Bebek Beslenmesi Bebeğim hep mama içmek istiyor lütfen bakar msnz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Sidraa

Şüphesz insanğlu yasklndğı şey üzerine hırslı olur
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
1.776
2.943
Merhaba arkadaşlar bebeğim 8 günlük emmiyor beni. Mama vermek zorunda kaldım. Emmesi için hala mücadele veriyorum. Marka adı söylemek doğru olur mı bilmiyorum ama A... İle başlayan bir mama veriyorum. Çok içiyor bende endişe ediyorum zarar vermez mi bu kendisine. Mememi emse sabaha kadar emsin tedirgin etmicek beni ama bu mama sonuçta.. Tecrübesi olan lütfen yardımcı olabilir mi

Lütfen bilgisi olan yazabilir mi

Merhaba arkadaşlar bebeğim 8 günlük emmiyor beni. Mama vermek zorunda kaldım. Emmesi için hala mücadele veriyorum. Marka adı söylemek doğru olur mı bilmiyorum ama A... İle başlayan bir mama veriyorum. Çok içiyor bende endişe ediyorum zarar vermez mi bu kendisine. Mememi emse sabaha kadar emsin tedirgin etmicek beni ama bu mama sonuçta.. Tecrübesi olan lütfen yardımcı olabilir mi

Mama meme destekli gidebilirsiniz siringayla memedeyken mama da veriliyor.
Sutu sagip siringayla verebilirsiniz
Cok unlu bir biberon var bebek cekmeden akmaz biraz pahali ama onu alabilirsiniz
Sutunuzu hastahane tipi pompa yada elle sagabilirsiniz
Mama zarar vermez ama sutten umudu kesmek icin cok erken. Lutfen emerse gelir diyip sarilik riskkni arttirmayin doktor ile ilerleyin kimseye takilmayin bolbol tentene temas pozitif dusunce ve uyku.
Ne tamamen emzirmek anneligin zirvesi ne mama vermek dunyanin sonu.
Birde sey o koku kaybolmadan bolbol icinize cekin bugunlerin tadini cikarin

Mamayı 3 saat geçmeden veremezsiniz kesinlikle yarı sindirilmiş mamanın arasında yeniden mama verilmez
60 cc mi içiyor tek seferde verirsiniz 3 saat mama yok
Emzirmek için çaba sarfetmek zorundasınız henüz pes etmek için çok çok erken
Şu an da reflex olarak emiyor mamayı bilerek değil arası 3 saati bulmadan asla bir mama daha vermeyin

Sütünüzü sağarak vermeyin bebeğinizin üst dudağı ve bıyık kısmı burnu memenizle temas ettikçe beyne süt üretimi sinyalleri gidecek bebeğinizi şu günlerde bol bol emzirmek için uğraşın biberon vermekte üzgünüm erken davrandınız şırınga yada kaşıkla vermeliydiniz kan şekeri düşmesi olmaması için. Israrla emzirmeye çalışın

Cok unlu bir biberon var bebek cekmeden akmaz biraz pahali ama onu alabilirsiniz
Mama zarar vermez ama sutten umudu kesmek icin cok erken. Lutfen emerse gelir diyip sarilik riskkni arttirmayin doktor ile ilerleyin kimseye takilmayin bolbol tentene temas pozitif dusunce ve uyku.
Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok zor geçiyorum bu süreci sütüm çok az çekemiyor da meme ucu aldım göğüs ucum da küçük diye iki defa çekiyor ağzına girmiyor diye bu sefer huysuzlanıyor avazı çıktığı kadar ağlıyor bende dayanamıyorum bunkadar ağlamasına sesi bile düşüyor hemen annelik işte.
O çekmeden akmayan biberonu ne için kullanabilirim. Olsun eğer işe yarayacaksa ne kadar olursa olsun alırım ben.
Herkesin ağzından bsy çıkıyor kendi evinde de olmadığım için baya zorluklar çekiyorum nsy ki Allah tan ctesiye kendi evime gidiyorum.

Söylediklerinizde o kadar haklısınız ki o tentene teması o memeyi ağzına alıp çekmesi dünyanın en mükemmel duygusu o kokusu Rabbim herkese nasip etsin.

