır heralde. Ama her cilt için farklı olduğunu unutmamak lazım benim gidişat orta düzeyde diyebilirim.
Bu bile cok güzel birsey bence 0 sonuc alanlar vardi lazerde. Ama zaten en az yuzde 30 deniyor benim istediğim de tamamen yok olmalari degil dikkat cekip goze batmasin insallah etkili olur canim daha cikip ben yaptirdim ise yaramadı diyeni de duyamadığım icin umutluyum :KK24: bayramdan sonra da düğünüm var artık tatil donusu yazarım sana ya da gitmeden birsey yazmış olursan bakarim ilk defa umutluyum seyi sorayim bide ekstra dediklerini yapiyor musun kiviyi hapi falan aldin mi cukur seklinde miydi senin bilmiyorum ama o azaldi mi fotoğraf cekiyorlar ya çekmemiş miydin bakip anlaşılır belki zamanla :KK36:

Sadece bir ananas yedim şimdiye kadar :) Ama hapı ilk gün alıp kullanmaya başladım. Kremleri düzgünce kullanıyorum. Benim çatlaklar çok derin yani çok çukur değil ellediğinde bile çok hissedilmiyor sadece çok beyaz duruyordu. Direk göze çarpıyor yani. Fotoğraf onlar çekiyor zaten benim aklımdaydı fotoğraf çekmek ama unuttum eve gelince çektim haliyle hepsi kırmızı. Alt bacaklarımdaki çatlaklar ile kıyas yapınca yaptırdığım yerlerin ten rengine yaklaştığını görebiliyorum şuan. Ama gözükmüyolar diyemem. Yani aslında önceden üç metre öteden farkedilirken şimdi bir metre öteden farkedilir gibi. :)

Sadece bir ananas yedim şimdiye kadar :) Ama hapı ilk gün alıp kullanmaya başladım. Kremleri düzgünce kullanıyorum. Benim çatlaklar çok derin yani çok çukur değil ellediğinde bile çok hissedilmiyor sadece çok beyaz duruyordu. Direk göze çarpıyor yani. Fotoğraf onlar çekiyor zaten benim aklımdaydı fotoğraf çekmek ama unuttum eve gelince çektim haliyle hepsi kırmızı. Alt bacaklarımdaki çatlaklar ile kıyas yapınca yaptırdığım yerlerin ten rengine yaklaştığını görebiliyorum şuan. Ama gözükmüyolar diyemem. Yani aslında önceden üç metre öteden farkedilirken şimdi bir metre öteden farkedilir gibi. :)
Canim derin ama çukur degil yazmışsın onu anlayamadım yeni mi oluştu çatlakların. Benimde belli oluyor bembeyaz dokununca hissediliyor keske kendi telefonunla da cektirseydin cok merake ediyorum gercekten insallah bende de ise yarar cok fazla umut bagladim bu tedaviye bir de hapin markasi neydi ne kadara aldin pahalidir onu da bir araştırayım. Baska illere gelse artik ya istanbul benim icin zor olacak

Benimçatlaklar çok derin değil yani çok çukur değil. demek istemiştim :) sadece enine genişlik fazla bende. bazı kadınların hamilelik sırasında çok derin çatlakları oluşuyor doğumdan sonra büzüşüyor ya hani bende öyle bi çukurluk yok yani. En fazla 8 yıllık çatlağım vardır ama bende birden olmadı her sene arttı 5 yıllık da var iki yıllıkta. Hapı markası için önerdiğiniz özel bi hap var mı diye sordum yok bütcene göre istediğini al dediler. Bende eczaneye çatlaklarım var tedavi oluyorum kolajen lazım dedim. İçinde type II collagen, MSM ve akgünlük ekstresi olan hap verdi markasını yazabiliyor muyuz burdan bilmiyorum da Google bu üçünü yazsan direk çıkıyor. İnternette daha uygun ama eczaneden biraz pahalıya geldi 100 küsür lira.Lazerlerle karşılaştırınca piyasadaki en uygun çatlak tedavilerinden biri de olsa kesinlikle öneriyorum git yaptır diyemiyorum ciltten cilde değişiklik gösteriyor diye ama bende işe yarıyor artık net görebiliyorum ikinci seanstan sonra daha iyi olacak. :KK66: İnşallah sende benimkinden çok daha fazla etki gösterir ve kurtuluruz bu dertten :)

