Anket Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

• Ankete Katılan
    1.624
yemeeeek :mad:
en kötüsü de zar zor 5 kaşık bişey yedirirdim daha kaldırmadan hepsini olduğu gibi çıkarırdı :confused:

Uyku tek geçerim hiç uyku bilmezdi oğlum ikinci ise alerjisi çıktı küçük yaşta oda bizi çok yormustu

Oğlum 7 aylık olmak üzere. Bence hasta olmasından daha zor birşey yok. Diğer herşey gelip geçiyor. Sağlığı yerinde olsun yeter :)

Bir de kendi açımdan uykusuzluk en zor şey oldu. Zamanında 10 saat uyuyan biriydim simdi 3-4 saat deliksiz uyku uyursam şükrediyorum :p

Oglum 21 yasinda onun bebekligi de hic sorun yasamadim
Kizim 10 yasinda 2 yil uyku yuzu girmedim

Uyku ve de yemek.Bebeği olunca insan uykunun değerini daha çok anlıyor.Yemek yememesi de çok üzüyor ,şu an yemek yedirmek için 40 takla attım ama başardım sonunda :spor:
Bir de K Kazen Bey seçeneklerin arasına ev işlerini yetiştirememek şıkkını da koysanız nasıl olur?:temizlik:Bebek büyütürken o da bayağı zorluyor(du).

konuşma problemi 2 çocuğumda kreşte konuşmaya başladı biri neredeyse 3,5 yaşında diğeri 3 yaşında konuştu:KK43:
Canim benim oglumdada konusma sikintisi var(di) cok sukur baya azaldi bu durum.bende 3 yasinda.krese verdim.ama coook etkisi oldu.8 aydir krese gidiyo.4 yasina az kaldi.ben psikiyatriste dahi goturdum 3 yasindayken.kesinlikle kres dedi.dil ve konusma terapistini bile ayarladik karadenizde 1 tane olan docenti.oda 2 seans bakti kesinlikle kres dedi.ve cok sukur iyiki vermisiz.artik derdini anlatmaya basladi.ama bazen soyleyemedigi kelimelerde oluyo tabi

Kızım 15 yaşında
Bebekliği çok huzurlu geçti.
İşe uykusuz gittiğimi hatırlamam.Taştan yumuşak ne varsa yerdi.
O yüzden zirvede bıraktım çocuk yapma işini :KK53:

Ama ergenliği :olamaz:
Zirvede bırakmak kadar güzeli var mı:) benim kızda sakin bir bebekti ama 9 ay boyunca sabah ezanında bile ayakta olmak beni perişan etmişti, sonra da iflah olmadım zaten, artık gece yaşayıp gündüz uyuyanlardanım, tek çocuğun etkisi bile 21 sene sürüyor, 2. olsa ne yapardım bilemiyorum:ruh:

iki çocuk anne baba aynı nasıl bu kadar farklı olabilirler
ilk kızıma çok özendim bu özenimin karşılığını hiç alamadım birde aaa neden bu kadar zayıf demeleri yokmu sağ kroşe atasım gelirdi:KK67:
diğer kızım olduğunda yeme derdinden o kadar sıkılmış yorulmuştumki bıraktım doğasına kendi yemeğini bitirir ablasınınkinide bitirir gene isterdi obur:kk77:
bilemiyorum çocukların doğasımı benden mi kaynaklanıyordu?

Canim benim oglumdada konusma sikintisi var(di) cok sukur baya azaldi bu durum.bende 3 yasinda.krese verdim.ama coook etkisi oldu.8 aydir krese gidiyo.4 yasina az kaldi.ben psikiyatriste dahi goturdum 3 yasindayken.kesinlikle kres dedi.dil ve konusma terapistini bile ayarladik karadenizde 1 tane olan docenti.oda 2 seans bakti kesinlikle kres dedi.ve cok sukur iyiki vermisiz.artik derdini anlatmaya basladi.ama bazen soyleyemedigi kelimelerde oluyo tabi
bende oğlumu götürmüştüm psikoloğa kreş demişti. sonra kreşte öğretmeni bakıcılar sağolsun çok ilgilendiler. şimdi 5 yaşını biraz geçti öyle güzel konuşuyor ki gören şaşıryor eren nasıl bu kadar konuşmayı öğrendi diye. kızımda aynı kreşe verdik oda konuşuyor ama tam abisi kadar öğrenemedi. yavaş yavaş alışacak. ama konuşamadıkları süreç çok zordu hem konuşaayacakları korkusu hemde konuşamadıkları için çok sinirli ve hırçın oluşları çok yormuştu beni.

Zirvede bırakmak kadar güzeli var mı:) benim kızda sakin bir bebekti ama 9 ay boyunca sabah ezanında bile ayakta olmak beni perişan etmişti, sonra da iflah olmadım zaten, artık gece yaşayıp gündüz uyuyanlardanım, tek çocuğun etkisi bile 21 sene sürüyor, 2. olsa ne yapardım bilemiyorum:ruh:
aslında ikinci olunca zorluk biraz azalıyor gibi birbirleriyle ilgilendikleri, oynadıkları için bana oalan ilgileri baya azaldı çocukların ama birbirinden kıskanma olunca iş iki katına çıkıyor:deli:

X