Mamayı 3 saat geçmeden veremezsiniz kesinlikle yarı sindirilmiş mamanın arasında yeniden mama verilmez
60 cc mi içiyor tek seferde verirsiniz 3 saat mama yok
Emzirmek için çaba sarfetmek zorundasınız henüz pes etmek için çok çok erken
Şu an da reflex olarak emiyor mamayı bilerek değil arası 3 saati bulmadan asla bir mama daha vermeyin
25-60 cc arası içiyor değişiyor bazen. Hemen altını değiştirene kadar bidaha istiyor vermeyince çok kötü ağlıyor. Ağlayan bir bebek.
Meme için de zorluyorum gerçekten ama çocuk çekmiyor napacam bilmiyorum

Sütünüzü sağarak vermeyin bebeğinizin üst dudağı ve bıyık kısmı burnu memenizle temas ettikçe beyne süt üretimi sinyalleri gidecek bebeğinizi şu günlerde bol bol emzirmek için uğraşın biberon vermekte üzgünüm erken davrandınız şırınga yada kaşıkla vermeliydiniz kan şekeri düşmesi olmaması için. Israrla emzirmeye çalışın
Sezeryan doğum oldum. 6 saat doğrulmam yasaktı. Ablam o sürede kaç sefer tutturmaya çalıstı almadı ağladı baya o da biberon vermek zorunda kaldı. Öylece çocuk devam etti tutmadı bidaha. Devam edecem tutması için insaAllah fazla sürmeden alır

25-60 cc arası içiyor değişiyor bazen. Hemen altını değiştirene kadar bidaha istiyor vermeyince çok kötü ağlıyor. Ağlayan bir bebek.
Meme için de zorluyorum gerçekten ama çocuk çekmiyor napacam bilmiyorum
Şuan 60 cc ile doyması lazım 2 saat, elbet değişebilir ama ağlaması açlıktan değil emme refleksinden olabilir.
Mama süresine dikkat edin, diğer her ağladığında göğsünüze alın.
Ayrıca biberon yerine şırıngayla verebilirsiniz mamayı, yine ten temasında olun biberonla verseniz bile göğüs hizanızda meme üzerinden verin.

Zaten sezeryan olmuşsunuz anca güzel gelicek süt. İlk geceler bize de hastanede mama verilmişti süt gelmediği için.
Süt gelene kadar evde desteklersin dediler 1 kutu mama aldım her gün veriyodum 2 kere hepsini kullanmadan azalta azalta bıraktım sonra hep emdi.

Çok erken daha biberonu tercih etmiş gibi düşünmeyin emzirin ve asla sütle ilgili olumsuz bir şey düşünmeyin

Şuan 60 cc ile doyması lazım 2 saat, elbet değişebilir ama ağlaması açlıktan değil emme refleksinden olabilir.
Mama süresine dikkat edin, diğer her ağladığında göğsünüze alın.
Ayrıca biberon yerine şırıngayla verebilirsiniz mamayı, yine ten temasında olun biberonla verseniz bile göğüs hizanızda meme üzerinden verin.
O zaman biberonu iptal edip şırınga deneyeyim kaç cclik olması lazım şırınga farleder mi.
Gerçekten tutarsa çok dua edicem size

Zaten sezeryan olmuşsunuz anca güzel gelicek süt. İlk geceler bize de hastanede mama verilmişti süt gelmediği için.
Süt gelene kadar evde desteklersin dediler 1 kutu mama aldım her gün veriyodum 2 kere hepsini kullanmadan azalta azalta bıraktım sonra hep emdi.

Çok erken daha biberonu tercih etmiş gibi düşünmeyin emzirin ve asla sütle ilgili olumsuz bir şey düşünmeyin
Sizin bebeğiniz hemen tuttu mu memeyi peki

Merhaba bu sabah şırınga aldım almadı çocuk hepsini ağzından tükürüyor nasıl yapayım bilmiyorum kii:KK43:

O zaman biberonu iptal edip şırınga deneyeyim kaç cclik olması lazım şırınga farleder mi.
Gerçekten tutarsa çok dua edicem size
Şırıngalar piyasada küçük oluyor ama internetten en büyük boy mama şırıngaları bulabilirsiniz.
Biberon kaşıklar var, fincan yöntemini araştırın videosunu izleyin.
Bebecikler kedi gibi bir fincanın kenarından içebiliyorlar, bunların hepsi biberona alternatif.
Bu arada dil bağı var mı ya da emme refleksi çok güçlü mü bakmanız lazım.
Eğer birazcık erken ve küçük doğmuşsa çene kasları 1 dk içinde yoruluyor ve anne memesinden vakumlamak çok zor geliyor, böyle bir şey de olabilir.

Şırıngalar piyasada küçük oluyor ama internetten en büyük boy mama şırıngaları bulabilirsiniz.
Biberon kaşıklar var, fincan yöntemini araştırın videosunu izleyin.
Bebecikler kedi gibi bir fincanın kenarından içebiliyorlar, bunların hepsi biberona alternatif.
Bu arada dil bağı var mı ya da emme refleksi çok güçlü mü bakmanız lazım.
Eğer birazcık erken ve küçük doğmuşsa çene kasları 1 dk içinde yoruluyor ve anne memesinden vakumlamak çok zor geliyor, böyle bir şey de olabilir.
Arastırıp bakacagım bugün öylece videolar izliyorum. Çok teşekkür ederim

Biraz erken geldi ve minik bir bebek biberonu güzel çekiyor ama memede kuvvetli dğl

X