Benim çocuğum neden böyle ?

Kesinlikle şekerli tatlı şeyler vermeyin 2 uyku değil tek uykuya alistirin meyva suyu hazır olanlardan yani kesinlikle vermeyin,daha geçen aylarda benimkide bu şekilde diye doktora sormuştum onun tavsiyelerine uydum çok şükür Allah'ıma,biz gündüz tekniyku uyuyoduk benimki 3 buçuk yaşında şimdi onuda kestim akşam 2lerde yatan çocuk şimdi 10da tık diye uyuyor
Hiç hazır gıda tüketmedi henüz, bir de mesela yemek de sorunluydu oğlum 6 ayda değil 10 ayda ek gıdaya başladı. Bir de bazı şüpheler olduğu için kanser vb çok hassaslaştım her şeyi organik aldım, her şeyin içeriğine dikkat ettim vs ama uykuya derman olmadı

Ben seni çok iyi anlıyorum gece zırt pırt kalkan bebeğim var emip uyursa mis gibi gece diyorum kaç kez kalkmama rağmen ama uyumayıp direndiği zaman sabahı sabah ediyoruz. Bay bay nightı denediniz mi? 5-6 kullanım sonrası etki ediyor bizimki 18 aylık 13-14 ayda çok fenaydı şuan daha iyi en azından 7 günde 4 gün uyuyo 3 gün kalkıyo bizim için çok iyi oranda. Melisa çayını direk alıp ondanda verebilirsin bu tarz bebeklerde takviye şart
Sodyum benzoat var diye denemedim onu hiç, doktorumuz önerdi aslında ama korktum, melisa çayını denerim ama :KK43: yedi günün 4’ünde uyusak ben de bayram ederdim vallahi

Eşim de böyleymiş bebekken maalesef. Köyde büyümüş adam, sabahlarlarmış komşularla beraber falan kayınvalide. Ben ona çektiğini düşünüyorum. Diğer her şeyi benim kopyam, adam gitmiş uykuyu babadan almış. Ben de harika uyuyan bir bebek değilmişim ama bu kadarı değilmişim tabi.

Düşünsenize sabah 9’da uyandı. 12-13.30 arası uyudu, sonra sabah 5 buçukta yattı. Yani gündüz uykusu fazla gelse 12’de yatar, hadi 1’de yatsın.
Oyun oynamak için çıldırıyor resmen. 5 buçukta memede sızarken hala brrr falan diyordu.

9da uyanip 12 de uyumasi da ilginc muhtemelen cephane doluyor
Fiziksel olarak yormaya calisin

Benim çocuklarım da 2 yaşa, emmeyi bırakana kadar böyleydi. Gece 5-6 defa kalktılarinda bu gece iyi uyudular diyorduk. 15-20 defa kalkıyorlardı genelde. Kızım da çok doktora gittim,bir sey var ondan uyumuyor kesin diye ama en son doktoru bazi çocuklarda böyledir,kabul etseniz daha iyi olur sizin için demişti. Oğlumda da durum değişmemişti.
Emmeyi bıraktıktan sonrasında kendi kendine uyuma sürecleri de 1-2 ayda oturdu, ondan sonra rahatladım.
Bu yollardan geçiyoruz hepimiz. Sizinki daha kolay geçer gider inşallah.
Ben de iki çocuk istiyordum ama bunları yeniden yaşamayı asla asla asla göze alamıyorum, o kadar yıprandım ki. Kabul etmek tek çare sanırım çünkü ne yaptıysam düzelmiyor :KK43:

Kızım kadar memeye düşkün kimseyi görmedim.bazrn dayanamaz memede uydurdum bende o derece düşkündü.sutten kesmeye karar verdim gündüz gelip istedi.olmaz artık içinde süt bitti dedim ve hem ikna oldu.cok tuhaf bu kadar bağlı biri hemen kabullendi ve gece bile uyanmadı.korkmayin her çocuk aynı değildir inşallah sizinkide böyle kolay kabullenir
Birazcık laftan anladığı zaman keseceğim ben de, çok istiyorum artık emmeyi bırakmasını ama çok küçük, süt bitti dediğimde anlamaz onu mahrum bırakıyorum zanneder muhtemelen:KK43: kaç aylık bıraktınız inşallah benimki de kolayca bırakır ya