Son düzenleme:
Benimçatlaklar çok derin değil yani çok çukur değil. demek istemiştim :) sadece enine genişlik fazla bende. bazı kadınların hamilelik sırasında çok derin çatlakları oluşuyor doğumdan sonra büzüşüyor ya hani bende öyle bi çukurluk yok yani. En fazla 8 yıllık çatlağım vardır ama bende birden olmadı her sene arttı 5 yıllık da var iki yıllıkta. Hapı markası için önerdiğiniz özel bi hap var mı diye sordum yok bütcene göre istediğini al dediler. Bende eczaneye çatlaklarım var tedavi oluyorum kolajen lazım dedim. İçinde type II collagen, MSM ve akgünlük ekstresi olan hap verdi markasını yazabiliyor muyuz burdan bilmiyorum da Google bu üçünü yazsan direk çıkıyor. İnternette daha uygun ama eczaneden biraz pahalıya geldi 100 küsür lira.Lazerlerle karşılaştırınca piyasadaki en uygun çatlak tedavilerinden biri de olsa kesinlikle öneriyorum git yaptır diyemiyorum ciltten cilde değişiklik gösteriyor diye ama bende işe yarıyor artık net görebiliyorum ikinci seanstan sonra daha iyi olacak. :KK66: İnşallah sende benimkinden çok daha fazla etki gösterir ve kurtuluruz bu dertten :)
Inan her söylediğin altin degerinde canım cok sağol :KK68: benimde bi an da olmadi zamanla arttılar daha eski olanlar da kalcamdakiler 12 yillik vardır ama digerleri farkli demen gibi daha 1 yıllık olan da var. Tamamen gecmese de belirginliği azalsin istiyorum biliyorum garantisi yok bunu. Sendekini merak ediyorum yine de lazere gore tabi ki daha uygun ama bölge cok olunca daha pahali oluyor haliyle benimde genisler basenlerim özellikle bende hapi arastirayim hatta gitmeden baslarim belki de ona daha etkili olabilir keske daha once denl gelseydim de tatilden önce yaptirabilseydim utana sıkıla denize girmek cok zor :oops:

Merhaba rapunzel. Son durumum hakkında bilgi vereyim dedim çünkü biraz sorumlu hissediyorum. Bir iki gündür gözlemlerim benim moralimi bozdu açıkçası. Çünkü çatlaklarım yeniden eski bembeyaz haline döndüler. Sanırım ben bir hafta önce çatlakların içindeki tedaviyle oluşan hafif açık kırmızılığı-pembeliği ten rengine dönmüş olarak gördüm ve daralıyor sanırım diye yanıldım. Malesef o kırmızılıklar iyileşince beyazlık ve ten rengi zıtlığı yine çok ortada. Yinede ikinci seans sonrasını beklemeli ama benim büyük değişim olacak diye bi umudum kalmadı.

Merhaba rapunzel. Son durumum hakkında bilgi vereyim dedim çünkü biraz sorumlu hissediyorum. Bir iki gündür gözlemlerim benim moralimi bozdu açıkçası. Çünkü çatlaklarım yeniden eski bembeyaz haline döndüler. Sanırım ben bir hafta önce çatlakların içindeki tedaviyle oluşan hafif açık kırmızılığı-pembeliği ten rengine dönmüş olarak gördüm ve daralıyor sanırım diye yanıldım. Malesef o kırmızılıklar iyileşince beyazlık ve ten rengi zıtlığı yine çok ortada. Yinede ikinci seans sonrasını beklemeli ama benim büyük değişim olacak diye bi umudum kalmadı.
Offf yine mi olmuyor ya cok üzüldüm bende su an. Ne zaman kafama takılsa neyse tedavisi var artik deyip moralimi düzeltmeye calisiyordm. Bnde dermaroller yaparken kirmiziliklar hafif renk değişimi gecene kadar ayni şeyi diyordum ama sonunda hep ayni kaliyordu seninde oyle olmus sanirim. Ya insallah ikinci seans sonrası böyle olmaz inan senden cok üzülürüm. Ama umudunu yitirme kremlerini aksatma sakın çünkü instagramda bi bayana denk geldim arkadaşının kac senelik catlaklarini yuzde 70 falan geçtiğini soyledi belki tek seans herkese yeterli gelmiyordur. Sonucta uzun yıllardır var bizimkiler tek seansta duzelenlerin belki de yenidir öyle düşün. Bunlar hepsi icin kocaman bir amin diyorum insallah gececek canım moralini bozma hemen cok ince olan yeni olustu bu biliyorum dedigin var miydi onlara bir bak istersen

X