Saç Rengi ve Saç Boyama Beyazlayan saclarim hakkinda lutfen bakin

Benimde çok yoktu beyazım,tek tük vardı yakın zamanda ailemden bir kaybım oldu,3 ay icerisinde bir baktım epey beyazlamış saçlarım.
Şu an daha sık boyuyorum yapacak birşey yok ki başka.
Karanfil demleyip suyunu sprey şişede diplere sıkarsanız rengi koyultuyor bu karısım,bir ara dökülme için yapmıstım saçlarım sarıydı baya koyulttu bu sprey.
Şimdide kullanıyorum ben koyulttum saçımın rengini zaten,hem besliyor,hem dökülmeye iyi geliyor,hemde hafif kırıyor rengini tam kapatmasada,öyle bembeyaz durmuyor.

Inanın aksiyon için değil neden böyle oldum bende bilmiyorum elimde değil düşünmeden duramıyorum. Çok saçma biliyorum. boyayınca geçiyor derdim,sorarlarsa irsi diyodum zerre umurumda değildi.annem öyle deyince birden bisey oldu iste. Önerilere çok teşekkür ederim ama şu gereksiz dalga geçen kişilerde neyin egosunda anlamış değilim. Alay edeceginize anlamaya çalışsanız keşke

Inanın aksiyon için değil neden böyle oldum bende bilmiyorum elimde değil düşünmeden duramıyorum. Çok saçma biliyorum. boyayınca geçiyor derdim,sorarlarsa irsi diyodum zerre umurumda değildi.annem öyle deyince birden bisey oldu iste. Önerilere çok teşekkür ederim ama şu gereksiz dalga geçen kişilerde neyin egosunda anlamış değilim. Alay edeceginize anlamaya çalışsanız keşke
Siz takıntı yapmışsınız ya da bazı şeylerin getirisi bu olmuş ,en iyisi bir psikiyatriste gitmek olur sizin için .

Saç rengine gelene kadar çok daha önemli şeyler var vücudumuzla ilgili. Mesela cildinize iyi bakıyor musunuz, iyi besleniyor musunuz? 20'lerin başında gri saçlı insanlar da var ama yaşlı durmuyorlar. Cildinize filan iyi bakın, bembeyaz saçlı da olsanız yaşlı durmazsınız zaten.

Durdurmanın bir çaresi yok, çıkıyorlar. Benimde 18 yaşından beri çıkar, bazı zamanlar severim sevmediğim zaman gider boyatırım. Üstten konuşmak istemiyorum ama çok şükür beyaz da olsa saçınız var öyle düşünün. Bu gerçekten dermansız bir dert değil gidip boyatabilirsiniz.

Merhaba hanımlar. 36 yaşındayım 25 yasindan beri saçlarım beyazlar. Anne tarafininda erken beyazlamis. 6 aydır saçımı boyamıyordum önlerden çerçeve şeklinde bu durumu hiç takmazdım ama son 1 buçuk aydır çok takıyorum çünkü annem o zaman farkedip bu duruma çok şaşırdı. O gün kalbime bir bicak saplandı sanki hala da orda duruyor. Sürekli aynaya bakıyorum uyku uyuamıyorum yemek yiyemiyorum evet bu dert mi diyeceksiniz benim için de değildi. Ama şimdi dert oldu. Var mi benim gibi olan nasıl kurtulurum bu durumdan ya da yok mudur durdurmak için bi çare.
bende de şimdiden çıkıyor yavaştan her şeyin çözümü var daha çok düşünüp daha kötü olur

Boya fiyatları da ağlanacak düzeyde artık :cry:
Kına yapılabilir farklı bitkiler karıştırılarak. Ben bir süredir öyle yapıyorum. Kına iyice akınca beyazlar kızıl, siyahlar siyah olarak kalıyor. Boyaların içindeki kimyasallar da saçların beyazlamasına sebep oluyormuş.

Ama hazır kına paketlerinden almayacaksınız. Onların özellikle siyah olanlarında kurşun (lead) olabiliyormuş, çok zararlı, boyadan daha zararlı yani. Yeşil taze saf kına olacak.

Kız iyi misin ahahhaha 16 yaşından beri bembeyaz tiplerim sürekli boyuyorum ne var bunda ahahhaha drama quuen

O yaşlarda saçlarınızın beyazlamaya başlaması anormal değil ki.
Gebelikten dolayı bende boyatamıyorum saçlarımı saldığımda iç taraflarda olan beyazlarım görünüyor buna rağmen saçlarımı sürekli toplamıyorum görünsün dert etmiyorum yapacak bişey yok. Daha daha erken yaşlarda saçlarında düzgün siyah olmayan insanlar tanıyorum.Onlar ne yapsın?
Saçlarınızdaki beyazlardan önce varsa kırışıklıklarınız, kaz ayaklarınız onların çoğalmaması için çaba gösterin bence.Saçı kurtarmak kolay ama ciltteki deformasyonları düzeltmek zor.