Ben de aynen böyle olduğunu düşünüyorum aslında. Ben de uykuya düşkün değil(d)im, şimdi ölürüm uykuya tabi ama çocuk öncesi değildim. İşkolik düzeyinde çalışırdım, 2 saat uyur saatlerce çalışırdım sonra 2 saat daha uyurdum. Benimki tercih olsa da eşime çekmiş bence bebeğim. Eşim de bebekken böyleymiş çünkü. Sağlık sorunu olmasın sizler gibi de razıyım bu birkaç seneye ne yapayım :KK43: şimdi birkaç saat uyudum bu moda geçtim tabi ama gece yine uykusuzluktan ağlamalarım başlar hehe🤣
hemen kötü düşünmemek lazım bence , başka sorunları da olsa zaman içerisinde başka farklı belirtileri de olurdu diye düşünüyorum

Bence de böyle az önce yazdım hatta. İki uyku çok, tek uyku fazla. Ama bence uyku sayısı da değil benim oğlumun durumu. Hep uykusuzdu çünkü:KK43: ne zaman düzelicez be..
Benim bebisim de oyle. Artik kabullendim uykuyu sevmedigini. 18 ay civari bi aydinlanma geliyor anneye ve bebegi boyle kabulleniyorsunuz 😂😂

Benim kızım da 17 aylığa dogru gidiyor .Sizinki gibiydi. Çok uğraş verdim ama bazı günler tamam oldu bu iş dediysem diğer günler felaket .özellikle 2 uykudan tek uykuya geçişte sizin anlattiklarinizi yaşadım.ne zaman tek uykuya geçti kızım düzene girdi.11 lerde yatan bebeğim 9 civarı uyuyor.Gece uyansada eskisi gibi uyumamakta diretmiyor.erken uyuduğu için biraz dinlendbiliyorum.Ne zaman ne yapacağımız belli.bu düzen benim için cennet gibi.En yakın zamanda tek uykuya geçmeye çalışın.benimki o dönemde tek uyku yapıyordu

Hiç hazır gıda tüketmedi henüz, bir de mesela yemek de sorunluydu oğlum 6 ayda değil 10 ayda ek gıdaya başladı. Bir de bazı şüpheler olduğu için kanser vb çok hassaslaştım her şeyi organik aldım, her şeyin içeriğine dikkat ettim vs ama uykuya derman olmadı
Allah yardımcınız kötü şeyler getirmeyin aklınıza kimi çocuk biraz zor oluyor umarım düzelir bir an once

Fazla gelmiyor maalesef. Uyandıktan 3-3.5 saat sonra sürünmeye başlıyor resmen. Ağlıyor, gözlerini yoluyor, kendini oradan oraya atıyor. İki uykudan teke düşecek aşamaya gelmedi henüz. Ekran yok tabi ki, ama yorma olayında çuvallıyoruz bence. Ayına göre çok tombik, yürüyüp düşmesi kalkması lazım şimdi ama bunlar yok. Belki bundan mı bilmiyorum ama çok küçükken de sorunluydu uykusu
Dubleks ev, üst katta ışık vs yanmıyor, ama hiçbir yöntem işe yaramıyor. Ergoterapi falan düşünüyorum bir denesem mi. Sabah 5 buçukta uyudu. Şu ana kadar 2 kere uyandı. Kaldırmayı düşünüyorum ama eziyet çekecek onu da biliyorum, zaten artık erken yatma treni kaçtı çoktan…
Bırakın sürünsün siz onu 6da kaldırın her gün. 12de yatırın. Sonra bir daha akşama kadar yatırmayın. Biraz uğraşacaksınız ama sonrası selamet. Ergoterapi ne yapar bilgim yok ama ben büyük oğlumu fizyoterapiste götürmüştüm emeklemiyor diye o da kiloluydu . Fizyoterapist bize çok güzel hareketler göstermişti yaptırmıştık sabahına emeklemeye ve yürümeye başlamıştı. Kasları güçsüzmüş meğer. Çalıştırdık düzeldi.
Adı da Ribem, İstanbul Anadolu Kavağındaydı sanırım. Feride hanıma götürmüştük. Riskli bebeklere çocuklara bakıyorlar hatta e sende bi şey yok cin gibisin niye buraya geldin demişlerdi gülerek ama iyi ki gitmişim :)

