Bebeğim emerek uyumak istiyor nasıl alistirabilirim

Fatmanur 42

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2023
14
3
25
Bebeğim 9 aylık. 1 yaşına geldiğinde ise başlamak zorundayım. Ama malesef memesiz uyuyamıyor. Geceleri yine idare edebileceğimi düşünüyorum fakat gündüzleri bensiz nasıl uyuyacak bilmiyorum. Birden ona bunu yasatmamak için şimdiden emmeden uyumaya alıştırmak istiyorum. Ağlamadan bunu nasıl yapabilirim ?

Etraf o kadar dikkatini çekiyor ki tamamen karanlık olması gerekiyor onda da korkuyor sanırım ağlıyor. 9 kiloyu uzun süre taşıyamıyorum bir de malesef
Çok iyi anlıyorum. Ama ben meme bıraktırınca 15 kiloluk 2 yaş bebemi böyle uyuttum. Uzun bir koridorumuz var. Artık iyice uykusu gelince orda turluyodum. Odaları gezmeden en sade yer orası.

Ayakta sallamaya geçen de var ama benimki yaymazdı.

Bebeğim 9 aylık. 1 yaşına geldiğinde ise başlamak zorundayım. Ama malesef memesiz uyuyamıyor. Geceleri yine idare edebileceğimi düşünüyorum fakat gündüzleri bensiz nasıl uyuyacak bilmiyorum. Birden ona bunu yasatmamak için şimdiden emmeden uyumaya alıştırmak istiyorum. Ağlamadan bunu nasıl yapabilirim ?
İnşAllh krizsiz atlatırsınız bu durumu . Benim oğlum emmedi o kadar ukte kaldı ki içimde 🥲 sağlıkları yerinde olsun da sizede Allah kolaylık versin inşAllah 🙏

Çok iyi anlıyorum. Ama ben meme bıraktırınca 15 kiloluk 2 yaş bebemi böyle uyuttum. Uzun bir koridorumuz var. Artık iyice uykusu gelince orda turluyodum. Odaları gezmeden en sade yer orası.

Ayakta sallamaya geçen de var ama benimki yaymazdı.
Ben yaparım da sabrederim de fakat annem bakmaya başlayınca o kadar uzun süre taşıyamayacağını düşünüyorum zaten sağlık problemleri var nasıl olacak bilmiyorum

Hiç biberon verdiniz mi?
Ben gündüzleri biberonla sütümü veriyordum bu yüzden. Tabi ben daha erken dönmüştüm işe.

Bebekler bizi gordukleri icin emmek istiyorlar. Oglum ben varken emerek uyuyor. Ama annem veya kardesim bakiyorsa hic emmeden kolayca uyuyor. Siz ise baslayinca da meme aramaz. Geceleri biraz fazla emer ama.

Merhaba benim bebeğim de 17 aylık ve çalışıyorum. Benimleyken memede uyur ama ben yokken anneannesi normal ayağında sallayarak bazen kucağın da çok rahat uyuyabiliyor. İlk bir haftamız biraz zorluydu ama alışıyorlar o düzene. Tabi gün içinde meme olmayınca sabaha kadar emiyor :) özlüyor diye dokunmuyorum ancak bırakma aşamasına geldiğimizde nasıl bırakıcam hiiiç bir fikrim yok :)

Kızım 15 aylkkken ise başladım ve 11 aylıkken mecburen memeyi bırakmak zorunda kalmıştık benim bir rahatsızlıgimdan ötürü gündüz biberona alistrdim memede uyuyordu sadece hem gece hem gündüz kesmek zorundayfim özellikle gece uykusuna geçerken kucağımda ağlayarak geçti hep 1 hafta sonra alıştı tamamen bitti asla istemedi bende ağlamıştım onunla beraber 😥

Uykusu sorunlu bir bebek olduğu için sadece sallanarak uyuyordu uykuya geçişte gece de uykusunu devam ettirmek için sabaha kadar emiyordu ilk önce memeyi biraktirdim bu seferde iş sabahlara kadar ayakta sallamaya döndü ayakta sallamayi da biraktirdim gerekirse öğlen uyku uyumasin diye düşündüm buna hazırladım kendimi uykusu gelince yatağa alıp bende yanına uzandım gözümü kapattim ve yavaş yavaş piş pisledim evde tekken sorun yoktu ama baba evdeyse yastığı kapıp salla diye ağlıyordu asla sallamadik 3. Gün artık alışmıştı sizde emzirirken mayistirin ama tam uyumadan besigine koyup piş pisleyerek uyutmayi deneyebilirsiniz ağlarsa kucağınıza alın sakinlesince koyun yerine Max 1 haftada alisacaktir.

Benim de öyle uyuyor bebeğim. Bir yaşındayken işe başladım. Bakıcı sallayarak uyutuyor. Bir problem yaşamadık.

9 aylık kızım 1 bucuk ay önce işe başladım memede uyuyor normalde işe gidince ben yokken uyumuyor çocuk 7 de uyanıyo bazen 3 e kadar uyumuyor bazen öğlen yarım saat uyuyo 2 ay olacak alışamadı her yolu deniyorlar sallıyorlar uyumuyo 😑 rapor alıp bende alıştırmaya çalışcam ama kucağımdan mahrum edecekmişim gibi geliyor☹️

Merhaba benim bebeğim de 17 aylık ve çalışıyorum. Benimleyken memede uyur ama ben yokken anneannesi normal ayağında sallayarak bazen kucağın da çok rahat uyuyabiliyor. İlk bir haftamız biraz zorluydu ama alışıyorlar o düzene. Tabi gün içinde meme olmayınca sabaha kadar emiyor :) özlüyor diye dokunmuyorum ancak bırakma aşamasına geldiğimizde nasıl bırakıcam hiiiç bir fikrim yok :)
Çok teşekkür inşallah bizde de durum aynı olur

Kim bakacak? Ben işe döndüğümde kızım 10 aylıktı. Anneme bırakıp işe döndüm. Ben varken memede ben yokken annemin kucağında gezerek çok rahat uyuyordu. Hiç meme aramadı bile. Tam 30 ay emdi, gündüz emmeden uyuması etkilemedi yani. Çocuklar çok akıllı, her şeye uyum sağlıyor. Bakacak kişi birkaç gün önce gelip uyutmayı deneyebilir.

X