Son düzenleme:
Beyazlayan saç dökülmez diyordu ibrahim saraçoğlu yani kellesme erkek tipi dökülme vs olmaz diyordu. 33 yaşındayım bi tane beyazım yok ama öyle saçım dökülüyor ki beyaz olmayan saç da kalmayacak. Keske beyazlasa da bnm de dökülmese gür saçlarım olsa. Nasılsa boyanır.
yalan söylemiş kendisi.annemin saçı bembeyaz evin heryerine dökülüyor.o kadar çok dökülüyor ki yıllardır her gün süpürüyorum odasını ve gezdiği yerleri.

yalan söylemiş kendisi.annemin saçı bembeyaz evin heryerine dökülüyor.o kadar çok dökülüyor ki yıllardır her gün süpürüyorum odasını ve gezdiği yerleri.
Beyazlayan saçların dökülmediğini ilk defa duyuyorum.
Kayinvalideminde genetik olarak saçlar komple griye dönük beyaz.
(Saçlarda bu tarz renkler artık trend olduğu için boyatmıyor) 🙂
Ama basbaya dökülüyor saçları.

evet dökülüyor.araları da bayağı açıldı yer yer kel görünüyor.

Beyazın güzel bir tonuysa kuaföre gidip saçınızın geri kalanını da beyaz yaptırın, daha doğrusu bir görsel paylaşılmış, o tarzda bir işlem yapılsın. Böylece uzun zamandır dip boyası yapılmamış gibi durmaz ya da dikkat çekecek bir görüntüsü olmaz.

Bir dönem çok fazla ceviz tüketiyordum, o zamanlar çevrem de ben de beyazları azalttığını gözlemlemiştik (zaten ceviz suyunu saçlarına kullananlar var renk için).

Sprey saç boyaları var, boyatmak istemiyorsanız onları kullanabilirsiniz, saç maskaraları da var.
Başka fikir gelmedi açıkçası. Boyatmak en rahatı ama siz bilirsiniz.
Paylaştığım görseldeki kadının saçları tamamen kendi saçı. Hiç boya yok. O da denedi boyatmayı altta kalan saçları ama olmuyormuş. Tutmuyormuş o doğan beyaz renk. Bir ara gerçek beyaz saçtan kaynak yaptırdı bir de, ama o da rahat olmadı ki çıkarttırdı.
Sanırım tek yolu dayanıp saçı sürekli kestirerek uzatmak. Ben çok tarz buldum. Bayıldım hatta😊

Paylaştığım görseldeki kadının saçları tamamen kendi saçı. Hiç boya yok. O da denedi boyatmayı altta kalan saçları ama olmuyormuş. Tutmuyormuş o doğan beyaz renk. Bir ara gerçek beyaz saçtan kaynak yaptırdı bir de, ama o da rahat olmadı ki çıkarttırdı.
Sanırım tek yolu dayanıp saçı sürekli kestirerek uzatmak. Ben çok tarz buldum. Bayıldım hatta😊
haftada bir mor şampuan da kullanır beyazların sarımtırak olmasını engeller.bu kadına çok yakışmış ama bazılarında ninem gibi duruyor.yakışan yapmalı aynı sarı saç kızıl saç siyah saç gibi

Bu kadar niye dert ettiniz Allah başka dert vermesin boyarsiniz geçer yok asamiyorsaniz bir destek almanızı öneririm

31 yasimdayim 17 den beri beyazlarim yuzunden sacimi boyuyorum. Gebeliklerde boyamadigimdan ozellikle yuzumu cevreleyen kisim ve tepeler komple beyaz oluyo. Napabilirim caresi yoksa dert etmenin anlami var mi boya gec

Benim kayınvalidemin de beyaz ve evet o da dökülüyor. Bir de beyaz saç baya bir kalın oluyor sanki. Yin
haftada bir mor şampuan da kullanır beyazların sarımtırak olmasını engeller.bu kadına çok yakışmış ama bazılarında ninem gibi duruyor.yakışan yapmalı aynı sarı saç kızıl saç siyah saç gibi
Evet, bence bu da platin saçlar gibi bakımlı ve makyajlı bir yüz istiyor😀 Makyajsız tepeden bir topuzla nasıl duracağını tahmin edebiliyorum. Dediğiniz gibi, mor şampuan da kullanıyor haftada bir😊

Ben 26 yaşındayım daha beyaz yok ama iki kuzenim benden küçükler ergenlikten beri çok yoğun beyazları var. Kişisel oluyor galiba. Saçınızın renginde boyayıp bakım yapsanız kendinizi daha iyi hissedersiniz bence

Beyazlayan saç dökülmez diyordu ibrahim saraçoğlu yani kellesme erkek tipi dökülme vs olmaz diyordu. 33 yaşındayım bi tane beyazım yok ama öyle saçım dökülüyor ki beyaz olmayan saç da kalmayacak. Keske beyazlasa da bnm de dökülmese gür saçlarım olsa. Nasılsa boyanır.
Aynen. Tanıdığım beyaz saçlı kadınlar (yaşlı değillerse) iyi saçlara sahipler. Ben 39 olacağım saçlarım bayağı ince. Beyaz teller başladı ama sanırım boyatmam. Saçlarımı başımda tutmaya uğraşmakla meşgulüm çünkü, boya moya derdi çekemem😂 keşke kütük gibi saçlarım olsaydı da her hafta boyasaydım😂 herkesin derdi başka

X