Bırakın sürünsün siz onu 6da kaldırın her gün. 12de yatırın. Sonra bir daha akşama kadar yatırmayın. Biraz uğraşacaksınız ama sonrası selamet. Ergoterapi ne yapar bilgim yok ama ben büyük oğlumu fizyoterapiste götürmüştüm emeklemiyor diye o da kiloluydu . Fizyoterapist bize çok güzel hareketler göstermişti yaptırmıştık sabahına emeklemeye ve yürümeye başlamıştı. Kasları güçsüzmüş meğer. Çalıştırdık düzeldi.
Adı da Ribem, İstanbul Anadolu Kavağındaydı sanırım. Feride hanıma götürmüştük. Riskli bebeklere çocuklara bakıyorlar hatta e sende bi şey yok cin gibisin niye buraya geldin demişlerdi gülerek ama iyi ki gitmişim :)
Emekleme de yok bizde, poposunun üstünde zıplayarak biraz gider sonra yorulup yatıverir olduğu yere🤣 sabahına emekledi demenizden aşırı umutlandım ya ben de götürsem mi acaba, ankaradayım ama bulurum burada da en iyisini

Emekleme de yok bizde, poposunun üstünde zıplayarak biraz gider sonra yorulup yatıverir olduğu yere🤣 sabahına emekledi demenizden aşırı umutlandım ya ben de götürsem mi acaba, ankaradayım ama bulurum burada da en iyisini
Götürün tabi. Vardır Ankarada da öyle. Hatta Ribem’i arayın ve Ankarada şubeniz var mı eğer yoksa önereceğiniz birileri var mı deyin. Feride hanım bu alanda çok iyi. Benimki de öyleydi ters falan emekliyodu tuhaf tuhaf ansnsks
Ama o hareketleri yaptırdık meğer kasları çok zayıfmış şükür düzeldi. Her şeyin bir çözümü var emin olun.

Birazcık laftan anladığı zaman keseceğim ben de, çok istiyorum artık emmeyi bırakmasını ama çok küçük, süt bitti dediğimde anlamaz onu mahrum bırakıyorum zanneder muhtemelen:KK43: kaç aylık bıraktınız inşallah benimki de kolayca bırakır ya
22 aylık bıraktım,küçükse bırakmayın zaten.zor bı süreç ama geçecek merak etmeyin

Fazla gelmiyor maalesef. Uyandıktan 3-3.5 saat sonra sürünmeye başlıyor resmen. Ağlıyor, gözlerini yoluyor, kendini oradan oraya atıyor. İki uykudan teke düşecek aşamaya gelmedi henüz. Ekran yok tabi ki, ama yorma olayında çuvallıyoruz bence. Ayına göre çok tombik, yürüyüp düşmesi kalkması lazım şimdi ama bunlar yok. Belki bundan mı bilmiyorum ama çok küçükken de sorunluydu uykusu
Dubleks ev, üst katta ışık vs yanmıyor, ama hiçbir yöntem işe yaramıyor. Ergoterapi falan düşünüyorum bir denesem mi. Sabah 5 buçukta uyudu. Şu ana kadar 2 kere uyandı. Kaldırmayı düşünüyorum ama eziyet çekecek onu da biliyorum, zaten artık erken yatma treni kaçtı çoktan…
Gecesi gündüzü karışmış. 1 yaşında 5 de yatıp 12 uyanmamis daha bilmiyorum. Yavaş yavaş çekin geriye 12 ise 11 de uyandırın yani gün gün ve normale döndüğünde en geç 9da uyandırın. Gündüz uykuları tek uykuysa 2 saati 2 uyku ise 1 saati geçmeden uyandırın
Gece uykusu gündüz uykusuyla paralele gidiyor. Gündüz fazla uyursa gece uyumaz. Derin uykusunu akşam 9 ile sabah 7 arasına getirin ozamn düzelir.
. 18 aylık hala iki uykuyla tek uyku arasındayım bende. Kısa uykuları yetmiyor tek uyku bu yüzden.her gün aynı saatlerde uyku yemek oyun yaptırdım. İlk 3 ay çok zorlandim yeter dedim ağlama krizlerine girdim kendi kendime .Gece uykularında ışık açmadım konuşmadım aynı destekle uyutmaya başladım uyandikca. Sabah en geç 7-8 de güne başladık. İlk uyku 10-11 arası en fazla 1 saat fazla uyumaz benimki 16 ikinci uyku 17 uyanma gecede 21 uyku saati oldu . Şimdi itirazssiz gidiyor . 1 gün denedim olmadı değil yani sürekli ve istikrarlı aynı saatlerde gündüz uykuları en az 1 saat odaandan çıkmadan devam ederek. Zamnla gündüz uykusu düzene giriyor. Gece uykusuda peşinden geliyor.
Şimdi bana söylemek kolay geliyor tabi ben biraz düzen seven insanım. Birazda sizin yatma saatlerinizde önemli. Siz geç yatan insanlarsaniz sizin yaşaminiza uyum sağlar. Uyuttum uyandı hadi içeri oyun oynayalım yapılırsa cocukda bunu kullanir. Nekadar uykusu varsada oyunu seçer. Ama siz uyku saati olduğunu güneş doğana kadar uyuması gerektiğini uyanınca gene oyunlar oynayacağını parka gideceğini anlatırsanız öğreniyorlar. Bilmiyorum ben böyle alistirdim böyle gidiyor.

Uykuyu sevmeyen bir bebek oldugu belli hep boyleydi diyorsunuz ama 13 aylik bir bebek icin fazla hareketsiz. Bu aylarda artik yorgunluktan bayginlik gecirecek gibi oluyor ve oyle uyuyorlar. Sizinki 13 aylik gibi yiyor ama 5 aylik bebek kadar hareket ediyor enerjsini atacagi yer yok. Bence once bunu cozmeye calisin.

Görümcemin kızı böyleydi ya🤦‍♀️

Çok üzülürdüm
Şimdi 16 yaşında sürünerek kalkıyor yataktan😂😂

Annesine diyorum tam uyuyacağı zaman git başında tepin
Uyandır canım kahve istiyor de
Çok haketti 😂😂

Benim oğlum da tam tersi uykuyu çok severdi bebekken
Şimdi en fazla 8 e kadar uyur
Oğlum okul yok yat uyu dinlen diyorum ee uykumu aldım niye uyuyayım diyor🙈

Bebekken her akşam saat 9 da yada 10 da yıkardım hergün istisnasız
Sonra odasına karartma perdesi koydum onu kapatırdım
Gece beslenmesıni kesmiştim çünkü çişi gelince de uyanıyor çocuklar ya da mide rahatsız ediyor dolu olunca
Kendimizden düşünelim dolu mideyle yatınca neler oluyor🤷‍♀️

Bezi bırakınca da hiç uyanmadan uyumaya geçmişti

Mutlaka çok yöntem denemişsinizdir belki de yazdıklarımı da yapmışsınızdır okumadım geçmişi ama ben böyle oturttum uyku düzenini

İnşallah siz de düzeninizi kurarsınız ☺️

Sodyum benzoat var diye denemedim onu hiç, doktorumuz önerdi aslında ama korktum, melisa çayını denerim ama :KK43: yedi günün 4’ünde uyusak ben de bayram ederdim vallahi
Kullanabilirsiniz bu şekilde sizde çok yıpranıyosunuz, 1 yaşı geçmiş artık o kadar ayrıntı düşünmeyin. En basit calpolde bile içerik okursanız neler neler var asla vermeyi hayal edemeyeceğimiz şeyler kar\zarar bakılması gerek uyku gelişim için çok önemli bu sadece fiziksel gelişimde değil, ayrıca anne içinde çok yıpratıcı ben sizi çok iyi anlıyorum içtenlikle söylüyorum takviye alın bi rutin oluşana kadar en azından

Yolun çok başındayım, çeşitli nedenlerle uyku sorunu yaşayan bir bebeğim var ve artık pek çok noktada tükenme noktasına gelmiş, ağlamadan geçirdiği tek günü olmayan bir anne olarak size çare olamam ama size sarılmak istedim. İnşallah her şey sizin için ve yavrunuz için çok iyiye gider.

Yine aynı terane. Uyuttuktan 1 saat sonra uyandı 1 saat uğraştık uyumadı. Kendi kendine oturma pozisyonuna geçmeyi başardı 50 kere onu yapıyor şimdi. İkinci gecem uykusuz. Nasıl dayanacağım bilmiyorum

X